Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Doktorum
Witaj na naszym Forum!

Jak możesz to w wolnej chwili wklej jakieś fotki (tylko warto je trochę zmniejszyć, bo w 1 poście można dać max. 1 MB fotek).
Warto też w swoim profilu wpisać miejscowość, to będzie się wyświetlała po lewej stronie nad numerem użytkownika (zresztą dotyczy to również kilku nowych kolegów).

Jaką masz powierzchnię pokoju w którym grasz?

Pozdrawiam
PS. Te ostatnie 3 litery w Twoim nicku mają coś wspólnego z pewną kanadyjską firmą (aczkolwiek pisaną przez "oo") czy to zbieg okoliczności?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco zmieniając temat właśnie testuję AU-alpha 907i MOS limited (!)
Do tej pory ten model to taki dla mnie był mało atrakcyjny ... icon_smile.gif Ale jak to bywa - chciałem dotknąć i tego tematu icon_smile.gif

Powiem Wam, ze może nie jest on typem "przesadnie dokładnego ksero" ale klimat jaki tworzy a przy tym klasa i delikatność przekazu są najwyższej próby ! Nie bez powodu w nazwie ma refernce amplifier AU-alpha907iMOS limited icon_smile.gif Teraz w sumie rozumiem dlaczego zawsze kosztował więcej niż np 907 MR czy inne podstawowe integry z serii 907 ... W sumie schemat jest bardzo zbliżony do B2102MOS i do AU-X1111MOS jednak różni się w paru miejscach i sądzę, że to te zmiany odpowiadają za tak dobry i przemyślany efekt końcowy. Wszystko tu do siebie pasuje ! Widać , że ktoś dokładnie osiągnął zamierzony efekt stworzenia ekskluzywnie grającego urządzenia. Nie ma tu nadmiernej przerysowanej spontaniczności - jest po prostu pełna wiarygodność i klimat ponad wszystko ! Jest wielka przyjemność i poczucie wewnętrznego spokoju ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie tak choć przeciwieństwo to trochę złe określenie raczej upiększona DR icon_smile.gif Chociaż to trochę inne granie. DR jest bardziej surowa i precyzyjna a imos limited to jednak stary schemat i trochę kolorowania - choćby z tej racji - jest na dzień dobry icon_smile.gif Raczej należy ją odnosić do modeli typu 907i , 907 czy 907 L extra bo to ten sam sposób prezentacji. Warto posłuchać bo mi to bardzo przypomina wczesne modele Accuphase oraz najlepsze Luxmany dzielone z serii M np 5 ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907MR gra bardzo szczegółowo, czysto ale przede wszystkim ciepło.
Marantze z którymi obcowałem też grały ciepło, bardzo analogowo czyli tak jak lubię. Jednak w porównaniu do Sansui nie miały takiej szczegółowości.

Na MR dobrze zrealizowany materiał brzmi bajecznie. Muzyki można słuchać godzinami i się człowiek nie męczy. Dźwięk przyjemnie wypełnia pomieszczenie.

Oczywiście chciałbym mieć lepsze cd, kable itp. ale na wszystko przyjdzie czas. Wiem, ze z tej MR-ki można jeszcze sporo wycisnąć.
Bardzo polubiłem moją MR-kę i widzę, że MR-ka bardzo polubiła mnie. Poza tym kręci mnie filozofia firmy Sansui.

Dodatkowo miałem możliwość przesłuchania kilku nowych wzmacniaczy, cd w przedziale cenowym od 9000 do15000 zł i rozczarowałem się niezmiernie. Kaska niemała a dźwięk bardzo przeciętny. A 907MR zaspokaja (póki co icon_biggrin.gif ) mnie w pełni.
AU-X901 też jest bardzo fajnym wzmakiem za pieniądze jakie trzeba za niego zapłacić.
Korzystając z okazji pozdrawiam Czubsiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Belfrem54 zrobiliśmy napad na PioOssa - ale gościnny Gospodarz przeżył, a żaden ze sprzętów uczestniczących w odsłuchu nie doznał uszczerbku!
... no może poza moimi Jamochłonami i paroma kablami, które zmieniły miejsce pobytu i wróciły ze mną wraz z Belfrem54 icon_lol.gif

