Skocz do zawartości

Szkiełko i ucho, czyli obiektywnie o audio


Kraft

Recommended Posts

 

Trafny komentarz:

The cognitive dissonance amongst that cohort of audiophiles is insane. Some of these people are university educated and even have degrees in fields of science or even engineering specifically and still believe in audio wizardry. It just goes to show the degree of mental gymnastics one will go to to protect their ignorance and ego. And if it's not one of those two things, they are either selling you something or benefit in some direct or indirect way.

PL Kognitywny dysonans tej kohorty audiofilów jest obłąkańczy. Niektórzy z tych ludzi są po uniwersytetach i mają wykształcenie w różnych dziedzinach nauki albo nawet konkretnie inżynierii, a ciągle wierzą w audio czarnoksięstwo. To tylko pokazuje do jakiego poziomu mentalnej gimnastyki człowiek może się posunąć, aby ochronić swoją ignorancję i ego. Jeśli to nie jedna z tych dwóch rzeczy, to albo próbują ci coś sprzedać, albo mają z tego inne bezpośrednie lub pośrednie korzyści.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sanwing napisał:

Kompletnie nie trafiony. Fajne masz autorytety wincyj internetów wincyj!!! ...

W przeciwieństwie do ciebie nie oceniam czyichś kompetencji na podstawie zasobności portfela (czyt. ile wydał na wzmacniacz czy kabel) tylko na podstawie ich argumentów i pracy. No ale wiem, że fakty ci nie imponują tak jak zdjęcie pięknego, lśniącego sprzętu i anegdoty o wizytach w salonach. ;)

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem coś o moim kablu "MI 3 został zaprojektowany z myślą o wzmacniaczach dużej mocy napędzających głośniki szerokopasmowe. Być może najlepszy kabel głośnikowy wyprodukowany dzisiaj, MI 3 zapewnia wysublimowaną czystość, dynamikę i definicję w całym spektrum audio. Ekstremalnie niska rezystancja DC zapewnia kontrolę membrany dla zwartego, mocnego basu i tonów średnich, a niska indukcyjność przenosi wysokie częstotliwości bez zniekształceń i kluczowe harmoniczne dla doskonałego obrazowania i percepcji głębi. Kable Goertz MI 3 o grubości 7 zostały opracowane na prośbę Dana D'Agostino z Krell Industries i innych klientów, którzy szukali kabla głośnikowego jako uzupełnienie dzisiejszych potężnych wzmacniaczy."

A ja głupi pół roku temu schowałem go do szafki i zastąpiłem Beldenem za 25 zł mb. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

W przeciwieństwie do ciebie nie oceniam czyichś kompetencji na podstawie zasobności portfela (czyt. ile wydał na wzmacniacz czy kabel) tylko na podstawie ich argumentów i pracy. No ale wiem, że fakty ci nie imponują tak jak zdjęcie pięknego, lśniącego sprzętu i anegdoty o wizytach w salonach. ;)

Bzdury pleciesz dalej bzdury już się w nich po uszy zakopujesz, ból zadka pogłębia się coraz bardziej. Najpierw że przepłaciłem za kable jak już wiesz że nie przepłaciłem to teraz że portfel wyznacza moje autorytety, wmawiaj sobie co chcesz, kłamać też możesz ile chcesz. Już dziesiątki jak pisałem takich znafców z internetu było na forach, pomarudź jeszcze trochę syfu narób i potem cyk i Dzik znikł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sanwing napisał:

Najpierw że przepłaciłem za kable jak już wiesz że nie przepłaciłem to teraz że portfel wyznacza moje autorytety, wmawiaj sobie co chcesz

Przecież kilka postów wyżej napisałem, że "nie wiem jaki masz kabel", a swoje autorytety wyznaczyłeś sam:

Dzik się podnieca psychoakustyką i innymi pierdoletami myśląc że goście którzy wydają na sprzęt setki tysięcy nie znają takich zagadnień.

