Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

14 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie poruszyło mnie to granie, za dopłatą wymieniłem na NAD C 356 BEE i tego zawodnika już miło wspominam. 

Jak nie bylem osluchany to przyznam, ze mi sie na poczatku podobal, ale z perspektywy czasu stwierdzam, ze jednak gral tragicznie. Pamietam, ze swego czasu "chorowalem" na tego NADa, ale ostatecznie niestety nigdy go nie posluchalem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bebbop napisał:

NADa, ale ostatecznie niestety nigdy go nie posluchalem

Jak to mówią NAD się NADa a jak się nie nada to dupa blada ;) Ja właśnie odesłałem w sumie pod wieloma względami bardzo fajnego NADa M10v2. Jednak dla mnie był za grzeczny, za mało zadziorny. O dziwo, bardziej żywy, ekspresyjny  na średnicy okazał się SN3 z Qutestem.

Połączenie paczek miękkich i grających głównie nasyconą, bliską i ciepłą średnicą (ATC scm7) z ultra nowoczesnym NADem było przyjemne, subtelne a zarazem czytelne w całym paśmie pracy monitorów ale bardzo  senne, miękkie, za mało ekspresji. Po 15 minutach bez względu na grający repertuar zasypiałem. Nie te głośniki, do tego NADa dla moich uszu trzeba czegoś raczej z V-ką i pazurem. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brać to od Ciebie audiovit, trupa byś nie trzymał.

A ja muszę w końcu przestać myśleć, że na ATC scm7 świat dobrych monitorów się kończy. Tylko poza PMC nic innego nie przychodzi mi do głowy. Triangle żywe, niezłe ale... po ATC człowiek już za dużo wyrw i braku spójności w paśmie słyszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest po gruntownym remoncie. I było co robić mimo, że przed też grał świetnie. Ale mój serwisant przeszedł punkt po punkcie serwisowkę i trochę tego się uzbierało. Teraz ma parametry w mieszczące się w widełkach zalecanych przez producenta w tej dolnej granicy i prawie idealnie rowne na dwóch wyjsciach.

No nie kończy się świat na atc. Podpowiem Ci tylko, że ideałem byłoby wyjść od monitorów z jak najmniej zaznaczonym charakterem. 7 niestety mają mocny, swój charakter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kaczadupa napisał:

Jak brać to od Ciebie audiovit, trupa byś nie trzymał.

A ja muszę w końcu przestać myśleć, że na ATC scm7 świat dobrych monitorów się kończy. Tylko poza PMC nic innego nie przychodzi mi do głowy. Triangle żywe, niezłe ale... po ATC człowiek już za dużo wyrw i braku spójności w paśmie słyszy. 

Czy Ty kiedykolwiek zachaczyłeś o monitory studyjne z rynku pro?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kaczadupa napisał:

Kurde, Miro piszesz jak audiovit :) Nawet pisownia się zgadza ;)

No i masz. Rozgryzels mnie. Tak naprawde chyba miro i audiovit to ta sama osoba na mulikoncie. Oczywiscie żartuje :)

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Podaj jakiś fajny monitorek, może wezmę na tapet. 

Fajny czyli równy w pasmie - bo o to chyba Tobie chodzi.

25 minut temu, kaczadupa napisał:

człowiek już za dużo wyrw i braku spójności w paśmie słyszy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kaczadupa napisał:

Tylko poza PMC nic innego nie przychodzi mi do głowy

Adam, 3 i pół godziny i jesteś w Sopot. Tam gdzie przedostatni zlot.

Zdjęcia z fejsa/dzisiaj

Do nich jakiś piec także znajdziesz. Byłem kilka razy, trudno mi było opuszczać to miejsce.

@Rafał S miałeś okazję posłuchać z tych monitorów?

Nazwy nie pamiętam już, jakaś taka długo, 50tkę mam na karku.

 

F7D05468-367B-4A5D-A2A1-FF0F75F42F26.jpeg

9B18F145-C5DF-46D2-A3A3-E2152C734AA0.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz. Ale to tylko świadczy o tym, że nie słuchałeś ich zbyt wiele.

Ja nie polecam.

Może w ciągu najbliższego miesiąca będę miał na odsłuchach Genelec 8361, bo jeszcze w nich pokładam nadzieję. Ale feedback od hałasów jest taki, że nie nadają się. Sprawdzę.

No chyba, że tani Neuman. Dla mnie grał ciekawie, ale mocno kolorował. Z kudosami szans by nie miał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...