Skocz do zawartości

Czy słychać różnicę? Mp3 vs. FLAC i inne ślepe testy


Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

To mały masz ten aparat

Aparat także mam mały😄. M6 z Summicronem 50mm. Polubiłem się z dalmierzami i na plecach się trzyma, choć czasem spaduje.

Chłopy, na emeryturach prawie jesteście. Kto najstarszy niech wątek foto założy i pokażemy kto ma największego.

1 godzinę temu, stach_s napisał:

macie coś zawodowo wspólnego z fotografią?

Wyżyć się z tego nie da, o audio zakupach nie wspominając. Dzisiaj srajfonem na szerokim i z bliska wystarczające każdy zrobi. „Jutro” sztuczna inteligencja na tele resztę załatwi. Kiedyś to jeszcze na Leicę poderwać szło dziewuchę. Ehhh, szkoda gadać. Kiedyś było lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Porownywalem trzy transporty do mojego Pontusa. I nawet w ciemno je rozroznialem. Matrix element S, Silent Angel m1t i malina z niezla nakladka na Volumio. I tak, transporty maja swoja szczegolna charakterystyke dzwieku. I najdrozszy z nich a przy okazji moj faworyt tj. matrix nie zagral mi najlepiej. Dalej szukam nowego transportu 😁

No proszę. Bravo. 👍 

Ps: rozpoznanie "w ciemno" może nie tylko zburzyć dany "swiatopoglad", może go również wzmocnić! 

Ps: nie takie te testy straszne, jak je sobie niektórzy wyobrażają. 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ps: rozpoznanie "w ciemno" ma nie tylko zburzyć dany "swiatopoglad", może go również wzmocnić! 

Ps: nie takie te testy straszne, jak je sobie niektórzy wyobrażają. 

wydaje mi sie ze wy tu zbyt duza wage przywiazujecie do testow. Budujecie dookola tego jakas magiczna sfere i chyba nawet wrecz ideologie. 

Ja po prostu slucham kilku wybranych sprzetow i wybieram to co mi sie podoba i pasuje do systemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mikelas76 napisał:

wydaje mi sie ze wy tu zbyt duza wage przywiazujecie do testow. Budujecie dookola tego jakas magiczna sfere i chyba nawet wrecz ideologie. 

Ja po prostu slucham kilku wybranych sprzetow i wybieram to co mi sie podoba i pasuje do systemu. 

Odezwałem sie w temacie ślepych testów i od razu mozna uznać ze np. ja tym "żyje". To nieprawda. Napisałem przez wzglad na doświadczenia w tej materii. Ale to było spory kawał czasu temu. 

Obecnie mam wyrobione zdanie na ten temat, nie zaprzatam sobie głowy. Ustawiłem sobie co jest waskim gardłem systemu i mam spokój. 

Skupiam sie na albumach i czerpie z tego pełnymi garściami. Owszem namawiam nieraz do testów jesli są jakies dyskusje, nie po to by zaognić, lecz właśnie wyczyścić "atmosfere niezgody". 

Zobacz powyzej. Napisałeś ze nawet w ciemno potwierdzasz swoje wczesniejsze przekonanie i... to jest ok. Tak tez sie może zdarzyć. 

Myślałem ze odetchniesz z ulgą widząc ze pisze przychylnie w twoim kierunku, tymczasem piszesz po moim wpisie...

28 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

No proszę. Bravo. 👍 

Ps: rozpoznanie "w ciemno" może nie tylko zburzyć dany "swiatopoglad", może go również wzmocnić! 

Ze budujemy jakąś magiczna sfere czy ideologie🤔

Wnioskuje ze nie spodziewales sie takiego obrotu spraw (z mojej strony). W przeciwnym razie nie popełniłbyś wpisu jak tu wyżej🤔

 

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Porownywalem trzy transporty do mojego Pontusa. I nawet w ciemno je rozroznialem.

Raz jeszcze... cieszę sie ze potwierdziłeś nawet w ciemno wczesniejsze obserwacje. Gratuluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przrpraszam jesli nie do konca zrozumialem. Na tym forum nie pojawiam sie tak czesto jak na sasiednim. Tam, ze tak powiem znam bardziej ludzi z ktorymi pisze i wiem co kto uwaza. Tutaj czasami nie do konca wyczuwam intencje piszacych poza kilkoma osobami ktore sa nastawione zdecydowanie anty do moich wpisow.

