Skocz do zawartości

Muzyka Elektroniczna , co o niej sądzicie ? co polecacie ? czyli ogólna dyskusja


lukasz_pro

Recommended Posts

43 minuty temu, Kraft napisał:

Ty to masz pamięć słuchową;) 

Dynamikę można zmierzyć. Taką dynamikę powinno mieć i taką ma.

obraz.png.c4026c04c0ae7eee12a7732c6bd7356c.png

Nagrania porównawcze w wersji cyfrowej też są dostępne. Różnice są do wychwycenia. Na dobrze przechodzonych płytach to poza tym to po prostu słychać. Ja nie mam problemu z wyłapaniem tego.

Ot i cała tajemnica.

P.S. Pamięć słuchowa rzeczywiście mi pomaga. Z muzyką kojarzę ludzi, miejsca, sytuacje. Np. w ostatnim Minimaksie
Piotra Kaczkowskiego, przed stanem wojennym, ostatnim utworem było Dream On  zespołu Nazareth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popołudnie rozpoczyna dziś również Jean Michel Jarre w nawiązaniu do Equinoxe. Konkretnie to pozycja Equinoxe Infinity. Winyl już współczesny (2018). Poniżej spektrogram ze strumienia i zapewne CD z którego ów strumień pochodzi. Na Dezzer wygląda tak:

spectro2.png.1f7a786094a70b898c615d1855b0bfe2.png

Natomiast na płycie winylowej znalazłem ciekawy pod względem wizualnym, nie wiem czy niezamierzony fragment:

spectro1.png.70fd5ffa3de3cc2449d5ef6f846e81fa.png

Nota bene widać tu z dobrym przybliżeniem pasmo przenoszenia wkładki i/lub głowicy nacinającej.

Wydanie płyty 180 gramowe.

obraz.png.cae0e037ba31c5c2b82c0a371b095276.png

Na koniec porównanie dynamiki winylu, strumienia i CD.

Zrzutekranu2023-06-03140052.png.f293c9f0ad09f548fa280d1e5acfae24.png

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kraft napisał:

"The Millenium Concert. The Twelve Dreams Of The Sun".

Tytuł nietrafiony - pudło i falstart;)

Jarre popełnił ten sam błąd co Juliusz Słowacki w Kordianie in pewnie wielu innych: wiek czy millennium nie zaczynają się 1 stycznia po zakończeniu roku z dziewiątką na końcu tylko z zerem. Więc sabat czarownic u Słowackiego w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 1799r nie był początkiem wieku. Jarre wpadł w tę samą pułapkę. Obecne millenium zaczęło się 1 stycznia 2001r;)

A tak przy okazji, i tak byłeś wytrwały co do twórczości JMJ. Ja zbastowałem po Revolution…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sqter83 napisał:

Kebu, lubię gościa widać że ta muza to jego życie. Chętnie wybrałbym się na jego koncert.

Dwa spostrzeżenia z koncertu Kebu z STHLM Italo Disco Party 2015...

Stare syntezatory, podobnie jak sprzęt audio wówczas produkowany, były bardzo porządnie wykonane. Drewniane boki nie były rzadkością. Sam wciąż posiadam Korga N1 z 1998r (więc wcale nie bardzo stary), ma drewno po bokach i waży ponad 20kg... (zdjęcie z Internetu). Oczywiście wciąż śmiga bez zarzutu…

obraz_2023-06-06_001743213.png.6d3cebea033ff98dfadefecbb8e42d5a.png

Drugie spostrzeżenie to... Szwedów nawet taka muzyka nie jest w stanie zmusić do pląsania… gosh!!!;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2023 o 10:30, sonique napisał:

Czy był ktoś z Was na koncercie Marka Bilińskiego w Szczecinie na Wałach Chrobrego

No, niestety, nie miałem przyjemności. A L E za to byłem na koncercie grupy BANK w 1982 r, gdzie Marek Biliński był klawiszowcem i w czasie koncertu miał kilka swoich solowych wystąpień. Miałem nawet przyjemność porozmawiania z Nim oraz pozostałymi członkami grupy. Rozmawialismy ok pół godziny, po koncercie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że to nie jest niemożliwe. Ode mnie też jest starszy o 7 lat. A rozmawiało nam się bardzo dobrze. Opowiadał mi, m.in o tym jak kobinował aby wymigać się od służby wojskowej, co też mu się udało po kilku miesiącach pobytu w armii.😉. No, takie były czasy, że służba wojskowa niekoniecznie była zaszczytem. Wtedy byla bardzo przykrym obowiązkiem.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Coś z gatunku Glitch / Minimal Techno / Ambient. Artysta tworzył też ścieżkę dźwiękową m.in. do filmu The Revenant (Zjawa).

Alva Noto - Uni Blue

 

Dnia 8.06.2023 o 18:09, Adi777 napisał:

Tima Heckera słuchałeś?

Tak, podsłuchuję czasami :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...