Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

heh Ja wiem, ,że sprzedaż detaliczna spada "na pysk" i trzeba robić wiele, aby coś sprzedać, ale info, że mają ją teraz za 699 jest..... nie ładne, że  tak powiem. To teraz trwa już z dobre pół roku. Takie spoty reklamowe to możecie w radio dawać, a tu na forum wypada zachować uczciwość. Zresztą, wszędzie należy zachować uczciwość !

I żeby nie było. Nic do tej listwy nie mam, sam nawet chciałem ją kupić (a może model wyższy Quest3 ? chyba tak, wyższy - był do wyciągnięcia za tysiaka,..... tadam ,właśnie sprawdzam, nadal jest za 999 zł). No i ten tekst - mają ją teraz...nie my mamy, mają ją....ehhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2023 o 20:26, terracan1929 napisał:

heh Ja wiem, ,że sprzedaż detaliczna spada "na pysk" i trzeba robić wiele, aby coś sprzedać, ale info, że mają ją teraz za 699 jest..... nie ładne, że  tak powiem. To teraz trwa już z dobre pół roku. Takie spoty reklamowe to możecie w radio dawać, a tu na forum wypada zachować uczciwość. Zresztą, wszędzie należy zachować uczciwość !

I żeby nie było. Nic do tej listwy nie mam, sam nawet chciałem ją kupić (a może model wyższy Quest3 ? chyba tak, wyższy - był do wyciągnięcia za tysiaka,..... tadam ,właśnie sprawdzam, nadal jest za 999 zł). No i ten tekst - mają ją teraz...nie my mamy, mają ją....ehhh

Bo teraz mamy ją za 699 zł :)  jak wejdzie nowy model, to z pewnością za więcej. 

"Ja wiem, ,że sprzedaż detaliczna spada "na pysk"" - nie mamy z tym problemu. Może konkurencja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

to pogratulować, cała branża zalicza spadek ale nie Wy :) tak trzymać po to się biznes prowadzi by zarabiać ! :)

Michał wystarczy popatrzeć na stronę sieci Top Hi-Fi i zauważ, że na wyższe modele wzmacniaczy i kolumn doszła opcja "negocjuj cenę", także z tą sprzedażą nie idzie tak dobrze, jakby tego oczekiwano.

P.S. Chyba że ten post to była ironia?

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ostatni nasz wpis w tym wątku był 28.05, więc skąd ten wniosek po dwóch miesiącach ciszy :)?

Bo zakładam, że w przeciągu ostatnich 2 miesięcy niewiele się u Was zmieniło :) jeżeli jest inaczej no to cóż trzeba dopytać konkurencję bo może u nich też się coś zmieniło i już sprzedaż tak nie leży na pysku :)

@lysy jakbyś zgadł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

@Michał Gałązka

A co miałoby się zmienić ?

Pamietaj, że mamy sezon ogórkowy w każdej branży zwłaszcza tej audio wakacje, to stagnacja i mały ruch w interesie.

Tak było od zawsze i myślę, że branża może to potwierdzić.

 

ja się bardziej odnoszę do słów Top Hi Fi ;) To oni napisali cytuję "Ostatni nasz wpis w tym wątku był 28.05, więc skąd ten wniosek po dwóch miesiącach ciszy :)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Bo zakładam, że w przeciągu ostatnich 2 miesięcy niewiele się u Was zmieniło :) jeżeli jest inaczej no to cóż trzeba dopytać konkurencję bo może u nich też się coś zmieniło i już sprzedaż tak nie leży na pysku :)

@lysy jakbyś zgadł ;)

W sezonie wakacyjnym zawsze jest spokojniej. Sądzę w wielu branżach w tym czasie panuje więcej spokoju.

Nie rozumiem za bardzo zaangażowania kolegi w naszą strategię firmy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategie to już nawet kojarzę;) ale ni o to chodzi, po prostu pogratulowałem dobrych wyników w momencie gdy branża kuleje przez sztucznie wywinodwane ceny. Wiem, że jest to nie lada wyczyn bo sam musiałem się sporo nagimnastykować by utrzymać obroty w firmie :) ( choc  w zupełnie innej branży, ale problemy są dość podobne )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

U siebie wywaliłem listwę. Muliła brzmieniowo i jak się okazało pewnego dnia to to ,że działa ale zbyt wolno.

Miałem ostatnio do niej wpięty wzmacniacz. Teraz wzmak jest bezpośrednio w gnieździe ściennym ,a reszta (źródła) do kondycjonera.

Moim zdaniem jak chodzi o zasilanie wzmacniaczy zintegrowanych i końcówek mocy to nie powinno być żadnej listwy na drodze.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rpm napisał:

U siebie wywaliłem listwę. Muliła brzmieniowo i jak się okazało pewnego dnia to to ,że działa ale zbyt wolno.

A co to znaczy, że listwa działa zbyt wolno? 🤔

7 godzin temu, rpm napisał:

Moim zdaniem jak chodzi o zasilanie wzmacniaczy zintegrowanych i końcówek mocy to nie powinno być żadnej listwy na drodze.

Hmmmm....

A mój jest wpięty do kondycjonera w gniazda do tego przeznaczone i ma się bardzo bardzo dobrze.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DiBatonio napisał:

A co to znaczy, że listwa działa zbyt wolno? 🤔

Hmmmm....