Unikam jak ognia testow, gdyz one zazwyczaj sa g... warte. Jako testujacy mozesz sie uprzedzić lub  faworyzowac co tam testujesz. Mozesz robic to swiadomie, polswiadomie czy nawet nieswiadomie. Ba, kazdy ma inny sprzet i inna akustyke. Poza tym kazdy z nas ma inne upodobania co do dzwieku, inaczej je określa czuje itp. Ktos moze byc naturalnie uposledzony w jakims zakresie Hz i nie wiedziec lub nie przyznac sie. Kazdy ma inny punk odniesienia itd itp. Jest tyle mozliwosci zeby spiepszyc takie testy. 

Jedynie maszyna dokonala by tego racjonalnie, ale maszyna nie czuje. 

Pisalem zreszta o tym w watku obok. 

Tak sobie czasami mysle ze na tym forum, ale nie tylko tu, bryluja osoby z jakas tam wiedza techniczna. Maja wyksztalcenie w okolicach IT czy elektroniki i daja jej tu upust. Wydaje sie ze blyszcza. 

Ale muzyka jako hobby to nie to samo. Ona przeciez polega przede wszystkim na odczuciach oraz indywidualnym odbiorze. Skoro ktos slyszy wymiane kabli zasilajacych czy tez wymiane switcha, to ja wierze ze on tak slyszy. Jesli mnie to zainteresuje to sprobuje, sprawdze i powezme decyzje jak to jest u mnie. Zwrocic wiekszosc elementow toru audio mozna. Nic nie tracimy. Ja zachecam zawsze wszystkich do sluchania. Bo nasze hobby polega tylko i wylacznie na sluchaniu, a nie na czytaniu o dzwieku czy tez przegladaniu wykresow i tabelek. 

Ja slucham, po prostu slucham. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mikelas76 napisał:

Unikam jak ognia testow, gdyz one zazwyczaj sa g... warte. Jako testujacy mozesz sie uprzedzić lub  faworyzowac co tam testujesz. Mozesz robic to swiadomie, polswiadomie czy nawet nieswiadomie. Ba, kazdy ma inny sprzet i inna akustyke. Poza tym kazdy z nas ma inne upodobania co do dzwieku, inaczej je określa czuje itp. Ktos moze byc naturalnie uposledzony w jakims zakresie Hz i nie wiedziec lub nie przyznac sie. Kazdy ma inny punk odniesienia itd itp. Jest tyle mozliwosci zeby spiepszyc takie testy. 

Nie zgadzam sie! Juz tłumacze:

   Jesli wszystkie powyższe lub nawet niektóre z nich, były w trakcie zwykłego porównania, to podczas testu nie mozna nic spieszyć gdyż wciąż operujemy tymi samymi wszystkimi powyzszymi lub nawet niektórymi z nich.

To wciaz ta sama osoba. 

13 minut temu, Mikelas76 napisał:

Jedynie maszyna dokonala by tego racjonalnie, ale maszyna nie czuje. 

Maszyna nie ma tu nic do gadania (slepe testy).

18 minut temu, Mikelas76 napisał:

Unikam jak ognia testow, gdyz one zazwyczaj sa g... warte

Przeciez dopiero co napisałeś ze potwierdziły Twoje wczesniejsze obserwacje przed testami🤔 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Przeciez dopiero co napisałeś ze potwierdziły Twoje wczesniejsze obserwacje przed testami

Ale ja niczego nie testuje stosujac slepe testy i cala tzw procedure porownawcza. Ja slucham i wybieram co mi pasuje dzwiekowo i do reszty toru. Nie ograniczam umyslu slepym testem. Wybierajac sprzet dla siebie mam zalozony budzet i nie wybieram sprzetow powyzej moich zdolnosci finansowych, tak wiec wybieram to co najlepsze dla mnie. To jest najbardziej naturalny wybor. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Wybierajac sprzet dla siebie mam zalozony budzet i nie wybieram sprzetow powyzej moich zdolnosci finansowych, tak wiec wybieram to co najlepsze dla mnie. To jest najbardziej naturalny wybor. 

