Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

3 minuty temu, Fafniak napisał:

heh...są też ogromne minusy takiego układu... wierz mi :D

Na co dzień pracuje z architektami , to też wolny zawód, i chyba wiem o jakich minusach mówisz. Jak powiada stare przysłowie " raz na wozie raz pod wozem". Znam gości którzy nie projektowali domów z kosztorysem mniejszym niż 5 baniek, a teraz się cieszą , że złapali fuchę projektu kibli w dwóch biurowcach. Ot , takie życie.

A tak w temacie wątku , to poszedłem za ciosem i pod koniec lutego , skończę projekt drugiej listwy tym razem z woltomierzem , transformatorem separującym , dwoma filtrami i ..... prysznicem :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szukać efektu wow w sprzęcie, można go szukać w muzyce. Też taniej wychodzi.

Zobaczcie, zgadzamy się co do wpływu subtelnych, osobistych elementów na percepcje dźwięku, a oczekujemy jednoznacznych, weryfikowalnych ocen tego jak słychać. Dochodzi do tego, że raczej uznajemy to co daje się udowodnić, niż to co ktoś słyszy. Czy to ma sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie efektu wow zwykle okazuje się ślepą uliczką. Ktoś kiedyś porównał zachwyty nad takim sprzętem do zachwytów nad kobietą z wąsem. Wszystko staje się wtedy mało istotne poza tym wąsem. Gdy szuka się naturalności w brzmieniu zwykle niema efektu chwilowego oczarowania czymś co potem drażni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pboczek napisał:

Zamiast szukać efektu wow w sprzęcie, można go szukać w muzyce. Też taniej wychodzi.

Słuszna uwaga. Kiedyś bawiłem się w modelarstwo / wbrew pozorom tak jak audio , też tanie nie jest/ , jeździłem na wystawy , robiłem modele. Tam też dąży się do doskonałego odwzorowania oryginału , widziałem makiety , modele samolotów, czy okrętów na stworzenie których, ludzie poświęcili całe lata. Na pierwszy rzut oka efekt "wow" , po prostu doskonałość , zadbanie o odwzorowanie każdego detalu , wierność kolorystyki , odtworzenia śladów zużycia materiałów ,ale co byśmy nie zrobili to zawsze będzie tylko kopia , mniej lub bardziej doskonała. Dla mnie podobnie jest z audio , dążymy do odwzorowania dźwięków z koncertu ładując kasę w sprzęt , listwy, kable, panele akustyczne i inne akcesoria, a każdy koncert na żywo udowodni , że to co mamy w domu to jednak lepsza lub gorsza namiastka.Byłem na koncercie Beth Hart promującej płytę "Black Coffee  " , mała salka zupełnie nie zaadaptowana akustycznie , tłum stojących ludzi, a jak to brzmiało! Przylazłem do domu, włączyłem tą płytę i mimo moich starań sprzętowych, pułapek basowych,wygrzanych kabli, to co usłyszałem było zupełnie czymś innym. Dlatego audio traktuję wyłącznie jako hobby , podobnie jak kiedyś modelarstwo :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt "NaprawdęTaniaListaw" można powiedzieć dobiegł końca. Że jest tani to zapewne widać na zdjęciu :D. Dodatkowo dokupiłem listwę acar 504WF (z filtrem).

Do listwy acar podpiąłem wszystko co nie jest audio. Audio oczywiście do NTL. Pierwszy efekt dla którego warto było to zrobić, to w końcu wyciszenie brzęczącego transformatora w Pioneer N-50AE, którego chciałem już wysyłać do serwisu. Teraz, żeby cokolwiek usłyszeć z wnętrza tegoż, musze przyłożyć ucho bezpośrednio do obudowy, czyli jest już dobrze! Niestety brak możliwości przeprowadzenia solidnych testów nie pozwala mi jeszcze odpowiedzialnie powiedzie o pozostałych efektach w torze audio. Podsumowując koszty: NTL -190 zł w tym sam filtr 175 zł. Filtr acar 90 zł.

IMG_20190130_190909.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Że jest tani to zapewne widać na zdjęciu

No nie przesadzaj, wygląda super , estetycznie i kolorystyka dobrana do mebli :) Ja po swoich testach doszedłem do wniosku , że przy drugim projekcie który rozpocząłem daję sobie spokój z cudownymi gniazdami Furutecha,kablami wewnątrz za 120 zł za mb. / miedziany 2,5mm2 z elektrycznego załatwia sprawę/ , bo okazało się , że wpływ na zasilanie ma sam filtr a reszta nie ma znaczenia , czy będzie rodowana czy nie. :)  

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Pierwszy efekt dla którego warto było to zrobić, to w końcu wyciszenie brzęczącego transformatora w Pioneer N-50AE, którego chciałem już wysyłać do serwisu.

