Skocz do zawartości

Które kolumny do salonu wybrać ?


Mateo89

Recommended Posts

Witam. Wybrałem już dla siebie zestaw stereo czyli : Onkyo Tx 8270 ze względu na jego specyfikacje sieciową z której będę korzystał i na niej mi zależało. Mam teraz dylemat bo obecnie moje mieszkanie ma salon 20m2 w bloku, ale za 4 miesiące przeprowadzam się do domu jednorodzinnego i tam będę miał salon 30m2 i teraz pytanie które kolumny mam wybrać z tych dwóch modeli Heco Celan Gt 702 czy Heco Celan Gt 902 ? Byłem na odsłuchu Heco Gt 702 z tym Onkyo z różnymi innymi kolumnami i te grały dla mnie najlepiej ,ale nie miałem możliwości odsłuchać tych Heco Gt 902 bo nie było w salonie. Pytanie brzmi czy dołożyć kasy i kupić te droższe czy zostać przy modelu Gt 702 czy po przeprowadzce do domu Gt 702 dadzą sobie radę w dużo większym salonie a dodam że lubię bardzo głośno słuchać muzyki i nie lubię jak brakuje mocy. Nie chce wtopić kasy a mało te zestawy nie kosztują, audiofilem też nie jestem a to mój pierwszy zestaw Stereo wiec proszę o jak najlepszą poradę . Rożnica w cenie wiem że jest dość spora ale wolę w razie potrzeby dołożyć kasy niż mam być niezadowolony . Pozdrawiam.

22 minuty temu, Mateo89 napisał:

 

 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najlepiej poczekać aż będą te większe kolumny w salonie i posłuchać takiego zestawu-tym bardziej że kupując w jednym salonie amplituner i kolumny powinieneś dostać lepszy rabat :-)

poza tym - warto się rozejrzeć za używanymi (lub poekspozycyjnymi) kolumnami, bo wtedy możesz sporo zaoszczędzić lub kupić dużo lepsze kolumny w cenie nowych-gorszych.

Nie wiem czego słuchasz -podaj więcej informacji (jak to jest sugerowane w "Pierwszych postach..." -link masz w moim avatarze).

pozdrawiam

PS. Bardzo ważne też jest byś właściwie rozstawił kolumny w pokoju-nie powinny stać w rogach pomieszczenia czy bezpośrednio przy samej ścianie. Skorzystaj z wyszukiwarki i poczytaj w internecie pare artykułów o akustyce pomieszczeń, bo warto się zaznajomić z tym  problemem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchać będę w większości muzyki klubowej House , Dance , Trance ale też w niewielkiej mierze takich zespołów jak Bon Jovi ,Aerosmith,Merlin Mason , Depeshmode . W obecnym mieszkaniu będą odstawione 30 cm od ściany na więcej nie mogę sobie pozwolić dopiero w nowym mieszkaniu odstawie je na 50 cm od ściany i kolumny wiem że nie będą stały w rogach bo to błąd. Używanych nie chce bo raz się sparzyłem na używanym sprzęcie tego typu tylko dużo tańszym dlatego postawiłem na nowy. Mi ogólnie zależy na opini czy te tańsze dadzą sobie później rade w większym salonie bo nie chce ich kupić w ciemno a później okaże się że są za słabe dla tego metrażu i nic już z tym fantem nie zrobię .

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT 902 grają słabiej od GT 702. W 902, nawet w większym pomieszczeniu, bas przykrywa resztę pasma, i nie ma tego "czegoś" w średnicy, co jest numerem pokazowym GT 702. :)

Twoje przyszłe pomieszczenie ma rozmiar odpowiedni właśnie dla modelu 702, większe celany się tam nie odnajdą. No, chyba że chodzi nam tylko i wyłącznie o głośność grania i łojenie basem, wtedy można ze spokojnym sumieniem dołożyć do większych skrzynek. Pomijam już całkowicie deficyt wzmacniaczowy tej całej sytuacji, ale o tym już rozmawialiśmy, więc jesteś świadomy w co brniesz. Chociaż nie, jak już jesteśmy przy temacie wzmacniacza - jeżeli masz taką możliwość, to faktycznie, dopłać trochę kasy... Ale nie na większe kolumny, tylko na bardziej kompetentny wzmacniacz. Szczególnie, że zaznaczyłeś, że lubisz słuchać bardzo głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

