Skocz do zawartości

Kino domowe - salonowe. Zmiana ustawienia na frontowej ścianie.


Stolarz

Recommended Posts

3 godziny temu, Butler napisał:

U mnie w domu. ;) To Plex.

 

Plexa można udostępnić na zewnątrz. ;)

Też w starym mieszkaniu mam TV 3d (LG z pasywnymi okularami, matryca 120 Hz), użyte może z 3 razy. Kodowanie tych filmów jest robione pod jakąś markę TV, standard? Teoretycznie te okulary powinny zadziałać z innym TV który potrafi wyświetlić 120 Hz. Nie żebym chcial jeździć do drugiego lokalu oglądać TV ale okulary gdzieś w szafie mam i może warto poeksperymentować... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam Drzewososki napisał:

Plexa można udostępnić na zewnątrz.

Wiem, mam PlexPass lifetime ;)

2 minuty temu, Adam Drzewososki napisał:

Kodowanie tych filmów jest robione pod jakąś markę TV, standard?

Pod markę nie, ale z tego co pamiętam różnie kodowane są te obrazy. Klikając przycisk 3D mamy trzy opcje i wybieramy właściwą dającą wyraźny obraz przez okulary - obraz jeden nad drugim, obok siebie albo od razu zmieszane. Przynajmniej tak jest na moim Samsungu. Różne TV mają jednak już odmienne patenty na współpracę z okularami. Samsung ma aktywne bo na baterie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adam Drzewososki napisał:

Plexa można udostępnić na zewnątrz. ;)

Też w starym mieszkaniu mam TV 3d (LG z pasywnymi okularami, matryca 120 Hz), użyte może z 3 razy. Kodowanie tych filmów jest robione pod jakąś markę TV, standard? Teoretycznie te okulary powinny zadziałać z innym TV który potrafi wyświetlić 120 Hz. Nie żebym chcial jeździć do drugiego lokalu oglądać TV ale okulary gdzieś w szafie mam i może warto poeksperymentować... 

 

12 godzin temu, Butler napisał:

Wiem, mam PlexPass lifetime ;)

Pod markę nie, ale z tego co pamiętam różnie kodowane są te obrazy. Klikając przycisk 3D mamy trzy opcje i wybieramy właściwą dającą wyraźny obraz przez okulary - obraz jeden nad drugim, obok siebie albo od razu zmieszane. Przynajmniej tak jest na moim Samsungu. Różne TV mają jednak już odmienne patenty na współpracę z okularami. Samsung ma aktywne bo na baterie.

 

Dałoby to w ogóle redę oglądać w najwyższej rozdzielczości przez udostępnienie na zewnątrz?

Mam wątpliwości czy by nie zacinało.

Chyba przez połączenie lokalne znacznie stabilniej streaming z Nas chodzi?

Czy to nie ma znaczenia liczy się tylko jakość internetu?

Titanic jest w 3D? :)

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomieliscie.mi że też mam 3d Samsunga  nie pamiętam kiedy używałem tą opcję . Kupiony na euro 2012 i nie chce się zepsuć . 

Ale sobie przypomnę niedługo bo też staroć projektor mam optomę 750 z 3D może @J4Zwpadniesz ? 

ps.misze z dysku wygrzebać ,bi sporo miałem wstawek z neta w 3d kilka nawet fajnych efektów 👍

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, STELVIO napisał:

@Butler jaka to była kopia tego Avatara nowego co oglądałeś w domu? Warto było puszczać na kinie d? 

Pisałem wcześniej. Ale to wersja robocza, z reguły staram się ich nie oglądać pod kątem zawartości treści. Ma znaczniki i dźwięk PCM. Ale ogólnie obraz żyleta.

34 minuty temu, Artur Mądry napisał:

Dałoby to w ogóle redę oglądać w najwyższej rozdzielczości przez udostępnienie na zewnątrz?

Mam wątpliwości czy by nie zacinało.

Chyba przez połączenie lokalne znacznie stabilniej streaming z Nas chodzi?

Czy to nie ma znaczenia liczy się tylko jakość internetu?

Oczywiście że tak. Ograniczeniem jest jedynie prędkość uploadu łącza przy wysyłaniu, i oczywiście parametry download przy oglądaniu. Filmy które stosunku do wydań BR w 4K są 1:1 mają z reguły bitrate w okolicach 60-90Mb/s. Internet mam 1 Gb/s, ale upload to tylko 40 Mb/s (UPC) więc wysłać ich na zewnątrz bez zacinania/buforowania o najlepszej jakości nie mogłem. Dlatego wykupiłem Plex Pass który pozwala transkodować w locie z całkiem dobrą jakością którą program dostosowuje do parametrów łącza. Jeśli mowa o jakości, to Netflix i Disney na samo strumieniowanie realnie zużywają do 16 Mb/s transferu, dla stabilności usługi warto mieć więc łącze 25Mb/s. HBO Go i Apple TV+ teorytycznie mają w ofercie trochę lepszą jakość bo 25Mb/s. Liderem w polskich  warunkach jest Bravia Core w TV Sony. Tu jest nawet 80 Mb/s i łącze 100Mb/s jest zbyt mało stabilne. Ciekawostka, Sony zaleca wręcz stosownie WIFI które ma wyższy standard przepustowości w sieci domowej (802.11a/b/g/n/ac) w stosunku do wbudowanej karty sieciowej (100Mb/s - co za bzdura, bez sensu kabel przeciągałem).

