Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

@lpomis Wojtek, przypomniało mi się, a propos Lesa Claypoola z Primusa. Nie wiem czy słyszałeś taki kawałek z jego udziałem. Les gra na basie w obu częściach tego numeru i jeszcze w Driving Rain (gdzie gościnnie śpiewa Hetfield). To jeden z nielicznych punktów, gdzie Twoja i moja muzyka jakoś się stykają. :) 

Swoją drogą, cała płyta dość udana, choć wolę Volume 1. W ogóle podobał mi się wtedy (2002 r.) pomysł na nagrywanie z różnymi basistami w hołdzie dla zmarłego Allena Woody. Fajnie się to śledzi, choć nie wszyscy są równie wyeksponowani. Ale z Elexem i Menuetami powinno dać się ich usłyszeć. :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Progarchives:

"A French rock project PINIOL have been born as a monstrous avantgarde progressive septet resulting from the consanguineous fusion of POIL and NI, featuring double Avant-Prog power of two drums, two basses, two guitars and keyboards. Their debut album "Bran Coucou" has been released upon April 27, 2018 via a French independent label Dur et Doux."

- Anthony Béard / guitar, vocals
- François Mignot / guitar, vocals
- Antoine Arnera / keyboards, lead vocals
- Boris Cassone / bass, vocals
- Benoit Lecomte / bass, vocals
- Guilhem Meier / drums, vocals
- Jean Joly / drums

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafał S napisał:

Ale i tak wolę to oryginalne, amerykańskie, bluesowe The Nighthawks - z Markiem Wennerem na harmonijce. Jakoś to nieładnie kraść nazwę innemu zespołowi. Nawet bez "The". :)

A jednak "the" robi różnicę 😉. Jeszcze sprawdziłem dla pewności kto powstał pierwszy, ale zaskoczenia nie było. Choć Niemcy też dopiero od wczoraj nie grają. "Live in Hamburg" to ich moja ulubiona płyta.

obraz.png.4e91f9535a43c2bcc1d0bb798656a11d.png

7 godzin temu, KrólKiczu napisał:

ale dysponując sporą ilością wolnego czasu (L4), chętnie się zapoznam 🙂

To nie wiem czy Ci współczuć, czy zazdrościć. Ja od 13 lat nie miałem ani jednego dnia na L4. Bynajmniej nie dlatego, że nie byłem chory. Ale ciągle czekam na mój medal z ZUSu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

"Live in Hamburg" to ich moja ulubiona płyta.

Posłuchałbym, ale niestety nie streamuję, a BT to zupełnie nie to. Pozostaje mi tylko zauważyć złośliwie, że to jednak Niemcy, a u tych moich był Jan Zukowski na basie. ;)

A serio, to mam w domu trochę niemieckiego jazzu i bluesa. Jedno i drugie dobre. Bluesowych muzyków Niemcy mają niestety lepszych od nas. :(

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś bardzo klasycznego z rocka.

Creedence Clearwater Revival z płyty Chronicle: 20 Greatest Hits.

obraz.png.635b55cd7f85182013798a1029ce24f3.png

Dwupłytowy album z 1976 roku.

W czasie w sumie krótkiej działalności sprzedali 30 milionów płyt i na stałe osadzili się w przestrzeni medialnej. Stąd chyba każdy słyszał jakiś ich choć jeden utwór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmiana. Ścieżka dźwiękowa (wyjątki) z filmu w reżyserii Francesco Rosi. Opera, która wyszła z teatru. Carmen. Tytułowa to Julia Migenes, ponadto Placido Domingo, Faith Esham czy Ruggero Raimondi. Orchestre National De France pod dyryguje Lorin Maazel.

obraz.png.e3182844ff925eaf1a967ad0ff6e61e1.png

Okładka składana z wieloma fotografiami z filmu.

Płyta z 1984 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Dawny Voivod to metal, pozniejszy to juz roznie. Ale ta plyta zawsze mi sie podobala.

Niezła. Dzisiaj posłucham Nothingface.

@Fandiscopolo Właśnie miałem zamiar poznać Nothingface.

Dimension dobry, ale Death pozostaje nietknięte ;)

Bardzo mi siadł ten zespół.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...