GT 902 grają słabiej od GT 702. W 902, nawet w większym pomieszczeniu, bas przykrywa resztę pasma, i nie ma tego "czegoś" w średnicy, co jest numerem pokazowym GT 702. :)

 

To nie prawda. Model 902 jest kolumną lepszą. Bardziej nasyconą. Grającą swobodniej. Ale nie uraczysz tego na Onkyo 8270 i być może koledzy także słuchali na czymś podobnym. To kolumny które wymagają czystego, solidnego wzmacniacza o mocy powyżej 100W przy 8omach. Do tego z dobrą rezerwą prądową. Podobnie jest w niższej serii Music Style gdzie powiela się mit o takim samym dźwięku 900tek i 1000czek. Tak jest kiedy podpina się je do wzmacniaczy/amplitunerów za 2000 zł. Ale to kolumny inne, które potrafią zagrać lepiej.

 

Wracając do tematu. Wybór masz prosty. Modelu 902 nie kupuj bo amplituner jest zdecydowanie do nich za słaby. Przy modelu 702 na Onkyo 8270 także nie wykorzystasz ich potencjału.

Mogę wypożyczyć Ci taki zestaw do domu. Sprawdzisz czy gra na miarę Twoich potrzeb. A i cenę dostaniesz niższa jako forumowicz.

 

Zapraszam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, S4Home napisał:

Model 902 jest kolumną lepszą. Bardziej nasyconą. Grającą swobodniej.

Wybacz, ale nie mogę się z tym zgodzić. Owszem, można powiedzieć, że ich bas jest bardziej nasycony i swobodniejszy, ale 902 nie grają taką samą przestrzenią i swobodą w średnicy i górze, jak 702. Jak dla mnie dopiero Statement odzyskuje to, co gubią największe Celany w pogoni za basem.

Z resztą, jak sam również zauważyłeś, autorowi tematu przydałby się zdecydowanie lepszy wzmacniacz. Chyba lepiej jest zostać przy mniejszej kolumnie, i dopłacić do wzmacniacza, który ją poprawnie zasili, niż na siłę pchać się w największe skrzynki na jakie nas stać (mając tylko 30m^2 do dyspozycji), i zasilać je później chomikiem na kołowrotku, co nie? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proponowałbym poczekać i posłuchać 902 jak się pojawią w salonie. Albo poszukać w jakimś innym, w miarę niedalekim. Ty rozstrzygniesz które Ci lepiej grają.
Ale powinny współpracować z odpowiednim wzmacniaczem. Co to znaczy? Trzeba posłuchać z takim, na jaki będziesz mógł sobie pozwolić, ale też z takim, który dane kolumny odpowiednio napędzi. Bo w salonie może być fajnie. W domu niestety często później jest rozczarowanie, jeśli grają z innym, słabszym, nieodpowiednim wzmacniaczem.

