Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

6 minut temu, Kraft napisał:

jeszcze Yamaha w końcu odrobinę spuści z ceny, to znowu będzie "okazją". 

No ale z amplitunerów w produkcji jest tylko nowa 2000a. 602 i 803 będą w ofercie tylko do czasu wyprzedania zapasów. Także spuszczanie z ceny dla zrobienia "okazji" z tych modeli może nie nastąpić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek wypełni luki. Nie ma się czym martwić. Elektroniki i tak jest wybór ponad rzeczywiste potrzeby. Jakby, jak w przypadku samochodów, zostało z dziesięciu producentów, to by się nic nie stało. A może nawet powinno to pójść drogą producentów czipów;).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma plusy i minusy.

Czy się Asiu interesujesz, jakiej firmy czip masz w swoim komputerze? Ma działać i tyle. 

W sumie producentów czipów do DAC-ów też jest ledwo paru. I co? Większość użytkowników nawet nie wie, jakiej firmy kość mają. Czy płaczą, że nie ma ich np. stu, że wtedy mieliby większe możliwości kształtowania dźwięku? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się. Niedawno brat składał nowy komputer dla mojego męża i był dylemat czy iść w zupełnie nowy, dość drogi, ale przyszłościowy procesor AMD /słaba dostępność płyt głównych tudzież problemy wieku dziecięcego/ czy w funkcjonujący już od jakiegoś czasu procesor Intela.

Wybór jednego z nich w dużym stopniu wpływa na dobór reszty.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Asia napisał:

Wybór jednego z nich w dużym stopniu wpływa na dobór reszty.

Finalnie jednak tekst w Wordzie napisany na obu procesorach będzie miał te same błędy ortograficzne. I kolor skóry na zdjęciu z wakacji też będzie taki sam. I taki to masz wybór.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale idąc Twoim tropem kolumny też mogą być tylko dwóch producentów;) . Duopol monopol jest bardzo niebezpieczny przedewszystkim dla konsumentów, więc jako konsumenci nie powinniśmy się cieszyć z takiego rozwoju sytuacji. (Na szczęście) żyjemy w takich czasach, że duopol spowodowałby wzrost manufaktur a w dalszym stopniu powstania nowych marek ponieważ rynek oczekuje więcej, jedyne co by się zmieniło to to, że konsekwencje ponieślibyśmy my płacąc za produkty zdecydowanie więcej niż są realnie warte. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, terracan1929 napisał:

W THF za 5 tys można nabyć ją w zestawach z kolumnami.

No ale jesteś skazany na wybór kolumn od nich.

Z ELACiem jeszcze spoko.

Ale z Indianą nie każdy chce.

22 godziny temu, Hanna Nowak napisał:

Tak wiem, ale nie z tymi kolumnami, które ja bym chciał... 

Słusznie, nic na siłe.

22 godziny temu, Hanna Nowak napisał:

Skoro wyszedł nowy model Yamahy to może cena R-N803D w Polsce też spadnie? 

Nie bo to nie jest w żadnym stopniu model który konkuruje z 803ką.

Nie zdziwię się jak dalej wzrośnie.

19 godzin temu, terracan1929 napisał:

602 i 803 będą w ofercie tylko do czasu wyprzedania zapasów. Także spuszczanie z ceny dla zrobienia "okazji" z tych modeli może nie nastąpić. 

Skąd to info?

19 godzin temu, Kraft napisał:

Procesory. W przypadku komputerów jest na rynku dwóch liczących się graczy. Intel i AMD.

Komputerów tak. Ale skąd wiemy czy w elektornice audio nie są uzywane dużo tańsze Media TEK Albo Snapdragon nie mówiac o innych mniej znanych.

19 godzin temu, Kraft napisał:

Czy się Asiu interesujesz, jakiej firmy czip masz w swoim komputerze? Ma działać i tyle. 

Ja się zdecydowanie interesuje!

 

Jarek powiem Ci że nie wiem co się z Tobą stało na przestrzeni lat, jak Cie tu obserwuję ale coraz bardziej odpływasz.

Najpierw że wszystkie wzmacniacze grają tak samo. Teraz to....

Może przeszedłeś ciezko Covid i tylko my tu widzimy skutki? Nie no serio pytam bo doświadczony użytkownik a.... no szkoda.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Ale idąc Twoim tropem kolumny też mogą być tylko dwóch producentów;) . Duopol monopol jest bardzo niebezpieczny przedewszystkim dla konsumentów, więc jako konsumenci nie powinniśmy się cieszyć z takiego rozwoju sytuacji.

Nie. Z kolumnami jest inna sprawa. Tu spokojnie jest racjonalnie uzasadnione miejsce dla wielu producentów. 

Monopol nie jest dobry, ale zbytnie rozproszenie też jest do kitu. Oba rozwiązania podnoszę koszty finalnych produktów.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, terracan1929 napisał:

Ze strony Yamaha.com

Panowie a nie macie poczucia , że teraz to strach kupić cokolwiek ,co ma gniazdo ethernetowe ? Częstotliwość zmian jaka następuje w modelach , co wspierają, a co nie , co będzie aktualizowane a z czym dano sobie spokój , Kupujemy mamy w manu jakieś radia , serwisy streamingowe , za moment ich nie mamy lub są płatne , bo ktoś komuś nie zapłacił w świecie ....

Przeta to się robi chore .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie bardzo czułbym stratę wyboru producenta żarówek. czekolad, płytek absolutnie wszystkiego :) Pomijając destrukcyjny wpływ ekonomiczny na klienta to przede wszystkim zabiera mi możliwość wyboru produktu, wg ceny i jakości. 

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

A czy czułbyś stratę, np. wolności wyboru,

Jarek , a nie postrzegasz coraz większego i to bezkarnego uzależnienia od producentów współczesnych źródeł cyfrowych. Czy nie powinno być tak , że ja jako klient powinienem być przy zakupie poinformowany i powinna być zawarta w karcie produktu informacja o terminie zakończenia wsparcia dla urządzenia i wypisane tegoż wszystkie konsekwencje ?

Dla mnie jest to już jawne robienie z ludzi baranów. By sprzedać kolejny produkt nie trzeba się wiele wysilać , kombinować z technologią. Wystarczy ogłosić , że dla starszego modelu nie będzie wsparcia i ludziska rzucają się na nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

W  Marantzu wyłączyli mi radio internetowe. 

Wczoraj jak sprawdzałem połączenia w letnim systemie to z przyjemnością wrzuciłem kasetę do magnetofonu , płytę na talerz drapaka czy CD do szuflady odtwarzacza. Daje mi to niezależność . Z taką samą wyłączam lampy ,czy tranzystory , nie ma żadnego czuwania , nic nie jest bez sensu pod prądem. Bo co daje to " czuwanie" ? Czy aby nie jest to tylko łechtanie lenistwa , by nie wstawać z fotela lub kanapy aby odpalić sprzęt ? Czy do tego cywilizacyjnie doszliśmy , że zrobienie kilku kroków stanowi problem nie do przeskoczenia ?

Jak rozebrać na czynniki pierwsze, niektóre rozwiązania serwowane przez producentów i to nie tylko audio , to można się sporo dowiedzieć o poziomie intelektualnym populacji , która te rozwiązania bezkrytycznie łyka .😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...