Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Ja, po naczytaniu się naszego forum Bluetooth uważam za zło

Ja też tak uważam i może skubany to wyczuł :) 

3 minuty temu, seba3002 napisał:

A mówiąc poważnie - na pokrętle wyboru źródła masz zdaje się ikonkę ze znaczkiem bluetooth. Pewnie wystarczy ją wybrać, w telefonie czy też innym urządzeniu odnaleźć Cyrusa...i to chyba tyle.

O tak , tak właśnie robiłem i lipa.

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

reset bym mu zrobił 

Zrobiłem i nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus, przepraszam za poślizg, ale walczyłem z trawą na działce. Walka była nierówna, bo prawie 10 tys. metrów na jednego. :)
Mam One HD, ale przyznam że z BT nie korzystam. Niemniej przetestowałem jakiś czas temu i wszystko działało. Fakt, że nie stosowałem żadnych przystawek, po prostu wybrałem BT na One, w telefonie dałem na wyszukiwanie i po znalezieniu wzmak został sparowny. I wszystko działało.

Zerknąłem jeszcze do anglojęzycznej instrukcji i tam nie ma żadnych dodatkowych opisów.

Jest tylko info, że można sparować maksymalnie trzy urządzenia z One.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyrus one cast i bt działa mi bez problemu. Mam telefon z androidem. Ale tata ma iPhona i był problem z połączeniem. Możliwe że problem leży nie w cyrusie co w telefonie.

Czasami powodem tego że nie gra muzyka z telefonu jest to że w telefonie ściszony jest dźwięk albo w samym telefonie multimedia albo w aplikacji Spotify czy tidal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam chciał bym kupić zewnętrzny DAC do swojego Cyrusa 8.2 DAC. Budżet do 3 tys zł. Co możecie polecić by fajnie się zgrało. Myślę o Cambridge Audio DacMagic 200M. Zestaw gra z kolumnami Audio Physic Classic 3. Szukam czegoś głównie z fajną sceną i analogowym brzmieniu i obsługą plików MQA. Głównie słucham Jazzu, Blusa, oraz fajnego wokalu Cigarettes Aftet Sex i tym podobne. 

Edytowano przez Sziral
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sziral napisał:

Witam chciał bym kupić zewnętrzny DAC do swojego Cyrusa 8.2 DAC. Budżet do 3 tys zł. Co możecie polecić by fajnie się zgrało. Myślę o Cambridge Audio DacMagic 200M. Zestaw gra z kolumnami Audio Physic Classic 3. Szukam czegoś głównie z fajną sceną i analogowym brzmieniu i obsługą plików MQA. Głównie słucham Jazzu, Blusa, oraz fajnego wokalu Cigarettes Aftet Sex i tym podobne. 

Ja mam z 8.2 Rme Adi - można kupić używkę w okolicy 3,5. Ale nie wiem czy do AP bym go polecił. Adi ma genialną scenę, mnóstwo detali i smaczków, ale jest raczej po technicznej stronie grania, szczególnie na firmowym zasilaczu. MQA nie ma najmniejszego znaczenia, nie rób z tego kryterium bo skreślisz dla niezbyt udanego formatu mnóstwo porządnych urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sziral napisał:

Witam chciał bym kupić zewnętrzny DAC do swojego Cyrusa 8.2 DAC. Budżet do 3 tys zł. Co możecie polecić by fajnie się zgrało.