Tu się też w dużym stopniu zgodzę się z kolegami, że lepiej jest kupić mniejsze, mniej wymagające kolumny i mieć czym je napędzić, niż większe, o większych możliwościach, ze słabszym wzmacniaczem, który nie napędzi ich prawidłowo. I ten drugi zestaw może zagrać o wiele gorzej niż pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź teraz to mam dylemat sam nie wiem co mam zrobić. Poszukam tych większych w jakimś salonie i postaram się ich odsłuchać i porównać. Dodam że biorę pod uwagę jeszcze wzmacniacz yamaha as 701 i streamer yamaha d10 też sprawdzę jak to gra z tym zestawieniem. Na onkyo się napalilem bo fajnie wygląda i niby moc mia spora i opinie dobre i bardziej mi się to widzi niż odseparowany zestaw. Te kolumny heco czy te słabsze czy mocniejsze podobają się w każdym calu i do tego piękne wykonanie właśnie takich szukałem. Wezmę pod uwagę wasze wszystkie rady. A co powiecie o moim drugim połączeniu heco celan gt 902 lub 702 z yamaha as 701? Czcialbym kupić w razie czego streamer z takimi funkcjami sieciowymi jak onkyo czy to możliwe? I zarazem by było podłączenie streamer pod telewizor by widzieć wszystko na ekranie tak jak w onkyo? Proszę o odp 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności. Kolumny pasywne (o jakich tu dyskutujemy) nie są mocniejsze, czy słabsze. Mogą tylko przyjąć jakąś moc ze wzmacniacza. Ich "moc" jest pasywna. Oznacza tylko ile watów niezniekształconego sygnału mogą przyjąć bez szkody dla głośników. O tym jak głośno grają kolumny decyduje sporo innych czynników, jak choćby ich skuteczność, podawana w decybelach (dB).
To wzmacniacz ma za zadanie prawidłowo wysterować kolumny i jest słabszy albo mocniejszy. Ma słabszy, czy mocniejszy, lepszy zasilacz i gorzej lub lepiej radzi sobie z danymi kolumnami.

Źródło dźwięku też jest oczywiście ważne i choćby przyzwoite okablowanie (dobiera się je na końcu).

Czy z Yamahą będzie dobrze (dla Ciebie), nie wiem? Nie napisałeś nic o swoich preferencjach dźwiękowych (dźwięk jasny, ostry, chłodny, twardy, suchy, konturowy czy odwrotnie, przyciemniony, łagodny, ocieplony, miękki, soczysty, dobrze wypełniony w średnicy).

Ja ogólnie nie wydałbym takich pieniędzy na średnio jak dla mnie grający, nowy zestaw. Wolałbym kupić używane kolumny i klasyczny wzmacniacz stereo. Można by wówczas uzyskać dźwięk o klasę lepszy. A tylko streamer kupić nowy, bo starszych używanych nie ma.

Co do "audiofila", to poczytaj wątek, do którego mam link pod każdym postem (w podpisie). Staramy się tam z kolegami wyjaśnić jak błędnie o ludziach słuchających muzyki na dobrym sprzęcie myślą inni, nie znający tematu. A opierający się na zasłyszanych opiniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AngelMuzyka jakiej słucham to House Trance a żona zespoły Bon Jovi Aerosmith Brian Adams Michael Jackson. Co do moich preferencji dźwięku jaki chce uzyskać to szybki miękki bass oraz nie odczuwać brakującego wokalu i górnych pasm dźwięku że tak to nazwę .Do tego chciałbym by kolumny były głośne czyli narobiły hałasu ogólnie rzecz biorąc . Na reszcie odczuć muzycznych się nie znam bo nie mam doświadczenia bo to mój pierwszy zestaw tego typu i dopiero będę rozwijał swoją wiedze na ten temat. Myślałem że ten wzmacniacz yamaha as701 będzie lepszym wyborem bo słyszałem że da o klasę lepszy dźwięk niż ten Onkyo tak ktos z forum mi napisał chyba @S4Home i do tego ten Streamer Yamaha WXAD10 ale nie wiem wiem czy on da mi takie funkcje sieciowe jak Spotyfi ,radio dab+ i wyświetlanie funkcji na ekranie telewizora co jest dużym ułatwieniem w obsłudze i na tym bardzo mi zależy czyli to co Onkyo oferuje bo można go chyba pod telewizor podłączyć ? Kolumny chciałem te bo bardzo mi się podobają jakością wykonania i wyglądem. Nie mam więcej kasy by wyłożyć na porządny wzmacniacz ,a używanych zestawów nie chce, dlatego chciałem kupić teraz pożądane kolumny z tańszym amplitunerem Onkyo lub wzmacniaczem a w przyszłości kupię coś lepszego jak będę miał kasę bo teraz mam tylko 10 tysięcy zł które chce wydać jak najlepiej dlatego pytam o te dwie konfiguracje czy spełnią moje wymagania wiec proszę Was o odpowiedz

