Skocz do zawartości

Stereo - 4500 zł - Ciężka sprawa w wyborze .


Pionn

Recommended Posts

do 20m2 możesz rownież spróbować x14... miałem w domu zarówno Emit 20 jak i x14. Fakt, Emity chociażby z uwagi na większe skrzynki oraz większy głośnik wysoko tonowy potrafią dać więcej basu niemniej w x14 urzekła mnie ich detaliczność, czystość przekazu, nie natarczywa acz bardzo szczegółowa góra, wyważona średnica oraz wystarczające jak dla mnie niskie tony - dużo lepiej kontrolowane nizeli w Emitach. x16 nie testowałem z uwagi na cenę, gdyż kolumny kupowałem nowe. Mogę tylko domniemać że brzmią jeszcze lepiej. @Arko55 ta cena 2500 to za parę kolumn? który rocznik?

@Pionn, doczytałem jakiej muzyki słuchasz... tu przyznać muszę że x14 nie "ogarniają" takiego brzmienia, niestety. Nie wiem czy to kwestia kolumn czy wzmacniacza o.O niemniej, przy szybkiej stopie i natłoku wielu instrumentów lubią się pogubić - nie słucha się tego dobrze. Spokojniejsze utwory np. album Zakk Wylde - Book Of Shadows, miód malina! no i sama płyta bardzo dobrze zrealizowana. Polecam ^_^

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Pionn ciesze się, że Ci się spodobało to brzmienie. 

Osobiście gdybym miał teraz wybierać w tej kwocie kolumny Dynaudio do Metalu to wybrałbym starszą serię, ale niezłej klasy Audience. Uwierz mi , że jeżeli podobały Ci się Emity to te jeszcze bardziej Ci się spodobają w tej muzyce. One wręcz lubią takie granie - oczywiście z mocnym jaśniejszym rytmicznym wzmacniaczem.

Tutaj ciekawa aukcja:

http://allegro.pl/dynaudio-audience-62-i6822389713.html#thumb/5

Pamiętaj tylko o tym, że jakbyś kupił podstawkowe kolumny to musisz kupic również solidne , cieżkie standy. Rzecz jasna musi starczyc jeszcze na okablowanie ...

Tak czy tak odsłuchałbym jeszcze Elac Debut oraz Elac Uni - Fi aby koło już zamknąć ... poważnie.

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj, że Dynaudio z serii Audience są bardzo wymagające pod względem napędu. Jak podłączysz zbyt słaby, nie tylko mocowo, ale też jakościowo wzmacniacz, to zagrają tak sobie. Z dobrym pokażą jak świetnymi są kolumnami. 

Co do wzmacniacza, to jakoś tak skojarzył mi się Baltlab Epoca 1v3. Z czymś słabszym albo mniej energetycznym i wyrafinowanym może być tak sobie. I później ludzie mówią, że Dynaudio słabo grają, mulą itp. głupoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Angel napisał:

I później ludzie mówią, że Dynaudio słabo grają, mulą itp. głupoty.

@Angel, ale rozumiem że to w stosunku do audience? myślisz że moje x14 ogarnęły by preferencje muzyczne kolegi @Pionn z mocniejszym / innym wzmacniaczem niżeli z posiadanym PM 6006? 

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do wypowiedzi note.

Odsłuchaj tych elacow. Mniej znane vo dystrybutor woli bowersy. Ale kolumny bez szorstkości z dobrym dołem a uni fi z na prawdę ciekawa stereofonia.

Możesz szukać też canto grand używanych. Wynegocjować cenę i też powinni ci podejść. 

No chyba że już nie chcesz nic słuchać i masz gotowy wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wszelką pomoc ...

No nic póki co działam dalej, narazie Dynaudio dla mnie to idealne kolumny.  No i wiem , że muszę celować w te większe. Co do wzmacniacza to juz wiem ze musi byc do nich bardzo dobry wzmacniacz i gorszych nie ma co nawet podlaczac. 