Fajnie , że jakiś słyszalny efekt uzyskałeś " od ręki" . Możesz teraz opatentować Swoją listwę , zostać kooperantem firmy Pioneer / lub obecnie Onkyo/ w zakresie zasilania ich urządzeń. Jak by chłopaki mieli jakieś problemy z głośną pracą transformatorów to niech piszą , zaradzimy / a tania usługa to nie jest / :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slaw0001 napisał:

Pierwszy efekt dla którego warto było to zrobić, to w końcu wyciszenie brzęczącego transformatora w Pioneer N-50AE, którego chciałem już wysyłać do serwisu.

Możesz przypomnieć, którego "szafnera" użyłeś? Nie mogę znaleźć w wątku.  Mi też trafo w prawie nowym audiolabie brzęczy cicho to może spróbuję tego co ty i będę zachwycony (bardziej niż przy poprawie dźwięku). Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Mogłeś przeciągnąć kabel przez takie coś :D

No masz!! Że na to nie wpadłem. Worek pluszaków w piwnicy sie marnuje a tu taki patent!!!:D

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Możesz przypomnieć, którego "szafnera" użyłeś? Nie mogę znaleźć w wątku.  Mi też trafo w prawie nowym audiolabie brzęczy cicho to może spróbuję tego co ty i będę zachwycony (bardziej niż przy poprawie dźwięku). Pozdrawiam.

FN2090-6-06, z tym, że wydaje mi sie, że ten efekt to także kwestia odseparowania reszty urzadzeń poprzez listę z filtrem acar. Wcześnie jak testowałe tylko "prototyp" listwy to wygłuszenie nie było tak spektakularne. Wszystkie urzadzenia RTV plus router niestety mam na jednej linii. Teraz to nawet wydaje mi się, że obraz w TV się poprawił :D, ale nie będe testował. Pozostanę przy tym założeniu, że jest lepiej.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, slaw0001 napisał:

FN2090-6-06, z tym, że wydaje mi sie, że ten efekt to także kwestia odseparowania reszty urzadzeń poprzez listę z filtrem acar.

Pokombinuję bo lubię majsterkować ;) Tu znalazłem taniej ten FN2090 link. To ładne czarne opakowanie to dedykowane czy z zasobów "garażowych" ? Też takie chcę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Pokombinuję bo lubię majsterkować ;) Tu znalazłem taniej ten FN2090 link.

NO to skandal! Kiedy kupowałe swój na ten stronie to był po cos ponad 190 zł. No cóz, czyli może być jeszcze tanie.

 

5 minut temu, MariuszZ napisał:

To ładne czarne opakowanie to dedykowane czy z zasobów "garażowych" ? Też takie chcę :) 

Pudełko PVC kupione na stronie TEM jako dedykowane do transformatora za ok 8 zł https://www.tme.eu/pl/details/z66-abs/obudowy-do-zasilaczy/kradex/z66-abs/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Tu znalazłem taniej ten FN2090 link.

Złożyłem tam /RS/ zamówienie , w jeden dzień przyjęli / mam potwierdzenie/, a w następnym odpisali , że nie obsługują klientów indywidualnych i moje zamówienie jest anulowane. Po czym na ich stronie pojawiła się inna kwota, oraz ilość minimalna zakupu , z 1szt. na 20szt.

Ja zamawiałem w 

https://pl.mouser.com/ProductDetail/Schaffner/FN2090-10-06?qs=fosVUi2b00zb2z5IeyYwPA%3D%3D

opłaca się zamówić za powyżej 200 zł ,bo odchodzą koszty transportu , filtr w 3 dni miałem Fedexem z Texasu -Tennessee-Francję-Warszawę -Łódź , MOŻNA ? :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

Złożyłem tam /RS/ zamówienie , w jeden dzień przyjęli / mam potwierdzenie/, a w następnym odpisali , że nie obsługują klientów indywidualnych i moje zamówienie jest anulowane.

U mnie tak samo zrobili. Dziwne bo przy rejestracji była opcja dla zwykłych klientów. Poprosiłem zatem o wykasowanie moich danych personalnych z ich bazy powołując się na RODO. Zamówiłem trochę inny filtr FN2090-6-06  w eltronie za 130 z przesyłką. Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Możesz teraz opatentować Swoją listwę , zostać kooperantem firmy Pioneer

Raz, dwa, trzy moje!!!!

Dobra, dobra bez kolegi Nowy 78 i Twojego udziału to nawt nie wiedziałbym, że coś takiego istnieje a tym bardziej co z tym zrobić. Projekt podłaczeń w 100% oparty na Twoich zdjęciach. Także kłaniam Waściom.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, slaw0001 napisał:

Dobra, dobra bez kolegi Nowy 78 i Twojego udziału to nawt nie wiedziałbym, że coś takiego istnieje

Tak naprawdę to głównym "winowajcą" jest kolega Nowy 78 , ja jestem tylko marnym czeladnikiem.

52 minuty temu, slaw0001 napisał:

Raz, dwa, trzy moje!!!!

A teraz zła wiadomość , kolega Nowy 78 jako główny konstruktor i inżynier ma zagwarantowane 60% zysku, / dałem mu to na piśmie w chwili słabości , a k... miałem nie pić whisky :)

37 minut temu, Fafniak napisał:

Coś musicie dodać.

