Skocz do zawartości
Kraft

KEF R3 - test

Recommended Posts

25 minut temu, Kubakk napisał:

Ktoś czyta jeszcze ten temat ? :D 

Miro itp. dzięki takim tematom nabili już 152 posty w niecałe 3tyg ... zgłaszam ten temat do moderatora

Eeeee a o co chodzi bo nie rozumiem dlaczego zgłaszać temat i wymieniasz moją skromna osobę? Mógłbyś wyjaśnić?

Pozdr.

6 minut temu, Kraft napisał:

Nie jest tak źle. DSP daje nam możliwość przygotowania korekt dla różnych sytuacji odsłuchowych. Ja z moim Dirac Live mam dostępne pod kciukiem aż 4 różne charakterystyki korekcji. Wliczając OFF mogę w każdej chwili wybrać jedną z pięciu różnych korekt. Żyć nie umierać:)

Ale oczywiście, że w rzeczywistości nie wygląda to tak źle. Oprócz możliwości sprzętowych, o których wspomniałeś, samej korekcji nie robi się przecież tak radykalnie jak napisałem. Miałem na myśli bardziej mechanizm, niż możliwości. Odniosłem się do mocnej korekcji, dla lepszego zobrazowania, że mimo wszystko "nie jest to lek na całe zło" ;) . A biorąc pod uwagę także to, 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:
2 godziny temu, nowy78 napisał:

Otóż jeżeli w jakiś sposób (zapewne za pomocą DSP) skorygujesz charakterystykę w miejscu odsłuchowym i to bardzo mocno, tak aby uzyskać przebieg optymalny (najlepszy jak to tylko możliwe), to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że będziesz musiał zrezygnować z odsłuchu poza tym miejscem, bo dźwięk będzie tragiczny.

Również sie zgadzam. Jednak jesli słuchamy w tle to nie jest juz tak istotny wplyw niuansów brzmienia prawda. 

, że przy bardzo mocnej korekcji zapewne nie byłyby to tylko niuanse, korzystniej jest wg mnie wybrać jak najlepsze kolumny i zrobić delikatną korekcję, niż próbować wyciągnąć za pomocą DSP takie o słabych parametrach. 

Moim zdaniem dbanie o idealna liniowość pasma przenoszenia nie jest tak bardzo istotna ( choć nie bez znaczenia ). Ważniejsza jest równowaga. Gdy słuchamy instrumentów i głosów ludzkich na żywo również dźwięk który do nas dociera ulega odkształceniom na skutek właściwości akustycznych otoczenia.

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Miro itp. dzięki takim tematom nabili już 152 posty w niecałe 3tyg ... zgłaszam ten temat do moderatora

Przez chwilę było nawet ok, ale zaczyna się od nowa. 

Napisano (edytowany)

Jak juz będziesz zgłaszał to zapytaj czy może "przelac" moje posty na Twoje konto skoro to dla Ciebie takie ważne. Dla mnie nie ma znaczenia czy mam 50 czy 5000 postow! Jakiś wyścig na punkty czy co??? Nagrody sa za to czy jakieś np. Złote majtki?

Nie wypowiadam się już bo widocznie nie wolno za dużo (jaki bezsens). Pozdrawiam wszystkich którzy uczestniczyli w poważnej rozmowie na moim zdaniem bardzo wysokim poziomie wiedzy szczegolnie @Kraft @MobyDick @nowy78 i inni o ktorych zapomnialem i wylecialo mi z pamieci....

Paps.....

Edytowano przez Chyba Miro 84

Napisano (edytowany)

Nawet KRAFT ,założyciel tematu,dał się wciągnąć w te historie i teorie.😀Które są na pewno ważne.

Edytowano przez izapat

W dużej mierze chodziło o cechy kolumn z tematu z dziedziny akustyki. Dziwaczne są tylko pytania Karola z którymi powinien zakładać odpowiednie tematy. Wtedy na takie pytanie odpowiada ktoś kto ma na to ochotę. Tu okazuje się że ma to być rozdaj egzaminowania ludzi biorących w dyskusji, mimo że osoba egzaminująca nie posiada w tej dziedzinie elementarnej wiedzy.

