Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Słucha się zaskakująco dobrze, zważywszy na wiek panów. Dziś rano w "Porannej Mannie" w Radiu Nowy Świat usłyszałem utwór z tej płyty - "Blind Owl", napisany przez Dave'a Alvina w hołdzie Alanowi Wilsonowi, autorowi m.in. "On The Road Again". Bardzo mi się spodobał.

Też nie miałem pojęcia, że ukazała się nowa płyta Canned Heat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś długo zastanawiałem się jaki album mam wam polecić, zdecydowałem że nadal zostanę przy twórczości naszych polskich rodzimych artystów/muzyków. Album który wybrałem jest z gatunku jazzu eksperyment-owego, być może będzie tak ze pierwszy lub nawet może dwa utwory będą wydawać się wam meczące lecz jestem przekonany a wręcz prawie pewien że im dalej w las tym trudniej bezie się wam zdecydować na wyłączenie tego albumu i was on po prostu wciągnie.
Ciekaw jestem waszych odczuć oraz zdania co do tego wydania, być może nie każdy ma jeszcze ten moment lub nie tą chwilę na tego typu klimaty 😉

Pozdrowienia...

Revisit
MikrokolektywKuba SucharArtur Majewski

https://tidal.com/browse/album/9796175?u

image.png.2c2439def40acb8e08e25c22a81586bf.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Kurczę, u mnie sprzęt nie włączany już zchyba ze dwa tygodnie. Ale dziś nie będzie jazzu. 

 

Dziś przyjeżdża stary przyjaciel i powspominamy. Bo "Najbardziej mnie teraz wk****a u młodzieży to, że już więcej do niej nie należę"🙃

 

Za lat wczesnej młodości ;) moi ulubieńcy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik odziedziczył ten właściwy gen :)

9 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Kurczę, u mnie sprzęt nie włączany już zchyba ze dwa tygodnie. Ale dziś nie będzie jazzu. 

 

Dziś przyjeżdża stary przyjaciel i powspominamy. Bo "Najbardziej mnie teraz wk****a u młodzieży to, że już więcej do niej nie należę"🙃

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wytrwałych, około 10 minut.

Dobrze jest solidnie podkręcić volume. Więcej instrumentów wtedy słychać. Tych, które nasze „uszy” bardzo lubią, ale przy cichym odsłuchu nie za bardzo „widzą”.

E6480D40-FF4C-4C76-B6BC-1B39A5832C1E.jpeg

Jestem fanem i często słucham utworów/płyt, gdzie Antoine główną gra rolę. Altówka, zatem nie za często w roli solowej. Miałem okazję posłuchać na Live w Amare no i przyjechał do Nl na kontrakt jako solista w tutejszej orkiestrze. 
Słucham raczej średnio głośno. Godzinkę idzie mi wytrzymać.

90A32A29-D776-4F83-82B5-11DCA169B813.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chmarski Też lubię Raya Lamontagne, ale zdecydowanie wolę jego bardziej organiczne płyty: debiutancką "Trouble" i jeszcze bardziej "God Willin' & the Creek Don't Rise" nagraną w świetnym składzie (między innymi Greg Leisz i Jay Bellerose). Szczególnie tej drugiej dużo słuchałem i polecam każdemu (mimo chłodnej recenzji Thoma Jurka na allmusic). :)

40 minut temu, coyote napisał:

Melisa

Przemek Dyakowski, Leszek Możdżer, Sławek Jaskułke

Kiedyś rozważałem zakup, ale nie można mieć wszystkiego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

@Chmarski Też lubię Raya Lamontagne, ale zdecydowanie wolę jego bardziej organiczne płyty: debiutancką "Trouble" i jeszcze bardziej "God Willin' & the Creek Don't Rise" nagraną w świetnym składzie (między innymi Greg Leisz i Jay Bellerose). Szczególnie tej drugiej dużo słuchałem i polecam każdemu (mimo chłodnej recenzji Thoma Jurka na allmusic). :)

Kiedyś rozważałem zakup, ale nie można mieć wszystkiego. :)

 

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Namówiłeś na ponowne odsłuchanie. Leci już :) 

Też mam zamiar dziś sprawdzić i czuje że wybierając się dziś zaraz na spacer włączę sobie "Trouble" oraz "God Willin' & the Creek Don't Rise" lecz nie wiem jak mi to wejdzie gdyż nie znam zupełnie ponieważ nie siedzę w tych klimatach za często. Ale sprawdzę z ciekawości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przesłuchem polecanego albumu przez kolegę z forum którego nie znałem i muszę przyznać że to wydanie zrobiło na mnie bardzo ogromne momentami rewelacyjne wrażenie, więc tutaj chcę go polecić również innym by nie przeszli koło tego wydania obojętnie.

Pozdrowieniowa...

Distant Heroes
Wojtek Fedkowicz Noise Trio

https://tidal.com/browse/album/163448084?u

 

Knipsel.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...