Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@AudioTube

Na szczęście w zyciu codziennym nie przeszkadza. Jest na tyle cichy ze nie slysze go, tylko w momencie gdy sie cicho zrobi, on się pojawia i mnie irytuje.

Najbardziej przeszkadza mi przy słuchaniu muzyki przez sluchawki i to przy muzyce klasycznej lub sciezkach dzwiekowych z filmów.  Strasznie irytujace to jest.

U lekarza byłem, słuch mam dobry wciąż i nie jest fizycznie uszkodzony.

Prawdopodobnie przez wysokie ciśnienie i stres. Tego niestety mi nie brakuje a może jeszcze dojdzie więcej go.

Cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Brol napisał:

@AudioTube

Na szczęście w zyciu codziennym nie przeszkadza. Jest na tyle cichy ze nie slysze go, tylko w momencie gdy sie cicho zrobi, on się pojawia i mnie irytuje.

Najbardziej przeszkadza mi przy słuchaniu muzyki przez sluchawki i to przy muzyce klasycznej lub sciezkach dzwiekowych z filmów.  Strasznie irytujace to jest.

U lekarza byłem, słuch mam dobry wciąż i nie jest fizycznie uszkodzony.

Prawdopodobnie przez wysokie ciśnienie i stres. Tego niestety mi nie brakuje a może jeszcze dojdzie więcej go.

Cóż...

Staw skroniowo żuchwowy .

Ja się męczę 9 lat a ostatnio jest nie do wytrzymania. Zrobiłem sobie szynę relaksacyjna i chodzę do fizjo ze stawem skroniowym 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedal

O tym zapomniałem. Dobre rzeczy nie przychodzą pojedynczo 😏

Też mam co jakis czas problem ze szczeka, przy najmniejszym ruchu taki hałas produkuje że mnie od stołu wyganiają. 

Jak szczeli to mnie kur... łapie.

W pracy chodzę z zatyczkami, które w takim momencie działają jak wzmocnienie.😭

Też przez stres. 

2 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

A to wrzucę jeszcze drugą stronę. Ogromny plus własnej kanciapy to oczywiście nieprzeszkadzanie innym domownikom.

 

Screenshot_20240127_144702_Gallery.jpg

Ja mam tylko połowę tego pokoju. Tkz man Cave 👍

Co zrobić, trzeba sobie radzić nie😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update co do Gold Note IS 1000

Posluchalem pewnych wybranych utworow na jednym wzmacniaczu potem tych samych na drugim .

GN streaming (Spotify) a Gato Bluetooth, tez Spotify.

Potem porownywalem pewne odcinki wybranych utworow, raz na GN, raz na Gato. 

Coz, nie uslyszlem zadnych roznic. Zadnych wyraznych przynajmniej.

Jedynie co moge powiedziec, to ze wydaje mi sie ze GN ma jakby troche jasniejszy i bardziej uporzadkowane brzmienie.

Czy tak jest, czy wmawiam sobie , by miec powod do jego zamowienia ...

Pisk po kilku godzinach zniknal, po ponownym uruchomeniu i krotszym odsluchu jakby mniejszy.

Syn mnie jednak zdenerwowal, zamiast powiedziec , tata bierz go pieknie wykonany i nie drogi, to uslyszalem ze wyglada jak Xbox, niestety ta starsza wersja. 😪

 

20240127_204839.jpg

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

No juz tyle za sluchawkami sie uganiam ale tych Acoustic Research ARH-1 jeszcze nie widzialem. 

🙂

 

Przed chwilą, ciszyn11 napisał:
6 minut temu, Artur Brol napisał:

No juz tyle za sluchawkami sie uganiam ale tych Acoustic Research ARH-1 jeszcze nie widzialem. 

🙂

 

Już nie produkowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

GN streaming (Spotify) a Gato Bluetooth, tez Spotify.

Potem porownywalem pewne odcinki wybranych utworow, raz na GN, raz na Gato. 

Coz, nie uslyszlem zadnych roznic. Zadnych wyraznych przynajmniej.

Jedynie co moge powiedziec, to ze wydaje mi sie ze GN ma jakby troche jasniejszy i bardziej uporzadkowane brzmienie.

Czy tak jest, czy wmawiam sobie , by miec powod do jego zamowienia ...

Tylko po co skoro nie słyszysz różnicy. W sumie można by się przyczepić że Spotify,  na dodatek po blutututu... ale przecież i tak nie ma różnicy a wszystko gra prawie tak samo, więc po co przepłacać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co , co? 

