Skocz do zawartości

Ile można... trzeba... warto wydać na sprzęt audio?


RoRo

Recommended Posts

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego Witoldzie, ale przecież to nie jest forum audio hi-end. Ba, nie ma tutaj nawet zakładki Hi-end. Każdy ma prawo wypowiadać się i pisać o swoich spostrzeżeniach. Problem wg mnie leży gdzie indziej. Każda z grup na siłę stara się przekonać drugą stronę do swoich racji. Kablarze - antykablarzy. Bogaci - tych mniej zamożnych. Jaki jest tego cel - nie wiem i raczej się nie dowiem. Są pewne oczywistości w świecie audio i ogólnie w naszym piękny świecie, z którymi ciężko polemizować jak choćby ten prosty fakt, że przyrost jakości wiąże się ze wzrostem ceny (na ogół), ale co ma zrobić szaraczek, który tej kasy nie ma? Nie słuchać? Nie wypowiadać się? Powtórzę jeszcze raz - padła wcześniej propozycja podawania komponentów z określonych przedziałów cenowych. Pytam więc- czy ktoś dysponujący 5k PLN nie złoży czegoś co będzie mogło cieszyć jego uszy ? Czy ma odpuścić i pójść się upić z rozpaczy za te pieniądze? 

Ale przecież Seba pisałem. Nawet za 5kzl można coś złożyć niezłego. Ale dysponując wiedzą, opierając się uzywki. 

Widzisz, nie jesteśmy w większości bogaci. Po prostu dłużej siedzimy w tym hobby, wiemy co dobre. Odkladajac przez 2 lata przeciętnie zarabiający naprawdę może odłożyć na bardzo dobre kolumny. Mądrze kupując i odsprzedając uzywany sprzęt, nie tracisz.

Ale trzeba trochę wiedzy, a nie lektury pisma Audio...

3 minuty temu, Inżynier Mamoń napisał:

Nie odbierz tego za złośliwość ale ja też wyczuwam z kim rozmawiam. Ciebie Audiowit wyczuwam jako doświadczonego audiofila. Wyczuwam też Ciebie jak byś zawsze dawał innym do zrozumienia, że mają wszystko do dupy (choćby nie wiem jak się starali) I tylko Ty masz dobrze. 

Ten wątek, jak mniemam powstał żeby podpowiedzieć innym jak się w tym poruszać. Większość ludzi tutaj gra na sprzętach ze średniej półki, nie wszyscy jadą na hajendzie ;)

Kolego Mamoń, na tym forum od kiedy jestem kilka osób uskładało fajne sprzęty i należy się z nimi liczyć. Nie mogę liczyć się natomiast z szerzeniem nieprawdy i nie należę do osób owijajacych w bawełnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, Witek jest dosadny, czasem zbyt. Ale jest prawdziwy w tym co pisze i lubienie nie ma tu nic do rzeczy. Cenię go i szanuję jako człowieka i doświadczonego audiofila. Tyle w temacie. 

Przed chwilą, Adi777 napisał:

To strasznie miętki jesteś :D

To się nazywa mądrość. Trzeba być twardym gdy jest taka potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...