Skocz do zawartości

Kabelki.


Kramer

Recommended Posts

5 minut temu, Fortepiano napisał:

audiofilom naprawdę nie musisz przy każdej okazji przypominać aby robili  ślepe testy tylko dlatego ,że Ty masz problem z określeniem czy słyszysz naprawdę czy tylko Ci się zdaje.

:) - ooo taaak...

Niestety właśnie przez tego typu podejście słowo "audiofil" zyskało mocno pejoratywne znaczenie a szkoda.

Tak, tego że nie chcecie czasem sprawdzić czy się wam "nie wydaje" że słyszycie pewne zmiany, jest największym problemem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

10 minut temu, Kraft napisał:

Bardzo jestem ciekaw, jak doszedłeś do decyzji o zamianie Chario na Klipsche? Tu jednak nie miejsce na takie wywody. Może opiszesz to w oddzielnym wątku?

Krafcie drogi, ja to opisałem tu: http://wpszoniak.pl/portfolio/porownanie-dwoch-glosnikow/

... ale krótko napiszę tak- Leben "odetchnął", bo przy Chario z jego 4 Ohmową impedancją był cięzszy do napedzenia niż Klipsche- 8 Ohm przy 96 dB skuteczności. To co kiedyś było cichym graniem teraz jest bardzo głośnym. Ale nie tylko dlatego- 30 cm basowy głośnik nie obciążony średnim zakresem to naprawdę daje inny komfort przy słuchaniu (głośniki są w obudowie zamkniętej co też ma przełozenie na szybkość narastania dźwieku... itp.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wpszoniak napisał:

ale krótko napiszę tak- Leben "odetchnął", bo przy Chario z jego 4 Ohmową impedancją był cięzszy do napedzenia niż Klipsche- 8 Ohm przy 96 dB skuteczności.

no niestety - tego się nie przeskoczy bez zakupu innych kolumn - piszę tutaj o efektywności i "obciążeniu" - odetchnął to chyba bardzo dobre sformułowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Fafniak napisał:

:) - ooo taaak...

Niestety właśnie przez tego typu podejście słowo "audiofil" zyskało mocno pejoratywne znaczenie a szkoda.

Tak, tego że nie chcecie czasem sprawdzić czy się wam "nie wydaje" że słyszycie pewne zmiany, jest największym problemem :)

Za audiofilów nie tylko mówisz co nie słyszą ale również czego nie chcą. Lepiej mówić za siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wpszoniak napisał:

Wpływ kabli zasilających już na przełomie wieków (czyli 20 lat wstecz) niektórzy audiofile doceniali. Wielu ich miało za głupków...

Niedawno wrzucałem filmik gdzie jeden jutuber nagrał jak duża jest zmiana w brzmieniu na marketowym kablu vs jakiś topowy za ponad 10tysi , na słuchawkach byłem w stanie usłyszeć różnice , a ,że yt średnio daje 2-4x słabsze brzmienie to na żywo musiało być to wyraźniejsze w odbiorze.

Co do klipschy , fajne skrzynki pod lampe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JacSantana napisał:

Właśnie przekroczyłeś granicę między prostactwem a chamstwem :) Niesubtelnie. Pomijam już fakt że nigdy mnie na oczy nie widziałeś a wiesz jak słyszę. To akurat jest już żałosne i szczeniackie. Jestem ciekaw czy potrafiłbyś to powtórzyć face to face?

Ile agresji :), uuuuuu buzuje. A ja się tak śmialem to piszac. Jednak temat kabelków nie jest zbyt fajnym tematem. Żartować nie mozna. Jac widzisz żyjemy w cywilizowanym swiecie i prostackie zalatwienie sprawy...jak by Ci to powiedzieć....

A tak wogóle to mi grozisz?

Czy rozwiazaniem kwestii kablowej jesli Tomek przyjedzie do mnie i uslyszy zmianę na ic lub glosnikowych? Tomek jest, przypominam, sceptykiem, ma duzo kabelków wiec juz przeprowadzał próby ze skutkiem negatywnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wpszoniak napisał:

Jestem bardzo szczęśliwy, że się zdecydowałem na te zmiany...
Pozdrawiam Ciebie, WP

Cieszę się z Twojego szczęścia :) Kolumn poszukuję na razie i te Delphinusy od Chario rozważam ale jeszcze myślę o jakichś monitorach BMN, może coś Ushera, a ostatnio prześladuje mnie myśl o Wharfedale Linton. Coś mi moja techniczna intuicja podpowiada, że może to być strzał w 10-kę ;) Na razie nie ma szans nawet posłuchać ale myślę. Pozdrawiam wzajemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiowit napisał:

Czy rozwiazaniem kwestii kablowej jesli Tomek przyjedzie do mnie i uslyszy zmianę na ic lub glosnikowych? Tomek jest, przypominam, sceptykiem, ma duzo kabelków wiec juz przeprowadzał próby ze skutkiem negatywnym.

Tyle razy pisaliście o "presji" podczas ślepych odsłuchów a tu nie dostrzegasz tego problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubakk napisał:

Niedawno wrzucałem filmik gdzie jeden jutuber nagrał jak duża jest zmiana w brzmieniu na marketowym kablu vs jakiś topowy za ponad 10tysi , na słuchawkach byłem w stanie usłyszeć różnice , a ,że yt średnio daje 2-4x słabsze brzmienie to na żywo musiało być to wyraźniejsze w odbiorze.

