Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

13 minut temu, Rafał S napisał:

A moje zasady są proste: nowy rok - nowy wzmacniacz lub nowe kolumny. Napiszę więcej, jak już coś kupię. Jestem blisko. :)

Idąc tym tropem to ja już powinienem przekazywać mojego SN3 nowemu właścicielowi.  I było blisko :) ale dzisiejszy aerobik z przepinaniem bananków między Exposure 3510 a Naimem jednak dla Naima. Teraz już najwyższy czas na deser i Cyrusa Classic AMP. 

2 minuty temu, Amarok napisał:

Blisko...nowego wzmacniacza czy kolumn?😉

Zakochany w pięknej  Włoszce więc można mu wybaczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DiBatonio napisał:

I tak co rok?

Oczywiście, że nie, żartuję. Do tej pory tak było, bo dopiero zacząłem tę przygodę i stopniowo odkrywałem swój gust i wymagania. A teraz to był przypadek. Znajomi mnie pytają: Rafał, po cholerę Ty słuchałeś tego Accuphase'a E-600? No ale tak wyszło, że posłuchałem. I apetyt wzrósł. Kupię oczywiście coś tańszego - jakościowo wpół drogi między moim Haiku, a tym Accu.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał S napisał:

Nie wydaje mi się. Może powinienem był napisać, że cenowo wpół drogi. Bo jeśli chodzi o jakość to jest dla mnie więcej niż dobrze, a do tego dużo bardziej eko (na biegu jałowym1/3 tego poboru mocy, co Accu).

Skromnie ..... nie piszesz co masz obecnie na kwadracie chociaż ja wiem .... ale nie powiem, no! .... ale kolumny Dynaudio czekają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche nie na temat 

Mam pytanie odnosnie odtwarzaczy SACD - czy jest naprawde roznica w jakosci dzwieku z cd vs SACD ?

Czy dzwiek z plyty SACD vs plyta CD - ten sam artysta, ten sam album - bedzie zawsze lepszy?

Ogladam sie za japonskimi z drugiej reki Denon, Pioneer, Marantz i Yamaha - tak wlasciwie z ciekawosci ale nie mowie ze nie kupie jesli znajde polecany przez wszystkich czy dobrze oceniony przez specjalistow odtwarzacz za niewielkie pieniadze.

Jesli oczywiscie ktorys z forumowiczow mial przyjemnosc.

Bede wdzieczny jesli mnie ktos skieruje na wlasciwa strone na forum.audio.com .

Sam pewnie do konca roku nie znajde.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław 66 napisał:

chociaż ja wiem .... ale nie powiem, no! .... ale kolumny Dynaudio czekają.

Bogusław, wypożyczyłem w sumie z 3 różnych źródeł 2 wzmacniacze (w zbliżonej cenie) i 2 pary kolumn. Dynie S40 już grają u mnie od paru dni. Jestem nimi zauroczony i lepiej spasowały się z wybranym przeze mnie piecem niż RLS Nereida II. Ale: a) Nereidy jeszcze się nie wygrzały, b) S40 gorzej radzą sobie z ciężkim rockiem, c) jeszcze w styczniu mają być w PS Xavian Ambra, na które od dawna czekam. A poza tym nie wybrałem wzmacniacza od p. Romana (choć Circle Labs A200 ma przepiękną barwę i fantastycznie gra planami), tylko ten drugi - od p. Arka.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Jesli oczywiscie ktorys z forumowiczow mail przyjemność.

Był taki odsłuch porównawczy na CD Accuphase na płycie Hybrid "Clique!" Patricia Barber

SACD lepszy chociaż zmiany nie są duże, a właściwie to skromne.

Akurat ten Player nie bardzo nadaje się do porównań między warstwami, bo zamiany trwają długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

Był taki odsłuch porównawczy na CD Accuphase na płycie Hybrid "Clique!" Patricia Barber

SACD lepszy chociaż zmiany nie są duże, a właściwie to skromne.

Akurat ten Player nie bardzo nadaje się do porównań między warstwami, bo zamiany trwają długo.

Hm ciekawe bo  roznica w cenie plyt jest chyba wciaz znaczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rafał S napisał:

Bogusław, wypożyczyłem w sumie z 3 różnych źródeł 2 wzmacniacze (w zbliżonej cenie) i 2 pary kolumn. Dynie S40 już grają u mnie od paru dni. Jestem nimi zauroczony i lepiej spasowały się z wybranym przeze mnie piecem niż RLS Nereida II. Ale: a) Nereidy jeszcze się nie wygrzały, b) S40 gorzej radzą sobie z ciężkim rockiem, c) jeszcze w styczniu mają być w PS Xavian Ambra, na które od dawna czekam. A poza tym nie wybrałem wzmacniacza od p. Romana (choć Circle Labs A200 ma przepiękną barwę i fantastycznie gra planami), tylko ten drugi - od p. Arka.