Wbrew obawom Piotrka - obu nam bardzo się podobała gra AU-07 na poddaszu i doceniliśmy wkład Piotrka w rozmieszczenie i skonfigurowanie systemu. Parę propozycji z naszej strony padło i mam nadzieję, że wizyta poprawiła humor nie tylko nam, ale i właścicielowi ładnego zestawu SANSUI!
U góry grały: SANSUI AU-07,
CD - to zmodyfikowana mała Alfa (pięćsetka) stojąca na platformie Divine Acoustics Gravity z kablami tej samej firmy
kolumny - mocno modyfikowane (wiadomo przez kogo) D570
IC - ??? Piotrek - pomóż!
Kolumny (basreflex z tyłu) miały ok. pół metra z tyłu do ściany, a głośnik niskotonowy 165mm w podstawie bardzo ładnie schodził w tych warunkach akustycznych. Scena jak najbardziej poprawna, no i z czasem pewnie będzie trochę większa strefa najlepszego odsłuchu (na razie jest "jednofotelowa").
AU-07 nie miała problemów z ich napędzeniem.

A na koniec (w ramach poszukiwań lepszego CDka do Sansui) pograł CD Myryad MCD600.
Chociaż bardziej sensowne jest stwierdzenie "jako porównanie" a nie jako "lepszy odtwarzacz" - bo Myryad zagrał po prostu inaczej (z lepszą sceną i rozdzielczością), a dopiero po wylądowaniu na platformie Gravity pokazał pełne pasmo (bez platformy brakowało dołu).
Trzeba jednak pamiętać, że odsłuch był stosunkowo krótki, Myryad był może z poł godziny nagrzewany - a CD Sansui to najniższa Alfa.
Więc było to raczej pokazanie, że można inaczej - niż końcowe poszukiwania i odsłuch CDków z wyższej półki (te się "nie załapały" na wizytę).

Pozdrawiam
PS. PioOss - wielkie dzięki za zaproszenie i miłe spotkania (również Markowi - za towarzystwo). Ciąg dalszy opisu nastąpi o trochę normalniejszej porze...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanie, Marku

Było niezmierni miło Was gościć. Zapraszam ponownie, bo jak to w takich przypadkach bywa czas płynął zdecydowanie za szybko.

RoRo, IC to Acoustic Revive Line 1.0-R
A co do kolumn, to warto dodać, że br był w połowie przysłonięty . Podobnie było , gdy Jamo stały w o wiele większym salonie. Jak na tak niewielką konstrukcję produkują one taką ilość niskich tonów, której nie powstydziłyby się niejedne większe kolumny.

Co do poradzenia sobie Au07 z jamo - to nie było innej możliwości. Bo Au07 bez problemu doskonale radzi sobie ze znacznie większymi i trudniejszymi kolumnami .
Strefa odsłuchowa jest "jednofotelowa' - bo po pierwsze to moje królestwo, a po drugie, jak sami przyznacie, wniesienie czegokolwiek większego na ta moją antresolę nie jest proste... a jeszcze nie udało mi się znaleźć sofy dwuosobowej jednocześnie wygodnej i lekkiej. Ale poszukiwania trwają. Może do następnej wizyty się uda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szkoda, bo wyciągnołbyś jeszcze wiecej przestrzeni icon_smile.gif

Mógłbyś coś napisać o swoich wnioskach z odsluchu 907MR?




Wczoraj wieczorem wysunąłem za namową kolego Audiowit kolumny ok. 20cm do przodu (czyli stosunkowo niewiele).
To jest jakiś dziki obłęd. Wszystkiego przybyło a w szczególności basu (którego mi cały czas brakuje). To tak jakbym zaczął słuchać muzyki na nowo, na jakimś trochę lepszym sprzęcie. Nawet moja kochana żona w momencie kiedy usłyszała wysunięte kolumny natychmiast stwierdziła, że rzeczywiście lepiej grają (czyż trzeba lepszej rekomendacji). Szoooook icon_biggrin.gif

Wielki dzięki Audiowit za sugestię odnośnie ustawienia kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się chłopaki bawicie. Słyszałem, że było intensywnie.

A u mnie w systemie sansujowym przejściowo pojawiła się parka gości. Kolumny docelowo wylądują w systemie głównym.
Są to kolumny których zwrotnicę zaprojektował Andrzej Kisiel. Zbudowane są przez Roberta. Jednego z najlepszych, a w/g mnie najlepszego icon_wink.gif
Przetworniki to najwyższa liga Scan Speak Iluminator.

