Skocz do zawartości

Znaczenie kabla zasilającego wzmacniacz


Atlas1304

Recommended Posts

 

5 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Przemyśl jeszcze raz co napisali koledzy w postach #258 i #257 

Jak byś czytał uważnie to byś wiedział dlaczego podałem akurat ten przykład w # 255, popatrz na temat.:4_joy:

 

Dobrze, dodam żadnego, a podałem przykład specjalnie dla zobrazowania zagadnienia,kiedy by to mogło mieć wpływ, ojejo.O

 

5 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

czy wiesz "co robi" cewka (w filtrze zwrotnicy glosnikowej) z wysokimi czestotliwosciami? I to są wielokrotnie mniejsze wartosci niz podane w Twoim przykładzie!

Sam na to pytanie odpowiedziałeś, grałeś kiedyś w szachy?

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

A ja dodałem że częstotliwości 60 Hz towarzyszy zwykle około 2 razy niższe napięcie zasilania i ten parametr jest już istotny.

Możesz to wyjaśnić dokładniej? który i dlaczego?

Na pewno tych nie wtajemniczonych w dziedzinę zainteresuje.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 15:02, MobyDick napisał:

Ja miałem okazję przekonać się o wpływie kabli zasilających na to jak gra sprzęt i jestem mimo tego sceptykiem w tej dziedzinie. Bo to że gra inaczej i zachwyca przez chwilę kogoś kto jest nastawiony na to że z tym będzie super, nie znaczy ze dźwięk jest lepszy i bardziej naturalny.

czy mówisz o tym

6 godzin temu, MobyDick napisał:

To co piszesz to bzdura. A  ja mówię że ma :), bo prąd przemienny jemu podlega tak samo jak stały. Gdy płynie przez cewkę lub kondensator dochodzą dodatkowe składowe. Przy przewodach zasilających ich praktycznie brak.

czy o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karol64208 napisał:

 

Jak byś czytał uważnie to byś wiedział dlaczego podałem akurat ten przykład w # 255, popatrz na temat.:4_joy:

 

Oświeć mnie proszę, bo nie mam pojecia dlaczego akurat Ten?

Ja tam widzę efekt naskorkowosci, ktorego próżno szukać w przewodzie dostarczajacym prąd!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

A te moje posty wybrałeś tak na chybił trafił ? Bo wynika z tego ze nic nie rozumiesz :)

Też odnosze wrażenie że coś nie może tu "zaiskrzyć" u  @Karol64208 a W poscie #255 dodał rysunek! W jakim celu? Mógłbyś @Karol64208 wyjaśnić bo chyba nikt nie rozumie Twoich intencji ani do czego zmierzasz...

Pozdr. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest w temacie, jak już tek dobitnie chcesz wiedzieć to podałem przykład kiedy można mówić o korzyściach kupowanie kabli i wymiany org. na nowe, jak napisałeś nawet 0.5mln

Chciałem zamknąć dyskusję na ten temat, bez celowa, jeżeli nie używamy takich parametrów jak przytoczyłem.

Oglądam Volta ao AlgavreB|

Holender wygrał z Sunweb,u

A co dzisiaj będziecie słuchać koledzy9_9 wierni.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Karol64208 napisał:

czy wiesz "co robi" cewka (w filtrze zwrotnicy glosnikowej) z wysokimi czestotliwosciami?

odpisałem, czy chcesz się uczyć wzorów na obliczenie takiej cewki?

Raczysz sobie żartować...?

Ta rozmowa jest bezowocna....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Miro 84, no nie wiem, co chcesz wiedzieć prawo Faradaya, czy też regułę Lenza a może co to jest siła elektromotoryczna i od czego zależy i dlaczego cewka filtrze działa, w ten czy inny sposób?

Jeszcze musisz dodać filtr aktywny czy pasywny.