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość podłączenia pod TV i funkcję OSD na tą chwilę zapewnia tylko Onkyo w TX-8270 (sa jeszcze slimy Onkyo i Pioneera). Zapewnia to wygodniejszą obsługę serwisów sieciowych, ale to samo masz w aplikacji na telefon/tablet, więc obsługa jest OK. Wzmacniacz ze streamerem zapewni nieco mniejszą funkcjonalność niż amplituner - wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z tego co kolega napisał @PromatAudio wnioskuję że chyba najlepszym wyjściem będzie Ten Onkyo 8270 do Heco Celan 902 . Wole dać więcej za kolumny do których później do kupie jakiś konkretny wzmacniacz .W sumie nikt z Was nie jest w stanie też dokładnie powiedzieć czy ten wzmacniacz Yamahy As 701 jet dużo lepszym wyjściem ,lepiej napędzi te kolumny wiec nie będę kombinował bo i tak chyba fundusze mi na to nie pozwolą .

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo89, napiszę jeszcze raz, zastanów się. Jeśli kolumny wybierasz nie ze względu na jakość dźwięku, ale patrząc na wygląd i wykonanie a elektronikę też nie ze względu na jakość dźwięku. A jak funkcjonalność, o czym napisał @PromatAudio jest ważniejszym czynnikiem wyboru, to ok. Różne są priorytety.

Ale jeśli dźwięk jest najważniejszy, bo tak być powinno a wygląd i funkcjonalność przy okazji, to naprawdę szkoda takich pieniędzy. Za 10 kzł można kupić takie używane kolumny i wzmacniacz a do tego nowy streamer, że ten zestaw zje ww. na śniadanie, bez popijania i nawet nie beknie (przepraszam za wyrażenie). 

Co zrobisz, to Twoja sprawa. 

Za jakiś czas, szczególnie gdy usłyszysz lepiej grający i może nawet tańszy zestaw, stwierdzisz że mimo wydanej dużej sumy pieniędzy, ten gra mało finezyjne. Zechcesz sprzedać. I dużo wówczas stracisz. Gdy wejdą nowe modele, to nawet ok. 50%

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujesz ale z nowych sprzętów czyli elektronika plus kolumny cos co będzie lepsze wydajniejsze w muzyce i w ogóle  bo nie chce mi się wierzyć że kolumny za 8500 zł mogą grać aż tak źle w porównaniu do innych tańszych używanych podaj swoje propozycje @Angel

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz pytanie typu: Kto jest Twoim idolem i dlaczego Lenin? B| Przecież wyraźnie pisałem, że sprzęt używany.

Ale skoro wolisz gorszy dźwięk i ew. stratę na odsprzedaży, to ok. Twierdzisz, że nie będziesz wymieniał sprzętu? ;) Wielu tak twierdziło.

Trzeba by zacząć zatem bardzo nietypowo. Czyli od zakupu streamera, bo i tak go musisz kupić. Proponuję szukać w promocjach i wyprzedażach różnych firm. Za pomocą Google, na Allegro, na Hifi. pl     http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
A dopiero później, jeśli będziesz wiedział ile pieniędzy Ci zostanie na kolumny i elektronikę, można będzie szukać najlepszych w takim budżecie.
Choć pewnie kolumny pożrą większość pieniędzy i może braknąć na wzmacniacz. Bo niby sporo tu pieniędzy, ale z nowym sprzętem się nie poszaleje.

I kółko się zamyka. Ale jak chcesz możemy spróbować. Może koledzy pomogą i jakoś damy radę? Nie obiecuję.

A tak poważnie wciąż namawiam na zestaw używany. Poza tym zdajesz sobie sprawę, by taki zestaw, był pełnoprawnym systemem trzeba go spiąć porządnymi kablami, które nie zdegradują dźwięku.

