Skocz do zawartości

Test Yamaha RN803D


Mateo89

Recommended Posts

14 minut temu, Kraft napisał:

Ale wypaliłeś. Czyli jednocześnie chciałeś słuchać z korekcją, ale bez korekcji. Obawiam się, że taki sprzęt to nieprędko skonstruują;)

Nic takiego nie napisałem. 

Sprzedający używają YPAO jako argumentu na korzyść 803. Po Twoim wpisie "wciśnięcie Pure Direct dezaktywuje YPAO" skonstatowałem, że w takim razie ten argument mnie nie dotyczy. Lubię PD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ADAMOJO napisał:

Żeby np korzystać z Tidal Hi-fi. Pytam ogólnie czy się da czy trzeba wykorzystać do tego np zew DAC. Zauważyłem też że przy opcji Server i podpiętym USB do routera nie mogę przewijać muzyki w aplikacji MusicCast(nie wiem czy to normalne).

Normalne, ten typ tak ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, 

 

właśnie jestem na etapie wymiany swojego amplitunera kina domowego, początkowo zainteresowałem się Onkyo TX-8270! Ale im więcej czytam tym bardziej nie jeste pewien. Do tego w innym wątku została mi zasugerowa Yamaha R-N803 i początkowo ją odrzuciłem, ale teraz rozważam ponownie, ale mam kilka pytań do użytkowników tej Yamahy, lub osób zorientowanych: 

1) czy za pomocą aplikacji MusicCast ktora służy do obsługi Yamahy da sie:

            a) włączyć i wyłączyć sprzęt?

            b) zmienić głośność?

            c) zmienić barwę dźwięku?

            d) włączyć tryb Pure direct?

2) czy ktoś słuchał Yamahy z AA Pheobe III i jakie są wasze wrażenia?

3) na jakiej zasadzie dziala tutaj spotify? Jest to przesyłanie ze smartfonu? Jesli tak, to przez BT czy przez WIFI? Jeśli nie to rumiemiem ze daje sie tylko link z telefonu lub tabletu i juz resztę ciągnie amplituner samemu, czy tak? 

4) Czy antena DAB jest w zestawie? 

 

Z gory dziękuje za oodpowiedzi. 

 

Pozdrawiam,

Rafal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam 803d od trzech miesięcy. Z początku dało się wchodzić na TIDAL z pozycji pilota (enter) i można było pilotem wertować albumy i wybierać utwory. Od jakiegoś czasu zauważyłem (pewnie po aktualizacjach), że obsługiwać TIDAL można jedynie aplikacją musiccast ze smartfona - czy u Was obecnie też tak jest? Gdy pilotem ustawimy TIDALA włanczają się utwory  z uprzednio wybranego albumu na musiccascie, ale nic więcej nie da się zrobić, tylko stop, przewiń , pauza utworów w obrębie wcześniej ustawionego albumu na aplikacji.(gdy aplikacja jest wyłączona)

Co do trybu PURE DIRECT śmiem podejrzewać, że pewne ustawienia korekcyjne pozostają z  YPAO . 

YPAO włączone w ampli - PURE DIRECT Z KOREKCJĄ YPAO W pewnym zakresie

YPAO wyłączone w ampli - PURE DIRECT BEZ KOREKCJI YPAO

Dzwoniłem i pisałem w tej sprawie do serwisu (nie mają urządzenia testowego, wzorcowego w serwisie, aby to zweryfikować), ale obiecali sprawdzić jak tylko jakiś egzemplarz trafi de serwisu.

Sprawdźcie sami na przykładzie podłączonego subwoofera :

bez ypao ampli podaje pełny fabryczny zakres basu 90hz dane techniczne cięcie

YPAO suba tnie mi do 40hz (z kolumnami stx electrino 250) - można sprawdzić na aplikacji musiccast korekcję YPAO - cięcie, odległości kolumn, głośność poszczególnej kolumny i sobie ew. pozmieniać w ustawieniach. , dopasować także głośność suba - tego nie da się zrobić pilotem w amplitunerze - tylko musiccast

I TERAZ SEDNO SPRAWY :  włączam PURE DIRECT w trybie YPAO ON - subwoofer gra tak jak ustawił go YPAO , włączam PURE DIRECT w trybie YPAO OFF , czyli wyłączony i subwoofer gra na pełnym fabrycznym gazie z amplitunera- różnicy nie da się nie usłyszeć, ponieważ ktoś musiałby być głuchy totalnie.

stąd podejrzenia o pewne pozostawienie korekcji YPAO w trybie PURE DIRECT (oczywiście tryb YPAO musi być ON  i wtedy przyciskamy DIRECT)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...