Skocz do zawartości
BlackJack

Jaki sens używać DAC-a

Recommended Posts

8 minut temu, MobyDick napisał:

Największe różnice pomiędzy programami występują gdy pracują w trybach poprawiania dźwięku. Są jednak ludzie którzy twierdzą że słyszą różnice w brzmieniu pomiędzy innymi skórkami jednego playera :) .

Słyszę minimalne różnice w wersjach Jriver Media Center czy w Foobarze, ale która wersja jest faktycznie najprawdziwsza? Odpuściłem dawno temat, słucham muzyki, a nie sprzętu. Choroby tylko można się nabawić, audionerwosy. :D

Jestem osobą która słyszy kable, więc jest opcja, że różnicę usłyszę. :)

Dziękuję za odpowiedzi. 

11 minut temu, RS75 napisał:

Jestem osobą która słyszy kable, więc jest opcja, że różnicę usłyszę. :)

Dziękuję za odpowiedzi. 

Na głośnikach czy słuchawkach, słuchasz?

Różnice pomiędzy kablami to prawie każdy usłyszy :) . Z programami do odtwarzania muzyki sprawa jest znacznie bardziej śliska :) . W trybach czystego dźwięku bez wspomagaczy sądzę że większy wpływ ma kwestia psychiki i nastawienia do programu. Spory wpływ może mieć sam komputer, jego konfiguracja itd itp. 

Kolorystyka skórki wpłynie nie tyle na emisję dźwięków co nasze odbieranie muzyki.

10 minut temu, MobyDick napisał:

Różnice pomiędzy kablami to prawie każdy usłyszy :) . Z programami do odtwarzania muzyki sprawa jest znacznie bardziej śliska :) . W trybach czystego dźwięku bez wspomagaczy sądzę że większy wpływ ma kwestia psychiki i nastawienia do programu. Spory wpływ może mieć sam komputer, jego konfiguracja itd itp. 

Kolorystyka skórki wpłynie nie tyle na emisję dźwięków co nasze odbieranie muzyki.

Dlatego nie warto sobie tym głowy zawracać, wybrać program który się podoba i słuchać muzy. byle to było w bit perfect.

Ja namawiam na wypróbowanie Roona. 14 dni za darmo. Tylko trzeba pamiętać żeby przed upływem terminu wyrejestrować się bo ściągnie środki z karty 😉

9 godzin temu, Fonomajster napisał:

A czy jest sens słuchać Tidala przez Roona lub inny.

Ja korzystam z Chromecast Audio i można bez Roona, można logując się w przeglądarce internetowej lub korzystając z innej apki na kompie czy telefonie. Polecam artykuł z linku o Chromecast. Poza tym mam wzmacniacz bez regulacji barwy, a lubię pokręcić parametrami więc Roon, który ma świetnie zrobiony DSP, w tym korektor parametryczny mi to umożliwia. 

chromcast1 (Custom).jpg

cchrom2 (Custom).jpg

no ten dzwon szumu i zniekształceń wokół prążka 12kHz na wyjściu Chromecasta rzeczywiście bardzo duży, tak na oko z wykresu S/N mniejszy niż 40dB.

1 godzinę temu, wallace napisał:

no ten dzwon szumu i zniekształceń wokół prążka 12kHz na wyjściu Chromecasta rzeczywiście bardzo duży

Ale tylko jak korzysta się z przeglądarki internetowej np. słuchając Tidala. Korzystając z Roon`a, który dobrze współpracuje z Chromecastem, "dzwona" nie ma. To było w nawiązaniu do Roon`a, że nie jest taki bezużyteczny ;)