W połączeniu lokalnym nie ma problemu, NAS QNAP ma 2,5Gb/s, a odtwarzacz sieciowy 1Gbs/s.

Przyznam Wam że nie widzę osobiście różnicy w obrazie w filmach dobrze skompresowanych do bitrate ~20Mb/s (nawet mniej) w stosunku do tzw. Remux (1:1). Ale dźwięk już robi różnicę, DD+ Atmos i TrueHD Atmos to inna bajka.

1 godzinę temu, Artur Mądry napisał:

Titanic jest w 3D? :)

A no jest

titanic.png.3b65339eb4a839cdb027602b268fc0ce.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2023 o 08:20, Artur Mądry napisał:

Ja oglądałem w 3d i 2d, jak dla mnie warto.

W ogóle wydaje mi się, że 3d umiera i niewiele wnosi. 

Nie wiele wnosi ? Właśnie cały urok Avatara to projekcja 3d . Bo akurat mało kto się skupia na fabule i całej reszcie . Film wizualnie wymiata a efekt 3d potęguje wrażenia.  

 

3d umarło kilka/naście lat temu . Zabawa w 3d w domowych warunkach zaczynała się od przekątnej minimum 65" , a gdy było wielkie boom na 3d , to mało kto mógł sobie pozwolić na taką przekątną . Siła rzeczy produkcje w 3d zostały zredukowane / ograniczone.

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluid81 napisał:

Właśnie cały urok Avatara to projekcja 3d . Bo akurat mało kto się skupia na fabule i całej reszcie . Film wizualnie wymiata a efekt 3d potęguje wrażenia.  

 

Tak, wymiata! Do tego stopnia, ze mój dziewięcioletni wnuk przed telewizorem rozgarniał zarośla w lesie na Pandorze😉. Wrażenia niesamowite. 

Ogólnie z filmów 3D na Blu-ray to Avatar, a później długo , długo NIC. Okrzyczany Prometeusz to zaledwie kilka dobrych scen w 3D. Lepszy jest dokument Wszechswiat w 3D lub Afryka w 3D.

PS Mam Sony z 3D aktywnym. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam aktywne.

A jeszcze krzywizna. :) To było coś co po 3D miało przykuć uwagę kupujących. Krótszy ale bardziej intensywny WOW w sklepach :P

W ogóle coraz mniej wydań jest na BD co bardzo martwi.

To chyba pokazuje że tych z oczekiwaniami dzwieku HD jest na prawdę garstka.

Ale sa filmy na które po prostu no trzeba czekac w takiej wersji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To chyba pokazuje że tych z oczekiwaniami dzwieku HD jest na prawdę garstka.

bo ludzie nigdy nie słyszeli tego lepszego dźwięku. Zobacz co się dzieje temacie słuchawek. Przecież jakość słuchawek BT jest fatalna w porównaniu do tych na kablu. Ale ludzie Twierdzą, że jest super bo nie wiedzą nawet jak to ma grać.

To samo jest w przypadku audio i dalej nawet Video. Liczą się cyferki i ma być 4K. Nie ważne, że bitrate 15Mbps ale ma być 4k bo 4k jest lepsze od FHD przecież, no nie?

A w przypadku dźwięku, ludzie tego nie rozumieją. Jedynie jeszcze coś tam im świta w zakresie Atmosa ale już tytaj były temat, że "dioda ma się świecić". Nie ważne, że nic to nie daje, ale ma się świecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

bo ludzie nigdy nie słyszeli tego lepszego dźwięku.

Pytanie czy mają gdzie słuchać. My tu jesteśmy garstką ludzi pasjonatów. Ale potem w przedziale targetowym dla takich platform 18-50 okazuje sie że 1 na 100 ma system lepszej jakości który to wychwyci.

15 na 100 będzie mieć soundbar a 10 pewnie komputerowe głośniki.

Ja tam myslę że te platformy to doskonale wiedza co trzeba zrobić żeby zwiekszyć sprzedaż. I niesyety dla nas zwiekszenie bitrate na kanale audio tym planem nie jest.

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Przecież jakość słuchawek BT jest fatalna w porównaniu do tych na kablu. Ale ludzie Twierdzą, że jest super bo nie wiedzą nawet jak to ma grać.

Mam 4 pary wszystkie na kablu :P

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

To samo jest w przypadku audio i dalej nawet Video. Liczą się cyferki i ma być 4K. Nie ważne, że bitrate 15Mbps ale ma być 4k bo 4k jest lepsze od FHD przecież, no nie?

Dokładnie. Szybka zamotka i marketing działa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...