Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Ja się skusiłem...tak jak mówicie najwyżej go oddam jeśli mi niepodejdzie. Nie chciałem tracić okazji bo jutro cena może być już po staremu. Jutro po niego jadę osobiście więc koło południa będzie już stał na swoim miejscu 😃. Kurcze strasznie na niego licze że to naprawde zagra klasowym dźwiękiem. 

 

Acha. A propos wygrzewania mr-a jest bardzo duża różnica w dźwięku przed i po? Bo r-n 602 to bylo jak bym rozpakował i słuchał mini wieży z dolnej połki, dosłownie chciałem ją oddać bo tak dźwięk był słaby. Sopran dosłownie iskrzył a bas wyszedł z domu. Dopiero po tygodniu zaczeło to grać sensownie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal napisał:

Chyba się skuszę na tego magnata. Jest w necie jakieś promo za niego za 2999. To juz petarda cena. Byc moze to model z ekspozycji. Salon w gliwicach

Czasami w tym salonie robia cene dnia i wcale nie musi byc z ekspozycji, ale daj znac jak jest w rzeczywistosci.

https://audioexpert.pl/magnat-mr-780-amplituner-stereo-fmdabbluetooth-raty-0-wysylka-gratis-p-1090.html

Koniecznie napisz czy ten amplituner ociepli brzmienie B&W.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem obydwa wzmaki. Yamaha była już dobrze wygrzana więc była do mojego domowego testu przygotowana. Magnat wymagał wygrzania i to dosłownie. Po 3 godz pracy poczuć było ogromną zmianę brzmienia. Pewnie dalej nie jest to do końca jego max rezultat ale przegrał mi jakieś 20 godz. i to wystarczy do podjęcia decyzji kto wygral moj mały teścik.

Yamahę zresetowałem i wykonałem kalibrację Ypao by w pełni wykorzystać ten sprzęt. Próby wykonywałem na różnych źródłach z bardzo zróżnicowaną muzyką od klasyki, jazz, pop, hip-hop po elektronikę bo słucham wielu gatunkow. Próbowałem również plików muzycznych o słabej jakości jak i tych o najwyższej. Powiem tak. Yamaha to naprawdę kawał dobrego wzmaka. Czuć że ma siłę i nie dostaje zadyszki z bowersami. Byłem bardzo miło zaskoczony z tego co wydobywa się z głośników. Niespodziewałem się tego, że tak odmiennie zagra od swojej młodszej siostry 602. Gra z dużą precyzją i z brakiem jakichkolwiek przerysowań. Bas jest dużo bardziej kontrolowany niż w 602 ale dalej potrafi gdzieś delikatnie zadudnić. Ma masę i głębię oraz dobre rozciągnięcie. Średnica gra czysto lecz zdecydowanie pomiędzy jej pasmem i tonami wysokimi jest za jasna, co prowadzi do zbyt jaskrawych wybrzmień. Sytuacja się pogarsza w niektórych stacjach radiowych lub reklamach tv z tunera. Góra pasma co mnie zaskoczyło nie jest jaskrawa a spokojna i delikatna. Gra bardzo dobrą i szeroką sceną z odpowiednią głębią. Dźwięk tej yamaszki jest naprawdę przyjemny i ma w sobie wiele smaczków. Gra bardzo równo i dynamicznie. Dźwiek jest raczej po zimniejszej stronie. Ypao nie wniosło wielkich zmian w moim przypadku co mnie cieszy, gdyż widocznie nie posiadam błędow w akustyce salonu.😁 

To co jednak potrafi MR-780 sprawia, że R-N 803 musi wrócić do kartonu. To granie na innym levelu. Na każdym paśmie jest lepiej i brzmi lepiej. Bas jest bardzo dobrze kontrolowany, potrafi pomruczeć gdzie trzeba a i uderzyć twardo nie ma problemu. Jest wszechobecny ale nigdy nie przeszkadza. Najwięcej się dzieje w środkowym paśmie. Jest genialnie. Tego chce się słuchać!! Jest to dźwiek ciepły i soczysty. Wokale to poezja czuć bliskość i oddech. Jest niesamowita rozdzielczość pomiędzy wszystkimi instrumentami. Scena szerokością jest taka sama jak w yamasze ale głębia jest znacznie większa. Niesamowite jak bardzo potrafią się różnić te same utwory na tych piecach. Niektórych dźwięków na 803 poprostu nie było wogóle... Ktoś wcześniej napisał, że magnat gra jak okrycie ciepłym kocykiem z dodatkiem szronu. Fakt. Ale wyobraźcie sobie jak oglądacie film, gdzie pęka tafla lodu lub tłucze się szkło-magnat zapewni Wam niezapomniane chwile. Ten szron nie jest iskrzący ale przyjemnie zaokrąglony i soczysty. B&W robi dobrą robotę z magnatem. Jest ciepło, soczyście, scenicznie i całość pod kontrolą mocnego basu. Magnat nie traci kontroli ani na chwilę. Są emocje i muzyka. Sory, ale krócej sie nie dało. Magnat to strzał w 10 i trafił w moje serce. Gdyby nie to forum nie wiedział bym o jego istnieniu. Dzięki Chłopaki😉