Zauważyłem w innym miejscu, że Audio Szkoła tu (na forum) się anonsuje. Nie wiem czy opisali tu na forum co się wydażyło ostatnio w czasie wykładu, a skoro nie wiem to przepiszę z Facebooka:
"...W następnej części pominęliśmy regulacje napięcia i zagraliśmy bezpośrednio z gniazdek… nieco poniżej 230V, tym razem w ruch poszły kable zasilania, stopniowo wypinaliśmy te pro audio i zastępowaliśmy je tak zwanymi „komputerowymi” Zaprosiliśmy muzyków którzy, zostali poproszeni o wyrażenie swoich opinii – mimo iż Aleksander Kunach (tenor) zwracał uwagę na inne aspekty niż Robert Siwak (perkusjonalista grający muzykę etniczną) czy Asia Pyrek (wokalistka) - wszyscy zgodnie przyznali, że przy zmianie kabli towarzyszyła degradacja dźwięku (przy zmianie audiofilskich na komputerowe- mój dopisek). Wiele by o tym wszystkim opowiadać na naszych spotkaniach po prostu trzeba być !Po przerwie na kawę jakby było mało – w ruch poszły kable USB i LAN, ale o tym nie będziemy już pisali ani o ewentualnych zmianach..."
Pozdrawiam, WP
 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wpszoniak napisał:

Dzięki. Poczytam. Jednak link to nie to samo co oddzielny temat. Tam można by dopytać o pewne sprawy i podyskutować. Rozumiem jednak, że forumowych dyskusji masz na razie dosyć.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Dzięki. Poczytam. Jednak link to nie to samo, co oddzielny temat. Tam można by dopytać o pewne sprawy i podyskutować. Rozumiem jednak, że forumowych dyskusji maż na razie dosyć.

Kraft, nie mam już czasu tyle, żeby się w dyskusje na forum wplatać... Mam bloga, swoją grupę audiofilsko-profesjonalną na facebooku, chcę też muzyki wysłuchać... Niestety już nie mogę więcej, zresztą i tak kiedyś się zdeklarowałem, że w dyskusjach forumowych nie zamierzam brać udziału co mi się RACZEJ udaje.
Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie, WP

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MariuszZ napisał:

Kolumn poszukuję na razie i te Delphinusy od Chario rozważam ale jeszcze myślę o jakichś monitorach BMN, może coś Ushera, a ostatnio prześladuje mnie myśl o Wharfedale Linton. Coś mi moja techniczna intuicja podpowiada, że może to być strzał w 10-kę ;) Na razie nie ma szans nawet posłuchać ale myślę. Pozdrawiam wzajemnie.

Jeśli mogę doradzić- weź też pod obserwację zespoły głośnikowe z drugiej ręki... jeśli te mają przetworniki, które tylko w niewielkim stopniu się degradują (np zawieszenie płócienne, albo z papierowej harmonijki). Moje Klipsche Heresy są w wersji II, więc mają lat na pewno więcej niż 15 (tak naprawdę to nie wiem jak są stare), a grają jakby nowe były.
Pozdrawiam, WP

,

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wpszoniak napisał:

eśli mogę doradzić- weź też pod obserwację zespoły głośnikowe z drugiej ręki... jeśli te mają przetworniki, które tylko w niewielkim stopniu się degradują (np zawieszenie płócienne, albo z papierowej harmonijki).

Dzięki za wskazówkę. Przemyślę to i będę obserwował aukcje. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wpszoniak napisał:

Jeśli mogę doradzić- weź też pod obserwację zespoły głośnikowe z drugiej ręki... jeśli te mają przetworniki, które tylko w niewielkim stopniu się degradują (np zawieszenie płócienne, albo z papierowej harmonijki). Moje Klipsche Heresy są w wersji II, więc mają lat na pewno więcej niż 15 (tak naprawdę to nie wiem jak są stare), a grają jakby nowe były.
Pozdrawiam, WP

,

Osobiscie myślę, ze Klipsh z Lebenem jest lepszym połaczeniem niz z Chario.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Inferno napisał:

@wpszoniak a fotkę tych Heresy na drewnianych podstawach mogę poprosić. Te stojaki bardzo ładnie wyglądają.

Może od razu dam fotkę stojaków... Heresy sa tak skonstruowane, żeby część dźwięków (rezonansowych) pochodziła od obudowy, więc uznałem, że trzeba im dać wolną przestrzeń (piszę dla uzasadnienia mojej koncepcji, której wykonawcą był producent metalowych konstrukcji z Allegro). Stand jest z kształtownika spawanego, przy czym dla wygłuszenia każda noga i poprzeczka zasypana jest miałem kwarcowym... Puknąć w to to jak puknąć w ścianę betonową, ale zanim zasypałem piaskiem to dźwięczała niby dzwon.

stojak_heresy_mini.jpg.e5d23f168841f3f8bec19a01c50b2e28.jpg

Pozdrawiam, WP

 

 

23 minuty temu, audiowit napisał:

Osobiscie myślę, ze Klipsh z Lebenem jest lepszym połaczeniem niz z Chario.

No tak... Zresztą Klipsche w wersji I i II są konstruowane pod układy lampowe... Wersja III ma innej konstrukcji przetwornik basowy, więc nie wiem czy czasem nie są bardziej uniwersalne? Heresy II i Lebenek to naprawdę idealna para. Słyszałem, że Heresy źle są odbierane gdy tranzystor je napędza.... Wcale mnie to nie dziwi. To jeszcze jeden przykład na to, że trzeba szukać przede wszystkim efektu synergii, a nie np najdroższych, lub z jakiegoś innego klucza tworzonego systemu audio.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...