Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

29 minut temu, marcinmarcin napisał:

"Granie z plików wychodzi C.E.C.-owi dobrze, ale nie tak dobrze, jak z płyt. Być może to kwestia kilkudziesięciu lat doświadczeń i doskonalenia techniki odtwarzania CD, a jednocześnie właściwie pierwszych kroków w zakresie odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości. A może po prostu Japończycy chcieli, by płyty brzmiały lepiej, bo w końcu to jest ich specjalność."

Przecież autor prawie na pewno śmiał się, kiedy to pisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JohnDoe napisał:

Też jestem trochę rozczarowany tym 7k.    Jednak wierzę, że Bogusław nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na temat ogonka.

 

Kibicuję Ci mocno @Bogusław Kożyczkowski        Z tej drogi powrotu już nie ma. 

Po cichu powiem, że jak będzie dostępny w salonie to zabieram do domu Ayon S10 II, bo streamer strasznie za mną chodzi a i czas DACa innego (na lampach i w klasie A) posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Po cichu powiem, że jak będzie dostępny w salonie to zabieram do domu Ayon S10 II, bo streamer strasznie za mną chodzi a i czas DACa innego (na lampach i w klasie A) posłuchać.

Ale zdajesz sobie sprawę że kupujesz bajki z krainy mchu i paproci...

A DSP dalej złe 😉

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Bo?

Bo co w tym Ayonie innowacyjnego? JRiver? 🙄

BTW nie wiem czy nie przyprawie Cie o palpitacje ale moje wszystkie kable łącznie z dobrymi wtyczkami (tu warto wydać trochę więcej dla dobrego połączenia) są warte około 0,5% wartości całego systemu... I uważam że to dobry stosunek 😉

Ale zamierzam zaszaleć i dokupię sobie metrowy LINDY Usb 3,0 do dac 😉 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to klient, który kupi nawet rzekomo magiczny kabel z Jinnem w środku, więc warto o niego dbać.

8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ale zamierzam zaszaleć i dokupię sobie metrowy LINDY Usb 3,0 do dac

Mam dwa kable USB od LINDY - jeden idzie ze źródła do separatora galwanicznego, a drugi z separatora do DACa. W ogóle marki takie jak LINDY, HAMA, KLOTZ, to są wg mnie marki dla ludzi myślących trzeźwo. Dobry, solidny kabel zawsze mile widziany, ale żeby wierzyć, że kabel (KABEL!) może zmienić brzmienie... Proszę was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszemy o audio voodoo i cały sens słuchania muzyki się zatraca. Mamy cieszyć się muzyką a nie sprzętem za dziesiątki tysięcy to jest brak szacunku do swojej pracy i ciężko zarobionych pieniędzy. Gdzieś jest granica opłacalności. Dawno PR nas zaorał i zrobił nam sieczkę w głowach. Ten sprzęt nie jest tyle wart. Producenci stosują na nas efekt gotowanej żaby. Panowie myślmy. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych melomanów nie audiofili 👍💪😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie muzyka i audio to różne naczynia, jednak połączone. Muzyka jest sztuką, a sprzęt ma ją odtwarzać, stąd to naturalne, że miłośnik muzyki chce mieć lepszy sprzęt, żeby być muzyki niejako bliżej. Kiedy jednak muzyka staje się pretekstem do słuchania sprzętu, a wartość sprzętu wyznacznikiem szacunku, to zaczyna się audiofilizm – ten zły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Po cichu powiem, że jak będzie dostępny w salonie to zabieram do domu Ayon S10 II, bo streamer strasznie za mną chodzi a i czas DACa innego (na lampach i w klasie A) posłuchać.

Też chciałem strimer , akuratnie pionka ae70 , ale nie osiągalny , a po pewnym upgrejdzie ponoć miażdży nawet bez lepszego kabla :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Mamy cieszyć się muzyką a nie sprzętem za dziesiątki tysięcy to jest brak szacunku do swojej pracy i ciężko zarobionych pieniędzy.  👍💪

Żartujesz 

Jak gość sobie kupi kabel za 10 tys i czuję się z tym dobrze poprawia sobie humor to jest brak szacunku 😏 do zarobionych pieniędzy ?

Brak szacunku to przegrać wszystkie pieniądze w kasynie , przećpać lub przepić swój cały majątek .

Myślę że nic nam do tego na co kto wydaje . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal75 napisał:

Żartujesz 

Jak gość sobie kupi kabel za 10 tys i czuję się z tym dobrze poprawia sobie humor to jest brak szacunku 😏 do zarobionych pieniędzy ?