No i fajnie. W każdym segmencie, czy to budżet czy hiend możesz znaleźć coś co przypasuje Tobie.

6 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Ale ja niczego nie testuje stosujac slepe testy i cala tzw procedure porownawcza. Ja slucham i wybieram co mi pasuje dzwiekowo i do reszty toru. Nie ograniczam umyslu slepym testem.

Moim zdaniem wybór sprzętu widząc wykonanie, cene, itp, może wpłynać na postrzeganie dźwięku (np za tani wzmacniacz- to nie może zagrać na wysokim poziomie), a test ślepy, właśnie "zdejmuje" te ograniczenia.  Wówczas Jesteśmy tylko My i dźwięk (bez uprzedzeń i wstępnych oczekiwań).

W skrócie:

Ty twierdzisz że ślepy test jest ograniczeniem, ja twierdzę dokladnie odwrotnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Moim zdaniem wybór sprzętu widząc wykonanie, cene, itp, może wpłynać na postrzeganie dźwięku

Moim zdaniem kompletnie zle zalozenie. Takie myslenie to tylko snob z kasa.

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

a test ślepy, właśnie "zdejmuje" te ograniczenia.  Wówczas Jesteśmy tylko My i dźwięk (bez uprzedzeń i wstępnych oczekiwań).

Robiac slepy test porownujesz urzadzenia miedzy soba. Ja robie to samo tyle ze ja widze te urzadzenia. Okreslajac zespol kilku cech urzadzenia ja widze od razu i analizuje na bierzaco slabe i mocne strony urzadzenia. Porownuje dany powiedzmy streamer pod wieloma katami, rozne aspekty. Robie to na calych utworach, na kilkunasto sekundowych fragmentach i nawet kilku sekundach danego dzwieku. To ostatnie jest najwazniejsze dla mnie. Nie wyobrazam sobie robic tego w slepych testach. Problematyczne byloby globalne podejscie do urzadzenia. Slepe testy trwalyby u mnie po prostu zbyt zbyt dlugo. Wizualnosc sprzetu dla mnie to jakis zart i nie zwracam uwagi na niego. To samo koszt. Skoro zalozylem sobie budzet powiedzmy 10000zl na streamer, porownuje takie urzadzenia i nie zwracam uwagi na to ktore jest tansze czy drozsze o 1000 czy 2000. Liczy sie wylacznie dzwiek i funkcjonalnosc. 

Ja obstaje przy swoim jesli chodzi o zdanie na temat slepych testow. Nie maja dla mnie kompletnie sensu. Jestem na tyle swiadomym i konsekwentnym "audio/filem/świrem/oszolomem" 😆 ze dzialam w tym jednym celu bez zwracania uwagi na inne sprawy. 

Slepe testy maja dla mnie sens tylko w ramach zabawy, stricte towarzysko dla fanu. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Moim zdaniem kompletnie zle zalozenie. Takie myslenie to tylko snob z kasa.

Robiac slepy test porownujesz urzadzenia miedzy soba. Ja robie to samo tyle ze ja widze te urzadzenia. Okreslajac zespol kilku cech urzadzenia ja widze od razu i analizuje na bierzaco slabe i mocne strony urzadzenia. Porownuje dany powiedzmy streamer pod wieloma katami, rozne aspekty. Robie to na calych utworach, na kilkunasto sekundowych fragmentach i nawet kilku sekundach danego dzwieku. To ostatnie jest najwazniejsze dla mnie. Nie wyobrazam sobie robic tego w slepych testach. Problematyczne byloby globalne podejscie do urzadzenia. Slepe testy trwalyby u mnie po prostu zbyt zbyt dlugo. Wizualnosc sprzetu dla mnie to jakis zart i nie zwracam uwagi na niego. To samo koszt. Skoro zalozylem sobie budzet powiedzmy 10000zl na streamer, porownuje takie urzadzenia i nie zwracam uwagi na to ktore jest tansze czy drozsze o 1000 czy 2000. Liczy sie wylacznie dzwiek i funkcjonalnosc. 