A mój jest wpięty do kondycjonera w gniazda do tego przeznaczone i ma się bardzo bardzo dobrze.

Odnośnie powolnej listwy. Warystor nie zadziałał na czas. Szlag trafił wzmacniacz subwooferowy.

A co do podłączania wzmaka do kondycjonera to nie mam o tym pojęcia. Nigdy nie próbowałem. Mój,tj. PAL Powerbox v2.1 nie ma gniazd do tego przeznaczonych. Jednak będę się upierał ,że wzmacniacze i końcówki mocy lepiej jest jednak podłączać bezpośrednio w gniazdko sieciowe.

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna listwa nie zadziała na czas przy dużych udarach, czy uderzeniach pioruna, niestety.

Power Audio Labs to chyba obecny Gigawatt, jak dobrze pamiętam. 

Ten kondycjoner jest spoko, nie miałem, czytałem.

Ja akurat nie upieram się, że każdy musi posiadać kondycjoner i do niego wpinać wzmacniacz, każdy ma swoją drogę w audio.

Generalnie wolę unikać syfu z sieci energetycznej, dlatego w gniazdo w ścianę wkładam tylko kabel od kondycjonera lub listwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DiBatonio napisał:

Żadna listwa nie zadziała na czas przy dużych udarach, czy uderzeniach pioruna, niestety.

Power Audio Labs to chyba obecny Gigawatt, jak dobrze pamiętam. 

Ten ko kondycjoner jest spoko, nie miałem, czytałem.

Ja akurat nie upieram się, że każdy musi posiadać kondycjoner i do niego wpinać wzmacniacz, każdy ma swoją drogę w audio.

Generalnie wolę unikać syfu z sieci energetycznej, dlatego w gniazdo w ścianę wkładam tylko kabel od kondycjonera lub listwy.

 

 

 

Nikogo nie namawiam na pozbycie się listwy zasilającej ale moim zdaniem można spróbować. 

Tu link ,który może co nieco podpowie tudzież wyjaśni.

 https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/23117-ograniczniki-przepiec-co-to-jest-czy-sa-niezbedne-w-kazdym-domu

Ps. Wtedy ten subwoofer nie dostał "strzała" od pioruna jeno od luźnego przewodu w gniazdku ściennym. Gdy zbliża się burza zawsze wszystkie wtyki wyciągam z gniazdek.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rpm napisał:

Tu link ,który może co nieco podpowie tudzież wyjaśni.

Wiem co to odgromniki i ograniczniki przepięć .

Dlatego napisałem, że żadna listwa nic nie da w takich przypadkach.

Byla taka listwa, a raczej kondycjoner chyba Neel miał w swoim N6-2300K DRAGON mkII.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2023 o 22:13, mariol napisał:

Od siebie dodam, że dobrym rozwiązaniem zamiast listwy jest zastosowanie automatycznego regulatora napięcia. Tani, filtruje i ogranicza napięcie do 230. U mnie pomogło na syf w sieci z woltaiki. Jak się ma na grzmoty jeszcze nie wiem.

Co to dokładnie jest? Też się zastanawiam ile bruździ mi fotowoltaika. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest zawsze gdzieś po środku. Do telewizora jak i większości elektroniki nie ma sensu stosowania powyższych regulatorów.

Zasilacze impulsowe obecnie stosowane w sprzęcie rtv spokojnie działają w zakresie 90-260V AC i nawet lepiej będą sobie radzić ze zbyt wysokim napięciem niż z zaniżonym. Sama przetwornica impulsowa jest już stabilizatorem.

Powyższe regulatory działają na zasadzie pomiaru napięcia sieci ich porównania do nastawy i na przełączeniu za pomocą przekaźnika uzwojeń transformatora. Napięcie uzyskane na wyjściu zawsze będzie z pewną odchyłką wynikającą z ograniczonej ilości odczepów trafa. Duże ryzyko stosowania takiego regulatora to będą szybkozmienne zmiany napięcia w sieci co może spowodować nieustalone przełączanie uzwojeń a w konsekwencji na wyjściu dostaniemy nie wiadomo co...i sprzęt audio szlag trafi...

Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie jednak regulacja za pomocą autotransformatora.

Listwy zwykłe, audio cóż tam nic takiego nie ma; ot warystor na 250V który zabezpiecza tylko przed puszczeniem chaty z dymem i nic więcej. Przy dużym impulsie i tak wszystko poleci z dymem. Aha jeszcze producenci podpierają się filtrem EMI Schaffnera jakby to było coś magicznego. Filtr taki był znany już w latach 50 tych a obecnie kosztuje całe 15 zł. Co warto zauważyć mniej producenci skupiają się na okablowaniu, izolacji, jakości połączeń śrubowych, wsuwanych - tutaj jest punkt krytyczny. Przy mocach powyżej 500W wychodzą klocki typu spadki napięć, włączanie się zabezpieczeń przy rozruchu traf. Cóż jak china wstawiał okablowanie 1,5mm z pseudo miedzi to tak bywa. Pomijam fakt, iż 3/4 połączeń ma połączenie luźne...dobre śruby, zaciski trochę kosztują.

Ogólnie jestem przerażony tym co często wiedzę w listwach zwykłych, markowych, audio nie audio. Tragedia!!

 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...