Brak szacunku to przegrać wszystkie pieniądze w kasynie , przećpać lub przepić swój cały majątek .

Myślę że nic nam do tego na co kto wydaje . Pzdr

Masz pecha jest wolność wypowiedzi i mogę mieć taką opinię i nic Ci do tego. Zwłaszcza iż nie czytasz ze zrozumieniem w tym co napisałem jest drugie dno a nie ma tu miejsca na psychologiczne rozprawy dlatego widzę iż niektórzy mają problem z czytaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dedal75 napisał:

Jak gość sobie kupi kabel za 10 tys i czuję się z tym dobrze poprawia sobie humor to jest brak szacunku 😏 do zarobionych pieniędzy ?

Ja bym to nazwał płaceniem za własną ignorancję, podobnie jak wywalanie kasy na energoterapeutów czy magiczne garnki (bo te rzeczy mają takie takie same naukowe podstawy jak grające kable).

ALE jeśli kogoś stać!? To niech se płaci, tylko IMO trzeba nazywać takie zachowania po imieniu, żeby inni nie wpadali w te same pułapki i potem pytali "Jakie kable do mojego systemu?". Byle jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Ja bym to nazwał płaceniem za własną ignorancję, podobnie jak wywalanie kasy na energoterapeutów czy magiczne garnki (bo te rzeczy mają takie takie same naukowe podstawy jak grające kable).

ALE jeśli kogoś stać!? To niech se płaci, tylko IMO trzeba nazywać takie zachowania po imieniu, żeby inni nie wpadali w te same pułapki i potem pytali "Jakie kable do mojego systemu?". Byle jakie.

@Dzik popieram w całej rozciągłości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dedal75 napisał:

Jeśli jest wolność wypowiedzi to też zachowań chyba że łamią prawo .

Dokładnie tak, pełna zgoda. Dlatego właśnie tak jak ty masz prawo „słuchać” kabli i wydawać na nie grubą kasę, tak ja mam prawo mówić, co o tym sądzę.

Nie obchodzi mnie, ile kto i na co wydaje, ale wciąganie w te zabobony innych i prowokowanie ich do zbędnych wydatków uważam za szkodliwe dla całego hobby. Branża się oczywiście cieszy i nawet daje rabaty ma zachętę, bo zarabia na takich kablarzach.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałbym się położyć by Twój trzymać  , ale niech stracę 😘

3 minuty temu, Dzik napisał:

Dokładnie tak, pełna zgoda. Dlatego właśnie tak jak ty masz prawo „słuchać” kabli i wydawać na nie grubą kasę, tak ja mam prawo mówić, co o tym sądzę.

Nie obchodzi mnie, ile kto i na co wydaje, ale wciąganie w te zabobony innych i prowokowanie ich do zbędnych wydatków uważam za szkodliwe dla całego hobby. Branża się oczywiście cieszy i nawet daje rabaty ma zachętę, bo zarabia na takich kablarzach.
 

Ale ja nie słucham kabli , mam w miarę normalne cenowo . Odezwalem się bo nie lubię jak się krytykuje ludzi za byle co i w portfel zagląda uważając że wie się co dla nich jest dobre a co złe. Pzdr 

Ps dac też mam tańszy niż Ty i kupiłem tylko dlatego że trafiłem fajna cenę be dokumentów . 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal75 napisał:

Odezwalem się bo nie lubię jak się krytykuje ludzi za byle co i w portfel zagląda uważając że wie się co dla nich jest dobre a co złe.

A czy ja komuś zaglądam w portfel? Napisałem, że przetworniki za kilkanaście tysięcy czy super drogie kable to absurd - bez względu na to, czy kupuje je ktoś bogaty, czy ktoś, kto przymiera głodem i po prostu skrupulatnie na ten cel oszczędzał. Nikomu nigdzie nie zaglądam, tobie też nie, pisałem jedynie, że masz prawo słuchać kabli, a czy z tego prawa korzystasz, to już inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik nie dajmy się wciągnąć w czyjś zły humor i kompleksy kolega słucha kabli a my muzyki :) a to że czegoś nie lubi idąc jego tokiem my nie lubimy wydawać pieniędzy w błoto nie rusza nas bełkot marketingowy zwłaszcza przy sygnale 01 a nie analogowym bo to inna działka. I nikogo nie krytykujemy tylko wskazujemy ot drobna różnica a jaką burzę wywołała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ale zamierzam zaszaleć i dokupię sobie metrowy LINDY Usb 3,0 do dac

