Skocz do zawartości

DAC pod wzmacniacz


Dzik

Recommended Posts

6 minut temu, Rega napisał:

No właśnie - skoro nie jesteś młody to wiesz doskonale że pierwsza część Twojej wypowiedzi odnosi sie także do Ciebie, ale mam wrażenie że żądasz od innych tego do czago Sam się nie stosujesz.

Niczego od nikogo nie żądam i nie udaję tutaj znawcy. Cała ta dyskusja zyskałaby na wartości, gdyby użytkownicy, którzy twierdzą, że przetworniki różnie brzmią zrobili przynajmniej jedną z dwóch rzeczy:

1. Udowodnili to za pomocą obiektywnego testu.

2. Wskazali, z czego ta różnica wynika.

Póki co nikt nie był w stanie dokonać żadnej z tych rzeczy, a zamiast tego jest prężenie muskułów i powoływanie się na swoje rzekome osłuchanie.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ale tu chyba nikt się się na swoje osluchanie nie powołuje. Ciekawi nas tylko, to że gość, który chyba nigdy w życiu nie słyszał nic, na podstawie reduktora szumu, jakiegoś Amira i jakiegos pisma, bez odsłuchu kupuję sobie coś, czego na oczy nie widział i jeszcze poucza jak co i z jakiego powodu.

Jesteś chłopie wytworem wirtualnego świata.

Muszę to jakoś pokopiować i kumplom pokazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w nawiązaniu do Reduktora Szumów i daków. Wklejam filmik gdzie po naprawie dakowzmaka pan Krzysztof jak to ma w zwyczaju wypowiada się na temat brzmienia urządzenia (od 13:50) jako przetwornika do komputera (D/A). Jeżeli Krzysztof znający się na elektronice wystarczająco by projektować urządzenia audio pisze wprost o "graniu" daka w kontekście tezy, że wszystkie grają tak samo to o co chodzi? Kłamie? Ten nie jest wystarczająco transparentny (datasheet)? ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

na podstawie reduktora szumu, jakiegoś Amira i jakiegos pisma, bez odsłuchu kupuję sobie coś, czego na oczy nie widział i jeszcze poucza jak co i z jakiego powodu.

Przecież nawet nie wiesz, co zamierzam kupić i na jakiej podstawie, lol.

Widzę, że masz jakiś niezdrowy zwyczaj przypisywania ludziom ciemnoty, którą sam wymyślasz, a potem polemizowania z nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Mariusz, nie nabijaj mu licznika ;)

Ludzie go nie rozumieją. On się zapomina często ale jak wstawił ranking wzmacniaczy wg jego kryteriów to niejednemu podpadł. Wzmacniacze lampowe na topie? Litości. Warto posłuchać słów Krzysztofa o brzmieniu urządzeń. Podobno wszystkie powinny grać tak samo, a jednak tak nie jest. Witek nie męcz Dzika. Do pewnych spraw trzeba dojrzeć ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że tez nie cierpię recenzji kolesia z kanału YT Z Reviews, bo są irytujące. Ale ten film obejrzałem ciekawości, bo jego eksperyment jest zbieżny z tematyką wątku, a koleś doświadczenie w odsłuchach ma duże.

No ale przecież łatwo unieważnić jego stanowisko w sprawie tym, że film jest tak trudny do obejrzenia, że wręcz jest to niemożliwe. A więc eksperyment nie istnieje 😅

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dzik napisał:

Przecież nawet nie wiesz, co zamierzam kupić i na jakiej podstawie, lol.

Widzę, że masz jakiś niezdrowy zwyczaj przypisywania ludziom ciemnoty, którą sam wymyślasz, a potem polemizowania z nią.

to standard u tego "góru"

1 minutę temu, TomekN napisał:

No ale przecież łatwo unieważnić jego stanowisko w sprawie jednym słowem: "zwymiotowałem" 😁

 

może wpierw przeczytaj dokładniej chłopaku 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekN napisał:

Przyznam, że tez nie cierpię recenzji kolesia z kanału YT Z Reviews, bo są irytujące. Ale ten film obejrzałem ciekawości, bo jego eksperyment jest zbieżny z tematyką wątku, a koleś doświadczenie w odsłuchach ma duże.

No ale przecież łatwo unieważnić jego stanowisko w sprawie tym, że film jest tak trudny do obejrzenia, że wręcz jest to niemożliwe. A więc eksperyment nie istnieje 😅

 

Może, to dobrze, że nie słychać różnic między dać, bo mam między innymi taki dać jak na obrzyganym filmiku, tylko niższy model. Czyli nie przepłaciłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TomekN napisał:

No ale przecież łatwo unieważnić jego stanowisko w sprawie tym, że film jest tak trudny do obejrzenia, że wręcz jest to niemożliwe. A więc eksperyment nie istnieje

Tomek Ty mi nie mów o tym kolesiu i jego doświadczeniu . Obejrzałem jego filmik o DDRC i gdybym kurna tak robił jak On ,to do dzisiaj bym nie wiedział co mam w domu.  to , że ktoś robi show , to jeszcze nie znaczy , że jest wyrocznią. Już bardziej ufam " Redaktorowi szumu " niż temu gościowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariuszZ napisał:

Jak popatrzysz w parametry (datasheet) to zobaczysz, że wzmacniacz jest wystarczająco transparentny by nie grał (SINAD 100dB) ;) Poza tym wypowiedział się o urządzeniu jako przetworniku, nie wzmacniaczu. 

