Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo - proszę o opinie (NAD, B&W, KEF, DALI, CAMBRIDGE AUDIO, BOSE)


LML

Recommended Posts

3 godziny temu, audiowit napisał:

Niekulturalny, nazywając jednego z najbardziej kulturalnych facetów na tym forum, który bezinteresownie załatwiał sprawy wielu forumowiczom, pożyczał swój sprzęt czy rozdawał lampy czy elektronikę, których wiedział, że nie będą mu potrzebne. Naskoczyli na gościa bo nie chciał puścić pary, a wymsklo mu się o jedno słowo za dużo.

Hmm, różnie można rozumieć pojęcie "najbardziej kulturalnych facetów"

image.thumb.png.a9ed285204042a14ab4f0d8d5a16c0f2.png

A za to jakieś przeprosiny gdzieś się pojawiły? Przepraszam jeżeli przeoczyłem. Ale, OK.

Nie święcie garnki lepili.

Tylko nie stosujcie podwójnych standardów. Każdy z nas ma coś za uszami jak i wielu z nas udziela bezinteresowanej pomocy innym miłośnikom audio i nie tylko. Każdy według możliwości. Także tego...

 

2 godziny temu, audiowit napisał:

Dla mnie, Ci mili faceci będąc anonimowymi dali kopa w dupe jednemu z bardziej wartościowym forumowiczów. I jeszcze skomentowali to, że nie widzą problemu.

Obaj z @nowy78 byliśmy na II zlocie, także można powiedzieć, że jesteśmy osobami publicznymi. 

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaw0001- miałem NIC już nie pisać, ale dla Ciebie zrobię wyjątek. Otwórz oczy i zwróć uwagę że to co Cię ubodło było w cudzysłowiu i w kontekście tego , że Fafniak poprosił o zmianę Jego nicka na właśnie ,,menda forumowa,, Dodatkowo było z wielkim emotikonem obok.  No, ale skoro nie potrafisz odróżnić cytatu od  zwykłych impertynencji i je przytaczasz jako brak kultury, to już Twój problem. Na Twoim miejscu to nawet bym się nie ośmieszał z takim cytatem. Właśnie on świadczy o Twoim poczuciu humoru, a raczej jego braku. . Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

@slaw0001- miałem NIC już nie pisać, ale dla Ciebie zrobię wyjątek. Otwórz oczy i zwróć uwagę że to co Cię ubodło było w cudzysłowiu i w kontekście tego , że Fafniak poprosił o zmianę Jego nicka na właśnie ,,menda forumowa,, Dodatkowo było z wielkim emotikonem obok.  No, ale skoro nie potrafisz odróżnić cytatu od  zwykłych impertynencji i je przytaczasz jako brak kultury, to już Twój problem. Na Twoim miejscu to nawet bym się nie ośmieszał z takim cytatem. Właśnie on świadczy o Twoim poczuciu humoru, a raczej jego braku. . Pozdrawiam. 

Jaka impertynencja? Wskazanie pewnego zachowania, powszenie uważanego za niezby w towarzystwie potraktwałeś jakby ktoś Ciebie od czci i wiary odżegnał. Nie był to personalny atak! Litości! nikt Ci próbował ująć żadnyc zasług ani nic z godności! Jeszcze ja może bywam pieniaczem, ale czego ja czego to Piotrowi @nowy78 tego na pewno nie można zażucić!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sław0001 A czy ja mam o coś do Was pretensje? Za imprtynencje uważałbym gdyby ktoś tak napisał do kogoś innego nie jako cytat, ale tak go nazywając. To Wy drążyliście i dociekaliście. Nie działały na Was żadne tłumaczenia ani próba wytłumaczenia że w swoim czasie wszystkiego się dowiecie. A jeśli wtedy chodziłoby o miejsce na wóżek dla niepełnosprawnego to też tak byście dociekali i usiłowali wyciągnąć ze mnie o co chodzi, zarzucając mi brak kultury? Wasze zachowanie utwierdziło mnie tylko w mojej decyzji o zaprzestaniu pisania, co tym razem robię już bez żadnych wyjątków. Jeszcze raz pozdrawiam Rega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, slaw0001 napisał:

Obaj z @nowy78 byliśmy na II zlocie, także można powiedzieć, że jesteśmy osobami publicznymi. 

Jakby na to nie patrzeć - będąc czy nie takimi osobami, to obaj przyczepiliście się do niewinnego pytania Regi kierowanego do Audiowita o miejsce w Jego pokoju na nową zabawkę.
A potem się zaczęło - i trudno dziwić się Redze, że tak zareagował. Do tej pory na prywatę innych czy informację o tym, że coś poszło na PW to mało kto reagował.