Marcin , jak Ci się podniesie nagle stopa życiowa , lub akurat wejdziesz w sztok pijany na stronę BestAudio to polecam kliknąć

https://sklep.bestaudio.pl/supra-usb-2-0-a-b-kabel-usb/

wiem , że nie tani i nie chodzi w nim o dźwięk , bo tutaj ekspertem nie jestem ,ale ....wykonanie , genialnie ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedal75 masz absolutną rację, każdy może wyrazić swoją opinię, ale nic nam do wyborów innych 👍

@Dzik stopa życiowa nie ma tu nic do rzeczy, mam opory wydać kilka złotych na coś co uważam za nieprzydatne i nie mam najmniejszych wydać set razy więcej jeśli uznam coś za przydatne...

@Bogusław Kożyczkowski kupuje kable za swoje i jak zauważa taki sens i potrzebę to jego wyłącznie sprawa 🙂

Ale przy pisaniu na forach o słyszeniu kabli, kablosceptyczni jak ja też się mogą wypowiedzieć 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

wiem , że nie tani i nie chodzi w nim o dźwięk , bo tutaj ekspertem nie jestem ,ale ....wykonanie , genialnie ! :)

Tak się składa, że mam dwa kable od Supry - jeden zasilający, a drugi właśnie USB. Wykonanie wcale nie jest genialne, bo ten biały płaszcz jest z jakiejś sztywnej gumy, na której robią się paskudne załamania od skręcania i zginania. Poza tym jak na kabel za 200 zł to wygląda on zwyczajniej niż powinien i do tego średnio się wpasowuje kolorystycznie. Ze wszystkich kabli, jakie mam, te od Klotz zawsze najprzyjemniej się użytkuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

A widzisz , wygląd to sprawa gustu , mnie się podoba , to skręcenie pod izolacją też :)

Wygląd tak, ale moim zarzutem nie są tylko gustowne kwestie, bo sztywny, załamujący się płaszcz na kablu za 200 zł jest mało imponujący. Wtyk IEC też sprawia wrażenie zrobionego po taniości - plastik jak na tandetnej zabawce, trzeszczy przy ściskaniu, a przy tym musiałem go owinąć izolacją, żeby ciaśniej siedział, bo wychylał się z gniazdka i bałem się, że wypadnie. Wszystkie moje tzw. stockowe, dołączane do sprzętu, kable są pod tymi względami lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo urządzeń za ponad 2 tys pojawiło się coś ciekawego a przynajmniej nietypowego.

Dac / Przedwzmacniacz / Wzmacniacz słuchawkowy / Streamer z ekranem 4,7 na górze obudowy.

SHANLING EM5 DAC, cena 849 eur ( 895,65 € z podatkiem i wysyłką do PL )

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/shanling-em5-dac-amplificateur-casque-preamplificateur-ak4493-384khz-dsd256-mqa-black-p-15578.html

shanling-em5-dac-amplificateur-casque-pr

pic_4-1.jpg

 

SPECIFICATIONS

TypeDAC, Headphone amplifier, preamplifier

DAC chipAKM AK4493

Amplifier headphone2x TPA6120A2

Preamplifier2X Muse8920

ClocksKDS Crystal oscillator

FilteringPanasonic Tantalum capacitors
OPA2211

InputsUSB, Coaxial, Optical, RJ45, WiFi, Bluetooth

OutputsDigital: Coaxial, Optique
Analog : Jack 6.35mm, Jack 4.4mm, XLR 4 pins, RCA, XLR

Headphone amp powerSingle-ended – 540mW @ 32Ohm
Balanced – 1620mW @ 32Ohm

Sampling ratePCM 32/384
DSD256 native, DSD512 software
8x MQA

OSAndroid (custom)

DisplayTouchscreen 4.7 inches HD

Power supply 230VSMPS (intergrated)

ColorBlack

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tomek4446 napisał:

A widzisz , wygląd to sprawa gustu , mnie się podoba , to skręcenie pod izolacją też :)

Oj, machnąłem się, teraz widzę że Ty napisałeś o Supra 👍

LINDY gwarantuje transfer 3,1 czyli musi być bardzo wysokiej jakości i to w cenie 70zl, myślę że 95procent audiofilskich kabli Usb polegnie w przesyłaniu zer i jedynek przy tak wyśrubowanych parametrach,... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...