Ja obstaje przy swoim jesli chodzi o zdanie na temat slepych testow. Nie maja dla mnie kompletnie sensu. Jestem na tyle swiadomym i konsekwentnym "audio/filem/świrem/oszolomem" 😆 ze dzialam w tym jednym celu bez zwracania uwagi na inne sprawy. 

Slepe testy maja dla mnie sens tylko w ramach zabawy, stricte towarzysko dla fanu. 

pozdrawiam

Na moje ślepe testy mają czasami wysoką wartość. N.w.a. - s.o.c. niby rap to nic nie ma różnicy a... jednak! Winyl łatwo wygrał z spotify i nawet importem flac z winyla, importy to też różne sprawy nigdy nie będzie import brzmiał tak samo jak oryginał. (Odpowiadając na tytuł tematu : Tak)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ode mnie również kilka słów - mało oględnie i nie tylko do tych, którzy biorą udział w tej rozmowie.

@kaczadupa nie jest Adasiem, tak jak @ProjectPi nie jest Kopackim. Doskonale wszyscy wiemy, że w obecnym tu kontekście takie odzywki brzmią pogardliwie, więc retorykę oderwaną od rzeczywistości zostawcie sobie na boku i ze zdolności krasomówczych korzystajcie, gdy faktycznie będą przydatne. 

Szyderstwo i ironia są przemocą. Pytam się więc - co z tego niektórzy mają. Nawet jeśli jeden słyszy lot szerszenia, a drugi nie zauważy, że obok wybuchł granat - co z tego? Jakie szczere intencje przyświecają niektórym tu piszącym? Czasem odnoszę wrażenie, że nie chęć pogadania o hobby, ale wyplucie z siebie złych emocji i dokopanie drugiemu dla zasady. Pytam dalej - po co? Co się z tego ma? 

Dajcie sobie wzajemnie żyć. Rozumiem, że jak na każdym forum i tu są emocje, że można się czasem posprzeczać i czasem należy, ale należy też zachować poziom. Wzajemny szacunek. I szacunek do pracy moderatorów. I w sumie do siebie samych.

Czytam te kłótnie i nie mogę wyjść z podziwu dla tych, którym się chce. Bo chyba po prostu chce. Nakręcacie się wzajemnie i każdy gra swoją rolę. 

Od dziś za każdą niedopuszczalną odzywkę, trolling, notoryczne złośliwości, wzajemne wyszydzanie i tym podobne zachowania będzie wręczany od razu tygodniowy (na początek) ban. Jeśli kulturalne prośby nie skutkują, może takie rozwiązanie się sprawdzi. I przy okazji zaoszczędzi wszystkim szargania nerwów i czasu, którego, jak widać, wielu nie szkoda.

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego wieczoru,
Ola

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

A dbasz o wyrównanie poziomów głośności testowanych urządzeń?

zawsze

23 minuty temu, Redakcja AUDIO napisał:

@kaczadupa nie jest Adasiem, tak jak @ProjectPi nie jest Kopackim

Zapomniałaś chyba redakcjo dopisać jeszcze większej obrazy, tj. 

Mikelas76 nie jest siusimoczkiem. 

Prawda że to tylko przeoczenie z twojej strony? Nie myle się, prawda? 

Adaś i Kopacki nie brzmi chyba już tak obraźliwie prawda? Prawda? 

To nie tak, że bywając tu rzadziej, nie znajduje sie pod ochronką jak pozostali, prawda? 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Moim zdaniem kompletnie zle zalozenie. Takie myslenie to tylko snob z kasa.

No nie tylko snob z kasą. Często "widywane", nawet tu na forum.

3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Robiac slepy test porownujesz urzadzenia miedzy soba. Ja robie to samo tyle ze ja widze te urzadzenia.

Czekaj, czekaj... robiłeś może kiedykolwiek ślepe testy? Bo czytajac dalszą część wpisu widzę....