@Barry właśnie miałem bardzo podobne wrazenia jak porównywalem emit 20 i x16. Te drugie grają bardziej przejrzyscie , szczegółowa góra, bardziej rozdzielcze ale odnioslem wrazenie ze maja mniej niskich tonow niz emit 20 , moze wlasnie dlatego ze byly bardziej kontrolowane ... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Note napisał:

@Pionn ciesze się, że Ci się spodobało to brzmienie. 

Osobiście gdybym miał teraz wybierać w tej kwocie kolumny Dynaudio do Metalu to wybrałbym starszą serię, ale niezłej klasy Audience. Uwierz mi , że jeżeli podobały Ci się Emity to te jeszcze bardziej Ci się spodobają w tej muzyce. One wręcz lubią takie granie - oczywiście z mocnym jaśniejszym rytmicznym wzmacniaczem.

Tutaj ciekawa aukcja:

http://allegro.pl/dynaudio-audience-62-i6822389713.html#thumb/5

Z serii Audience do rocka/metalu nadaje się dobrze ta seria z dwójką na końcu, ta z zerem ma Esoteca, wyższej klasy słodko grający tweeter. Te nowsze są strojone na bardziej efektowny dźwięk "z wykopem".

Problemem jest trochę bas, pod tym względem Dynaudio nie imponują do końca (chodzi o rytmikę, precyzję, bo zejście i moc jest), nawet z mocnym piecem, co w takim metalu ma znaczenie. Choć podobno Audience na mniejszym wooferze (42, 122) mają już precyzyjny i rytmiczny bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Panowie. @don, bardzo dobrze to opisał. Jeśli Dynaudio do rocka, to raczej model z kopułką D28/2. I mniejsze kolumny, czyli A42 i A52 jeśli się stawia bardziej na szybkość a większe jak A62, czy inne, jeśli bardziej chodzi o potęgę brzmienia. I na pewno porządny albo bardzo porządny wzmacniacz. Tu często nawet sporo droższy niż kolumny nie jest przesadą. Dlatego jest do czego dążyć w przyszłości.

Oczywiście mnie nie przeszkadza w mocniejszej muzyce i kopułka Esotec. Ale co kto lubi. Jeśli ktoś lubi trochę twardsze i mniej słodkie brzmienie, to idzie np. w takie jak Epos, Acoustic Energy albo JM Lab, czy "siostrzane" Zoller. A jeszcze inni nawet w Quadral, Klipsch, Arcus czy nawet Cerwin Vega.

@Barry, tak. Pisałem to, myśląc o serii Audience czy Contur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakupiłem w świetnej cenie  Dynaudio Dm 2/7 jeszcze na gwarancji. 

Wiem , że pisaliście o audience , ale szczerze to te wzmacniacze do nich troszkę mnie przeraziły, a z tego co sie dowiedzialem to ponoc te Dm graja bardzo podobnie jak te nowe Emity a te mi sie bardzo podobaly.

Zostało mi 3500 zł na wzmacniacz, kabelki i podstawki.

Czy takie podstawki byłyby ok?

http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy-pod-kolumny-glosniki-i6760378262.html

Muszę jakoś koszta rozłożyć aby kupic jak najlepszy wzmacniacz...

Który z nich byłby najlepszy?

http://allegro.pl/wzmacniacz-baltlab-epoca-1-v-3-i6823011235.html (ten baltlab wygląda jak jakiś ruski toster z lat 70 wygrzebany ze strychu dziadka ;) Jeszcze te gałki rodem z lat 70 xDxD Jest jeszcze na alledrogo srebrny model . ale o zgrozo to juz kaplica totalna ... :D No ale wiadomo , nie o wygląd tu chodzi ;) Bez obrazy bo zapewne okaże się , że to najlepszy wzmacniacz i sam ten toster kupię i będę się śmiał przez kolejne pare lat :D

http://allegro.pl/atoll-in100se-jak-nowy-i6827214941.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-a-s1000-poprzednik-a-s1100-i6797514693.html (ten trochę drogi)

To tyle co znalazłem ... Może cos innego ?