Tak sobie myślę, czy potrzebnie Ci to wszystko piszę i "mieszam". Może lepiej kup, co masz zamiar a kiedyś nie wykluczone, że sam dojdziesz do tego o czym piszę. Będzie dużo drożej i sporo wolniej, ale to będą Twoje doświadczenia :8_laughing:. Bezcenne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 000 zł to dużo pieniędzy nawet jak na nowy sprzęt. Ja swój zestaw (streamer + wzmacniacz + kolumny) kupiłem za niewiele więcej i uważam, że mam świetny sprzęt z wyższej półki. Kupowanie w tych pieniądzach budżetowego amplitunera to nie jest dobry pomysł. Przemyśl to jeszcze. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel interesuje mnie tylko nowy sprzęt bo kiedyś kupiłem używaną elektronikę i była uszkodzona dlatego ewidentnie odpada nie będę ryzykował w takiej gotówce .

Zapomniałem napisać wcześniej ,na kable mam osobne 600 zł dokładnie na takie Melodika Brown Sugar BSC2330 2x2.5m bo tyle potrzebuje o grubości 4mm z pozłacanymi wtykami do kolumn.

Ja wiem jakiego dźwięku oczekuje czyli mocnego uderzenia miękkiego basu i nie brakujących wysokich i średnich tonów i tak jak pisałem wcześniej chce by kolumny były głośne po prostu.Nie jestem fachowcem w dziedzinie i nie mam doświadczenia w takich sprawach dlatego poprosiłem tutaj o pomoc i radę czy dobrze wybieram ,a podobno w tych pieniądzach nic lepszego nie kupie tak usłyszałem od sprzedawcy mowa tu o samych kolumnach.

Wybrałem te kolumny Heco ze względu na to że model Celan Gt 702 odsłuchałem i porównałem z Klipsch rp 280f te były głośnie ale nie grały tak ładnie i heco music style 900 i Jbl 290 te były tragiczne dzwiek bardzo słaby jak i bass ,nic innego godnego uwagi nie było w salonie i sprzedawca nic więcej nie proponował i najlepiej dla mnie wypadły Celan 702 oczywiście wszystkie kolumny w połączeniu z Onkyo 8270, po prostu grały najładniej tak jak bym chciał i do tego były mega dobrze wykonane bardzo mi się samym wyglądem podobały na sam ich widok szczęka opadła. Mi nie chodzi o to by kolumny tylko dobrze wyglądały i były dobrze wykonane ,ale w większej mierze stawiam na najlepszej jakości dźwięk, chce by był jak najlepszy słyszany przeze mnie,w moim odczuciu ,patrzyłem też na stosunek ceny do jakości kolumn bo były porównywane z tańszymi konstrukcjami dlatego pomyślałem że najwyższa seria czyli Celan gt 902 będzie jeszcze lepsza i jak dołożę do nich kasę to będę jeszcze bardziej zadowolony no ale nie mogłem ich odsłuchać i to mnie gryzie.

Czy naprawdę te kolumny w swoim przedziale cenowym są niezbyt dobre ? mogę mieć coś innego co spełni moje wymagania o jakich pisałem ? pomijając już wzmacniacz który mogę później zmienić na dużo lepszy to chciałem kupić jak najlepsze w danym przedziale cenowym kolumny i myślałem że te takie są . Czy te kolumny są Cenowo Waszym zdaniem nieadekwatne do jakości dźwięku jaki oferują i nadrabiają tylko dobrym wykonaniem w przeciwieństwie do innych kolumn ? Co w nich jest nie tak z dźwiękiem ? Jakie kolumny proponujecie nowe lepsze od Celan Gt 902 w cenie nie przekraczającej 7300 zł ? bo za tyle mogę je kupić .