W Premium Sound mają jeszcze na stanie mojego Gustarda A18 na AKM AK4499. Każdy chwali swoje, więc polecam. :)

To dość analogowy dźwięk. Gra jasno (choć nie aż tak, jak wyższy model - A22), a przy tym bezpośrednio na słuchacza tzn. przybliża / powiększa pierwszy plan. Ma to swój urok, ale nie wiem czy tego oczekujesz. Lepiej sprawdza się to w kameralnych składach niż w symfonice itp.

https://www.premiumsound.pl/manufacturer/gustard/gustard-a18.html

Cena oficjalna - 3390 - warto negocjować. ;)

I przy okazji - melduję się w klubie z moim transportem CD:  Cyrusem CD XT Signature, który kilka dni temu zastąpił u mnie CA CXC. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lpomis napisał:

Ponoć bardzo dobre odtwarzacze. Gratulacje! I jakie zmiany w stosunku do CA? Łączysz go ze wzmacniaczem przewodem RCA czy wychodzisz cyfrowo i przepuszczasz przez Gustarda?

Tak jak pisze Adam - to transport CD, więc ma tylko wyjścia cyfrowe. Łączę koaksjalem (PAD Vesta) z Gustardem. Nawet jeśli zmienię wzmacniacz na taki z pokładowym DAC-iem, to wątpię, żeby wewnętrzny przetwornik przebił Gustarda (ale dla pewności sprawdzę).

Cyrus jest dużo szybszy od CA, co przekłada się na trochę klarowniejszy dźwięk. Nie jest to jakiś oszałamiający postęp - dołożenie takiej kwoty do wzmacniacza na pewno przyniosłoby znacznie większy przyrost jakości. Robiłem z Asią (żona) testy porównawcze z obydwoma urządzeniami wpiętymi do identycznych gniazd w listwie identycznymi kablami. Przekładałem tylko płytę i przepinałem Vestę. Słychać różnicę już przy nagraniu gitary akustycznej solo. Mieliśmy z Asią identyczne spostrzeżenia. Na CA w szybkich przebiegach dźwięki minimalnie się sklejały, co dawało wrażenie, jakby gitarzysta miał problemy z artykulacją. Na Cyrusie dźwięki były wyraźniej odseparowane. Ale jest też drobny minus. Cyrus gra gładszą górą, co przy moich tweeterach daje już krainę łagodności. Chciałbym trochę bardziej wyrazistych sopranów. No, ale transport CD nie jest od zapewniania równowagi tonalnej, tylko od precyzji. Myślę, że zmiana wzmacniacza i tak przyniesie spore zmiany w tym zakresie i w razie czego będę korygował efekt końcowy kablami (mam już w tym wprawę). ;)

Tymczasem jutro przyjedzie wypożyczony Trigon Exxact. Jestem bardzo Exxcited, szczególnie, że po raz pierwszy posłucham zbalansowanego wzmacniacza przez XLR (Gustard ma takie wyjścia). No i po raz pierwszy klasa D. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, engajner napisał:

Na pierwszy odsłuch XLR może Ci się wydać że gra po prostu głośniej. Miałeś na testach Gustarda x26?

Nie, tylko A22. W tamtym systemie A22 zagrał mi marginalnie lepiej od A18 (a przy tym jaśniej), więc odpuściłem. Na X26 nawet wtedy nie patrzyłem, bo to nie była moja półka cenowa. Ale może kiedyś będzie. ;) 

Kusił mnie Chord Qutest, którego mogłem dostać w dobrej cenie. Tylko te BNC mi nie pasowały.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Dołączam do grona posiadaczy (tych zadowolonych z wyboru). Przesiadłem się z Yamahy rn 803d, także nic wielkiego. Tydzień temu skusiłem się na Cyrus One Cast, grają z Q Acoustics 3050i. Wzmacniacz trafił w mój gust, zaczęło grać to naturalnie ( jak na moje niewielkie osłuchanie). Dzięki Cyrusowi słucham ciszej muzyki a i tak jest fajnie. Wcześniej musiałem podkręcić, żeby dźwięki lepiej słyszeć i się nimi cieszyć.

Pomału rozglądam się za kolumnami/monitorami. Co sądzicie o Cyrus One Linear (jest promocja 50%)? Krok w tył czy do przodu? Zastanawiałem się czy nie połączyć ich z subwooferem w razie potrzeby. Planuję dokupić KD i monitory mogłyby robić za fronty, oczywiście muzyka to priorytet (rock, metal, pop, grunge, spokojnej również lubię posłuchać).