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoje spostrzeżenia. Cieszę się, że poszukiwania zakończyły się sukcesem. Coś w tym jest, że bas w tym wzmacniaczu potrafi zamruczeć... nie dudnić. Kiedyś sprzedawca w salonie powiedział mi, że moje kolumny podstawkowe Dynaudio 2/7 mają dobry bas, ja mimo to uważałem, że muszę je zmienić na podłogowe, aby usłyszeć moc w salonie. Po przerzuceniu się na MR-780 okazało się, że głośniki grają basem naprawdę niskim i potężnym, niemal jak podłogówki. Teraz jestem usatysfakcjonowany i dałem sobie spokój z nowymi głośnikami:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Tak myslalem, ze bedzie nowka bo inaczej powinna byc informacja na stronie: ex demo (choc nie zawsze tak jest). Czyli mozna powiedziec rzetelna firma i warto obserwowac ten salon. Cena rzeczywiscie petarda za ten sprzet.

W takim razie zyczego przyjemnego sluchania!!! 

A bardzo dziękuję😉 Jest czego słuchać i chce się tego słuchać. Jedyna rzecz która mnie jakoś podświadomie denerwuje to ta uciążliwa efektywność kolumn czyli 86db. Trzeba magnata mocno kręcić a wiadomo że potrzeba do tego mocy i musi być kręcony wysoko. A co gorsze przy wyjściu optycznym z tunera dźwięk jest jeszcze bardziej cichszy. Trzeba będzie pomyśleć kiedyś wymienić chyba te kolumny na coś efektywniejszego

Trzeba się rozglądnąć za jakimś stremem z wi-fi bo jest troche uciążliwe bluethooth. Traci się często zasieg po domu niestety niemówiąc o pożeraniu baterii z telefonu. Także kolejne koszty😝

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja też mam kolumny 86db i lubię je za wierność odtwarzania i przestrzeń jaką tworzą w muzyce. Zastanawiam się czy w kolumnach np 96db pewne pasma nie są dominujące przez co tracimy na autentyczności brzmienia. Rzeczywiście co do wzmocnienia to spodziewałem się większego kopa po tym Magnacie, tym bardziej, że mój poprzedni sprzęt miał 25W i grał niewiele ciszej. Co do Bluetooth, to już się wypowiadałem, że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, gdyż nie obsługuje on APTX w wersji HD stąd jest wyraźna strata na jakości. 

Żeby nie wchodzić w koszta, z mojej strony polecam, użycie RaspberryPi3+ z dystrybucją Volumio. Można to podłączyć przez USB AUDIO i jest odjazd. Jakość bez porównania lepsza niż Bluetooth. Ja w sumie wykorzystuje z tego streamera jedynie funkcjonalność Spotify Connect. Są jakieś tam małe niedoróbki, ale to jest streamer prawie za darmo. Jedynie 200zł trzeba wydać na hardware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ze ten iEAST Stream Pro M30 na wyjściu cyfrowym daje tylko 48 kHz przy 24 bitach.

Nawet nie tyle tylko jeszcze mniej bo :

SPDIF: Toslink (16bit / 44kHz), optyczne wyjście

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-sieciowy-ieast-m30-pro-sound-stream-usb-6851301940

 

To już Chromecast Audio wypada lepiej bo 24 bit/ 96 kHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy, tymi streamerami, a RaspberryPi jest taka, że RPI wykorzystuje port USB audio. Natomiast przedstawione streamery, wysyłają sygnał przez link optyczny. Wydaje mi się, że to jest różnica. Natomiast nie wiem jeszcze, jak dokładnie wygląda konwersja do sygnału optycznego. Czy ten sam plik muzyczny może brzmieć różnie wychodząc z różnych streamerów po linku optycznym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki muzyczne najlepiej jeśli mogą być przesyłane z rozdzielczością taką z jaką zostały zapisane. Zwiększanie parametrów dokładności i częstotliwości próbkowania zwykle nie szkodzi, jednak jeśli słuchasz muzyki która jest dostępna w Hi-res i potem jej parametry są obniżane do jakości CD, to nie jest dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafal napisał:

Tylko że ja niemam zamiaru odpalać kompa za każdym razem żeby posłuchać muzyki. To nie dla mnie. Myślę o iEAST Stream Pro M30 albo yamaha wxad-10. Musi być wygodnie i jakościowo. Co myślicie? Albo jeszcze coś innego

Używałem przez parę dni iaest stream pro i go oddałem. Moim zdaniem calkiem dobry streamer ale teraz używam raspbery z kartą digipro i w życiu bym nie wrocił do ieast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówicie o przykładowo takim zestawie

https://allegro.pl/oferta/zestaw-raspberry-pi-3-b-wifi-obudowa-zasilacz-8203864105?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wracając do tematu poziomu głośności. Trudno to określić ale powiedzmy u mnie muzyka przy streamie z radia poziom -20db jest dość głośno by wypełnić pomieszczenie dźwiękiem. Przy optyku z tunera tv jest dużo gorzej tzn -30dd by móć normalnie obejżeć wiadomości. Wiadomo że jest to też zależne od źródła dźwięku. Jestem ciekaw jak jest u Was

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...