Skocz do zawartości
Belfer54

SANSUI - moja ulubiona marka

Recommended Posts

Z AU- ..... i AU-X.... to wcześniejsza historia. Z lat 80-tych pierwszych serii Alpha. Zawinili księgowi. Kryzys walutowy i gospodarczy ale ten był w latach 80-tych (raczej pierwsza połowa!) i to wówczas firma wpadła już w nie do odrobienia tarapaty. To wówczas te "odchudzone" produkty oznaczone AU-X....  potwierdziły "klapę" w sprzedaży. Nie tylko w Europie. Jeżeli twierdzicie inaczej, to gdzie są produkty, poprzedzające DR-ki, jak Alpha ..7Exrea na 220V? 

Dlaczego w przypadku DR-ek (rok 1990) powrócili do oryginalnych oznaczeń i co to dało, że nigdy nie było masówki w przypadku MRX (kilkanascie sztuk sprzedanych lata potem!), a wcześniejsze od MR-rek - KX, XR w wersji na Europę 220V?? Po "sukcesie" DR-ek wycofanie z rynku Europy. Pierwsze lata 90-te to koniec bumu gospodarczego w Japonii? 

Jeżeli twierdzicie, że w Europie sprzedawali bardzo dużo Alpha 707DR, czy innych póżniejszych Alph, to gdzie to wszystko się podziało? Sprzęt jest ale na 100V. 

Edytowano przez san-sui

Widzę że wpis przeedytowany bez odpowiedzi San-sui (to zmienia kontekst tego o co pytałem). Kryzys walutowy i gwałtowna aprecjacja jena miała miejsce w drugiej połowie lat 80. Może ma to przełożenie na sytuację firmy. Ale na pewno a nie "raczej" ma to znaczenie dla wiedzy ogólnej, jak ją przedstawiamy ogółowi. 5 lat w tą czy inną stronę (posługując się sformułowaniem pierwsza połowa) ma znaczenie.

https://www.nber.org/papers/w14816

https://www.google.com/amp/s/amp.abc.net.au/article/4728606

Edytowano przez piorut
Literówka

16 minut temu, piorut napisał:

Widzę że wpis przeedytowany bez odpowiedzi San-sui (to zmienia kontekst tego o co pytałem). Kryzys walutowy i gwałtowna aprecjacja jena miała miejsce w drugiej połowie lat 80. Może ma to przełożenie na sytuację firmy. Ale na pewno a nie "raczej" ma to znaczenie dla wiedzy ogólnej, jak ją przedstawiamy ogółowi. 5 lat w tą czy inną stronę (posługując się sformułowaniem pierwsza połowa) ma znaczenie.

https://www.nber.org/papers/w14816

https://www.google.com/amp/s/amp.abc.net.au/article/4728606

Umocnieniu waluty towarzyszył bum gospodarczy w Japonii lub odwrotnie. "Olali" Europę. 

Zauważyłem błąd. 

Edytowano przez san-sui

Kiedy był kryzys walutowy? Napisałeś "raczej w pierwszej połowie". Najprostsze pytanie: Kryzys walutowy był w pierwszej połowie czy drugiej połowie lat 80.? Odpowiedz proszę wg powszechnie znanych książek, zajęć na studiach etc.

Edytowano przez piorut

1 godzinę temu, piorut napisał:

Kiedy był kryzys walutowy? Napisałeś "raczej w pierwszej połowie". Najprostsze pytanie: Kryzys walutowy był w pierwszej połowie czy drugiej połowie lat 80.? 

Kryzys gospodarczy i waluty miała "reszta" świata, głównie USA. Słaby USD po 85r, zażegnał go. Słaby rynek, słaba waluta. Mocny rynek, umacnia się waluta. Waluta to taki "hamulec" równoważący przegrzaną gospodarkę, a "napęd" dla słabnącej. 

Edytowano przez san-sui

Możesz odpowiedzieć wprost na zadane pytanie. Poprosiłem Cię grzecznie. Kryzys walutowy w Japonii miał miejsce w:

A) pierwszej połowie l.80

B) drugiej połowie l.80

Albo A) albo B). Możesz odpowiedzieć?

1 godzinę temu, piorut napisał:

Możesz odpowiedzieć wprost na zadane pytanie. Poprosiłem Cię grzecznie. Kryzys walutowy w Japonii miał miejsce w:

A) pierwszej połowie l.80

B) drugiej połowie l.80

Albo A) albo B). Możesz odpowiedzieć?

A) Yen osłabł ok 20 - 25%. 

Już napisałem wyżej. W drugiej połowie B), Yen umocnił się (zdrożał) 2 x do dolara, wraz z rosnąca gospodarką Japonii. Z grubsza z 0,4 $ za 100 Y do 0,8 $ za 100 Y. W tym czasie w Japonii był szybki rozwój gospodarki.  

