Skocz do zawartości

Dynaudio Emit + wzmacniacz


Metox

Recommended Posts

Piszący tę recenzję zasłużył na Nobla w dziedzinie literatury. Z jego ,, wypocin,, wynika, że nigdy nie miał do czynienia z Danią  ani Duńczykami o których tak goraco się rozpisuje. Wiem coś na ten temat mieszkając od 2005 roku w Danii. Duńczycy , pomimo iż hołdują własnym produkcjom to nie są zbytnimi wielbicielami tej marki. Nie żebym miał coś przeciw kolumnom Dynaudio, ale uważam, ze ich reklama jest przesadnie rozdmuchana. Te kolumny grają przyzwoicie, lecz jak już nieraz wspominałem, z charakterystycznym brzmieniem, które nie odpowiada wielu ludziom. Niektórzy przekonali się o tym osobiście. Te ściany dźwieku i inne peany na cześć to zwyczajna przesada i bicie piany przez kogoś dobrze opłaconego przez firmę lub dystrybutora. Moim zdaniem w podobnej lub nawet niższej cenie jest wiele kolumn grających lepiej. Przed kupnem bardzo doradzam wcześniejsze odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże w 2016 wygrały WhatHiFi -produkt roku. To coś chyba znaczy. Owszem, nie jestem już dzieckiem i wiem, że można sobie "kupić" nawet tak prestiżową laurkę, ale jak to w kawale "Mała mucha pyta -tata, czemu jemy te śmiedzące g...? Jedz młody, nie marudź, miliony much nie mogą się mylić". Opinie użytkowników potwierdzone zakupem w zagranicznych sklepach są z reguły pozytywne jeśli nie entuzjastyczne.

Kiedyś godło Teraz Polska miało być wyznacznikiem jakości, ale wszyscy wiedzą, jak łatwo można było je zdobyć. Kolacja z komisją, wczasy w Bułgarii i jest. Marketing to potężne wielowymiarowe narzędzie, twór dzisiejszych czasów i po prostu trzeba uważać by nie dać się zmanipulować, co wcale nie jest łatwe. Ktoś czytał kiedyś recenzję kolumn, gdzie w podsumowaniu napisano "przeciętne, odradzam, kicha" ?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj - ja wcale Ci ich nie odradzam. Proponuję jedynie odsłuch przed zakupem dlatego, ze to są kolumny o CHARAKTERYSTYCZNYM brzmieniu. Skoro nie interesują Cię odczucia innych, a kierujesz się opiniami prasy oraz tym, że były gdzieś nagradzane to ok.  Kilka miesiecy wstecz proponowałem jednemu z Kolegów to samo co Tobie w sprawie Dynaudio.. Nie posłuchał bo kierował sie pochlebnymi recenzjami kogoś mającego te kolumny i używającego z podobnym wzmacniaczem.. Po kilkunastu dniach je odsprzedawał twierdząć, ze to nie jego brzmienie i klimat. No ale każdemu wolno przekonać sie na własne uszy. Jesli u Ciebie zagrają zadowalająco to ok. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rega napisał:

Nie jestem w tej chwili przygotowany na ,,rzucanie pomysłów

Szach i mat.

Nie twierdzę absolutnie, że nie masz racji co do charakterystycznego, indywidualnego brzmienia. Sam muszę to ocenić, ale to temat na przyszły tydzień. Na pewno nie zrobię manewru "kup teraz" bo fajnie piszą. Równie dobrze mogę sobie kupić w ten sposób kolumny w MangoTV (jeśli są w ogóle) - tam jest sam topowy produkt do kupienia.

Zostawmy to. Każda rada jest cenna, dzięki. A swoją drogą cholernie jestem ciekaw tych lepiej grających i tańszych propozycji. Poważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ogromnym przeciwnikiem doradzania komuś konkretnego sprzętu. To bardzo indywidualna sprawa. Dymaudio polecam jedynie sprawdzić pod kątem własnych odczuc. Natomiast jeśli juz tak bardzo ciągniesz mnie za jezyk to może porównaj z Monitor Audio Silver.  O kolumnach tej firmy może powiedzieć Ci coś Dedal75. Ma, używa i sobie chwali. Nie pamietam tylko jaki model. Silvery cenowo lekko taniej, ale uważam, ze dźwiekowo lepiej. No, ale może to tylko moje odczucie. Poza tym ja osobiście nie jestem zwolennikiem nowych kolumn ze sklepu. Znacznie lepszej jakości w podobnej cenie można kupić używane.

W moich systemach czasem używam Dali Mentor Menuet. Bas mają słabszy od Dynaudio, bo i niskotonowce niewielkie, ale cała reszta, nie wspominając o scenie, bez porównania lepsza. Na ogół używam dużo większych i mocniejszych kolumn.

PS Pisząc o charakterystycznym brzmieniu Dynaudio, nie chodziło mi o brzmienie tych konkretnych kolumn, ale o brzmieniu wiekszości produktów tej firmy. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wyznaczony do odp. 

Część Rega pamiętasz jak się uparłem na Dynaudio nie odradzales jednak Dałeś do zrozumienia jak wyżej specyficzne granie. Sprawdziłem X14 bo emity koleś od którego chciałem je kupić uzywki, śmieszne ale odradzil, zdziwiłem się i nie kupiłem. 

Na X14 się zawiodlem na pewno za dużo kosztują jako nowe 😁 sprzedałem w mig,moze nie przypasowało im pomieszczenie i reszta gratów 😋

Co do MA już nie mam ze 3 lata ale mialem jednak nie Silvery a Bx5 i one zagrały dla mnie zaznaczam, dla mnie najlepiej z Advancem, żaden CA, Marantz, czy Creek które miałem mnie z nimi nie zadowolił. 