 

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Okreslajac zespol kilku cech urzadzenia ja widze od razu i analizuje na bierzaco slabe i mocne strony urzadzenia. Porownuje dany powiedzmy streamer pod wieloma katami, rozne aspekty. Robie to na calych utworach, na kilkunasto sekundowych fragmentach i nawet kilku sekundach danego dzwieku. To ostatnie jest najwazniejsze dla mnie. Nie wyobrazam sobie robic tego w slepych testach. Problematyczne byloby globalne podejscie do urzadzenia. Slepe testy trwalyby u mnie po prostu zbyt zbyt dlugo. Wizualnosc sprzetu dla mnie to jakis zart i nie zwracam uwagi na niego. To samo koszt. Skoro zalozylem sobie budzet powiedzmy 10000zl na streamer, porownuje takie urzadzenia i nie zwracam uwagi na to ktore jest tansze czy drozsze o 1000 czy 2000. Liczy sie wylacznie dzwiek i funkcjonalnosc. 

Ja obstaje przy swoim jesli chodzi o zdanie na temat slepych testow. Nie maja dla mnie kompletnie sensu.

Szczególnie przykuło moja uwagę ten Twoj fragment:

   

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Porownuje dany powiedzmy streamer pod wieloma katami, rozne aspekty. Robie to na calych utworach, na kilkunasto sekundowych fragmentach i nawet kilku sekundach danego dzwieku. To ostatnie jest najwazniejsze dla mnie. Nie wyobrazam sobie robic tego w slepych testach. Problematyczne byloby globalne podejscie do urzadzenia. Slepe testy trwalyby u mnie po prostu zbyt zbyt dlugo.

 

Brzmi to jak byś nie miał jeszcze doczynienia z ślepym testem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Brzmi to jak byś nie miał jeszcze doczynienia z ślepym testem

No i masz, zeby nie przeciagac tematu, jak pisalem nie interesuja mnie zadnego rodzaju slepe testy abx i ich pochodne. Czytalem tu wasze posty i mi wystarczy. Ja sprawdzam sprzet wedlug moich osobistych zasad i reguł, gdyz sa dla mnie bardziej wiarygodne. Traktuje je powaznie i nie wykorzystuje zeby zaistniec i blysnac wiedza na forym. 

Naprawde nie chce dalej drazyc tego tematu. 

Bawcie sie dobrze, ja wysiadam, jade swoim pociagiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😮 ale czy Ja obraziłem Twoja osobę czymś że nagle ucinasz rozmowę i nie chcesz juz dalej pisać?

Zapytałem tylko czy robiłeś kiedykolwiek test ABX zwany rowniez ślepym testem,?

Wkoncu rozpisalismy się na ten temat na ostatnich kartach tego wątku dosyć znacznie. A w nie chce by ktoś był odebrany tak, jak to napisałeś....:

16 minut temu, Mikelas76 napisał:

zeby zaistniec i blysnac wiedza na forym

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Moim zdaniem wybór sprzętu widząc wykonanie, cene, itp, może wpłynać na postrzeganie dźwięku (np za tani wzmacniacz- to nie może zagrać na wysokim poziomie), a test ślepy, właśnie "zdejmuje" te ograniczenia.  Wówczas Jesteśmy tylko My i dźwięk (bez uprzedzeń i wstępnych oczekiwań).

W skrócie:

Ty twierdzisz że ślepy test jest ograniczeniem, ja twierdzę dokladnie odwrotnie. 

Miro, a dla mnie wiesz co jest wyznacznikiem tego, czy czasem mi się nie wydaje, że coś słyszę ?

Kiedy jeszcze coś tam w systemie zmieniałem, zwłaszcza okablowanie którym dopiesczalem brzmienie sadzalem moją kobiałkę przed i po. Wiem jak to zabrzmi, ale dla mnie to był jakiś kierunek.

A wiesz dlaczego? bo Ona nie ma pojęcia ile dany kabel, czy inna wtyczka kosztuje, nie jest też audiofilką, nie używa nomenklatury audiofilskiej do opisu tego co słyszy, nigdy nie wskazywałem czego ma się spodziewać w zmianach brzmienia i wiesz co ? zawsze trafnie potrafiła opisać różnice, swoimi słowami, ale jednak.

Taki widzisz swoisty ślepy test, nie wie co gra, nie wie ile kosztuje, nie widzi jak wygląda itd.

Co Ty na to?