Pozdrawiam

Accu E600 już nie ma, co do Circle Labs A200? ...... mi nie podszedł (nierówno koloruje całe pasmo).

Zaś Dynki słuchałem z Topową lampą (50k+) i żądnego braku kontroli na basie nie stwierdziłem wiec może to być problem wzmacniacza.

16 minut temu, Artur Brol napisał:

Hm ciekawe bo  roznica w cenie plyt jest chyba wciaz znaczna.

Jak będę ponownie w salonie a zobaczę, że do systemu będzie podpięty Ayon CD 35 wersja HiFi to porównam obie warstwy ponownie, bo ten Player jest lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław 66 Wiem, że E-600 już nie ma. Mi się akurat podobało to podbarwienie Circle Labsa, szczególnie z RLS Nereidami, które są chyba dość neutralne. Co do Dynek - nie chodzi o problem na basie, tylko na średnicy. Ich bas mnie zachwyca. Średnica zresztą też, ale tylko w łagodniejszej muzyce. Wzmacniacz, z którym słucham S40 nie ma problemów z żadną częścią pasma (to raczej kwestia średnicy Dynek S40). Ten piec ma swoje słabsze strony (barwa mniej ciekawa od Circle Labsa), ale jeśli chodzi o kontrolę, dynamikę, wypełnienie i wielkość sceny to mnie porywa. Z Nereidami to było epickie granie (niesamowity rozmach), choć zbyt twarde i neutralne. Z S40 bardziej kameralne, ze wspaniałym klimatem. Wzmacniacz to ta Włoszka, o której napomknął Adam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Accu E600 już nie ma, co do Circle Labs A200? ...... mi nie podszedł (nierówno koloruje całe pasmo).

Zaś Dynki słuchałem z Topową lampą (50k+) i żądnego braku kontroli na basie nie stwierdziłem wiec może to być problem wzmacniacza.

Jak będę ponownie w salonie a zobaczę, że do systemu będzie podpięty Ayon CD 35 wersja HiFi to porównam obie warstwy ponownie, bo ten Player jest lepszy.

Ale to chyba droga zabawka co nie ten Ayon?

Ja raczej tak blizej ziemi smigam jesli chodzi o cene w odtwarzaczach juz raczej wiekowych i z drugiej reki. Dzisiaj taka mnie mysl naszła ze może dla eksperymentu poszukac takiego jak np. Denon ne1600 - widzialem na Youtube jeden kanal używa go w prezentacjach chyba nazywa sie Soundsommalier ...

Jestem właśnie, że tak powiem cały pochłonięty jedna myślą  - ze moge sobie sprawic Sonus Faber Olympica Nova 1.  Problem polega na tym ze jak juz skonczylem odsluchy i Sonusy wyszly zwycięsko z pojedynku pomyslalem kurcze to jest 6000 tysiecy euro i od tej pory zastanawiam sie co zrobic.

Wiec nie bede zuzywal funduszy na drogie odtwarzacze bo moga mi sie na SF przydac a malzonka nie zgidzi sie na powiekszenie budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Rafał S napisał:

@Bogusław 66 Wiem, że E-600 już nie ma. Mi się akurat podobało to podbarwienie Circle Labsa, szczególnie z RLS Nereidami, które są chyba dość neutralne. Co do Dynek - nie chodzi o problem na basie, tylko na średnicy. Ich bas mnie zachwyca. Średnica zresztą też, ale tylko w łagodniejszej muzyce. Wzmacniacz, z którym słucham S40 nie ma problemów z żadną częścią pasma (to raczej kwestia średnicy Dynek S40). Ten piec ma swoje słabsze strony (barwa mniej ciekawa od Circle Labsa), ale jeśli chodzi o kontrolę, dynamikę, wypełnienie i wielkość sceny to mnie porywa. Z Nereidami to było epickie granie (niesamowity rozmach), choć zbyt twarde i neutralne. Z S40 bardziej kameralne, ze wspaniałym klimatem. Wzmacniacz to ta Włoszka, o której napomknął Adam. :)

Tak! ........................ szukajmy tej synergii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AnAm napisał:

Czy napewno za taka kwote czcesz isc w kolumny podstawkowe?

Jaki wzmacniacz do nich posiadasz?

Gato Audio DIA 250s

Problem jest taki ze po pierwsze zawsze mi sie podobaly Sonus Faber a po drugie mój pokuj  jes nie wielki wiec wieksze podstawki niz moje Pylony mogłyby byc za duże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...