Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Dzisiejszy poranek. ....... środek ciężkości niskich tonów,  gdzieś na dolnym skraju, płyt CD z basem nie dało się słuchać.  Vangelis ostatnia płyta,  fortepian na wysokich dźwiękach,  matowy.  Grały 9.00 do 13.00 potem przerwa do 17.00, teraz bas się wypełnia,  ale jeszcze ten najniższy nadal przebasowany, góra się otwiera. Idą świsty, już je słychać gdzie nigdzie.  Jak na razie ta lampa jest za ciepła jak dla mnie.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciepła. Ale czekaj jeszcze. Zacznie troche bardziej kontrolowac bas. Mowilem Ci, ze w poczatkowym okresie wygrzewania rozlezie Ci się bas.

A może u Ciebie te sybilanty to normalna rzecz. Na poczatku tego watku pisalem o tym... Cholera, szkoda, ze nie moge tego usłyszeć... Mullard lagodzi wysokie tony... ale one są bardzo dźwieczne i slodkie. Napewno nie drażniące..

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Zrobienie tego to bulka z masłem.

Nie trzeba jakoś tego mierzyć i kombinować ? Jakiś schemat czy wzorek, czy jak ? 

 

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dzisiejszy poranek. ....... środek ciężkości niskich tonów,  gdzieś na dolnym skraju, płyt CD z basem nie dało się słuchać. 

Boguś z całym szacunkiem, masz wspaniały system i słuchać się nie da ? Ja czytać nie mogę jak narzekasz normalnie. Posłuchał byś u mnie to wszystkie bolączki by Ci przeszły hehe. Pozdrawiam 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

A może u Ciebie te sybilanty to normalna rzecz. Na poczatku tego watku pisalem o tym... Cholera, szkoda, ze nie moge tego usłyszeć... Mullard lagodzi wysokie tony... ale one są bardzo dźwieczne i slodkie. Napewno nie drażniące

Nie będziemy jeszcze panikować,  to było na cd Tracy Chapman 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Boguś z całym szacunkiem, masz wspaniały system i słuchać się nie da ? Ja czytać nie mogę jak narzekasz normalnie. Posłuchał byś u mnie to wszystkie bolączki by Ci przeszły hehe. Pozdrawiam 😀

hehe.... lampy raczej świeże i dlatego tak, .....już jest lepiej, niewiele? Ale lepiej.

Nadal wole Brimar z lepiej kontrolowanym  basem o wielu twarzach, teraz mam ścisk na  niskich u Mullarda. Dajmy im grać dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś ja się bardzo nieznam ale może to kolumny kuleją. W gruncie rzeczy przebudowałeś już cały zestaw, nabrałeś osłuchania i może to co kiedyś uchodziło, obecnie jest mało strawne na tych głośnikach. To nie możliwe żeby cały czas coś syczało, szeleściło. Po za tym, niektórzy, w tym ja, przy takim tempie zmian dostaliby pomieszania zmysłów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy pograć nowym lampom, to że coś tam za syczy, to nic, pewnie tak ma być.  I tak jest duża poprawa po zmianie coax AQ na xlr PAD. Z tego czym dysponuje z szkle wybiorę pasujące i poczekam na głośnikowe,  bo już kilka razy w klubie Maca dostałem reprymendę. Pozwolę by kable sobie trochę po grały, a w międzyczasie poszukam ze 3 pary ecc83 i ustawie wszystko pod ucho. Taki jest plan. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by zaadaptować pomieszczenie akustycznie?? Wynajmij jakiegoś speca od akustyki. Niech pomierzy wszystko. I wykona. Myślę, że połowę tego co wydałeś na sprzęt już, suma sumarum, przyniosłoby bardzo fajny efekt. 

Przemyśl to. Jak akustycznie będzie tip top, wtedy szukaj. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...