Skocz do zawartości
BlackJack

Jaki sens używać DAC-a

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Dnia 12.07.2019 o 16:01, Tomasz Syta napisał:

@Soren Lorensen Ja mam NS6130 i przy nadarzającej się okazji na zakup używanego 6170 w kolorze czarnym pewnie się skuszę. Do tej pory nie rozumiem dlaczego nie dorzucili tam modułu bluetooth.

No to nie dobrze 😉 Będziesz dla mnie konkurentem do zakupu, bo ja też będę polował na czarnego NS 6170. He , he.

Tymczasem Yamaha cd-n 500 już wystawiona na sprzedaż. Z lekkim żalem, bo to naprawdę solidny sprzęt, no ale bardziej potrzebuje radia FM/DAB niż CD. I tak słucham z plików.

Edytowano przez Soren Lorensen

Witam serdecznie,jestem tu nowy więc odrazu pytanie:Stary Dennon Dra 455+Jbl studio230 karta dżwiękowa Asus Phobeus czy jest sens dokupić DAC Cambridge Audio Dac Magic 100 czy to będzie niepotrzebny gadżet? Muza leci głównie z PC

Gość
Napisano (edytowany)
Dnia 12.07.2019 o 16:30, MobyDick napisał:

Jest jeszcze coś takiego jak Hama DIT2100MSBT .

I tak się szczęśliwie składa że mam prawie taki sam do sprzedania ;) Jakby co pisać na priv :)

Edytowano przez Gość

Proszę o podpowiedź.

Konstrukcja bloku w którym mieszkam (ściany żelbetowe), zakłóca fale FM w salonie. Pytanie, co zrobić by móc słuchać muzyki z innego źródła niż dekoder lub CD. Brak możliwości podpięcia komputera, laptopu.

Chyba że DAC. I na przykład taki Marantz NA 7004 ma wejście Ethernet do sieci WLAN.

I co? -Jeżeli podepnę kabel internetowy to w menu DAC-a ustawię go pod konkretne stacje radiowe w internecie?

Marantz NA 7004 to odtwarzacz sieciowy z DAC-iem z wejściami cyfrowymi w jednej obudowie, więc nie potrzebuje dodatkowego DAC-a. To dość zadki przypadek. Większość DAC-ów ogranicza się do tego do czego służy coś takiego, czyli do konwersji sygnałów cyfrowych audio na analogowe. Innym rozwiązaniem jest podłączenie np. Google Chromecast Audio do wejścia cyfrowego DAC-a lub bezpośrednio do wzmacniacza z wyjścia analogowego. Potrzebny jest do tego stały dostęp do internetu przez wi-fi.

1. możesz słuchać muzyki z serwisów streamingowych typu Tidal lub Spotify . Sterowanie z poziomu dedykowanych aplikacji ze smartphona , tabletu lub komputera podłaczonych do sieci lokalnej kablem lub wi-fi

2. cyfrowe stacje radiowe nadające w internecie ( czyli chyba wszystkie stacje nadające radio FM i wiele innych )

3. streaming plików muzycznych z serwera DLNA dostępnego w sieci lokalnej

4. streaming dźwięków z urządzeń z w miarę nowymi Androidami podłączonych do sieci lokalnej przez wi-fi lub kablem LAN

Witajcie.

Ostatnio miałem z domu coś takiego jak Cambridge Audio DacMagic 100.

Porównywałem go z moją Micromegą Stage 6.

Trzy dni słuchania, i albo jestem głuchy, albo różnic praktycznie nie ma. Brawo, po prostu brawo.  

To zależy jak się na to spojrzy :) .  Jeśli w samochodzie przebije się oponę, 3 są dobre. DacMagic 100 ma opinię dobrego DAC-a od dawna, co nie zmienia faktu że istnieją lepsze.

Miałem dac magica, taki sobie. Rzeczywiście nie wiele wynosił do systemu. Zmiany wręcz na pograniczu percepcji między połączeniem mini jack 2x RCA do wzmacniacza, a koaksjalny do daca i po RCA do wzmacniacza. Natomiast różnić praktycznie żadnych nie słyszałem między cd do wzmacniacza, a połączeniem cd do daca też po koaksjalnym. 

Wg mnie jest poprostu słaby i nie wart tych 650 zł. Dałbym maksymalnie 250- 300 zł za magica 😁 A 2 raz bym nie kupił. Nawet za tyle. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender

A co to był za CD ?

Jakby nie patrzeć tym razem chodzi o to samo. Czyli że Micromega Stage 6 brzmi identycznie jak ten DAC.

Ten CD na rynku wtórnym kosztuje 1,5 tyś , więc chyba nie jest aż tak źle.

A ja uważam że akurat Cambridge 100 daje od siebie bardzo wiele. Nie zawsze na plus. Ale nie jest to neutralny dac. I potrafi zmienić na plus dużo systemów i zepsuć równie wiele. 

Natomiast nie zgadzam się ze stwierdzeniem że nic nie wnosi. 

Pozdrawiam

Dnia 21.10.2019 o 15:21, MariuszZ napisał:

Że niby taki Cambridge dobry czy Micromega słaba? 😉

Oczywiście jestem pod wrażeniem małej skrzyneczki. Jak widać, da się. :)

Szkoda, że to w moim przypadku jest bardzo mało praktyczne. 

Hej, ja dzisiaj słucham Topping d50s I to pierwszy DAC, który rzeczywiście słyszę I czuję, że ma sens że względu na funkcjonalność. W Dx3 pro nie słyszałem różnicy. USB, coax, optyk, Bluetooth z najlepszym kodekiem, pilot, filtry do wyboru, ekran, solidnie zrobiony z aluminium. Polecam tego szkraba. Robi robotę. 

IMG_20191121_182524.jpg