Subtelnie sugerując, że ludzie obiektywnie nastawieni im zazdroszczą. Stwierdziłeś też, że nauka o percepcji dźwięku to "perdolety". Weź ty się chłopie lepiej dokształć, jakąś książkę przeczytaj czy coś, zamiast robić takią wiochę.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że napisałem iż ludzie którzy wydali na sprzęt masę kasy znają zagadnienia związane z odbieraniem dźwięku w żadne sposób nie sugeruje że są moim autorytetem czy że grubość portfela ma znaczenie (choć logiczne że łatwiej kupić lepszy sprzęt mając więcej kasy). Sugeruję tylko że ty starasz się z każdego kto wydał kasę większą na kable zrobić debila i naiwniaka. 

O tym że mam kable tanie wiesz dokładnie bo w tym wątku pisałem o tym, ale faktycznie wybiórczo łapiesz co ci pasuje i robisz z siebie wielkiego znafce, ale coś ci to neo wychodzi. Książek w życiu przeczytałem wystarczająco wiele, wiesz książek, nie artykułów z netu i to do tego cytowanych przez tak chętnie wklejanych przez ciebie autorytetów z you tuba.... A co do "innych pierdolet" też widzę że wiesz dokładnie o co mi chodziło no ale ty wszystko wiesz dokładnie nim ktoś coś powie napiszę ty już rozszyfrowujesz wszystko. Naucz się czytać a jak czegoś nie rozumiesz to się dopytaj nim osad wydasz. Pierdolety dla mnie to twoje filmiki z you tuba i wiedz z internetu. Czytałeś chociaż jakiś podręcznik odnoście wpływu akustyki na brzmienie jakieś konkretne książki o psychoakustyce? Jeśli taki mądry jesteś może napisz jakie studia z tym związane skończyłeś, jaki doktorat zrobiłeś dokładnie w tych dziedzinach jaką pracę naukową pisałeś na magistra czy doktora? Wtedy będę Cię z uwagą czytał i chłoną wiedzę a nie czytał twojej gryzmoły obecne oparte na youtubie....

Pleć dalej te swoje bzdury...

Doktor nauk wszelakich najmądrzejszy dzik świata....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sanwing napisał:

Czytałeś chociaż jakiś podręcznik odnoście wpływu akustyki na brzmienie jakieś konkretne książki o psychoakustyce? Jeśli taki mądry jesteś może napisz jakie studia z tym związane skończyłeś, jaki doktorat zrobiłeś dokładnie w tych dziedzinach jaką pracę naukową pisałeś na magistra czy doktora? Wtedy będę Cię z uwagą czytał i chłoną wiedzę a nie czytał twojej gryzmoły

 

Chyba troche przesadzasz by używać "tego typu wytrychu" wystosowanego w kierunku naszego kolegi @Dzik-a.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój. Do słyszenia kabli (żeby mieć z tego frajdę)  trzeba dojrzeć i tyle w temacie. 

A kto nie dojrzał - ten na ryby, grzyby albo do garów 😆

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro a nie widzisz różnicy że ja nie wmuszam nikomu na siłę swoich przekonań i nie traktuje innych z góry jak debili bo kupili drogi kabel. Wiem jak działa marketing mam z nim na codzień do czynienia a jednak nie sugeruje że ktoś jest głupi zacofany itd bo kupił to czy tamto. 

Może jedynie Dzika traktuje chamsko bo dla mnie to najgorszy typ trolla internetowego już długo na forach jestem i takie typy jak płachta na mnie działają...

3 minuty temu, JohnDoe napisał:

Dajcie już spokój. Do słyszenia kabli (żeby mieć z tego frajdę)  trzeba dojrzeć i tyle w temacie. 

A kto nie dojrzał - ten na ryby, grzyby albo do garów 😆

RoRo wyczyści potem temat spoko usunie moje i dzika inwektywy. Pierwsze dwa zdania trafione w punkt, aż się uśmiałem :))).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sanwing napisał:

Sugeruję tylko że ty starasz się z każdego kto wydał kasę większą na kable zrobić debila i naiwniaka. 

