Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

3 minuty temu, soberowy napisał:

Nie zacytowałeś mnie. 

Zmieniłeś temat ok.

Nie zamierzam grać w twoją grę, która polega na celowym bagatelizowaniu poważnych spraw i skupianiu się na rzeczach nieistotnych - jak kto pierwszy użył terminu "opozycja totalna" czy różnicy między "staram się jak najmniej oglądać TV" vs "nie oglądam TV".

Nazywanie przejmowania mediów przez jedną partię czy czyjejś śmierci na skutek cynicznej polityki tej partii "wpadką wizerunkową" jest szczytem absurdu, jak zresztą cała twoja narracja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soberowy napisał:

Nie popieram likwidacji TVN, wizerunkowa wpadka PiS. 

@Kraft

 

To jakby napisać: "likwidację mechanizmów demokratycznych i wprowadzenie rządów autorytarnych uważam za wpadkę wizerunkową tej władzy". 

Świat nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. 

 

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, soberowy napisał:

Mógłbym napisać, że siejesz propagandę ale ja podchodzę do polityki z dystansem a Ty piszesz o tym z taką nienawiścią jakby Cię zamknęli w domu bo jest godzina policyjna. A tu patrz, luz, wolność i swoboda :)

I to jest zasadnicza różnica. My nie myślimy tylko o naszych garnkach i tym co jest tu i teraz. Martwimy się o nasze Państwo o to jak pogrąża się ksenofobi, osamotnieniu, jak sie zamyka na świat, uwstecznia, radykalizuje i ciąży ku putinowskiemu modelowi rządzenia partyjno-wyznaniowemu. Mamy ambicje, które nie kończą sie na domku z ogródkiem. Chcemy też mieszkać w szanowanym, nowoczesnym, europejskim Państwie. Otwartym i tolerancyjnym. W tym kierunku zmierzaliśmy do roku 2015. Po 2015. Zaczęło sie od Caracali i dalej nielegalne przejęcie TK, deforma szkolnictwa, przejęcie prokuratury, cześciowo sądownictwa, systematyczne ograniczanie roli samorządów. Degręgolada w stosunkach międzynarodowych. Systematyczna i systemowa nagonka na osoby LGBT i generalnie "obcych". Przejmowanie mediów. Sekowanie NGOsów. Rządowe wspieranie Rydzykowych "potańówek". Wsparcie TVP 2mld+. Skandaliczne ograniczanie praw kobiet. Mało?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, soberowy napisał:

 Co jeszcze mam zrobić?  

Chodzić na demonstracje, podpisywać petycję, wspierać opozycję z całych sił, a w decydującym momencie pójść na wybory i pokazać PISowi czerwoną kartkę. To takie obywatelskie minimum. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slaw0001 napisał:

I to jest zasadnicza różnica. My nie myślimy tylko o naszych garnkach i tym co jest tu i teraz. Martwimy się o nasze Państwo o to jak pogrąża się ksenofobi, osamotnieniu, jak sie zamyka na świat, uwstecznia, radykalizuje i ciąży ku putinowskiemu modelowi rządzenia partyjno-wyznaniowemu. Mamy ambicje, które nie kończą sie na domku z ogródkiem. Chcemy też mieszkać w szanowanym, nowoczesnym, europejskim Państwie. Otwartym i tolerancyjnym. W tym kierunku zmierzaliśmy do roku 2015. Po 2015. Zaczęło sie od Caracali i dalej nielegalne przejęcie TK, deforma szkolnictwa, przejęcie prokuratury, cześciowo sądownictwa, systematyczne ograniczanie roli samorządów. Degręgolada w stosunkach międzynarodowych. Systematyczna i systemowa nagonka na osoby LGBT i generalnie "obcych". Przejmowanie mediów. Sekowanie NGOsów. Rządowe wspieranie Rydzykowych "potańówek". Wsparcie TVP 2mld+. Skandaliczne ograniczanie praw kobiet. Mało?

Zgadzam się z tym co napisałeś, jednak jak zauważyłeś Polacy po 2015 roku wybrali inny model Państwa. Może nie chcieli tej liberalizacji i otwartości, która jest na zachodzie ? Potrafimy to uszanować czy j... demokrację? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem krytycznie nastawiony do przemian kulturowych na zachodzie, czyli zalewającej nas, groteskowej poprawności politycznej, która uderza w nuty "białej winy", walki płci i próbuje likwidować pojęcie płci w sensie biologicznym. Tyle że radykalizm PiSu będzie katalizatorem tych zmian w Polsce, bo jest idealnym wrogiem dla radykałów po lewej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, soberowy napisał:

 Potrafimy to uszanować czy j... demokrację? 