Napisano (edytowany)
20 godzin temu, izapat napisał:

To ja dla odmiany napiszę jeszcze coś o kef r3 z musicalem.drugi dzień połączone tellurium Q ultra blue,poprzedni mocno ograniczał góre.Z tellurium jest bardzo dużo szczegółów,stało się trochę szorstko,ale kosztem basu,który  stał się łagodniejszy.Wracając do taniego kabla, Adam hall ,bas staje się potężniejszy,tracąc jednak szczegóły  góry.Poszukam czegoś pośredniego,może Wireworld solstice 7, który był połączony do naima.Powiem szczerze ,że takiej różnicy między kablami nie słyszałem,owszem były minimalne różnice,ale żeby aż tak?

Jako sceptyk kablowy bardzo chętnie przekonałbym się o ich wpływie na brzmienie kolumn, zwłaszcza tych, które mam w domu (R3). Piszę to bez cienia ironii. Obecnie zaopatruję je dwukablowo QED Silver Anniversary XT dla wysokich oraz Melodika Brown Sugar dla niskich. Zaintrygował mnie Tellurium Q Ultra Blue. Chętnie posłucham go porównawczo. Jakieś inne sugestie? Może jakieś kable o innej charakterystyce brzmieniowej? Chciałbym się przekonać, czy mam drewniany słuch i mogę przez to słuchać na drewnianych kablach, czy może moge osiągnąc słyszalną przeze mnie zmianę (na lepsze) brzmienia mojego zestawu.

Edytowano przez ahndriej

3 minuty temu, ahndriej napisał:

Jako sceptyk kablowy bardzo chętnie przekonałbym się o ich wpływie na brzmienie kolumn, zwłaszcza tych, które mam w domu (R3). Piszę to bez cienia ironii. Obecnie zaopatruję je dwukablowo QED Silver Anniversary XT dla wysokich oraz Melodika Brown Sugar dla niskich. Zaintrygował mnie Tellurium Q Ultra Blue. Chętnie posłucham go porównawczo. Jakieś inne sugestie? Może jakieś kable o innej charakterystyce brzmieniowej? Chciałbym się przekonać, czy mam drewniany słuch i mogę przez to słuchać na drewnianych kablach, czy może moge osiągnąc słyszalną przeze mnie zmianę (na lepsze) brzmienia mojego zestawu.

Z ciekawości, jak zwory w R3/R300 rozdzielają sygnał? Jedne są od niskotonowca, a drugie średnio/wysokotonowego? Pytam bo w przypadku XT 8F (tu konstrukcja 2.5 drożna) jest to podział pomiędzy sekcję nisko/średniotonową oraz wysokotonową. Czytałem gdzieś, że z tego powodu w tannoyach należy być ostrożnym z podłączaniem dwóch różnych typów kabli w bi-wire/bi-amping ze względu no możliwe zmiany w przesunięciach fazowych co może popsuć koherentność głośnika DualConcentric.

10 minut temu, kukocz napisał:

Z ciekawości, jak zwory w R3/R300 rozdzielają sygnał? Jedne są od niskotonowca, a drugie średnio/wysokotonowego? Pytam bo w przypadku XT 8F (tu konstrukcja 2.5 drożna) jest to podział pomiędzy sekcję nisko/średniotonową oraz wysokotonową. Czytałem gdzieś, że z tego powodu w tannoyach należy być ostrożnym z podłączaniem dwóch różnych typów kabli w bi-wire/bi-amping ze względu no możliwe zmiany w przesunięciach fazowych co może popsuć koherentność głośnika DualConcentric.

Na średnio-wysoko tonowe i niskotonowe.

19 minut temu, ahndriej napisał:

Jak już wcześniej pisałem ,kiedyś porównywałem van den hula z wireworldem i były minimalne różnice,w zwykłym odsłuchu nie do odróżnienia.Jednak tellurium Q ultra blue Zmieniły całkowicie brzmienie,nie do końca na plus,chyba ,że w mocno ciemnym systemie.U mnie jak by ktoś ściągnął koc z głośników.Bas za to stał się lżejszy.Pierwsze wrażenie nie należało do przyjemnych.