Dla mnie to bez znaczenia, ile kto wydał kasy, bo każdy, kto wierzy, że kabel (kabel!) poszerzy mu scenę albo rozjaśni dźwięk jest wg mnie przynajmniej wprowadzony w błąd, a jeśli się na dodatek o to wykłóca i wzbrania przed zderzeniem z dowodami (z miejsca je odrzucając jako „pierdolety”), to albo ma deficyty intelektualne, albo jakiś interes w tym, aby utrzymać audio-ezoteryczne bzdury przy życiu.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale mamy XXI wiek i nie żyjemy już w czasach, kiedy źródłem wiedzy były tylko księgi przepisywane przez zakonników przy świecy. Od tego czasu wynaleziono ruchomą czcionkę i Internet, w którym udziela się dziś wielu inteligentnych ludzi, mających ciekawe rzeczy do powiedzenia. Jakie ma to więc znaczenie, skąd pochodzi cytowana informacja? Jak się nie ma pojęcia o danej problematyce, to używa się takich prostych trików (wincyj internetów, hahaha), żeby ochronić własną ignorancję. Przy okazji, może to wpływ emocji, ale po kimś, kto przeczytał tyle książek spodziewałbym się większej kultury języka.

12 minut temu, JohnDoe napisał:

Do słyszenia kabli (żeby mieć z tego frajdę)  trzeba dojrzeć i tyle w temacie. 

Równie dobrze można powiedzieć, że trzeba dojrzeć do jedzenia Gerbera.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba oczytana dostosowuje się do poziomu rozmówcy choć w tym przypadku to trudne.... ;) Wiedza z internetu w formie opracowań, sympozjów prac dyplomowych itp to wiedza cenna ale wklejanie filmów z you tuba jakiś Amorów i naiwna wiara że on ma rację bo nic z tego nie ma świadczy o intelekcie tych którzy się na niego powołują... Sam o książkach zacząłeś mistrzu intelektu masz coś krótką pamięć....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sanwing napisał:

Jako osoba oczytana dostosowuje się do poziomu rozmówcy choć w tym przypadku to trudne....

To miło, że odpowiednio dostosowujesz też swoją składnię i interpunkcję.

1 minutę temu, Sanwing napisał:

wklejanie filmów z you tuba jakiś Amorów i naiwna wiara że on ma rację

Ten jakiś tam Amor z youtuba ma 20 lat doświadczenia w krytycznym słuchaniu i testowaniu w kontrolowanym środowisku, a to nie jedyne dziedziny, którymi się zajmował. Jest to poważana w środowisku audio osoba, którą posądzano nawet o konflikt interesów.

No ale co tam jakiś Amor będzie tłumaczył facetowi, który słucha kabla, a psychoakustyka to dla niego jaskieś wymysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku weź się już zamknij, bo przykro Cię czytać. Kombinujesz na wszystkie sposoby jakby kogoś up......ć. Chciałbym tylko przypomnieć, że w innym temacie już zarzucałeś mi kłamstwo bez żadnych dowodów, za co dostałeś bana. Jesteś mały jak 5 groszy z tymi swoimi teoriami wyssanymi z palca. Jestem ciekaw co TU robisz skoro Ci nie pasują opinie wiekszości forumowiczów. Nie pasuje to droga wolna. Nikt tu nię będzie po tobie płakał. Wiem, że tym postem narażam się na bana, ale nawet gdyby, to będę dumny że to za Ciebie. Bez odbioru. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dzik napisał:

To miło, że odpowiednio dostosowujesz też swoją składnię i interpunkcję.

Ten jakiś tam Amor z youtuba ma 20 lat doświadczenia w krytycznym słuchaniu i testowaniu w kontrolowanym środowisku, a to nie jedyne dziedziny, którymi się zajmował. Jest to poważana w środowisku audio osoba, którą posądzano nawet o konflikt interesów.

No ale co tam jakiś Amor będzie tłumaczył facetowi, który słucha kabla, a psychoakustyka to dla niego jaskieś wymysły.

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka... oj ludzka naiwności. 

Oj przepraszam za interpunkcję. To wiele wyjaśnia dlaczego nie potrafisz odczytać najprostszych zdań i interpretujesz wypowiedzi innych jak ci się podoba.  Która to już dziedzina w której jesteś mistrzem i wyrocznią? Jpd no człowiek orkiestra....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

Chciałbym tylko przypomnieć, że w innym temacie już zarzucałeś mi kłamstwo bez żadnych dowodów, za co dostałeś bana.