Powiem szczerze wole teraz wydać dużo na porządne kolumny i mieć je na lata bo po to kupuje sprzęt a później dokupię sobie jakiś porządny wzmacniacz i streamer i przesiądę się z tego Onkyo. I tak bym nie kupił porządnego wzmacniacza za pieniądze które mi z kolumn zostaną czyli 2700 zł jedynie ta Yamaha As 701 sie mieści ale niby dźwięk jest minimalnie lepszy niż z Onkyo .Teraz Żona naciska że dla niej bedzie łatwiejszy w obsłudze Onkyo i będzie widziała wszytko na ekranie to czego będzie szukać z muzyki. Musze pod jej upodobanie tez to kupić.

 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo witaj.

Chciałbym i ja wyrazić swoje zdanie w twoim temacie. Nie jestem na  tyle osłuchany by radzić ci w 100% co brać, ale mogę ci zasugerować w jakim kierunku ja bym poszedł. Słucham podobnej muzyki do Ciebie i z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że bas musi być w punkt! jego głębia nie jest aż tak istotna co właśnie mocne dobrze kontrolowane uderzenie, średnica jest moim zdaniem ważniejsza nawet w elektronice bo po prostu wiele się w niej dzieje. Ja podobnie jak Angel byłbym za używkami bo w takich cenach dostajesz używane sprzęt wyglądający i będący technicznie jak z salonu, tyle że nie fabrycznie zapakowany, a klasa sprzętu jest bezsprzecznie wyższa. Oczywiście nic na siłę i jeśli jednak wolisz z salonu to ja od siebie pomyślał bym na Elac. Po części ich wybór dyktuje mi własne doświadczenie, a poza tym są to naprawdę dobre przyszłościowe kolumny czułe na zmiany elektroniki także otwierają ci furtkę do późniejszych zabaw źródłami czy wzmacniaczami.

W top hi fi masz obecnie http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/elac-fs-267-bialy.html porozmawiaj z naszym kolegą pojedź na odsłuch i posłuchaj tego zestawu na różnych wzmacniaczach. Elac jest bardzo starym producentem jego historia sięga czasów wojny. Wprowadzili wiele ciekawych innowacji, mają własne rozwiązania i spore doświadczenie. Jakość kolumn również rewelacja i wygląd świetny, klasyczny z wielką elegancją. 

Co do źródła oczywiście jak to ja polecam tani i coraz bardziej doceniany https://www.morele.net/google-chromecast-audio-849324/?gclid=CjwKEAjw4IjKBRDr6p752cCUm3kSJAC-eqRtqi_xEtcq7VevmNysA4T4_fwDMTooFRas76qMIJlggxoCJXrw_wcB&gclsrc=aw.ds oferuje Ci obsługę spoty, tidala i radia internetowego(i wielu wielu innych) dźwięk jak najbardziej będzie na poziomie w systemie za takie pieniądze do tego zostaw z 600 zł na DAC i zostanie ci około 3300 z ł na wzmacniacz klasyczny. Dobrze żeby wzmacniacz był mocny prądowo, a który to pomogą Ci chłopaki tu na forum bo jak wspomniałem nie jestem bardzo osłuchany:).

Proszę też kolegów o opinie o fs 267 szkoła grania zapewne jak w większości ELAC ale mogą różnić się jakimiś niuansami istotnymi dla słuchacza. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwingwiem o jakich kolumnach mówisz mój kolega je posiada są fajne lecz nie aż tak podchodzi mi ich wygląd . Co do ich mocy i dźwięku to kolumny bardzo mało sprawne i na pewno potrzebują dobrego wzmacniacza stereo ,amplituner na pewno odpada bo one mają sprawność na poziomie 88.5 dB w porównaniu do Heco Celan 902 które mają 93dB. Oczywiście stwierdzam to po tym że niby czym większą sprawność tym lepiej.  Druga sprawa to te Elac które proponujesz nadają się do małych salonów moim zdaniem do nie większych niż 15m2 lecz trzeba im przyznać dźwięk i bass pięknie oddany ale jednak to za mało że tak powiem głośne kolumny bo przecież ja będę miał salon ponad 30m2 w nowym mieszkaniu dlatego szukam dużych mocnych kolumn dlatego wydaje mi się kupno Heco najlepszym wyjściem. Bardzo Ci dziękuje za propozycje trafiłeś w 99 % ale kolumny trochę za słabe. Proszę o propozycje kolumn które mocą i wydajnością są podobne do Heco a lepiej grają.