 

 

 

Edytowano przez Pionn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do IN100, jest to lepszy i mocniejszy wzmacniacz od Epoki (ale wyjdzie o ok.tysiąc drożej) a kupisz go taniej niż ten poekspozycyjny AS1000. Zresztą ten Atoll spokojnie "pociągnie" również dużo bardziej wymagające kolumny (a ma pilota i nowocześniejszy wygląd -podobnie jak Yamaha) i też jest na gwarancji.

Z podstawek patrz też na używane -np.VAP. Te krakowskie są OK, ale z przesyłką wyjdą za 460zł. Więc może jeszcze chwilę poczekaj aż kupisz wzmacniacz.

Co do kabli -to na koniec, spokojnie możesz zacząć od niedrogich (np. Alphard DaVinci po ok.10 zł za metr czy Melodika po 20zł) bądź używanych, a konfekcji (jak nie będziesz przepinał co chwilę) nie potrzebujesz i wystarczą Ci gole końcówki kabla do podłączenia kolumn do wzmacniacza.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam podstawki VAP-owskie , sa ładnie i dobrze wykonane ale chyba lżejsze. Jednak zatykając dolny otwór ( ja to zrobiłem przy pomocy korka od wina oblanego klejem/silikonem.) można zasypać granitowym żwirem( do kupienia w sklepie akwarystycznym)

w tym zakresie cenowym masz jeszcze wzmacniacze audiolaba, które maja lekko mniejsza dynamikę od atolla ale za to trochę bardziej "czarują" ;) dźwiękiem. Jednak zastrzegam że bez odsłuchu nie polecam, bo ani razu takiego połączenia nie słuchałem.( dynaaudio + Audiolab)

 

edytka:

co do jamaszki to może sie ona bardzo podobać bo nawiązuje stylistycznie do złotej ery hifi, ale jednak gra podkreślając górna średnicę i jakby stawiając akcent na wysokie tony. 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dzięki Panowie.

W takim razie zaczne polowania na tego Atolla In 100 se. Strasznie dużo ludzi go zachwala. Swoją drogą może ktoś się orientuje czy dużo różni się In 100 od In 100 Se jeśli chodzi o dzwięk?

Szczerze trochę boję się wzmacniacza bez pokrętęł od niskich i wysokich, ale jakby co będę działał mocno z akustyką jak będzie coś nie tak.

Porozglądam się za tymi Vap - owskimi podstawkami.

Yamaha faktycznie to bardzo ladny wzmacniacz, ale Atoll też super. Szukam przede wszystkim jak najlepszego dzwięku dla mnie , ale chyba tego Baltlaba bym jednak nie przełknął.

Kabelków nie będę przepinał więc mogą być gołe koncówki jak najbardziej.

Najpierw w takim razie kupię wzmacniacz i zobacze ile kasy zostanie... 

Edytowano przez Pionn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pionn napisał:

Yamaha faktycznie to bardzo ladny wzmacniacz, ale Atoll też super. Szukam przede wszystkim jak najlepszego dzwięku dla mnie , ale chyba tego Baltlaba bym jednak nie przełknął.