17 minut temu, kukocz napisał:

Z https://us.kef.com/pub/media/documents/rseries/rseries2018-white-paper.pdf:

"
There are two tuned circuits in the LF section. One (L6/C6/R4) is tuned to the upper peak of the reflex impedance, and prevents the system impedance falling too low should the 2nd-order low-pass formed by L4 and C5 be allowed to interact with it. The inductor L5 is small and tunes with C5 to attenuate a residual high Q resonance in the driver response to prevent it colouring the overall sound."

grafik.thumb.png.d6e0b85e8847b23bc8b9111679a29d63.png

Napisano (edytowany)

Z tego schematu wynika,że te drugie gniazda są nie potrzebne i nici z bi wiringu,gdyż jest jedno wejście.

Chyba,że dzielone jest na wysokotonowy i średnio-niskotonowy

Edytowano przez izapat

14 minut temu, izapat napisał:

Jak już wcześniej pisałem ,kiedyś porównywałem van den hula z wireworldem i były minimalne różnice,w zwykłym odsłuchu nie do odróżnienia.Jednak tellurium Q ultra blue Zmieniły całkowicie brzmienie,nie do końca na plus,chyba ,że w mocno ciemnym systemie.U mnie jak by ktoś ściągnął koc z głośników.Bas za to stał się lżejszy.Pierwsze wrażenie nie należało do przyjemnych.

Wcześniej w tym wątku napisałem, że w moim odczuciu w porównaniu do Tannoy XT 6f wysokie częstotliwości są jakby wycofane, mniej wyostrzone. Na początku brakowało mi tej przejrzystości, ale teraz przyzwyczaiłem się i wręcz postrzegam tę zmianę na plus. Zasadnoczo nie chciałbym uwypuklenia wysokich kosztem skrajnie niskich. Kolumny mam podpięte pod wzmacniacz Yamaha A-S 1100, który ma opinię analitycznego i jasno grającego. Zbieram opinie zanim zdecyduję się na zamówienie jakiegoś kable lub kilku.

2 minuty temu, izapat napisał:

Z tego schematu wynika,że te drugie gniazda są nie potrzebne i nici z bi wiringu,gdyż jest jedno wejście.

Też mnie to zastanowiło i tak możnaby wnioskować ze schematu, ale nie sądzę, żeby jednak tak było. :35_thinking:

Napisano (edytowany)

W takim razie,to nie dla Ciebie te kable,one pokażą wszysto ,każdy szczegół a i brudy też.Ja jeszcze się z nimi pomęcze,ale chyba wrócę do wireworld solstice 7,bardziej wybaczające kable.

Co do gniazd,dzisiaj sprawdzę 

Edytowano przez izapat

2 minuty temu, izapat napisał:

Co do gniazd,dzisiaj sprawdzę 

Niebieski kabel (górne zaciski) idzie do Uni-Q a czerwone (dolne zaciski) do dolnego, niskotonowego przetwornika. Mam nadzieję, że dobrze to widzę.

Terminal.jpg

Napisano (edytowany)

Na to wygląda.Jest jeszcze zielony,który pewnie idzie od średnio tonowego.Dolna płytka to niskotonowy.

Może łatwiej by było odkręcić zwory i  najpierw włożyć kabel do górnych zacisków a póżniej do dolnych.Wszystko było by jasne.

Edytowano przez izapat

19 minut temu, izapat napisał:

W takim razie,to nie dla Ciebie te kable,one pokażą wszysto ,każdy szczegół a i brudy też.Ja jeszcze się z nimi pomęcze,ale chyba wrócę do wireworld solstice 7,bardziej wybaczające kable.

Ale to dobrze (odnośnie Tellurium) - trzeba słuchać tylko dobrych realizacji 😉. Wyrobię sobie pogląd. A nuż przypasuje mi takie granie. Czy w takim razie według Ciebie Wireworld jest jakby na drugim biegunie, jest mniej analityczny? I co wtedy z niskimi rejestrami?

