Skocz do zawartości
Kraft

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy

Recommended Posts

8 godzin temu, izapat napisał:

Nie porównujmy Kef do Harbeth czy Atc,bo to trzy różne światy.Miałem r3 , 30.1 i scm 11

Mógłbyś rozwinąć co Twoim zdaniem znaczy, że są to trzy różne światy i w jaki sposób to ogranicza możliwości ich porównywania? Wady konstrukcyjne czy też po prostu przeciętny projekt nieadekwatnie wyceniony to chyba coś co może wystąpić w każdym z tych światów. Im droższy, bardziej renomowany produkt zawodzi, tym większy wstyd dla producenta.

Zauważ, że często gdy mówi się o produktach z niższej półki, to jak coś jest źle skonstruowane to nikt nie ma oporów powiedzieć, że "za tą kasę nie ma się czego więcej spodziewać" i wszystko jest ok. Czasami zdarzą się perełki, które są dobrze wycenione względem wykonania oraz możliwości.
Zauważyłem natomiast, że w świecie audio, tam gdzie dany producent ma wyrobioną silną pozycję wśród audiofilów, tego typu wpadki są wybielane przez zwolenników marki (że taki był zamysł, to nadaje charakterystycznego brzmienia producentowi, itp...).

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

@izapat a czy jak zmieniasz to nie masz wrażenia ze cos zyskales ale jednoczesnie cos utraciles, bo wiadomo ze to sa rozne brzmienia? Nie przeszkadza Ci to?

Oczywiście że tak.Najchętniej zebrałbym z trzy modele i sklecił w jeden.Np. wysokie tony bardzo mi się podobają w Dynaudioi lub Pmc,średnie ,Harbeth a bas z Kef..Ale ideału nie ma.Bawiłem się w DIY i nie jest to takie proste.W każdym razie poszukiwania trwają🙂

59 minut temu, kukocz napisał:

Mógłbyś rozwinąć co Twoim zdaniem znaczy, że są to trzy różne światy i w jaki sposób to ogranicza możliwości ich porównywania? Wady konstrukcyjne czy też po prostu przeciętny projekt nieadekwatnie wyceniony to chyba coś co może wystąpić w każdym z tych światów. Im droższy, bardziej renomowany produkt zawodzi, tym większy wstyd dla producenta.

Zauważ, że często gdy mówi się o produktach z niższej półki, to jak coś jest źle skonstruowane to nikt nie ma oporów powiedzieć, że "za tą kasę nie ma się czego więcej spodziewać" i wszystko jest ok. Czasami zdarzą się perełki, które są dobrze wycenione względem wykonania oraz możliwości.
Zauważyłem natomiast, że w świecie audio, tam gdzie dany producent ma wyrobioną silną pozycję wśród audiofilów, tego typu wpadki są wybielane przez zwolenników marki (że taki był zamysł, to nadaje charakterystycznego brzmienia producentowi, itp...).

Różne światy,różne brzmienia.O wadach konstrukcyjnych wolę się nie wypowiadać,bo nie jestem konstruktorem.Moim zdaniem Kef r3 i Atc scm są bardzo dobrze wycenione,szczególnie Atc scm 7 i 11 a różnice między tymi trzema ,czyli Kef r3 ,Harbeth 30,1 i Atc scm11 są bardzo duże, jeśli chodzi o brzmienie.Im więcej płacimy,to więcej oczekujemy,tak już jest.Są ludzie,którzy uwielbiają daną markę,przykładem jest Harbeth czy Dynaudio a nie są to głośniki idealne,jak dla mnie,Chętnie wypróbowałbym wyrobów małych manufaktur,ale ciężko z wypożyczeniem.Dobrze by też było ,gdyby była możliwość udzielenia małej wskazówki konstruktorowi np. Dynaudio,w którym kierunku dostroić zwrotnice.(oczywiście indywidualnie)

5 godzin temu, izapat napisał:

Dobrze by też było ,gdyby była możliwość udzielenia małej wskazówki konstruktorowi np. Dynaudio,w którym kierunku dostroić zwrotnice.(oczywiście indywidualnie)

O....! I to ma sens... 👍

Po okresie apatii, rezygnacji, rozczarowania, zdezorientowania, zniechęcenia i zwątpienia (*niepotrzebne skreślić), wracam do gry z planem odsłuchów kolejnych kolumn. Ponieważ założyłem sobie, że nie naciągam sklepów na odsłuchy testowe nowych egzemplarzy, to rozmowy na temat kolejnych wypożyczeń nieco się przeciągają. Widać jednak światełko w tunelu (a nawet kilka światełek), więc niedługo chyba założę kolejny wątek z cyklu Kraftest.

Na razie odsłuchałem u siebie pięć fajnych konstrukcji. Planuję drugie tyle. Jeśli uda mi się doprowadzić plan do końca, to zakup następców Pylonów będzie chyba najbardziej rozkminionym i osłuchanym we własnej akustyce zakupem jaki opisywano w necie;). No chyba, że @Bogusław Kożyczkowski mnie pobije, bo ma ku temu niewątpliwe ciągoty;)

Oprócz kolumn z zakresu mojej finansowej wyobraźni, staram się też o jeden odsłuch ekstra, kolumn z jeszcze wyższej półki, tak dla zorientowania się do jakiego pułapu cenowego warto to hobby ciągnąć.

Zapowiada się gorący koniec lata!