Ktoś próbował Cyrusa połączyć ze wstęgą np. WHARFEDALE EVO 4.4( jest w moim zasięgu)? Korci mnie...tak z czystej ciekawości . Obecnie bas mi odpowiada, jest akurat, reszta też, taka zwykła chęć zmiany a może będzie lepiej/inaczej ( wzmacniacza już nie zmieniam ). Słucham w części salonu - kształt prostokąta szer: 3,3m dł: 10m. Mój kąt to jedna strona o wymiarach 3,3mx3,3m.

Niestety nie mam możliwości wypożyczenia (mieszkam zagranicą).

- czy ktoś wie czemu nie działa apka na Cyrusa Remote (android) - ciemny ekran po włączeniu?

- jakiej apki używacie do odtwarzania (android i pc), potrzebuję coś z dostępem do sieci domowej (używam mconnectLite) ?

Trochę irytuje mnie jedna sprawa - w większości słucham z serwera NAS. We wcześniejszym połączeniu z Yamahą pliki flac wczytywały się płynnie i nie było długich przerw pomiędzy utworami. Obecnie czekam z 15-20 sekund  nie wiem czy to nie przez w/w apkę.

P.S.

TAtomicus - super ten zestaw vintage :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kassyx napisał:

Wzmacniacz trafił w mój gust, zaczęło grać to naturalnie

Zgadza się, One dla mnie też brzmi zauważalnie lepiej  👍

22 minuty temu, kassyx napisał:

Co sądzicie o Cyrus One Linear

Mi się bardzo podobały w zestawie z One, ale też mam podłogówki. Do małego pomieszczenia może być super, ale basu z nich dużo nie będzie (jeśli lubisz). 

Spróbuj bubble upnp 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Do małego pomieszczenia może być super, ale basu z nich dużo nie będzie (jeśli lubisz). 

Lubię, ale One zmienił moje postrzeganie basu - jest bardziej kontrolowany i nie taki ciepły/miękki jak wcześniej co ku mojemu zaskoczeniu pasuje mi. Nie spodziewałem się tego a nawet obawiałem. 

Zaraz zainstaluję, dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba3002 napisał:

To ciekawe co piszesz 🙂. Ja właśnie bas z Cyrusa one, odebrałem jako właśnie ciepły i miękki. 

może dlatego, że cały przekaz jest dla mnie teraz wyraźny. Nie mam doświadczenia, może źle to określiłem albo pewniej słuchałem przez całe życie rozlazłej buły. Chociaż Yamaha bas ma ok, ale inny. 

Dlatego zastanawiam się nad kupnem monitorów Cyrusa, żeby posłuchać jak to wszystko powinno być poukładane i brzmieć. Bo tak naprawdę to nie mam dobrego punktu odniesienia. 

55 minut temu, marcinmarcin napisał:

Spróbuj bubble upnp 

działa bez opóźnień 😀 koniec z czekaniem, dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cyrus One HD gra z Audio Physic Classic 8, czyli podłogówki jak się patrzy. I opisując bas powiedziałbym, że jest raczej punktowy i sprężysty, nie ciągnie się, nie jest rozlazły.

Połączenie Casta z Wharfedale może być bardzo fajne, ja słuchałem akurat tego modelu ze starszymi podłogówkami Wharfedale - 9.5 Diamond i grało to bardzo przyzwoicie. Może będziesz miała taką możliwość, że weźmiesz swój wzmacniacz do salonu i tam Ci podłączą do jakiś kolumn?

Co do apki, to przy testowaniu Casta korzystałem po prostu z aplikacji Googl'e, chyba Home. Działało to tak średnio intuicyjnie, ale płynnie, nie pamiętam żadnego czekania kolejny utwór podczas odsłuchu. A też korzystam z NAS.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...