Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Wystawienie tzw. "szopki" w urzędzie miasta łamie ustawę z 1905 r. o zasadzie laickości państwa francuskiego i neutralności służby publicznej. Umieszczanie „jakiegokolwiek znaku lub emblematu religijnego na pomnikach publicznych lub w jakimkolwiek miejscu publicznym, z wyjątkiem [...] muzeów lub wystaw" jest we Francji zabronione. – administracja publiczna nie może faworyzować jakiejkolwiek religii, a szopka jest symbolem chrześcijańskim par excellence – 

https://wyborcza.pl/7,75399,29296409,we-francji-toczy-sie-zazarty-spor-o-szopki.html

Tak, z roku 1905.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał. ale u nas w Polsce ale w latach 50/60 wszystko się zmieniło... Po przewrocie w latach 90 gdyby wszystkich komunistów odjąć ;)  zostałoby Polaków 25 milionów. A nadal było 35 milionów...

Francji gdyby tak zaimplementować system komunizmu... Zrresztą nie tylko Francji.

  Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, choć np w NRD do dziś widzę gdzie przebiegała granica wschód /zachód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz Morawiecki wziął udział w noworocznym Q&A (questions and answers, pol. pytania i odpowiedzi) na Facebooku. W pewnym momencie premier wyraził szokujące oświadczenie. Stało się to po pytaniu od jednego z internautów:

"Czy przywrócenie kary śmierci za najcięższe przestępstwa, w tym zdradę stanu, zahamuje pańskie oraz kolegów zapędy do niszczenia i grabieży polskiego mienia oraz sprowadzenia obywateli do rangi niewolnika?".

W pierwszej części odpowiedzi na – jak sam ocenił – "ostre pytanie" premier odniósł się do poprzednich rządów PO. – Nie wiem, czy pan wie, na czym polegało rozprzedawanie polskich dóbr, przedsiębiorstw i firm w czasach Platformy Obywatelskiej – stwierdził Morawiecki.

W dalszej części przekonywał oglądających go internautów, że to jego rząd zajmował się repolonizacją sprzedanych przedsiębiorstw. – Oni sprzedawali wszystko, nawet chcieli sprzedać Lotos do ruskich, nic im nie przeszkadzało. Szczerze powiedziawszy, pomylił pan adresy – oznajmił premier.

Odnosząc się do "niewolników", Morawiecki mówił o podniesieniu wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL, a także o obowiązku szkolnym dla sześciolatków.

Mateusz Morawiecki: Jestem zwolennikiem kary śmieci

– Generalnie z tą karą śmierci należałoby przemyśleć i nie postępować pochopnie jak współczesny świat, żeby szybko wyeliminować karę śmierci. Oczywiście ona za najcięższe przestępstwa moim zdaniem powinna być dopuszczalna – powiedział szef rządu Prawa i Sprawiedliwości.

I dodał: – Uważam, że to był taki przedwczesny wynalazek lat 90. czy też wcześniejszych. Tutaj również nie zgadzam się z nauką Kościoła, ponieważ jestem zwolennikiem kary śmieci.

https://natemat.pl/459859,mateusz-morawiecki-jestem-zwolennikiem-kary-smieci

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Kazimierzowi Marcinkiewiczowi dotyczący uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Były premier z lat 2005-06 jest zobowiązany do płacenia swojej byłej żonie Izabeli Olchowicz alimentów w wysokości 4,5 tys. zł miesięcznie.

https://natemat.pl/460066,marcinkiewicz-stanie-przed-sadem-byly-premier-komentuje

Art. 286 KK. Oszustwo

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jakich on ma prawników, to ja nie mam k... pojęcia. Przecież ten kurwiszon żeruje na nim.

 

Cytat

Według Rządu RFN sprawa reparacji i odszkodowań za straty wojenne pozostaje zamknięta, a Rząd RFN nie zamierza podejmować negocjacji w tej sprawie.

No i tu się z niemieckim rządem nie zgadzam.

Edytowano przez dorsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam ciągłe wrażenie , że od 2015 roku , to Państwo opiera się tylko na tym co komuś zabierze , a jak już położyło przedsiębiorczość na łopatki, to z kolei co kto ma nam dać. UE , Niemcy reparacje , Amerykanie nas dymają jak to amerykanie, gość z Pcimia mi tłumaczy , że mnie złupił dla mojego dobra , bo jak by obniżył cenę paliwa ,gdy cena baryłki szła w dół , to stałbym w kolejce na stacji i jeszcze bym się przeziębił. Pinokio z Witek mówią mi co by było jak by wybory wygrała KO , skąd wiedzą ,tego już nie mówią. TVPis wycina z materiałów niewygodne fragmenty ,jak za dobrych czasów komunistycznej cenzury i to za moje pieniądze . 