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd czerpiesz informacje efektywności kolumn, ale producenci najczęściej mniej lub bardziej ją zawyżają. To, że jedna kolumna ma w katalogu 90dB a druga 86 db o niczym nie świadczy. Rzeczywiste parametry mogą być odwrotne. Najczęściej podłogowe kolumny mają efektywność ok. 86 dB (np. HECO STATEMENT). 30m2 to nie jest wielka powierzchnia. Średniej wielkości kolumna da sobie radę z jej nagłośnieniem. Nie musisz się ograniczać do największych modeli.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że wymagają wzmacniacza dobrego się zgodzę bo w sumie większość dobrej jakości kolumn wymaga porządnego wzmacniacza. Jak to mówią albo rybki albo...;). Co do nagłośnienia te kolumny spokojnie ogarnąć 30 m kw bez problemu. Ja w 25 m kw czasem mam wrażenie, że lepiej spisały by mi się podstawkowe.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft informacje mam z katalogów kolumn i najwięcej od sprzedawcy sprzętu. Skoro mówisz że kolumny maja zawyzany podpis w katalogu dB to po co to jest podawane? Przykładem o wysokiej skuteczności jest klipsch rp 280 f który jest mega głośny i można każdym wzmacniaczem je naglosnic  ale mi ich budowa się nie podoba i dlatego ich nie chce i trochę gorzej grają dla mnie od heco celan gt 702. Nie chcę się spierać ale nie wierzę by dystrybutorzy klamali klientów aż tak mocno by tylko sprzedać sprzęt.        

 

Powiem tak skoro wybrane przeze mnie kolumny są złe podajcie kilka konkretnych propozycji postaram się je znaleźć i odsłuchać ale pasujące pod onkyo tx 8270 bo na razie chcę go mieć i na tym pozostanę. Jeśli w przyszłości ten dźwięk mnie znudzi i uznam go za zbyt nie satysfakcjonujący to kupię jakiś mega dobry wzmacniacz pod dane kolumny. Prosze o propozycję jeśli aż tak źle wybrałem. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci kolumn w katalogach kłamią na potęgę. Zawyżają efektywność, zawyżają impedancję i zmyślają pasmo przenoszenia. To fakt. Czemu to robią, to ma mniejsze znaczenie. Chodzi mi tylko o to, żebyś dokonał wyboru w oparciu o fakty. Nie uważam, że Heco są złe, ale jeśli wybrałeś je tyko na podstawie lipnych parametrów, to niedobrze. Za bardzo moim zdaniem przejmujesz się tą efektywnością. Ona ma znaczenie w przypadku naprawdę słabych wzmacniaczy (np. lamp). W tranzystorze po prostu przekręcisz gałkę trochę bardziej w prawo i będzie grało tak głośno, jak potrzebujesz. Te parę decybeli efektywności (jeśli Heco są rzeczywiście efektywniejsze niż średnia) nie robi większej różnicy.  

PS Sprawdziłem dane katalogowe HECO STATEMENT (bardzo podobne do Celanów) i oficjalnie mają 93dB. W teście zmierzono im jednak tylko 86 dB. Obstawię, że w przypadku Celanów będzie tak samo.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie analogi z Stetementami obstawiam, że również 86 dB (czyli tyle co większość kolumn o podobnej konstrukcji). Klipsche są skuteczniejsze bo mają tubowy wysokotonowiec, który ułatwia sprawę. To jednak bez znaczenia. Heco mogą być ciągle doskonałym wyborem, ale jeśli odrzuciłeś inne propozycje tylko dlatego, bo miały na papierze mniej dB, to popełniłeś błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...