Zadajesz pytanie ogólnikowe na które w ten sam sobie odpowiedziałeś, czyżby słaba znajomość zagadnienia?

to może podam ci linki. 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

no nie wiem, co chcesz wiedzieć prawo Faradaya, czy też regułę Lenza a może co to jest siła elektromotoryczna i od czego zależy i dlaczego cewka filtrze działa, w ten czy inny sposób?

to może podam ci linki. 

Podałeś efekt naskorkowosci w przewodzie zasilajacym 220v 50-60hz! Chodzi o to że tam Nie Wystepuje Efekt Naskorkowosci bo ten zachodzi przy bardzo duzych czestotliwosciach ktorych próżno szukac w Przewodzie zasilajacym!!!! Tyle!!!

I to jest właśnie szach-mat!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Podałeś efekt naskorkowosci w przewodzie zasilajacym 220v 50-60hz! Chodzi o to że tam Nie Wystepuje Efekt Naskorkowosci bo ten zachodzi przy bardzo duzych czestotliwosciach ktorych próżno szukac w Przewodzie zasilajacym!!!! Tyle!!!

Pisałem dla czego, czy to rozumiesz dlaczego?

Widzę że słabo znasz zagadnienie, o którym piszesz, bo jeżeli oczekujesz odpowiedzi to zadawaj konkretne pytanie a takim było by czy cewka filtrze: dolnoprzepustowym , średnioprzepustowym, czy górnego pasma co ma na celu i do tego czy aktywna czy pasywna. 

Jeszcze jest wiele innych składowych.

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Podałeś efekt naskorkowosci w przewodzie zasilajacym 220v 50-60hz!

nic takiego nie podałem:4_joy:

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karol64208 napisał:

Pisałem dla czego, czy to rozumiesz dlaczego?

Widzę że słabo znasz zagadnienie, o którym piszesz, bo jeżeli oczekujesz odpowiedzi to zadawaj konkretne pytanie a takim było by czy cewka filtrze: dolnoprzepustowym , średnioprzepustowym, czy górnego pasma co ma na celu i do tego czy aktywna czy 

Odnosze wrażenie ze nie rozumiesz co pisze. Cewka nie ma znaczenia w jakim filtrze tylko ogólnie co powoduje z wysokimi badz bardzo wysokimi czestotliwosciami (hz). Słowo klucz: Tłumienie!

Ja juz koncze rozmowe pa!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Karol64208 czy wiesz "co robi" cewka (w filtrze zwrotnicy glosnikowej) z wysokimi czestotliwosciami? I to są wielokrotnie mniejsze wartosci niz podane w Twoim przykładzie!

 

czy wiesz co to wysoka częstotliwość, a piszesz o głośnikach i zwrotnicy. 

Na twoje pytanie aż nadto Ci odpowiedziałem, a jak chcesz konkretów to je określ, a nie zadawaj jak ktoś kto nie zna zagadnienia. bo tu mamy sprzeczne pytania i jeszcze piszesz o naskórkowościo.O.

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Słowo klucz: Tłumienie!

to słowo dla laików- jest to siła elektromotoryczna.

Działa siła elektromotoryczna i na to jest wzór, ale nie znam wzoru na tłumienie.

No dobrze robisz, kończymy i czytaj ze zrozumieniem Wikipedie.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam, w kwestii całego tego zasilania, jaki wpływ mają te audiofilskie kable(można nawet przyjąć że nic nie poprawiają a po prostu mniej psują), co z tego że zainwestuje w jakieś dobre kable do suba i wzmacniacza przykładowo 2.5mm przekroju jeżeli instalacja w domu jest na zwykłym miedzianym drucie 1.5mm2. Pomijam tu już jaki kolwiek przedłużacz pomiędzy gniazdkiem a przewodami zasilającymi. Wiadomo że nikt nie robi w domu całej instalacji prosto od przyłącza elektrycznego bądź bezpieczników. Wypowiedzcie się czy w takim przypadku te audiofilskie przewody mają jaki kolwiek sens, czy są one w stanie stłumić te zakłócenia na ostatnim odcinku przepływu prądu do wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...