W gwoli ścisłości, dostałem bana za zrobienie sobie żartu z niepotwierdzonej historii w temacie o covid.

11 minut temu, Rega napisał:

Wiem, że tym postem narażam się na bana, ale nawet gdyby, to będę dumny że to za Ciebie.

W takim razie na złość uniemożliwię ci honorowe Seppuku i nie zgłoszę tego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik - a zgłaszaj sobie co chcesz. Nie zależy mi na tym. Jesteś kłamcą i to mi wystarczy aby traktować Cię jako takiego. A to, że naśmiewasz sie z czyjegoś nieszczęścia to jeszcze gorzej o tobie świadczy.  Dla mnie jesteś tym kim Ziobro dla Millera. Zwyczajnym ZEREM. Wybacz, ale aktu zgonu ci nie wyślę żeby udowodnić mój wpis.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rega napisał:

@Dzik - a zgłaszaj sobie co chcesz. Nie zależy mi na tym. Jesteś kłamcą i to mi wystarczy aby traktować Cię jako takiego. A to, że naśmiewasz sie z czyjegoś nieszczęścia to jeszcze gorzej o tobie świadczy.  Dla mnie jesteś tym kim Ziobro dla Millera. Zwyczajnym ZEREM.

Nie zamierzam nikogo zgłaszać i jeszcze mi się to nie zdarzyło - w przeciwieństwie do pewnej frakcji, która zawsze próbuje prowokować kary na użytkownikach, którzy mówią niepopularne rzeczy, żeby pozbyć się z forum niewygodnych treści (vide bany i pozamykane tematy). W każdym razie, idź sobie pod wiejską dyskotekę, jak chcesz rozmawiać na takim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Nie zamierzam nikogo zgłaszać i jeszcze mi się to nie zdarzyło - w przeciwieństwie do pewnej frakcji, która zawsze próbuje prowokować kary na użytkownikach, którzy mówią niepopularne rzeczy, żeby pozbyć się z forum niewygodnych treści (vide bany i pozamykane tematy). W każdym razie, idź sobie pod wiejską dyskotekę, jak chcesz rozmawiać na takim poziomie.

Ty masz kompleks jakiś z tą wsią? Znam masę ludzi ze wsi mieszkam obecnie na wsi i są tu sami fajni ludzie, nie takie elementy jak ty kij wie skąd. 

I znowu bredzisz o jakoś wymuszeniach banów itd pierdzielisz byle swoją sierść wybronić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sanwing napisał:

I znowu bredzisz o jakoś wymuszeniach banów itd pierdzielisz byle swoją sierść wybronić.

Wybronić przed czym? Mam w głębokim poważaniu obelgi pod moim adresem czy zgłaszanie moich postów.

Za co niby TomekN dostał bana? Za samo polemizowanie z waszymi teoriami i domaganie się dowodów, chociaż nigdy nikogo wprost ordynarnie nie obraził, czego nie można powiedzieć o drugiej stronie. To nie był jedyny ban, a zamknięte tematy są faktem, więc nie ja tutaj kłamię.

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzik napisał:

Wybronić przed czym? Mam w głębokim poważaniu obelgi pod moim adresem czy zgłaszanie moich postów.

Za co niby TomekN dostał bana? Za samo polemizowanie z waszymi teoriami i domaganie się dowodów, chociaż nigdy nikogo wprost ordynarnie nie obraził, czego nie można powiedzieć o drugiej stronie. To nie był jedyny ban, a zamknięte tematy są faktem, więc nie ja tutaj kłamię.

 

Oczywiście że Ty. W zamykanych CZASOWO tematach nie tylko ty nie możesz pisać ale i osoby które się z tobą kłócą. Ban jest dla uspokojenia sytuacji i każdy ze stron ma ta samą karę więc nie kłam jaki to jesteś poszkodowany. 

A Tomek dostał bana za trolling i wpieprzanie się wszędzie ze swoją ogromną internetową wiedzą podobnie jak i ty, a odszedł z forum chyba sam jak dobrze pamiętam. 

Jakiś czas temu odeszli z forum fajni forumowicze którzy słyszeli kable i to głównie przez to że administracja stanęła w obronie takich jak ty. Także jak słyszę o stronniczości administracji to mi się śmiać chce....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...