Skocz do zawartości

kolumny "na kółkach"


Recommended Posts

30 minut temu, audiowit napisał:

Wyglądają nienajgorzej. Trochę boję się, że przy czarnych kefach będą zbyt kontrastowe. Z drugiej strony nie mogę ich ruszyć bo kolce przy 45kg sieją spustoszenie na podłodze.

Kupiłeś bez hamulców?

Pryśnij czarnym sprayem. Kto tam będzie zaglądał czy lakier oryginalny. A swoją drogą, w MRÓWCE widziałem podobne z czarnymi kółkami.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

W Krk nie ma mrowki.

Kiedyś cywilizacją do Ciebie też dotrze , głowa do góry :) 

przejrzyj tą stronę

https://sklepzkolami.pl/kategoria-produktu/do-domu-ogrodu/?gclid=CjwKCAjwz5iMBhAEEiwAMEAwGOAsF236bXtmZdcNSiL6R936vhd-BNt0AYCZ5DDUPwBuf2nxgbzfMhoCI0sQAvD_BwE

przynajmniej podają dokładne parametry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małym problemem w kółkach dostępnych w Polsce jest to ze najczęściej mocowane są na cztery wkręty zamiast na centralny bolec z gwintem pasującym do otworu po oryginalnych nózkach. No, ale zastosowanie wkrętów nie stanowi problemu. Chyba , ze ktoś nie chce dodatkowych 16 otworów po wkrętach, w ściance dolnej kolumn. U mnie hamulce nie są potrzebne. Nie mam problemu z krzywą podłogą. Kolumny stoją nieruchomo. Kółka w kolumnach mam od ponad dwóch lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No więc ... po dłuższym czasie...

Niech ktoś mi wyjaśni ajkim cudem podniesienie kolumny o 2cm może wpłynąć na niskie tony. To że wysokie czasami stały sią natarczywe, mogę sobie jakoś jeszcze wyobrazić że efekt promieniowania poza osią (dotychczasowa) bla bla bla

Ale niskie tony?

otwór basrefleksu jest na wysokości 28cm od podłogi. Czyli na kolcach był 26cm. 2cm stanowi jakiś mikroskopijne pierdnięcie dla fali o częstotliwości np.50 hz

Wysokie - wlaczę poprzez dodanie podkładek z tyłu kolumny - dzięki czemy troszkę ją pochyliłem do przodu

IMG20211214105036.thumb.jpg.41cbe2fcb41f0f72cd2703b107ee2a8f.jpg

@Bartek Chojnacki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Ale niskie tony?

otwór basrefleksu jest na wysokości 28cm od podłogi. Czyli na kolcach był 26cm.

Jesli możesz to zamontuj spowrotem kolce i zrób dwa ustawienia mozliwie "skrajne" wzgledem siebie, czyli najwyżej i najniżej. Czy wówczas również zachodza zmiany w dźwięku?

Myślę ze wykluczymy w ten sposób wplyw kółek.

Pytanie jednak... czy masz regulowane kolce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...