Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

Ja chcę przeprosić jak wprowadziłem zamęt - pytałem tylko z ciekawości aby zrozumieć sprawę.

Myślę, że po prostu forumowicz w moim wątku dość ogólnie odpowiedział na ostatni mój post. Nie zapoznał się ze wstępnymi założeniami mojego systemu i stąd nieporozumienie.

Normalnie bym to olał ale już coś podobnego przeczytałem wcześniej. Spotkałem się z tematem słabego audio z TV, tam też wspominano zewnętrzne DACi i to mnie zainteresowało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 4.07.2022 o 11:19, Tomasz S. napisał:

@Arturro007 Twoje pytanie było zasadne. TV może nie być idealnym źródłem do słuchania muzyki bo najczęściej po prostu na wyjściu optycznym dostajesz 48 kHz. 

Faktycznie mam na wyjściu tylko 48kHz dla Dezeera Hi-fi.

Wybiorę Amplituner z funkcją streamingu bo szukam jakiegoś sprzętu, dodatkowo nie muszę włączać za każdym razem TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiecie co nie chce mi się czytać całego wątku od początku, zresztą jestem tutaj nowy a audiofilem się nie uważam, jednak chciałbym żeby ktoś wytłumaczył mi jedną rzecz. Otóż osobiście słucham muzyki z wykorzystaniem systemu złożonego z pary kolum Q Acoustics QA 3050i oraz wzmacniacza Taga Harmony HTA 600B, który posiada przetwornik cyfrowo-analogowy oraz moduł Bluetooth, dzięki czemu może odtwarzać muzykę z laptopa o dobrej jakości dźwięku (jak CD audio). Jednak jeśli między wzmacniaczem a PC postawię DACa Aune X1s łączonego za pomocą interkonektu Chord C Line dźwięk poprawia się nie do poznania. Pytam się bo miałem już tego DACa sprzedawać skoro wznak ma swój przetwornik dźwiękowy. Tak więc podejrzewam, że jedno urządzenie jest klasę lepsze od drugiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Wojciech Łasocha napisał:

Wiecie co nie chce mi się czytać całego wątku od początku, zresztą jestem tutaj nowy a audiofilem się nie uważam, jednak chciałbym żeby ktoś wytłumaczył mi jedną rzecz. Otóż osobiście słucham muzyki z wykorzystaniem systemu złożonego z pary kolum Q Acoustics QA 3050i oraz wzmacniacza Taga Harmony HTA 600B, który posiada przetwornik cyfrowo-analogowy oraz moduł Bluetooth, dzięki czemu może odtwarzać muzykę z laptopa o dobrej jakości dźwięku (jak CD audio). Jednak jeśli między wzmacniaczem a PC postawię DACa Aune X1s łączonego za pomocą interkonektu Chord C Line dźwięk poprawia się nie do poznania. Pytam się bo miałem już tego DACa sprzedawać skoro wznak ma swój przetwornik dźwiękowy. Tak więc podejrzewam, że jedno urządzenie jest klasę lepsze od drugiego.

Tak może być, aczkolwiek niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomasz S. napisał:

@Wojciech Łasocha Jeżeli nie używasz DACa Aune to dzwięk do wzmacniacza wysyłasz przez Bluetooth ?  Jeżeli używasz Aune to laptopa podłączasz przez USB ?

Dokładnie tak. 🙂 No i jakby przetwornik cyfrowo-analogowy w chińskim Aune był lepszy od tego w Taga Harmony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2022 o 19:47, Dedal75 napisał:

A tv z optykiem nie masz ?

Okazało się, że mam wyjście S/PDIFa w TV... I co? Wygląda na to, że dac w moim wzmacniaczu stereo to tylko dodatek, czyniąc go najsłabszym ogniwem w całym systemie stereo. Myślę, że lepiej będzie jak będę używał zewnętrznego daca Aune X1s (jakby nie patrzeć obsługuje do DSD512 i PCM 32bit/768kHz ale wiem, że nie o to chodzi a ) podłączonego do wzmaka przez RCA, zamiast kupować Konwerter USB-SPDIF V4 NOSTROMO, o którym wspomiał 1Ender. A w przyszłości jak będę przy kasie wymienię swój wzmacniacz na coś lepszego i nie płacąc już niepotrzebnie za wbudowany dac czy tym bardziej zbędny bluetooth.

W między czasie skuspiłbym się na wymianie oryginalnego kabla USB pc-dac na inny. Macie jakieś do polecenia kable USB do daca 1,5m w cenie około 400-600 zł?

Tak więc narazie zostaje jak było:

PXL_20220904_101322775.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, to troche głupie z tym kablem usb do daca, jednak chciałbym stopniowo wymieniać wystkie elementy audio na wyższą półkę. Jeśli to pytanie pojawiło się w wątku o dacach to czy taki Wireworld Starlight 8 nie zagra z nimi lepiej?

https://allegro.pl/oferta/wireworld-starlight-8-usb-2-0-a-b-1-0m-9201373336

Edytowano przez Wojciech Łasocha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wojciech Łasocha napisał:

Wiem, wiem, to troche głupie z tym kablem usb do daca, jednak chciałbym stopniowo wymieniać wystkie elementy audio na wyższą półkę. Jeśli to pytanie pojawiło się w wątku o dacach to czy taki Wireworld Starlight 8 nie zagra z nimi lepiej?

https://allegro.pl/oferta/wireworld-starlight-8-usb-2-0-a-b-1-0m-9201373336

Serio 😳? Przecież to sygnał cyfrowy(on ma za zadanie przesłać sygnał 0 1 01 i tyle) tu nie potrzeba kabla za miliony monet, spokojnie za 100zl kupisz i też będzie dobry, niektóre rzeczy sygnowane hiend to zwykły marketing i w tym wypadku to nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...