Edytowano przez Kraft

11 minut temu, tomek4446 napisał:

@Kraft już kiedyś wspominałem , kup sobie Dali Grandy i będziesz miał spokój :) 

I masz rzeczywiście spokój? Wydawało mi się, że coś tam jeszcze kombinujesz. Może mam nieaktualne dane.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Oprócz kolumn z zakresu mojej finansowej wyobraźni, staram się też o jeden odsłuch ekstra, kolumn z jeszcze wyższej półki, tak dla zorientowania się do jakiego pułapu cenowego warto to hobby ciągnąć

A mógłbyś chociaz podac nazwe firmy...? Modelu nie trzeba :)

by jeszcze bardziej rozgrzać atmosferę

24 minuty temu, Kraft napisał:

I masz rzeczywiście spokój? Wydawało mi się, że coś tam jeszcze kombinujesz. Może mam nieaktualne dane

oj ! Wyczuwam złośliwość :) No dobra kombinuję ale ...... wrócił mój gramiak w nowej szacie i znów jestem zafascynowany dźwiękiem , więc temat kolumn nieco przycichł . Po za tym jeszcze mam w planach DAC-a ...... A niestety nie nazywam się Rockefeller , choć kurczę muszę sprawdzić :) 

40 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

A mógłbyś chociaz podac nazwe firmy...? Modelu nie trzeba :)

Ekstrasy będą może nawet dwa - duży i mały. Duży będzie z półki 20k, a mały tańszy, ale za to z włoskim rodowodem.

26 minut temu, tomek4446 napisał:

oj ! Wyczuwam złośliwość :)

Co najwyżej uszczypliwość;)

Możliwy scenariusz jest taki, że jak już pozmieniasz te wszystkie peryferia, to i tak dojdziesz do wniosku, że czas szukać nowych kolumn. Czy to zresztą zły scenariusz? Kolejny pretekst do "ahoj przygodo!";).

Edytowano przez Kraft

20 minut temu, Kraft napisał:

Duży będzie z półki 20k,

No mówiłem przecież , Dali Grandy !!! :) 

http://www.soundstagenetwork.com/revequip/ken01.htm

z wytłuszczeniem 

Measuring 16 1/4"Dx11"Wx46 1/2"H with spikes, the Dali Grands weigh in at a beefy 99 pounds each and cost $4522 USD per pair. 

czyli 4522 x 3,73 = 16 867 w 1998 roku to teraz ..... :) 

Jasne , że masz rację , przyjdzie czas i na kolumny.

Edytowano przez tomek4446

14 godzin temu, Kraft napisał:

Na razie odsłuchałem u siebie pięć fajnych konstrukcji. Planuję drugie tyle. Jeśli uda mi się doprowadzić plan do końca, to zakup następców Pylonów będzie chyba najbardziej rozkminionym i osłuchanym we własnej akustyce zakupem jaki opisywano w necie;). No chyba, że @Bogusław Kożyczkowski mnie pobije, bo ma ku temu niewątpliwe ciągoty;)

Gratuluje dotychczasowej walki logistycznej, sam wiem że łatwo nie jest z tym pożyczaniem. Doświadczenie nabyte przez te odsłuchy... są bezcenne i pozwalają na bardziej obiektywny kolejny odsłuch, a nie tylko efekt Wow.... - kupuje! (Yamaha 803+Bowers serii 6..) po czasie jest zakłopotanie, a później rozczarowanie. (a może odwrotnie?)  No nic.... inny temat to kolejne pisane strony na forum, tak jak u mnie ..... 2/3 to śmieci, jakieś dziwne pytania, wątpliwości, udowadniania ze inny (z reguły własny) sprzęt zagra lepiej + propozycje osób które sprzęt  proponują po przeczytanych testach w necie lub czerpią z własnej listy marzeń nie do spełnienia. 

W pełni Ciebie popieram i 3mam 👍 nad właściwym wyborem, to on daje późniejszą satysfakcje.  

PS. Pobieranie

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

propozycje osób które [...] czerpią z własnej listy marzeń nie do spełnienia. 

O to, to. Ale nie miejmy pretensji. Trudno czasem utrzymać emocje na wodzy. Też się muszę gryźć w język, by nie polecać czegoś, o czym sam marzę;)

PS A tak w ogóle Boguś, to dzięki za wszystko;) 

~20tysi za parę to może być coś ciekawego , może jakiś audiovector chociaż obawiam się ,że znów będzie coś z kefa czy może dynaudio

A tu pyk zaskoczenie i klipsch forte III :D 

Kraft&Boguś to utrapienie salonów , moglibyście od czasu do czasu kupić tam jakiś gadżet za 100zł by salon coś zarobił :P

18 godzin temu, Kraft napisał:

Ekstrasy będą może nawet dwa - duży i mały. Duży będzie z półki 20k, a mały tańszy, ale za to z włoskim rodowodem.

Jeszcze tylko zakładów brakuje, ale przynajmniej coś się dzieje. Mały i tańszy (choć nie tani) to stawiam na Sonus.

Edytowano przez lysyrafal

10 minut temu, lysyrafal napisał:

Mały i tańszy to stawiam na Sonus.

Pisząc "mały" odnosiłem się do zróżnicowania ekstrasów. "Mały" oznacza tylko, że to propozycja mniej szalona od ekstrasa "dużego". Gabarytowo wcale taka mała nie jest, a układowo, to nawet sporawa, bo ma cztery przetworniki; (więcej niż ekstras "duży", choć jest jednak od niego mniejsza). Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sprawę;)

Dobrze, że wyjaśniłeś ponieważ błędnie to zinterpretowałem. Dużo tego z Włoch nie ma i szczerze jeśli się dobrze domyślam to jestem zaskoczony wyborem, ale przynajmniej jak nie kupisz to zawsze pozostaje nowe doświadczenie (bezcenne).

Edytowano przez lysyrafal