A po co chce kupić?

Ponieważ rozpocząłem poszukiwania, bo chcialem zmienić wygląd wzmacniacza, na ładniejszy ale bez utraty jakości.

Pozatym chce coś pełnowymiarowego.

Ten złoty kolor lub srebrny byłby lepszy ale czarny może być. Jak by nie patrzeć sporo ponad tys euro tańszy i wciąż w pudełku.

Mogę jeszcze Audio Analogue Aacento za 2.9 tys mieć ale pomyślałem że lepiej chyba troche dopłacić i kupić 3 w 1 i nowe.

Jeszcze cd posłucham i zdecyduje. Muszę tylko zapytać w sklepie czy ten tak samo gra jak ten który chce kupić. I co z tym piskiem.

Ten który mam teraz to jest wersja MK2, ten którym jestem zainteresowany to wcześniejszą wersją Classic.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Ponieważ rozpocząłem poszukiwania, bo chcialem zmienić wygląd wzmacniacza, na ładniejszy ale bez utraty jakości.

Pozatym chce coś pełnowymiarowego.

Ten złoty kolor lub srebrny byłby lepszy ale czarny może być. Jak by nie patrzeć sporo ponad tys euro tańszy i wciąż w pudełku.

Kolejny raz pokazujesz, że kupujesz oczami, a koty darłeś ze mną, że nie.

Skoro nie słyszysz różnic, pomijam już z jakiego źródła i jak , to tak jak @marcinmarcinnapisał, po co przepłacać.

Trąca mi to snobizmem, zawsze będzie można się pochwalić, a że różnicy nie ma ...

Można i tak, tylko po co?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym kupowal oczami to bym nawet nie testował.

Gdyby to byl snobizm to bym tak tego Gold Note wychwalał ze byście cukrzycy dostali. Ktoś kto jest snobem nie powie ze to co kupił nie jest lepsze niż to co miał. Więc może nie nazywaj mnie snobem, bo to nie ten adres😊

Już w zasadzie mogę powiedzieć, bez owijania w bawełnę,  nie że nie słyszę roznicy, tylko że jej nie ma. Już gdzieś czytałem o tym że czym wyżej w cenie tym mniej różnic. Sprawdza się 

Niedawno napisałem jak to u mnie się odbywa( chyba u znakomitej wiekszosci), ale powtórzę - coś mi się podoba, ma funkcje których potrzebuje, stać mnie  i mogę przetestować, to biorę i testuje.

Odpowiada mi to kupuję. Tak wszyscy robią,  bo pierwsze co nas do urządzenia przyciaga to jego wygląd.

Jeśli urządzenie jest lepsze to z jakiegokolwiek by źródła muzyka płynęła,  ukaże swoją wyższość. 

Dlaczego pytasz, po co, skoro powyżej napisałem - bo mi się znudzil wygląd i chce coś pelnowymiarowego.

Można jeszcze bardziej uczciwie i jasno sprawę przedstawić?

Tak w zasadzie to obaj macie rację, zastanawiając się po co chce kupić.

Do powyższych podanych powodów dodam jeszcze że, dźwięk mi odpowiada , boję się jednak że mi ta okazja pod nosem przejdzie i będę żałował jak z niej nie skorzystalem.

Cena o jakieś 1.5 tys euro niższa więc korci.

Czasem jak się uprę to nawet sam siebie nie mogę przekonać by dać spokój. 

To jedna z takich sytuacji

Także pozastanawiam sie jeszcze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Artur Brol napisał:

Gdyby to byl snobizm to bym tak tego Gold Note wychwalał ze byście cukrzycy dostali. Ktoś kto jest snobem nie powie ze to co kupił nie jest lepsze niż to co miał. Więc może nie nazywaj mnie snobem, bo to nie ten adres

Nie nazwałem...

33 minuty temu, Artur Brol napisał:

Jak bym kupowal oczami to bym nawet nie testował.

A ja myślę, że te "testy" to tak przy okazji.

Powiedz po co Tobie na przykład taki kabelek FAW do słuchawek,  bo ładnie wyglada, bo dłuższy, czy bardziej giętki?

A wiesz po co Mateusz z FAW jej robi i dlaczego tak, a nie inaczej?

37 minut temu, Artur Brol napisał:

Już w zasadzie mogę powiedzieć, bez owijania w bawełnę,  nie że nie słyszę roznicy, tylko że jej nie ma. Już gdzieś czytałem o tym że czym wyżej w cenie tym mniej różnic. Sprawdza się 

Naprawdę myślisz, że ten Gato i Twoje kolumny to wysoki poziom grania, że każdy inny i droższy już nic nie wniesie?

