Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dnia 6.08.2023 o 10:32, Grzesiek202 napisał:

🙂 "Czego słuchasz" to mój ulubiony wątek. Wchodzę na stronę forum, widzę taki wpis. Nie mam pojęcia co to za płyta. Ale kojarzę już mniej więcej czego słucha @sonique. I poznam album dziś wieczorem.

Ja kocham. Szkoda, że tak wielu ulicznych artystów nie ma jeszcze wydanych płyt. Z chęcią bym wspomógł kupując materiał, ale niektóre rzeczy odnajduję tylko na YT. Na przykład taki hiszpańskojęzyczny temacik:

 

Postanowiłem poszukać podobnej muzyki i natrafiłem na taki album:

 

Słuchałem sobie i jednocześnie przeglądałem info na Discogs, w pewnym momencie pojawił się taki oto gość i przysiadł na monitorze. No i nie wiem, omen jakiś czy co? 

IMG_20230807_215515.jpg.3d90ce85fa98d8f1d803dc87cd2bf8c4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Profi napisał:

No i nie wiem, omen jakiś czy co? 

IMG_20230807_215515.jpg.3d90ce85fa98d8f1d803dc87cd2bf8c4.jpg

Włącz soundtrack z Ćmy Barowej, porządnie polej whiskey (nie whisky), wygrzeb tomik wierszy Charlesa Bukowskiego i zacznij czytać. Nie zapalaj świecy - dobra ćma to żywa ćma;)

5 godzin temu, Wing0 napisał:

Sporo ostatnio słucham Seala. Lubię jego wokal i spoko zrealizowane płyty.

Screenshot_20230807-173838.png

Muzyka jak muzyka, ale jaka okładka!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna gościa lubiłem słuchać. Deko nietypowy głos, ciekawe utwory w starym stylu, deko w nostalgię uderzający. Niestety od jakiegoś czasu jego image mnie dobija już jest całkiem przekombinowany. Od zwykłego gościa przez bardzo ciekawe stylizacje do pajacowania... Szkoda ale utwory mi bardzo leżą. 

Faktem jest że głos ma na tyle nietypowy że można go nie trawić. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralph Kamiński to moim zdaniem jeden z absolutnie nielicznych obecnie interesujących polskich artystów mainstreamowych. Facet o  charakterystycznym i rozpoznawalnym sposobie śpiewania. Piszący ciekawe teksty i niebanalną muzykę (jak na pop). Co więcej, o kapitalnym image’u, który świadczy raz o jego świetnym wyczuciu chwili ale przede wszystkim o odwadze. Po zaprzestaniu działalności muzycznej przez Lilly Hates Roses oraz przede wszystkim moją największą nadzieję The Dumplings - Ralph pozostał sam. Potem, wśród „radiowych” artystów nie ma długo, długo nic. Tak mi się bynajmniej wydaje. Można dodać jeszcze Brodkę, Bokka, oraz kilku innych artystów czy zespoły ale oni jednak rewolucji nie dokonają ze względu na większą niszowość i inny target.

Ralph pokazuje nam, że pop nie musi brzmieć jak Kortez czy Podsiadło. I chwała mu za to;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sonique napisał:

Ralph Kamiński to moim zdaniem jeden z absolutnie nielicznych obecnie interesujących polskich artystów mainstreamowych. Facet o  charakterystycznym i rozpoznawalnym sposobie śpiewania.

Nie słucham mainstreamu. Nie dlatego, że nie ma tam nic ciekawego, bo tego nie wiem. Po prostu jeszcze tyle mam do przesłuchania i nadrobienia, że nawet nie ma kiedy zajrzeć do głównego nurtu ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MMarek napisał:

Dobry Julian Tuwim. Wrażliwcy nie słuchać :)

Słuchać, słuchać. Tuwim ewidentnie pisał o pomiarowcach z naszego forum. ;) 

Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,

55 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

A co myślicie o nowej grecie?

Marcin powiedz nam, co Ty myślisz. Ja odpadłem po dwu pierwszych płytach, które mam na półce. Pamiętam, że granie bardzo solidne (sprawnie odtwarzane patenty rytmiczne LZ) i nawet niektóre kawałki całkiem udane, ale wokal cieniutki. Do Planta się nie umywa. No i ta kompresja wysysająca pół życia z muzyki. Poprawiło się coś od tego czasu - powinienem dać im drugą szansę?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2023 o 20:49, audiowit napisał:

Długo to trwało, ale w końcu przekonał mnie do siebie. Potrafi śpiewać.

Screenshot_20230807_204657_BubbleUPnP.jpg

Mam nad sobą klątwę Piwnicy pod Baranami i tym samym Ewy Demarczyk, Marka Grechuty, poza tym Wolna Grupa Bukowina, Czerwony Tulipan, itd.

Do tego jeszcze inne klątwy, jak duet Simon & Garfunkel, Edit Piaf, Charles Aznawour.

Współczesna wytwórczość jest na takim tle ledwie słyszalna, ledwie wyczuwalna w dotyku muzycznym zmysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Highlander_now napisał:

Mam nad sobą klątwę Piwnicy pod Baranami i tym samym Ewy Demarczyk, Marka Grechuty, poza tym Wolna Grupa Bukowina, Czerwony Tulipan, itd.

Do tego jeszcze inne klątwy, jak duet Simon & Garfunkel, Edit Piaf, Charles Aznawour.

Współczesna wytwórczość jest na takim tle ledwie słyszalna, ledwie wyczuwalna w dotyku muzycznym zmysłem.

Z muzyki francuskiej jeszcze Joe Dassin i ja mogę się pod tym absolutnie podpisać. Ostatnio Trójka i Radio 357 prześcigają się prezentacji nowej polskiej muzyki. Ale.... nie, dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...