Nie dostrzegasz, że demokracja działa tylko w pewnych warunkach. Przy łamaniu konstytucji, przepisów, regulaminów, bez wolnych mediów, finansowaniu kampanii z nielegalnych pieniędzy. przy bezprawnym podsłuchiwaniu opozycji, nie działa. My nie j... demokracji. My j... podłe, nieudolne, autorytarne rządy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć, jest to władza wyjątkowo szkodliwa, która zahamowała nasz rozwój, zadłużyła, skłóciła ze wszystkimi sojusznikami (co jest dla nas bardzo groźne, bo jeden Black Hawk raczej nie powstrzyma Putina) i dalej ciągnie za sobą Polskę po równi pochyłej. Żadne wywody o lewactwie tego nie usprawiedliwiają. Swoją drogą, skoro PiS zastał Polską w runie po rządach PO, to skąd wzięto pieniążki na socjal? Bo przecież już wiadomo, że nie z luki VATowskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Karaluch napisał:

Jestem krytycznie nastawiony do przemian kulturowych na zachodzie, czyli zalewającej nas, groteskowej poprawności politycznej, która uderza w nuty "białej winy", walki płci i próbuje likwidować pojęcie płci w sensie biologicznym

Szkoda. Czyli prawa owszem, jednak nie dla wszystkich?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a pomijając już pier****nie głupot, to może mi ktoś wytłumaczyć, jak chłopu małorolnemu, czemu przejęcie prokuratury, sądownictwa (w trakcie), mediów publicznych, mediów lokalnych przez jedną partię i zlikwidowanie największej stacji informacyjnej w Polsce (w trakcie) nie powinno budzić niepokoju i sprzeciwu? Bo ja jakoś… nie wiem, chyba miałem za ciężkie zabawki w dzieciństwie.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żeby Ci wytłumaczyć jak działa świat i natura ludzka ? Ludzie poświęcają życie na studiowanie tych spraw. Zainteresuj się tematem.

Ustaliliśmy że to nie powinno mieć miejsca i wszyscy się z tym zgadzają i co dalej począć ? Może podpowiesz @Karaluch  Na kogo głosować w najbliższych wyborach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytam o naturę ludzką czy jak działa świat, tylko konkretnie, czemu niektórzy bagatelizują tak ewidentnie złe zjawiska, które dzieją się na naszych oczach. Bo kiedy jedna partia ma pełną kontrolę nad prokuraturą, służbami, wymiarem sprawiedliwości i mediami, to jest to ewidentnie zła rzecz, autorytaryzm właściwie.

Mówi się o państwie z kartonu, ale wg mnie większy problem to obywatele z kartonu.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karaluch napisał:

Zadałem bardzo konkretne i zrozumiałe pytanie: "czemu niektórzy to bagatelizują?".

Tak więc to ty się w tym momencie "rzucasz" jak ryba wyjęta z wody, zamiast udzielić konkretnej oodpowidzi.

Na swoje pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć. (samodzielne myślenie) Jak ja Ci odpowiem to skomentujesz to w stylu " propaganda PiS"

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, po prostu części osób nie podchodzi do tego tak emocjonalnie jak Ty. 
To co się dzieje to wielowarstwowy problem socjologiczno ekonomiczny, ja Ci nie będę wykładał swoich przemyśleń. Jak dojdziesz do jakiś wniosków, możemy skonfrontować i obgadać. Ale ślepe potwarzanie jeba.. p..s. i tołkowanie w kółko przekrętów decydentow  do niczego nie prowadzi. To jest właśnie mowa propagandy

Jak jesteś taki samodzielny myśliciel to powiedz co dalej? Na kogo głosować żeby zmienić system i dojść do normalnych standardów w polityce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sqter83 napisał:

Wydaje Ci się, po prostu części osób nie podchodzi do tego tak emocjonalnie jak Ty. 

Nie podchodzę w sposób emocjonalny, tylko w sposób zdecydowany. W sposób zdecydowany potępiam też kradzież - np. przedmiotu z czyjegoś domu. W każdym razie, jak rozumiem twoja odpowiedź to: Nie bagatelizuję tego, tylko nie podchodzę do tego w sposób emocjonalny. Czy dobrze zrozumiałem?

Nie powiedziałem ANI RAZU jeba* PiS.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...