I to tyle. 

Co do wypowiedzi tutaj o testach, po co pisać tygodniami, wypożyczyć i sprawdzić w domu bez zbędnych ceregieli i przepychanek później na forum kto ma rację. Do boju 😁. Pzdr

Ps aktualnie grają choć w tym roku prawie 0. 

Heco Celan gt 302 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

My Mamy Karola. Sami go podsycacie. Dolewacie Oliwy do ognia. Lepiej jest unikać, nie dyskutować no po co? Już nie jeden fajny wątek sprowadzić do obliczeń fizycznych.

Może prowadzi sklep tylko wysyłkowy i doradza bez odsłuchu. Kurcze no moze ma to sens? Może to jest przyszłośc Audio ? Tłumaczyć ludziom ile watów ile dB o ile Herców któs potrzebuje.

bardzo ciekawe, tylko mam pytanie, dlaczego Was klienci omijają, może nad tym się zastanówcie i później nie powracają na forum?

Wiem że Wam teraz jest ciężko, ale może ten czas wykorzystajcie na uzupełnienie podstawowych wiadomości z elektroniki i akustyki żeby nie wprowadzać klienta w błąd.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

bardzo ciekawe, tylko mam pytanie, dlaczego Was klienci omijają, może nad tym się zastanówcie i później nie powracają na forum?

Kocham takie generalizowanie na nie wiadomo jakiej podstawie. Grzałem do @S4Home z Łodzi mając w jedną stronę 240 km. i nie po rabat, aby było jasne, tylko właśnie by poznać osobiście Salon z którego przedstawicielem dyskutuję na forum . Mamy czasem inne zdanie ,ale to jest normalne, bo na tym polega dyskusja jednak nikt się nie okopuje na wg. niego jedynym słusznym stanowisku. Piotra nie zastałem, ale za to sympatycznie pogawędziłem sobie o " starych klockach" z człowiekiem, który akurat w ten dzień pracował. Nie padła ani jedna nachalna sugestia , żebym cokolwiek kupił , nie było zachwalania żadnej marki, którą akurat przypadkiem dysponują , wciskania żadnych kabli, które wyniosą mój system na wyżyny audio , nikt mi nie proponował podstawek pod kable , bezpieczników czy zaślepek. Rozmowa była rzeczowa , zwyczajne dzielenie się wiedzą i doświadczeniami  czyli dokładnie to samo co robi Piotr na tym forum od lat. Wiem , że występuje w tej chwili trochę jako rzecznik S4Home / i to całkiem gratis :) / ale wkurza mnie takie rzucanie oszczerstw i wypowiadanie się za innych typu "klienci Was omijają" , zleciłeś jakieś badania ? Przeprowadziłeś sondaż ? Jak tak to jakiej firmie zleciłeś , na jakiej grupie były przeprowadzone ? Bo jak na razie i mam nadzieje , że już nie długo, to takie gadanie przechodzi jedynie w TVP. A co  do drugiej części Twojego zdania, to jak byś zamiast mniemać pokusił się o poczytanie paru wątków, to znalazł byś podziękowania dla Piotra za rzetelne porady. To tyle ode mnie i przepraszam za ten wtręt nie na temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

"klienci Was omijają" , zleciłeś jakieś badania ?

dopisałem że chodzi o forum. Sorry że nie poprawiłem tekstu.

to może wrzucę temat;

Jaki ma wpływ  MDF, drewno i sklejka /obudowy kolumn/ na dźwięk który z nich się wydobywa.  

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol jak chcesz to zrób nowy temat z mdf i pochodne bo tutaj ktos sie zaraz na Ciebie wkurzy ze smiecisz OT.

Jakby co to ja jestem za ale w nowym temacie chetnie poczytam

42 minuty temu, Karol64208 napisał:

 

Jaki ma wpływ  MDF, drewno i sklejka /obudowy kolumn/ na dźwięk który z nich się wydobywa.  

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dawno nie było tak odjechanego wątku na forum. Serio. Niezły kabaret. Tylko autora wątku jakoś nie widać. Jak zajrzy, zobaczy że jest 6 stron będzie miło zaskoczony. Jak przeczyta to co napisane to chyba wyjedzie w Bieszczady. Karol, nie zwijaj się, pisz dalej. Fajna rozrywka w tych ciężkich czasach.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2020 o 15:06, Dedal75 napisał:

I znowu to samo. 

@Karol64208 mam propozycję, załóż swój temat i tam prowadź swoje pseudo-wykłady, na razie wszędzie gdzie się pojawisz tzn co zauważyłem rozpieprzasz ludziom wątki.

Reszcie uczestników sugeruje, przemilczeć pewne sprawy bo za chwilę nic się już z tego tematu zrobić nie da. Pzdr

Dedal75
Twoja propozycja jest bardzo rozsądna - chyba już kilkadziesiąt wpisów w tym wątku nie dotyczy głównego tematu.

Więc prośba do Karol64208:  przestań może w większości swoich postów polecać jedynie wysokoskutecznych kolumn jako złotego środka i jedynego zakupu odpowiedniego na wszelkie potrzeby różnych na wszelkie potrzeby. Oraz nie jest to miejsce na wykłady i spieranie się ze wszystkimi...

Pozdrawiam
PS. Głosowania nie będzie. Dalszego rozwalania wątku też nie ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...