W rzeczywistości Baltlab wygląda lepiej niż na tych zdjęciach. Piękny może nie jest, ale za to gra z rozmachem. Do tego to wzmacniacz o netralnym brzmieniu, który nie narzuca swojego charakteru prezentowania dźwięku. Bez owijania w bawełnę  i bez zbędnego upiększanie gra to co mu poda źródło. Mocy ma też sporo, a do tego to produkt "Made in Poland" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltlab Epoca to bdb wzmacniacz (jak już wspomniał AudioAutonomy), jednak ma mniej mocy niż Atoll i to mimo wszystko trochę niższa półka (również cenowa - za używane urządzenie). Choć gra świetnie i w tej cenie jest bardzo dobrym produktem. Po prostu jak możesz dołożyć tysiąc i kupić ATOLLa IN100 to warto to zrobić. A jeśli nie - to i tak będziesz zadowolony :-) No może poza wyglądem Baltlaba, choć wg mnie nie ma co się czepiać bo jest solidnie wykonany i jakoś ludziom nie przeszkadza taki styl (a przynajmniej nie znam nikogo kto by miał/słuchał Baltlaba i by narzekał). W dodatku jest świetny kontakt z wytwórcą, no i "Dobre, bo polskie"!

A tutaj masz w dobrej cenie podstawki ATACAMA i warto się nimi zainteresować, nie musiałbyś czekać i polować na inne (pod warunkiem że ich wysokość Tobie odpowiada).

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/20/257449.php

 

Ten sam sprzedawca ATOLLa ma też takie same "Dynki" jak kupiłeś (na gwarancji), więc warto zadzwonić i zapytać o jego wrażenia podczas gry z DM2/7

http://allegro.pl/dynaudio-dm-2-7-jak-nowe-gwarancja-i6827197091.html

Pozdrawiam

PS. Poczytaj sobie opinie w "znanych markach" o ATOLLu - i nie dziw się, że ludzie chwalą tę markę  :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 1400 zł za prawie nówki - jeszcze nie wygrzane do końca.

Atolla In 100 se kupuje na 100%. Już sie napalilem na niego. Co z tego wyjdzie - to się okaże ;)

Dzięki @RoRo za propozycje podstawek no i wzmaka oczywiście ...

Kabelki juz dzisisaj kupiłem używki Melodika mdc 2400.

Co do podstawek to kupic o takiej wysokosci aby głośnik wysokotonowy był na wysokosci uszu, czy wyzej , nizej ?

Polećcie drodzy Panowie jeszcze jakiś w miare dobrej jakości interkonekt za max 100 zł aby podłączyc blu ray ze wzmacniaczem ...

 

Edytowano przez Pionn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pionn w gronie posiadaczy Dynaudio. Nie byłoby chyba złym pomysłem, aby założyć mały klub tych kolumn na forum w wątku "Sprzęty znanych marek". Sam w końcu posiadam A50.

W kwestii interkonektu - sadzę, ze używany prawda? Uważam, że warto zaopatrzyć sie w Ixosa Gamma 1002. Bardzo sensowny przewód:

http://allegro.pl/ixos-1002-gamma-i6816940148.html

Może za stówkę sprzedałby się?

Mimo wszystko, polecę tutaj również z nowych Melodikę z serii kabli, które kupiłeś. Pomimo, że  korzystam z poważniejszych kabli, ostatnio kupiłem bo nie miałem jak sprzężyc pre z wzmacniaczem na "już". Jak za taka kwotę to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie nakłaniam, ale może warto sie nad nim zastanowić. 

I na koniec. Podstawki VAP - mam takie. Dobrze się spisują. 

Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto brać pod uwagę Atolla. Z tego co wiem wersja SE jest rzeczywiście lepsza od zwykłej. Ale nie porównywałem. 

Nie należy zapominać także o wzmacniaczu Roksan Caspian. Gra mocno, energetycznie, ale też finezyjne.

Yamaha, także ma energię, ale może zagrać za jasno. 

Jeśli chodzi o standy, to trzeba by wybrać takie, aby ich wymiar w pionie dawał wraz z kolumnami taką wysokość, jaka jest od podłogi do Twoich uszu podczas słuchania na siedząco. Ewentualnie by kolumny były trochę niżej. Szczególnie jeśli myślisz o granitowych płytach pod standami. 