I mają 30% poparcia ? Kocham ten kraj !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 no to jeszcze w/g dzisiejszych wiadomości policja będzie sprawdzać czy kierowca posiadający odbiornik radiowy w samochodzie, ma opłacony abonament RTV. I nie musi go uzywać. Wystarczy, że ma. A to, że orżnęli nas wszystkich kasując przynajmniej o złotówkę na każdym litrze paliwa za duzo w ciągu ostatniego pół roku to szukanie ,,dziury w całym,, . Szczyt arogancji.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega byłem u córki na wsi na wigilii. Przeprowadziła się z Warszawy / na razie twierdzi , że na stałe/. Zasymilowała się już z lokalną społecznością i to co ją najbardziej uderzyło to brak rozmów o polityce. Bywa z mężem na imprezach , jest zapraszana na imieniny , dożynki , sylwestra i ..... nikt nie gada o polityce. Zapytała kiedyś Sołtysa , czy polityka jest im obojętna ? I wiesz co usłyszała ? Że Oni , żyją swoim rytmem , to biedna wieś i ludzie skupiają się na przeżyciu dnia kolejnego. Tak było za rządów Solidarności , SLD, PO, PIS i nic się nie zmieniło. 

Bardziej ich interesuje z kim sypia córka sąsiada , czy kto się nawalił , niż kto rządzi tym krajem. 

I wiesz , że Oni są szczęśliwsi ?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lpomis napisał:

A potem i tak pójdą zagłosować na PiS. Bo kto doł tyle jak nie łone

Wiesz Wojtek , tu już nawet nie chodzi o to kto ile dał. Im po prostu wisi kto tu rządzi. i na tym polega genialny plan pis-u o urządzeniu punktów wyborczych przy kościołach. jak ksiądz powie z ambony , że trzeba zagłosować i nie na bezbożników to zagłosują.  Dlaczego skoro chcą ułatwić wszystkim głosowanie nie wprowadzą głosowania przez internet ? A bo internetowo zagłosują młodzi , którzy do tej pory nie chodzą , bo im się nie chce , a to nie elektorat pis-u i jest za duże ryzyko przegranej. Proste ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gienas te zawodówki to akurat nie był głupie. Zapewniały normalne funkcjonowanie państwa. Potem ktoś wpadł na pomysł , że całe społeczeństwo musi mieć wyższe wykształcenie , pojawiły się licencjaty i takie tam i teraz hydraulik zarabia więcej niż wykładowca Politechniki czy Uniwersytetu 😂

Zawodówka nie ograniczała dalszego wykształcenia. Mój wujas skończył zasadniczą elektryczną , potem technikum morskie , Wyższą Szkołę Morską i 28 lat pływał jako kapitan na dużych statkach bazach. A więc jak ktoś chciał to mógł.

Edytowano przez tomek4446
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, kto chce - może, i zrobi.

 Mnie bardziej chodziło podejście - po co Ci szkoła, do roboty  i już masz pieniądze...

 To podejście, jego propagowanie, działa cały czas -> jak widać po tym 30% poparciu... tfu na psa urok ;)

 

edit:

 Tak czytam siebie i widzę za czarno jednakowoż.

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Dlaczego skoro chcą ułatwić wszystkim głosowanie nie wprowadzą głosowania przez internet ?

Dobre pytanie. Porobili profile zaufane, huje muje żeby się zalogować, pisma urzędowe można wysyłać, pity rozliczać, myślę że technologicznego problemu by zagłosować nie powinno być problemu - oprócz tego potencjalnego związanego z przeciążeniem serwerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dorsz po pierwsze:

 Wygrałem wojnę i stawiam warunki - nie negocjuję z przegranym.

Po drugie, przykrzejsze:

Alianci wygrali wojnę i postawili warunki reparacyjne. W których to warunkach jako Polska mieliśmy gówno do gadania.

Alianci to Churchill, Stalin i Roosvelt. Stalin zabrał ( czytaj ukradł ) naszą część. Zawsze powtarzam że dobry ruski to... parafrazując zdanie XIX-wiecznych białych osadników o rdzennych Indianach.

Polecam przewertować historię i chwilę się zastanowić.

 Bo dziś kurdupel nadaje się do kuracji Alexa na końcu  "Clockwork orange"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...