Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Tabela pokazująca ile litrów benzyny można kupić za średnie wynagrodzenie w danym kraju. Swoją drogą chyba już troszkę nieaktualna, bo za 7,55zł/l to już się nigdzie nie zaleje. Spokojnie. Rząd ma już na to rozwiązanie - podniesienie minimalnej pensji ;)

obraz.png.cdf9ce7d31a71d820a188d4a6c654e8e.png

obraz.thumb.png.84ae5648a79f7ebe13f501a935b6d414.png

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lpomis napisał:

Spokojnie. Rząd ma już na to rozwiązanie - podniesienie minimalnej pensji

Wojtek , wku... mnie już robienie ze mnie idioty. Bo tak , rząd ogłasza walkę z inflacją poprzez podniesienie płacy minimalnej / ??? /. Maluczcy się cieszą , że będą więcej zarabiać tylko , że kurna każdy pracodawca wrzuca te koszty w produkt, więc de facto zarabiają tak samo ,jak poprzednio, jak nie mniej . Bo dochodzą dodatkowe koszty funkcjonowania jak choćby paliwo i wzrost cen żywności związany między innymi z cenami nawozów. Wzrost kosztów stałych i podniesienie minimalnej płacy skutkuje zwijaniem się małych firm , a nadmienię , że PKB tego kraju to właśnie małe i średnie firmy. rząd traktuje naród jak stado baranów i ...... może tak czynić , bo ma prokuraturę i suweren może im skoczyć .

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

wku... mnie już robienie ze mnie idioty.

Jakieś głupoty wypisujesz. W wiadomościach mówili zupełnie coś innego ;)

A takie prorocze zdjęcie ustrzeliłem będąc kilka dni temu w trasie (sorki, troszkę rozmazane):

999.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

Ktoś z Poznania potwierdzi?

https://www.money.pl/gospodarka/orlen-twierdzi-ze-nie-szykuje-sie-na-10-zl-za-litr-jest-wyjasnienie-afery-pylonowej-6775874561239712a.html

Odpowiedź orlenu: "W ten sposób testujemy możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in. o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnym przepisami - zapewnia biuro prasowe Orlenu."

Hehehe... ;)

Edytowano przez lpomis
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział, to komisja smoleńska działa nadal. I nadal wydaje naszą kasę. Od 11 kwietnia (dzień ogłoszenia raportu końcowego) do 5 maja z budżetu poszło na ten cel 108 tys. zł. A od początku roku do maja MON przeznaczył na działalność "ekspertów" Antoniego Macierewicza 613 tys. zł (przypominam, że raport przyjęto w sierpniu 2021!). Ja się jednak nie denerwuję tym marnotrawstwem. Ludzie sobie o nim poczytają, pomyślą, najdzie ich refleksja i potem stosownie zagłosują. 613 tyć. zł? Tanio kupione głosy dla opozycji.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tankowałem rano , benzyna 7,54 zł. Przede mną do kasy stała para ludzi w wieku ok. 35 lat. Słyszę taki tekst : " no widzisz , benzyna staniała , a Ci w TVN-ie gadali , że będzie powyżej 8 zł. Mówiłam , że to szczujnia , premier miał rację , obronił nas przed Unią ". 

Tak sobie pomyślałem , nie ważne po czyjej stronie leży ich sympatia polityczna ,ale kurna jak można przestać samodzielnie myśleć i wyłączyć jakąkolwiek analizę. 

Z tymi cenami paliwa , polityką podnóżka pis-u orlenu / za nasze pieniądze / jest tak jak mówiła stara maksyma Stalina : " najpierw trzeba tak przykręcić śrubę narodowi by się zesrali , a potem jak delikatnie popuścisz, to będą Cię kochać "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, soberowy napisał:

I przez chwilę pomyślałem sobie o, tanio ok 350zł za bak, a nie 400 jak wcześniej. Kto by pomyślał, że będziemy tęsknić za paliwem za 5zł.

Tak to działa , jak cena spadnie do 6,99 zł. to elektorat będzie piał z zachwytu jakie to ludzkie panisko nami rządzi.

@Kraft Jarek , nic dodać ,nic ująć. Na początku pierwszej kadencji, starałem się analizować politykę pis-u , w drugiej kadencji nie ma czego analizować , płyną z nurtem i mając poplecznictwo kościoła i tvp mogą to robić. Mało tego mając prokuraturę mogą to robić bezkarnie. 

Kolejne cztery osoby , dzieci moich znajomych wyjechały z kraju. Młodzi świetnie wykształceni ludzie. Byłem na tzw. pożegnaniu przed wyjazdem. To co od nich usłyszałem zastanowiło mnie . Wyjeżdżają nie ze względów ekonomicznych , a po prostu nie chcą żyć w kraju który się cofa , w kraju gdzie populizm góruje nad zdrowym myśleniem , gdzie polityk może kłamać , telewizja publiczna manipulować i nikt nie ponosi żadnych konsekwencji. Szlag mnie trafia , bo być może mielibyśmy świetnego lekarza , prawnika , konstruktora , weterynarza , a tak to Ci ludzie swoją wiedzę będą wykorzystywać gdzieś w Skandynawii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cen paliw. Jeśli chcecie trochę taniej, to sprzedając swoje dane osobowe i zakładając kartę na BP (payback) dostaje się rabat 30gr na litrze. Na stacjach na O. też jest taka akcja, ale tam wymagają aplikacji i generowania kuponów rabatowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Jeśli chcecie trochę taniej, to sprzedając swoje dane osobowe i zakładając kartę na BP (payback) dostaje się rabat 30gr na litrze.

Tankuję na BP , ale co do karty to mam uraz. Jak kiedyś jeździłem jako przedstawiciel handlowy robiąc 62 tys. km. rocznie założyłem sobie kartę na BP. Tankując przez rok na tą kartę samochód służbowy oraz prywatny, to za zgromadzone punkty dostałem słuchawki nauszne niewiadomego pochodzenia.  Czekałem na nie półtora miesiąca, a wysiadły po tygodniu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...