🫢

40 minut temu, Artur Brol napisał:

Jeśli urządzenie jest lepsze to z jakiegokolwiek by źródła muzyka płynęła,  ukaże swoją wyższość

Niekoniecznie,  to tak nie działa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie nazwałem...

A ja myślę, że te "testy" to tak przy okazji.

Powiedz po co Tobie na przykład taki kabelek FAW do słuchawek,  bo ładnie wyglada, bo dłuższy, czy bardziej giętki?

A wiesz po co Mateusz z FAW jej robi i dlaczego tak, a nie inaczej?

Naprawdę myślisz, że ten Gato i Twoje kolumny to wysoki poziom grania, że każdy inny i droższy już nic nie wniesie?

🫢

Niekoniecznie,  to tak nie działa. 

Na to co myślisz wpływu nie mam 😏

FAW kabelek , znów pytanie na które już odpowiedziałem.

Wiesz nie zastanawiałem się, dlaczego tak lub inaczej są wykonane. 

Dla mnie było ważne że go mogę ładnie zwinąć i jak to zrobię to on się nie rozwinie.

Czy ja myślę ze moje Gato I Pylony to wysoki poziom grania?

Odpowiem tak, tych kilka urządzeń które sprawdziłem, wiem ułamek tego co ty w rękach miałeś, sprawiło że coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że coś takiego jak wysoki poziom grania nie istnieje. 

Słuchałem Gryphona z kolumnami SF Amator, Lyngdorfa 3xxx z B&W 8xxx, w tym samym sklepie też B&W podstawkowymi, NAD Mxx z MA, Dynaudio i SF.

Już od dwóch lat chyba uczestniczę w audio show w NL.

Nigdy mi szczena nie opadła, tak jak to sobie wyobrażałem na początku.

Więc MOIM ZDANIEM to jest poprostu ściema. Jesteśmy w ładowani w balona.

Mówisz że sprzęt lepszy nie powinien pokazać od razu , w trakcie porównania, że jest lepszym sprzętem?

Ja jestem przekonany wręcz że powinien. Bo inaczej dlaczego ktoś miałby go określać mianem lepszego sprzetu, tylko patrząc na jego cenę, wygląd  czy ilość ochów i achów znalezionych w necie?

Można to porównać to dwóch aut. Słabszego i mocniejszego. W/g ciebie ten mocniejszy nie powinien w porównaniu z słabszym wygrać wyścigu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

Update co do Gold Note IS 1000

Posluchalem pewnych wybranych utworow na jednym wzmacniaczu potem tych samych na drugim .

GN streaming (Spotify) a Gato Bluetooth, tez Spotify.

Potem porownywalem pewne odcinki wybranych utworow, raz na GN, raz na Gato. 

Coz, nie uslyszlem zadnych roznic. Zadnych wyraznych przynajmniej.

Jedynie co moge powiedziec, to ze wydaje mi sie ze GN ma jakby troche jasniejszy i bardziej uporzadkowane brzmienie.

Czy tak jest, czy wmawiam sobie , by miec powod do jego zamowienia ...

Pisk po kilku godzinach zniknal, po ponownym uruchomeniu i krotszym odsluchu jakby mniejszy.

Syn mnie jednak zdenerwowal, zamiast powiedziec , tata bierz go pieknie wykonany i nie drogi, to uslyszalem ze wyglada jak Xbox, niestety ta starsza wersja. 😪

 

20240127_204839.jpg

Moim zdaniem wygląda bardzo elegancko.

Miałeś może okazje testować wbudowane pre gramofonowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol Czy zechciałbyś podzielić się, które z elementów naszego hobby mają dla Ciebie wpływ na odbiór brzmienia. 
 

U mnie wygląda to tak. Od najbardziej istotnego.

1. Akustyka/pogłos/rezonanse własne, wybór sweet spot 

2. kolumny i wzmocnienie

3. realizacje/mastering

4. moje usposobienie

5. źródło dac

6. transport CD/pliki/stream

7. przewody.


PS. Kolumny+wzmocnienie jako jedność z uwagi na brzmienie szczególnie w paśmie midwoofera/synergia.

Moje kolumny plus tran/integra to inny, nie do zaakceptowania średni i wyższy bas. Przy pozostałych elementach w torze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...