Piotrek, Romek, Marek specjalnie dla Was
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry166259

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prócz CD α507 pojawiła się też 917xr na odsłuchu? Roman, może trudno sobie to wyobrazić ale jest jeszcze model poniżej 507 - 307. Wydana rok wcześniej o wadze ,,ciężkiej" całych 4 kilogramów icon_wink.gif
A skoro mowa o odtwarzaczach to do 2 tygodni powinna pojawić się u mnie na teście α607. Więc napiszę co nieco i wrzucę fotki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A prócz CD α507 pojawiła się też 917xr na odsłuchu? Roman, może trudno sobie to wyobrazić ale jest jeszcze model poniżej 507 - 307. Wydana rok wcześniej o wadze ,,ciężkiej" całych 4 kilogramów icon_wink.gif
A skoro mowa o odtwarzaczach to do 2 tygodni powinna pojawić się u mnie na teście α607. Więc napiszę co nieco i wrzucę fotki.



MAriusz

to właśnie jest ta część "salonowa" : 2103, 907xr, Au07 , 917, JBL , kryna, acoustic revive, acoustic divine kable + platforma.
co sie nic nie pochwaliłeś 607 wcześniej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Audiowit, to teraz tylko wygrzać te prześliczne kolumienki, poczekać aż wzmacniacz się z nimi polubi za pośrednictwem kabelków (impedancja oddziałuje na wzmacniacz) i za jakiś czas odlecisz do Audiofilskiego Nieba !

Gratuluję.

Z innej beczki.

Wczoraj po wielu latach udało mi się skompletować większość części potrzebnych do zrobienia na jeszcze poważniej zasilacza w AU-X911DG MOD by Czubsi & Pygar.
Oryginalne rezystorki przeszły na zasłużoną emeryturę a ich miejsce zajęła "dobra zmiana" .
Główne rezystory 6k8 na Audio Note Tantalum , cała reszta rezów na Sinkoh Tantalum.
Wymieniono parę Silmic ARS 470/50 na Silmic ARS Super Gold oraz Silmic II RFS 10/35 na Silmic ARS 10/50.
Dodatkowo do pary Silmic ARS Super Gold 100/50 dodano bocznik ASC 10000pF dla każdego z nich.
Przy okazji Piotrek znalazł dwa stare, fabrycznie oryginalne luty. które zaczynały biec w stronę światła i przywrócił je do świata żywych, resztę polepszył i odświeżył, by służyły dla następnych pokoleń.
Na koniec wszystkie złączki i złącza zostały zakonserwowane i ulepszone płynem DeoxIT Gold, dzięki czemu zatrzymano proces utleniania i poprawiono przewodnictwo.

Teraz czeka go długie wygrzewanie i gdzieś na wiosnę powinien wrócić do poprzednich osiągów, bogatszy o więcej aspektów i znaczną poprawę w szlachetności oraz subtelności wyrazu.

Póki co słychać, że nowe części "hamują" przepływ prądu, bo gra zdecydowanie ciszej na tych samych podziałkach potencjometru ale to typowy i normalny objaw. Gdy "przepłucze" go wystarczająca ilość świeżego prądu, to się odetka i otworzy z pełną mocą, by ponownie czarować gości upojną muzyką przez duże "M".

Pozdrawiam i życzę Wszystkim udanych polowań w tym najobfitszym okresie na wymarzone cacuszka.
Pygar

P.s Od wczoraj można zaktualizować nazwę modelu na AU-X911DG MOD by Czubsi & Pygar & Piotrek608 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, foty będą na pewno bo z tego co widziałem w sieci to jest dość ciekawa konstrukcja. Ale rzeczywiście brakuje zdjęć dokładnych w dużej rodzielczości Jak na model z serii 607 prezentuje się pod wieloma względami jakby miał to być model wyższy. Obudowa, dolna płyta, boki, góra i tylna ścianka z miedzi niektóre elementy a na pewno dekoder HDCD ekranowany płytką miedzianą.. Bardziej dopracowany układ zasilania z dwoma silmikami po 4700mikro, Oczywiście ma swoje słabe strony ale musieli na czymś zaoszczędzić.
Z tego co słyszałem to w porównaniu z wysokimi modelami jej dźwęk jest nieco szorstki i ma słabszą głębie. Jednak przy płytach SACD to się zmienia i to bardzo. Mam w swojej kolekcji dwie płyty SACD więc będę mógł sprawdzić
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...