Mocna waluta = tanie surowce!

W drugiej połowie B) kryzys miał ale USD w USA. 

Edytowano przez san-sui

Skoro już jesteśmy przy pytaniach 😊

Mam pytanie do Pawcia 😉 @czubsiczy według Ciebie lepiej pójść w stronę b2103 czy 907Limited? W rozumieniu poprawy dźwięku i wejścia na wyższy poziom. 

Zdaje sobie sprawę , że to dwa różne urządzenia i pytanie jest w znacznym uproszczeniu, ale może w tym jest sens...

PS 

Opinie pozostałych również mile widziane ☺

11 minut temu, san-sui napisał:

A) 

C) 😜

@faszi

To baaardzo ciekawe pytanie i wiadomo że nie łatwo posłuchać tych wzmacniaczy w jednym miejscu. Zanim Piotr @piorut postanowił rozstać się ze swoim 2103 to planowałem podrzucić do niego na odsłuch 907 Limited. Teraz chcę wypożyczyć 2103 posłuchać u siebie i przekonać się jak daleko lub blisko mu do Limited. Może Piotr zdecyduje się mnie odwiedzić przy jakiejś specjalnej okazji :) Jak dotąd gościł u mnie tylko @Samcro a zmiany są powiedziałbym Wielkie.

Przez większość czasu gram B 2302 a NRA stoi bo jej dźwięk ( przynajmniej dla mnie) jest zbyt zbliżony do końcówki. Nie chcę żeby sytuacja się powtórzyła z 2103. 

16026726292847924106795716496710.jpg

Edytowano przez Wuwuzela
Literówka

Teraz zauważyłem, że kolejne zmiany w Twoich postach San-Sui. Niestety osoby, które przeczytają wpisy kolegi San-sui później nie zobaczą wielokrotnych zmian w obrębie jednego posta. To zmienia kontekst, znaczenie wypowiedzi. Tak się nie robi.

Edytowano przez piorut
Dodanie nazwy użytkownika

1 godzinę temu, faszi napisał:

Skoro już jesteśmy przy pytaniach 😊

Mam pytanie do Pawcia 😉 @czubsiczy według Ciebie lepiej pójść w stronę b2103 czy 907Limited? W rozumieniu poprawy dźwięku i wejścia na wyższy poziom. 

Zdaje sobie sprawę , że to dwa różne urządzenia i pytanie jest w znacznym uproszczeniu, ale może w tym jest sens...

PS 

Opinie pozostałych również mile widziane ☺

C) 😜

@faszi

Moim zdaniem to zupełnie dwa światy (niezależnie od faktu integra- końcówka), mimo, że oba MOSy.

Dla mnie "ilość MOSa w MOSie " w  907 Ltd jest podobna do 2105. Znaczy, jest bardzo mocno zaznaczony, słyszalny i odczuwalny w każdym dźwięku. Daje blask, przestrzeń, powietrze, ciepło.... W 2103 tego nie ma aż tyle, i to niezależnie czy porównamy z 2105 czy 907Limited. W 2103 mos nie wpływa tak i nie wywiera tak olbrzymiego wpływu jak w pozostałych dwóch. 

Ponieważ widzę, że jesteś na etapie "miotania się" i szukasz, co by tu zrobić, żeby sobie udowodnić :) że XR jest fajna lub nie, to proponowałbym porównać na początek integry.  XR i MR. A później XR i LTD - NRA i AU-07 i . Jakakolwiek końcówka to jest inne granie. Ja sam nie odważyłbym się specjalnie porównywać 2103 do 907LTd...w sumie 2105 z 907Ltd też nie.

@Wuwuzela

No jak się zmieniło dużo, od czasu gdy byłem, to nie bardzo sobie potrafię wyobrazić, gdzie jesteś dźwiękowo teraz - bo ja wtedy już nic bym nie ruszał :) 

Tak więc, może jak rozpocznie się sezon, trzeba będzie przyjechać 🏍️ motongiem, posłuchamy dzień czy dwa a później pojedziemy na Glossglockner  albo gdzieś :) 

Edytowano przez Samcro

@Samcro Nawet nie wiesz jak mnie ucieszył ten pomysł. Sansui a potem alpejskie serpentyny. Ogłaszam że zimy w tym roku nie będzie.

Limited słucham przez C2301 i być może nie ma tu tak zaznaczonego mosa. To prawda co piszesz o 2103 - można nie rozpoznać że to mosfet.

U mnie LTD na zmianę gra z AU-07.

Więc różnica jest słyszalna mos- i nie mos.

I żadnego nie oddam i nie zamienię.

Wiedziałem, ze pomysł  Ci się spodoba. 

Teraz myślę nad wymianą na coś większego, 1000-1200 ccm, 100-130 km :) 

Edytowano przez Samcro