Zgadza się ,to znaczy ,że nie ogranicza sygnału,tylko płytotekę czyści😀Producent podaje 50 godzin wygrzewania,czy to coś da? nie wiem.Moim zdaniem ,wireworld jest między van den hulem a tellurium.Van den hul jest cieplejszy,czyli mocno ogranicza dżwięk ,tłumiąc go po prostu ,z kolei tellurium jest bardzo transparentny a wireworld ląduje między nimi.To tak w skrócie.

No i fajnie. 🙂 Dzięki za opinię. Zaspokoję swoją ciekawość. Ten kabel Melodika Brown Sugar został mi polecony przez sprzedawcę jako analityczny. Ciekawe jak wypadnie na tle Tellurium Q Ultra Blue i Wireworld Solstice 7, bo wezmę te wpierw na tapet. Od czegoś trzeba zacząć.

10 minut temu, ahndriej napisał:

No i fajnie. 🙂 Dzięki za opinię. Zaspokoję swoją ciekawość. Ten kabel Melodika Brown Sugar został mi polecony przez sprzedawcę jako analityczny. Ciekawe jak wypadnie na tle Tellurium Q Ultra Blue i Wireworld Solstice 7, bo wezmę te wpierw na tapet. Od czegoś trzeba zacząć.

Z chęcią przeczytam Twoje  spostrzeżenia na temat tych przewodów . Pzdr 

Napisano (edytowany)

No to zobaczę, czy usłyszę różnice. 😉 Kable zamówione. Będę porównywał: (1) Nordost 2 Flat, (2) Tellurium Q Ultra Blue i (3) Wireworld Solstice 7.

Edytowano przez ahndriej
Literówka

U mnie przez tellurium musical stracił lepkość na górze,co dla mnie jest na plus.Czasem przytnie nie przyjemnie,szczególnie przy złych realizacjach,ale jak wiadomo mało jest dobrze nagranych płyt.

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, izapat napisał:

Może łatwiej by było odkręcić zwory i  najpierw włożyć kabel do górnych zacisków a póżniej do dolnych.Wszystko było by jasne.

Cholera. 😀🤦‍♂️

Edytowano przez ahndriej

12 minut temu, ahndriej napisał:

Cholera. 😀🤦‍♂️

Sprawdziłem,góra jest górą , dół jest dołem🙂Tak jak powinno być.

Napisano (edytowany)
20 godzin temu, MobyDick napisał:

Odnosiłem się do tego wykresu:

R3-2.png&key=e98c591ee3f412e1c87fc48ec17

Te same kolumny, ten sam pokój lecz inne ustawienie kolumn i przede wszystkim miejsca odsłuchu i kształt charakterystyki będzie inny. Tam gdzie za pofalowania odpowiedzialne są mody pomieszczenia w miejscach górek mogą pojawić się zapadalności, a tam gdzie są dołki mogą znaleźć się wybrzuszenia charakterystyki.

to jest zmyślone przez w/w- nie wiem skąd on ma taki talent. Ten wykres  na pewno nie ten sam pokój i miejsce.

Moby- panuj nad tym co piszesz.

Jeżeli piszesz o kimś , to pokonaj go na argumenty.

Podam następne przykłady twojej ignorancji.

22 godziny temu, MobyDick napisał:

Mody pomieszczenia powstają na skutek fal stojących i są to określone częstotliwości. Jak już wcześniej pisałem przy takiej częstotliwości przemieszczając się w pomieszczeniu będziemy doświadczać wzmocnień i osłabień dźwięku.

piszesz i tak a zarazem nie zdecyduj się na coś. Bo jak narazie a już pisałem piszesz żeby zrobić sobie cyferki po tym ogonkiem.

Fala stojąca ma wartość 40Hz i 10W jak będzie wyglądać fala odbita- rezonans?

Możesz choć raz odpowiedzieć na to pytanie

11 godzin temu, MobyDick napisał:

W ten sposób można zachować nawet proporcje trójkąta równobocznego.

kolejny błąd i nie twórz mitologi.

Edytowano przez Karol64208