Audiowit przypomniał, że była taka sytuacja i że to się Jemu (i nie tylko Jemu) nie spodobało .


No i to by było na tyle - bo bieżący wątek dotyczy czegoś innego.
Koledzy - starczy już tego!
Cieszcie się weekendem i nie wracajcie do sporów kto kogo uraził - i nie wszczynajcie nowych konfliktów, bo to będzie trwało bez końca.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RoRo napisał:

Jakby na to nie patrzeć - będąc czy nie takimi osobami, to obaj przyczepiliście się do niewinnego pytania Regi kierowanego do Audiowita o miejsce w Jego pokoju na nową zabawkę.
A potem się zaczęło - i trudno dziwić się Redze, że tak zareagował. Do tej pory na prywatę innych czy informację o tym, że coś poszło na PW to mało kto reagował.

Audiowit przypomniał, że była taka sytuacja i że to się Jemu (i nie tylko Jemu) nie spodobało .


No i to by było na tyle - bo bieżący wątek dotyczy czegoś innego.
Koledzy - starczy już tego!
Cieszcie się weekendem i nie wracajcie do sporów kto kogo uraził - i nie wszczynajcie nowych konfliktów, bo to będzie trwało bez końca.

Pozdrawiam

nie dolewaj oliwy do ognia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Na forum wychodzą z ludzi demony 😁

A w ogóle to to forum zmienia ludzi. 😁

Nie ze wszystkich...

Więc warto się zastanowić, zanim się ktoś przyłączy do takiej negatywnej tendencji.

A do Kolegów tutaj się wypowiadających -  bieżący wątek dotyczy czego innego!
Bez sensu będą kolejne wypowiedzi polegające na czepianiu się jedni drugich.

Zaś np. kwestie brzmienia wzmacniaczy można kontynuować w wątku rozpoczętym przez Krafta "Czy wzmacniacze mają brzmienie?"

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RoRo napisał:

Jakby na to nie patrzeć - będąc czy nie takimi osobami, to obaj przyczepiliście się do niewinnego pytania Regi kierowanego do Audiowita o miejsce w Jego pokoju na nową zabawkę.

Ech, a miałem przemilczeć zaczepki. To może dla przypomnienia, jak to było naprawdę. Niech każdy sam wyciągnie wnioski.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adi777 napisał:

50 000 zł, najs 😁

Nie mówię, że brzmi źle. Chodziło o przykład wzmacniacza, który w ogóle może brzmieć.

9 minut temu, Adi777 napisał:

przekłamany dźwięk?

Kolumny też przekłamują. I to często nie dlatego, że konstruktorzy nie potrafią zaprojektować liniowych, ale dlatego, że klienci pewne przekłamania lubią, np. wyeksponowany bas, czy granie V-ką.

Nie dramatyzujmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Kolumny też przekłamują. I to często nie dlatego, że konstruktorzy nie potrafią zaprojektować liniowych, ale dlatego, że klienci pewne przekłamania lubią, np. wyeksponowany bas, czy granie V-ką.

Nie dramatyzujmy.

Wiem. Absolutnie nie mam problemu z tym, że komuś może podobać się przekłamany dźwięk. Wydaje mi się, że te wszystkie piękne i poetycko brzmiące przymiotniki opisujące sprzęty audio to właśnie jakieś szumy, zniekształcenia, i inne tego typu rzeczy. Znowu - absolutnie nie mam z tym problemu, jeśli komuś się to podoba, ale - myślę, że takie klocki audio powinny być tańsze od tych lepszych parametrowo, nie wiem, przynajmniej tak mi podpowiada logika, a przecież często jest na odwrót. Jeszcze jedna sprawa, chyba nawet ciekawsza - jeśli tak jest, jak napisałem powyżej, to jaki jest sens kupować wzmacniacz za 50 000 zł, skoro bardzo podobny, i parametrowo i zapewne brzmieniowo można mieć kilka razy taniej? Za co wtedy płacimy? Za myślenie, że drożej=lepiej?

Takie przemyślenia teoretyka.

Na koniec dodam, że ten tekst napisała osoba niesiedząca fizycznie w temacie, czyli proszę to potraktować z lekkim przymrużeniem oka 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adi777 napisał:

jeśli tak jest, jak napisałem powyżej, to jaki jest sens kupować wzmacniacz za 50 000 zł, skoro bardzo podobny, i parametrowo i zapewne brzmieniowo można mieć kilka razy taniej? Za co wtedy płacimy? Za myślenie, że drożej=lepiej?

Wiem tylko, że taki sprzęt nie jest konieczny jeśli chcemy wzmocnić sygnał, by posłuchać muzyki w maksymalnej dostępnej jakości. Można to zrobić taniej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...