Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

W lampyelektronowe.pl wypożyczają różne lampy. Trzeba pogadać bodajże z p.Iwoną (może pomyliłem imię), podobno kobitka nieźle ogarnia tematy, opowiada jak które brzmią i za kaucją 100zł wypożyczają do domu co się chce. Nie trzeba płacić pełnej kaucji powiedzmy 1500zł za lampy tylko tę stówę i przysyłają np 3 różne modele. Trochę niewiarygodnie to brzmi, ale kobitka mówi, że jeszcze nikt ich nie oszukał, każdy zwraca lampy. Jeśli zdecydujesz się na któreś to tę kaucję 100zł odliczają od ceny zakupu. Jeśli nie kupisz nic to wiadomo, stówa z w plecy i zdobyte doświadczenie. Oczywiście jakaś tam kolejka jest, około miesiąca przynajmniej trzeba poczekać, bo lampy jeżdżą po ludziach. Nie korzystałem osobiście, ale dwóch znajomych tak. jeden jest już po testach, drugi jest umówiony i właśnie czeka w kolejce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fafniak napisał:

A podobno są to ciepłe lampki

wokale są fajne właśnie przez to ,że górna średnica i góra są mocne , ale dół jest mocno słaby przez co brakuje równowagi. Ciepłe to są sylvanie 6f8g , stary rock na nich fajnie brzmi , ale też brakuje równowagi - to mają jedynie marconi 6sn7gt z lat 60 (szare niskie)

Musisz sam się przekonać , może zależy od systemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Te ruskie 6H8C niczym szczególnym się nie wyróżniają. Warto poszukać od sprawdzonego sprzedawcy tych z "0" w rombie co oznacza, że była lampa wyselekcjonowana do radiotechnicznego sprzętu wojskowego czyli na pewno sprawdzona z uwzględnieniem tolerancji parametrów. Słuchałem ich jakiś czas i mogę napisać, że u mnie nie wyróżniły się na korzyść i nie poległy w żadnym aspekcie brzmienia. Po prostu dobrze działające lampki, które na pewno długo posłużą. Moje z 1985 roku są, Kupione jako NOS  prawdopodobnie z pozostałości zakładów remontowych sprzętu radiotechnicznego.

 

q1 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kubakk napisał:

Te lampy powyżej co pokazywał Mariusz , w Sinusaudio były zmontowane na wzmacniaczu , szału nie było , brakowało mi sceny , w sumie to takie nijakie były

Może wzmacniacz był do... zmiany 😂

U mnie te ruskie 6SN7 niewiele gorsze od zachwalanych Marconi szarych patrząc na holografię przekazu muzycznego. Inaczej te lampki grają barwą ale wiele zależy od układu odniesienia. 

Marconi na przykład są wg mnie "cremy", a te ruskie "spicy" upraszczając. Mikrofonowanie we wzmacniaczu na "wygibakach" antywibracyjnych z niewielkimi poziomami SPL nie przeszkadza wg mnie idąc za komentarzem @elektron6

@Fafniak pisz na prive gdybyś był zainteresowany lampami. Inpostem puszczę to sam ocenisz jak to gra. Jak obiecasz, że za miesiąc odeślesz to do paczki dołączę szare Marconi i coś extra do testowania "próżniaków" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze lampa mikrofonuje lub nie to oczywiście nie oznacza definitywnie iż jest do wyrzucenia aczkolwiek jeśli walczymy o top jakość dźwięku to w teorii może pogarszać to scenę dźwiękową etc. Natomiast w przypadku tych lamp to pokazuje jednak dlaczego lampy amerykańskie są dużo droższe od rosyjskich … a lampy które bardzo mocno mikrofonują to 6H9C - tutaj ta lampa niema startu do 6SL7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszły po dwóch miesiącach Psvane 5U4g ,miały zastąpić lampy Rosyjskie .Niestety po włączeniu jedna z lamp wewnątrz delikatnie brzęczy .Po chwili to zanika  ale dobrze to nie świadczy o jakości wykonania .W Chinach zapłaciłem za nie prawie tyle samo co kosztują w Polsce .Na jakiś czas mam dość zakupów u Chińczyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...