Mam wzmacniacz słuchawkowy (Dragonfly RED), którego używam z głośnikami komputerowymi. Całe pasmo jest wyraźnie podbite/wzmocnione. Nie wychwyciłem, aby gość mówił konkretnie o przetworniku w kontekście brzmienia, wg mnie mówi o urządzeniu jako takim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dzik napisał:

Mam wzmacniacz słuchawkowy (Dragonfly RED), którego używam z głośnikami komputerowymi. Całe pasmo jest wyraźnie podbite/wzmocnione. 

No Panowie mówiłem, że to Hit forum.

Ale to nie jedyny nowy wszechwiedzący nabytek tego forum ;)

Dziku, szkoda, że jesteś z Uodzi, bo po fajki byś mi skoczył. Choc nic straconego, Tomek nie zapomniałeś kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nie mam takich dylematów jak te wszystkie mądre głowy. Idzie oszaleć przecież kombinując co tu do czego podłączyć żeby dobrze brzmiało.

Ciepły wzmak + zimne kable + neutaralny dac + ciepły kabel + zimne kolumny :D

Ładnie się tam bawicie w tym Archeo :D

A już jakieś teksy o tym, że ktoś młody i gówno wie to już można tylko xD skomentować.

Jestem zbyt głupi/młody/biedny na bycie audiofilem czy wręcz odwrotnie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dzik napisał:

Cała ta dyskusja zyskałaby na wartości, gdyby użytkownicy, którzy twierdzą, że przetworniki różnie brzmią zrobili przynajmniej jedną z dwóch rzeczy:

1. Udowodnili to za pomocą obiektywnego testu.

2. Wskazali, z czego ta różnica wynika.

Póki co nikt nie był w stanie dokonać żadnej z tych rzeczy, a zamiast tego jest prężenie muskułów i powoływanie się na swoje rzekome osłuchanie.

O czym ty gadasz teraz?

1. Zapraszam do siebie na ślepe testy.

2. Z budowy, z zastosowanych elementów, z filtrów/procesorów

Wygrałem medal?

Przestań już pisać bzdury tylko do cholery kup jakiś DAC i go porównaj ze swoim, a potem go zwróć. Przestań być takim leniem i liczyć na to, że ktoś Ci teorie względności dla jaśnie Pana będzie tłumaczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

szkoda, że jesteś z Uodzi, bo po fajki byś mi skoczył.

Skocz sobie lepiej po nowy kabel, może tak ci otworzy scenę muzyczną, ze usłyszysz podpierdującego dźwiękowca w studiu siedzącego za szybą. Jak ktoś ci nie uwierzy, to znaczy, że ma tańszy sprzęt od ciebie i jest nieosłuchany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dzik napisał:

Mam wzmacniacz słuchawkowy (Dragonfly RED), którego używam z głośnikami komputerowymi. Całe pasmo jest wyraźnie podbite/wzmocnione. Nie wychwyciłem, aby gość mówił konkretnie o przetworniku w kontekście brzmienia, wg mnie mówi o urządzeniu jako takim.

Z głośnikami komputerowymi. To jest hit forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audiowit napisał:

No Panowie mówiłem, że to Hit forum.

Ale to nie jedyny nowy wszechwiedzący nabytek tego forum ;)

Dziku, szkoda, że jesteś z Uodzi, bo po fajki byś mi skoczył. Choc nic straconego, Tomek nie zapomniałeś kupić?

Za niedługo będą DzikTesty i kolejne rzesze wielbicieli będą wierzyć w każde słowo guru forumowego który dopiero co kupił pierwszy zestaw stereo...

Ja jak kupowałem swój pierwszy poważniejszy zestaw czytałem, radziłem się słuchałem i z czasem doszedłem do tego co ma sens a co nie, choć nadal masy rzeczy nie wiem i po kilku latach nadal życzliwi ludzie potrafią wskazać co można lepiej zrobić. 

Kraft pamiętaj że ja byłem na tym forum jak się pojawiłeś znam twoje tezy z tamtego czasu i obecne też, wiem jak doszedłeś do poziomu eksperta doradzającego pośrednio co jest lepsze a co gorsze. 4 lata dorosnąć do poziomu rhedaktorów z czasopism audio to niezły wynik to faktycznie Ci się udało. Nic bym się nie odzywał jakbyś miał pomieszczenie pomierzone, miał doświadczenie sporo przesuchanego sprzętu, ale co ja piszę, 6 gąbek i kopiuj wklej z neta dziś czyni ekspertem...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DudasDudek napisał:

Z głośnikami komputerowymi. To jest hit forum.

To są głośniki, które mam podłączone pod kompa i nie wiesz nawet jakie. Poza tym rozumiem, że potrzebuję zajebistego sprzętu (takiego super jak masz ty!), żeby stwierdzić to, co napisałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

To są głośniki, które mam podłączone pod kompa i nie wiesz nawet jakie. Poza tym rozumiem, że potrzebuję zajebistego sprzętu (takiego super jak masz ty!), żeby stwierdzić to, co napisałem.

 

No to się pochwal, ja zaczynałem od Edifierów w porownaniu do zestawu zbudowanego ze wzmacniacza stereo i kolumn pasywnych to była kupa, ale nie wstydzę się to było jakieś 5 lat temu :) doświadczenie zostało, a oczywiście wcześniej miałem inne komputerowe grajki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...