Kolumny do standów proponuję przytwierdzić Blu Tack'iem. Lepisz po 4 kulki i podkładzie między stand a kolumnę. Dociskasz dość mocno z góry. Korzyści są takie, że kolumny są sztywno (ale nie twardo) osadzone na standach. Czyli sumaryczną masę mają wówczas większą. Substancja ta wygasza także dużą część rezonansów. Wszystko to wpływa na większą precyzję prezentacji. Masa, to rodzaj jakby plasteliny. Nie niszczy forniru, nie zostawia plam. Używam, polecam.

Co do kabli, to rzeczywiście kupisz na końcu. Jakbyś jakieś miał, to radzę najpierw posłuchać na nich. A dopiero zastanowimy się czy i co chciałbyś lekko skorygować. 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revo dzięki za propozycję interkonektów. Jakby co dopisuję się do klubu ;) W jakim metrażu masz swoje 50-tki jeśli mogę zapytac?

Cały czas się głowię czy nie będą u mnie za małe te Dm 2/7 w 20m2, tak po cichu myślę czy takie audience 62 by nie były lepsze, nie chodzi mi tu o klase bo wiadomo ze to klasa wyzej , ale o wypelnienie dzwiekiem pokoju ... No ale to się okaże jak skompletuje sprzęt i podłącze ...

@Angel chodzi o takie cos?

http://allegro.pl/masa-mocujaca-zamiast-gwozdzi-blu-tack-bostik-i5812275428.html

Co do Roksan Caspian to cały czas sledze oferty , ale ciężko go dorwać. Jest jeden na allegro, który stoi już dużo czasu i to ten starszy model. Atolle są łatwiejsze do zdobycia póki co ... 

Kabelków żadnych nie mam dlatego już kupiłem Melodika mdc 2400 uzywane chyba w dobrej cenie - 2x 3,5m za 100 zł . Trochę długie , ale chciałem na wyrost wrazie jak będę "jeździł" z kolumnami...

Interkonekt 1m potrzebuję. 

Zastanawiam się czy nie kupić tez Melodiki do kompletu. Później jak się już osłucham to będę mógł przeciez kable kupić lepsze ...

 

 

Edytowano przez Pionn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pionn, chodzi właśnie o taką masę. Najlepsza jest podobno w niebieskim kolorze ;)

Co do kabli, to moim zdaniem i tak musisz jakieś sprawdzić. Czy takie Ci będą odpowiadały, nie wiadomo.

Tak sobie myślę, czy z kolei ten wzmacniacz nie będzie "za dobry" do kolumn z dość niskiego przecież pułapu Dynaudio? Bo o bardzo dobrym wzmacniaczu pisałem raczej w kontekście starszych albo wyższych serii kolumn tej marki. Ale zawsze jest cel. Zbieranie na lepszy model, jeśli takie granie będzie Ci się podobało. Tymczasem wzmacniacz "wyciśnie" z kolumn to co najlepsze. Na pewno mało kto używa z tymi Dynaudio tak dobrego wzmacniacza. Efekt może być bardzo ciekawy. Choć wiadomo, że z tymi kolumnami pewnego pułapu rozdzielczości, jakości, nie przeskoczysz.

Sadzę, że Dynaudio Dm 2/7 nie będą za małe do Twojego pokoju. Przynajmniej złapią trochę "oddechu", zagrają swobodniej. Byle nie za blisko ścian czy mebli, jak wiesz. Ale rzeczywiście, niech się @Revo wypowie o swoich kolumnach i pomieszczeniu.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz @Angel, jak już wspomnialem wczesniej musialem gdzies isc na ustepstwa - wybralem lepszy wzmacniacz - gorsze kolumny ... To jest mój pierwszy poważniejszy zestaw więc jeżeli mocno się w to w ciągne to znając mnie nie zaprzestane na jednym , a będę się rozwijał ...

Blu tack'a już zamówiłem ;) Będziemy plastelinować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...