Ja rąbnąłem żonie keramzyt do kwiatków / bo nie mam kota, a co za tym idzie żwirku/ i od wczoraj owijam go w watę, co została po dekoracji choinki jednocześnie oglądając Harry Pottera. @slaw0001 załatwisz kwestię święcenia i opylimy całość za 1k. netto.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , i należy pamiętać ,by koniecznie obudowę zalać żywicą lub jeszcze lepiej zaspawać. Po pierwsze by magia nie spieprzyła, a po drugie ,by jakiś ciekawski tego nie otworzył i nie przeliczył, ile to tak naprawdę kosztuje :) 

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

EURO oczywiście!

Przecież nie peso , o drobnych nie rozmawiamy :) 

Wspominałeś coś o pluszakach , zrobi się wersję do pokoju dziecinnego tylko nie wiem czy kolega @Kubakk nie będzie chciał działki , bo może już zdążył ten pomysł opatentować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działki??! A czego?  O to to, coś tu dobrego macie i się nie dzielicie ;)

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

A teraz zła wiadomość , kolega Nowy 78 jako główny konstruktor i inżynier ma zagwarantowane 60% zysku, / dałem mu to na piśmie w chwili słabości , a k... miałem nie pić whisky :)

O, też lubię :). Wygląda na to, że trzeba zasiąść do renegocjacji. Szklaneczka Laphroaig'a może wiele zmienić :D

16 godzin temu, slaw0001 napisał:

Pierwszy efekt dla którego warto było to zrobić, to w końcu wyciszenie brzęczącego transformatora w Pioneer N-50AE, którego chciałem już wysyłać do serwisu.

A to ciekawe. Aż muszę sprawdzić.

12 godzin temu, slaw0001 napisał:

Teraz to nawet wydaje mi się, że obraz w TV się poprawił :D, ale nie będe testował. Pozostanę przy tym założeniu, że jest lepiej. 

Szczerze mówiąc, to też miałem takie wrażenie przy długotrwałej (użytkując) ocenie. Niestety, jak kiedyś próbowałem sprawdzić przełączając z filtrem i bez, to nie bardzo coś mogłem zauważyć. A teraz jeszcze lepsze. TV miałem na filterconie (filtr na płytce w mojej listwie, nie listwa filtercon). Gdy wymieniłem go na FN2090-6-06, TV poszło na FN2060-6-06 (na którym wcześniej było audio). Teraz mam wrażenie, że obraz jest znowu gorszy - jakby bardziej blady, przymglony. Czyżby jakaś interakcja filtra i zasilania w TV? Albo mam zwidy :)Tego jednak, podobnie jak kolega Slaw0001, nie mam zamiaru sprawdzać - z TV mało korzystam :).

 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2019 o 23:56, nowy78 napisał:

TV poszło na FN2060-6-06 (na którym wcześniej było audio). Teraz mam wrażenie, że obraz jest znowu gorszy - jakby bardziej blady, przymglony. Czyżby jakaś interakcja filtra i zasilania w TV? Albo mam zwidy :)

Raczej to ostatnie :) Telewizor ma swój zestaw filtrów na wejściu zasilania, często jeszcze bardziej rozbudowany niż ten Schaffner. No i przede wszystkim po to, żeby sam TV mógł przejść pozytywnie badania emisji zakłóceń przewodzonych na zgodność z normą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie "Prodżekt NTL". Dziś mając trochę "przestrzeni" w domu, miałem okazję dokładniej potestować NTL. Pierwsze odczucie to roczarowanie wynikające ze  świadomośc, że przy jej realizacji nie zadbałem o kierunkowośc kabli. Myślę sobie słabo, ale może miałem farta i moje elektrony nie będą miały bardzo pod górkę, tym bardziej, że wysoko nie mają bo parter. No i chyba farta miałem. Testy odbyły sie przy udziale wzroku. Tak wyposażony z cała subektywną stanowczością stwierdziłem, że listwa dział tzn. prąd przez nią swobodnie (chyba) przepływa co ostatecznie skutkuje wydaniem dźwięków na kolumnach, nawet obu. 

Po pierwsze zauważam zmiany w stosunku do listwy bez filtra. Nie są to zmiany wielki, ale mimo wszystko odczuwalne. Po drugie i co ważniejsze są to zmiany na lepsze. Generalnie dotyczą one uspokojenie górnych rejestrów, zmatowienia sybilantów, skrócenia wybrzmień, ale bez utraty szczegółowości. Jeżeli chodzi o niską średnicę i basy to tu zmian nie zauważyłem. Mam również wrażenie, że lekkiemu poszerzeniu uległa stereofonia. Zmiany uważam za adekwatne do wartości NTL nawet jeżeli dotycza one tylko mojej świadomości. Ale może roztrzygnę w innym terminie. Mam jeszcze w planch kiedyś zatrudnić moją córkę i przeprowdzić testy bez udziału wzroku. Hmm. Tylko po co jak jest dobrze :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...