karp

Czego słuchasz??

1161 postów w tym temacie

Ja słucham w tej chwili The Good Sound :) Włączyłam, żeby wrzucić tu linka, i jakoś tak playlista poszła...

A nie jest to typ muzyki, jakiej słucham zazwyczaj, więc musza być naprawdę dobrzy.

Agressiva 69 ,,Out''

Lata 2000, kiedy Polska muzyka zeszła chyba ze wstydu do klubow bo bala się, ze ją grom strzeli z jasnego nieba.

Kapela z, ktorą spędzilem mnustwo czasu w zadymionych lokalach(wolno bylo jeszcze palić). Czas kiedy mozna było wszystko ;).

Muzyka nie spodoba się każdemu, a ja mam sentyment...

Pragnę polecić koleżeństwu nagrania Indy Popowej grupy London Grammar. To najciekawsza muzyka na jaką trafiłem w ostatnich tygodniach. Nagrania wyróżnia melancholijny głos wokalistki Hannah Reid, nastrojowe melodie i staranna realizacja. Grupa wydała dotychczas dwie płyty: If You Wait (2013) i Truth Is a Beautiful Thing (2017). Zdarzają się na nich trochę słabsze momenty (może płyty są niepotrzebnie takie długie;), ale i tak warto.

Trochę się zapętliłem i znów polecę płytę tej samej grupy. Agressiva 69 płyta ''Deux ex machina''. Muzyka nie dla każdego i dla ludzi o mocnych nerwach :).

20170916_215750.jpg

Dnia 9/7/2017 o 22:52, audiowit napisał:

Agressiva 69 ,,Out''

Lata 2000, kiedy Polska muzyka zeszła chyba ze wstydu do klubow bo bala się, ze ją grom strzeli z jasnego nieba.

Kapela z, ktorą spędzilem mnustwo czasu w zadymionych lokalach(wolno bylo jeszcze palić). Czas kiedy mozna było wszystko ;).

20170828_200945.jpg

Nie zgłębiałam ich twórczości, ale mnie przekonujesz, żeby odpalić w słuchaweczkach :) Mi ostatnio taka płyta się nawinęła i bardzo spodobała :)

pianopl.jpg

Polecam dostępny na YT świetny koncert z okazji 60 urodzin Johna Zorna w Sali Kongresowej 15.07.2013 roku w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.
Projekt „Zorn At 60” powstał przy okazji 60. urodzin artysty, który poprosił swoich ulubionych autorów o napisanie słów do wybranych melodii z jego kompozytorskiego repertuaru...

https://www.youtube.com/watch?v=c4eO2o9u1j0

poniżej krótka informacja (zapowiedź) dotycząca tego koncertu.
http://jazzforum.com.pl/main/news/zorn-at-60-w-sali-kongresowej-iiii-tvp2
Wraz z Johnem Zornem na scenie Sali Kongresowej zagrały formacje: Song Project, Iluminations, The Holy Visions, The Alchemist, Templars-in Sacred Blood, The Dreamers oraz Electric Masada. Wystąpił także Mike Patton, wokalista grupy Faith No More, a także Marc Ribot, John Medeski, Trevor Dunn, Kenny Wollesen, Cyro Baptista, Joey Baron, Ikue Mori oraz Jamie Saft.

Poniżej jeden z komentarzy - z informacją o czasach utworów (tuż po skończeniu poprzedniego, więc jest aplauz), a rozpoczęcie właściwego utworu może być nawet minutę później:
0:16 Batman
2:17 Besos de Sangre
8:28 Tamalpais
13:28 Dalquiel
18:50 Towards Kafiristan
22:32 La Flor Der Barrio
27:16 Zapata Rail
30:05 Book of Shadows
35:06 Tears of Morning 
39:27 Osaka Bondage
40:56 Mountain View
47:36 Of Wonder and Certainty
52:40 Dostoyevsky

Pozdrawiam
PS. Wśród wykonawców była jeszcze argentyńska wokalistka i autorka tekstów Sofia Rei, a koncert zarejestrowała TVP (retransmisja koncertu w TVP2), więc jakość na plus odbiega od tego, co często można zobaczyć i posłuchać na YT

Dnia 7.09.2017 o 22:52, audiowit napisał:

Agressiva 69 ,,Out''

Słyszałem ich w Jarocinie 93 albo 94 wtedy to byl KOSMOS.

Buena Vista - swietne, widzialem ich na zywo:) wypas! wszystkim polecam !

Nawet mam ta plyte na vinylu z autografami :)

Edytowano przez eryk2kartman

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się