Skocz do zawartości

Kolumny vintage do lampy


Recommended Posts

@audiowit, @Sanwing, @MobyDick no to mnie Panowie utwierdziliście w moim przekonaniu by nie eksperymentować z kolorami. Teraz kolumny wyglądają "lekko " oczywiście w skali paczek o wymiarach 720 x 820 x 510 , jak by były zawieszone nad podłogą. 

Witek , znam reguły projektantów wnętrz , wiem , że moja chałupa trochę przypomina skansen , ale kocham drewno , jego ciepło , a zarazem wizualną potęgę. No i dla akustyki to lepiej niż metal i szkło :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest dostać lity suchy dąb w postaci kantówki 100 x 100 , klejonka jest pewniejsza , że nic się nie będzie skręcać , drewno klejone naprzemiennie słojami "znosi " działanie własnych sił. Przyznaje , techniczny jestem , ale za to elektronik ze mnie żaden :) Jak wkręcam wkręt to widzę co robię, a te elektrony to ....... , no nie ogarniam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć Tomek.

Dnia 8.11.2020 o 08:48, tomek4446 napisał:

Nawet nie wiecie jak się cieszę , że coś się udało z tym zdziałać

Zaskoczony?😃

Od niedawna wysokoskuteczne kolumny u mnie. 
Mialem dokładnie ten sam problem. Pętla masy. W efekcie „przydźwięk”

Wpisałem, znalazłem Twój wpis i rozwiązałem problem wpinając wszystkie kable pod jedną listwę. 
Efekt jest bardzo zadowalający, tylko przy przyłożeniu ucha coś słychać.

Dziękuję👍
Adam

PS. Dojechał/doleciał mi 4ty Bocianek. Hybrydowy preamp z wejściem na słuchawki na lampach 6Sn7. Jest wpięty w tor z resztą/lampy active. Z niego wyjścia na monosy i subwoofer.

Gra to wszystko bajecznie i jestem całkowicie usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AudioTube napisał:

Zaskoczony?😃

Nooo ! :) 

Fajnie , że udało się rozwiązać problem. Jakie kolumny u Ciebie goszczą ?

5 godzin temu, AudioTube napisał:

Dojechał/doleciał mi 4ty Bocianek. Hybrydowy preamp z wejściem na słuchawki na lampach 6Sn7. Jest wpięty w tor z resztą/lampy active. Z niego wyjścia na monosy i subwoofer.

jak Ci się udało namówić Piotra na takie cudo ?

A , pre masz na drabince rezystorowej czy Alpsie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

jak Ci się udało namówić Piotra na takie cudo ?

Sam zaproponował. Bo chciałbym czasami posłuchać przez słuchawki a córeczka czasami w spokoju netflixa.

Ja kinowy jestem i audio a ona taka normalniejsza 😃 aniżeli tatuś.

Blaze nie miał wyjścia na suba a Piotr nie za bardzo chciał go przerabiać, więc zaprojektował all in one. Blaze w torze dalej rządzi, ale sygnał przechodzi także przez lampy w Firebird/słuchawki. Można także z pominięciem Firebirda/passive.

Teraz tylko po zapewne jakieś planary pojadę z firebirdem pod pachą.

Oba pre na alpsach.

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jakie kolumny u Ciebie goszczą ?

3way wielkie monitory/95dB.

Abstrahując od brzmienia, które jest niezwykłe, to bardzo interesująca technicznie konstrukcja. Na komercyjnym rynku takiej nie ma. Zbliżona to w Jbl S4700, ale jednak dość daleko od niej.

Custom, u Piotra Machnika. Tylko do współpracy z subwoofer. Także set jest jakby od urodzenia „zszyty” i organicznie jako całość.

Kółeczka pod standami, wibroizolatory kulkowe pod kolumnami, midbas 12”, sub także. Fornir pozostał ze starych kolumn. Grały pieknie, ale nie optymalnie.

Za kilka dni Piotr na dystans/on z PL/ja u siebie, dokona korekcji „akustyki” w paśmie sub. Tam gdzie zawsze i wszędzie gdzieś górki i dołki występują.

Subwoofer podłączony do Crowna z dsp.

Długi okres wykonania, z wieloma możliwościami regulacji charakterystyki częstotliwościowej. Ale tak jak ustawił, tak to mi gra i jestem bardzo usatysfakcjonowany.

Ale najważniejsze, że przydźwięk zniknął. Wiedziałem, że na pewno jest rozwiązanie, ale dzięki Twojemu przypadkowi i przyjaznemu losowi problem rozwiązany. 

AD3E09F9-3E76-481E-B0BB-FE4F1A405A95.jpeg

F3D869B3-CC03-4AE0-BC85-C1481377DB89.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Teraz który model snell?.Obecnie mam kolumny dali 450 po modyfikacji .Chciałbym duży wolumen duże instrumenty  duży potężny bas nisko zaznaczony takie namiastka hi-end. 

Czy lampa o mocy 32 wat odda tyle mocy na takie kolumny?.Czy w pokoju o szerokości 3m uzyskam dobrą sterefonie i przestrzenosc dźwięku. 

4 minuty temu, Radek Kostrzewski napisał:

Teraz który model snell?.Obecnie mam kolumny dali 450 po modyfikacji .Chciałbym duży wolumen duże instrumenty  duży potężny bas nisko zaznaczony takie namiastka hi-end. 

Czy lampa o mocy 32 wat odda tyle mocy na takie kolumny?.Czy w pokoju o szerokości 3m uzyskam dobrą sterefonie i przestrzenosc dźwięku. 

 

 

20230627_002221.jpg

Edytowano przez Radek Kostrzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek E3 do 16m2 są raczej za duże. Postawiłbym na serię J. Pewnie facet nie ma zrobionej akustyki. Będzie miał kłopot z basem.

O sorki. Teraz widzę wpis że zdjęciem pokoju. Akustyka jest. Ale i tak rozstaw kolumn czyli baza 1.8m( bo tak pewnie staną kolumny) to dla E za mało. One potrzebują przestrzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinieneś udać się do któregoś ze studiów zajmujących się renowacją starych konstrukcji i posłuchać*. Nie samym Snellem i EV vintage stoi.

* ja kupiłam w ciemno bo nie chciało mi się jechać do Warszawy do Charlie Studio i był to udany zakup. Możesz się skontaktować z panem choćby przez Allegro, na pewno coś wybierzesz:

https://allegro.pl/oferta/harbeth-hl-mk-ii-12582034850

A jeszcze - akurat Snell, przez swoją względną popularność, chyba jest dość często i niezbyt profesjonalnie grzebany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...