Skocz do zawartości

Słuchamy oczami czyli design w audio


Asia

Recommended Posts

Dnia 26.03.2023 o 21:44, MarcKrawczyk napisał:

co do fotela, jeśli to oryginalny eames za 45 tysi, to jest to możliwe, od mojego na pewno,

Właśnie mi uświadomiliście jaki ja ciemny jestem :) Ku..a do głowy by mi nie przyszło , że fotel może tyle kosztować ! A ja dotąd myślałem , że to co sprzedaje tanie nie jest :) Cóż idę do roboty , i wyrówna się ceny do fotela , by wstydu nie było :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcin/tak sobie kmninię ba podstawie nick😊

@MarcKrawczyk 

Na ostatnim zdjęciu, które wkleiłeś widzę fotel z podnóżkiem. 
Mam potrzebę coś „takiego” posiadać.

Czy zechciałbyś mi pomóc i inni koledzy także. Jak się taki fotel nazywa? Może jakieś linki. Nie wiem, ile on kosztuje. Może dam radę, a jeśli nie, to może są inne modele, marki itp Dać do wykonania chyba trudno będzie.

Jednym słowem, pomocy mi trzeba😊

Mam abonament na Google, ale nie lubię „siedzieć” i szukać, bo się szybko irytuję i rezygnuję.

 

A drugie pytanie, prośba.

Na tym zdjęciu z fotelem widzę audiorack, gdzie na najwyższym „piętrze” leżą dwa elementy/ukośnie, na podstawkach.. Co to jest?

Dziękuję mega serdecznie.

Adam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję na podobnie wykonanym ale na pewno nie za taka cenę. Tylko ze juz nie pamiętam w ktorym sklepie z meblami. Pamietam tylko że wizualnie mi sie bardzo podobało sklejka/fornir jako stelaż i na wierzchu czsrna skóra, podnożek też był. Mozliwe ze ktoś w jakimś stopniu sie wzorował 🤔

A jesli chodzi o wygodę to o ile estetycznie był ładny to siedziałem krótko może z 2minutki... za krótki czas. Przypominam iz mowa o nieco innym modelu wiec to nie jest recenzja/test/opis żadnego z powyzszych tu zamieszczonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, dzięki.

Lajka nie dam, bo za krótko w nim siedziałeś.😉

Zaobserwowałem, że są wieczory, kiedy muzyka/brzmienie mi smakuje, ale coś w plecach, biodrach przeszkadza. Posluchalbym dłużej, ale jakaś niedogodność się utrzymuje.

Prowadzę mega aktywny tryb życia, rozumiem jak „działają” mięśnie, kręgosłup, stawy itp Zatem wstaję, robię przerwy. Jednak moje obecne siedzisko jest chyba niedostosowane do dłuższych odsłuchów. 

Nie mam także podnóżka. 

Zauważyłem, że conajmniej 6 mcy/jesień i zima jednak w domu  więcej przebywam i gdzieś tam „siedzę”. Dlaczego nie miałbym siedzieć wygodnie.

No i zobaczyłem kilka zdjęć z tego typu designem.
Liczę na was koledzy i wasze doświadczenia z tego typu fotelami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AudioTube napisał:

Zaobserwowałem, że są wieczory, kiedy muzyka/brzmienie mi smakuje, ale coś w plecach, biodrach przeszkadza. Posluchalbym dłużej, ale jakaś niedogodność się utrzymuje.

A pewnie wtedy to nawet najlepszy "kawałek" nie smakuje tak dobrze jak powinien. Na szczęście nie narzekam na tego typu dolegliwości.

8 godzin temu, AudioTube napisał:

Jednak moje obecne siedzisko jest chyba niedostosowane do dłuższych odsłuchów. 

Może tak być🤔 zastanawiam się jak przetestować w krotkim czasie dany mebel (fotel/kanapa itp.) by na podstawie takiego krotkiego "posiedzenia" optymalnie określić że nie bedzie doskwierać podczas dluzszego użytkowania. 🤔

Bo raczej nikt przed kupnem nie bedzie siedział na nim 4 godziny w sklepie, podobnie jak nikt nie nocuje np. W Ikei na materacu 😜

 

A wybrać coś trzeba🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...