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Zapomniałaś chyba redakcjo dopisać jeszcze większej obrazy, tj. 

Mikelas76 nie jest siusimoczkiem. 

Prawda że to tylko przeoczenie z twojej strony? Nie myle się, prawda?

Mikelas76
Przecież Redakcja AUDIO wyraźnie prosiła WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW o wzajemny szacunek, a Ty drążysz dalej ten temat i dzielisz włos na czworo.
A jak już chcesz być taki dokładny, to nie "redakcja" ale "Redakcja" oraz nie "twoja" ale "Twoja".
To jest m.in. wyraz szacunku.

Trudno wypisywać i napominać wszystkich uczestników  dyskusji,
Wielokrotnie powtarzane przez Administratora i Moderatorów prośby o spokój na Forum dotyczą wszystkich użytkowników. A także prośby o to, by było mniej OffTopów.

Ale proszę bardzo (w drodze wyjątku): ProjectPi - przestań nazywać Mikelas76 "siusimoczkiem" (i innymi tego typu sformułowaniami).
Oraz jednocześnie: Mikelas76 - jeżeli wspominasz ProjectPi, to używaj tego nicka a nie nazwiska.

I to by było na tyle na ten temat! Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieli i zastosują się do tego!!!

Pozdrawiam
PS. Chyba widać wyraźnie, jak powstaje eskalacja konfliktu. Więc jeszcze raz: spokój, spokój, spokój!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, DiBatonio napisał:

Miro, a dla mnie wiesz co jest wyznacznikiem tego, czy czasem mi się nie wydaje, że coś słyszę ?

Kiedy jeszcze coś tam w systemie zmieniałem, zwłaszcza okablowanie którym dopiesczalem brzmienie sadzalem moją kobiałkę przed i po. Wiem jak to zabrzmi, ale dla mnie to był jakiś kierunek.

A wiesz dlaczego? bo Ona nie ma pojęcia ile dany kabel, czy inna wtyczka kosztuje, nie jest też audiofilką, nie używa nomenklatury audiofilskiej do opisu tego co słyszy, nigdy nie wskazywałem czego ma się spodziewać w zmianach brzmienia i wiesz co ? zawsze trafnie potrafiła opisać różnice, swoimi słowami, ale jednak.

Taki widzisz swoisty ślepy test, nie wie co gra, nie wie ile kosztuje, nie widzi jak wygląda itd.

Co Ty na to?

 

 

Co ja na to? No OK. Potwierdzone zostało to i owo. 

 

55 minut temu, DiBatonio napisał:

sadzalem moją kobiałkę przed i po. Wiem jak to zabrzmi, ale dla mnie to był jakiś kierunek.

No właśnie... wiem jak to zabrzmiało ;) no ale wracajac do "clou"...

Jednak proponowałbym (bo to ten sam czas trwania) by to ta inna osoba była tą osobą przepinajacą (w tym wypadku kabel), a My tymi osobami poddanymi testowi. "Mocnym punktem" jest to że, wykluczamy potencjalne błędy odbioru, czyli osoba trzecia niebedaca audiofilem nie wie jak i czego słuchać (zaraz moga pojawić się osoby ktore to wytkną), gdy testowane urządzenia będą bardzo podobne w tworzeniu dźwięku. Możemy przez to zle zinterpretować dane urządzenie twierdząc że nie ma różnicy, a ta by była gdyby to nasze ucho uczestniczyło w tescie. W Twoim przypadku, jesli wszystko było przeprowadzone rzetelnie a mimo to osoba niebędąca audiofilem Potwierdziła, oznacza że różnice musiały być duże (tak myślę).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, "duże" to pojęcie trochę ogólne i wzgledne, na pewno słyszalne... 😉

 

3 godziny temu, Redakcja AUDIO napisał:

@kaczadupa nie jest Adasiem, tak jak @ProjectPi nie jest Kopackim. Doskonale wszyscy wiemy, że w obecnym tu kontekście takie odzywki brzmią pogardliwie,

Cudnie, zatem kiedy ktoś nazwie mnie Batonem zamiast DiBatonio przyjmiecie moje zgłoszenie i wyciągnięcie konsekwencje, tak?

Z góry dziękuję 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...