Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Nie "siedzę" w polityce, ale czasami mam takie wrażenie, że sporo osób jest tak naiwna, myśląc, że następna rządząca partia (mówię ogólnie, nie tylko następna po Pis) wniesie Polskę na wyżyny gospodarcze, i będzie to kraj miodem i mlekiem płynący, i w ogóle wszyscy będą zadowoleni - to ostatnie jest niemożliwe, nigdy i nigdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post o komisji dostał sporo polubień. Nie dziwię się. Też mógłbym polubić pięć lat byczenia się za taką kasę (ile to wychodzi na głowę?). 

I nikt za ten wałek nie beknie. Wręcz przeciwnie. Dla części elektoratu członkowie komisji - Macierewicz na pewno - to bohaterowie narodowi. I to się nie zmieni choćby nie wiem co. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Nie "siedzę" w polityce, ale czasami mam takie wrażenie, że sporo osób jest tak naiwna, myśląc, że następna rządząca partia (mówię ogólnie, nie tylko następna po Pis) wniesie Polskę na wyżyny gospodarcze, i będzie to kraj miodem i mlekiem płynący, i w ogóle wszyscy będą zadowoleni 

Pytam ogólnie, czyli lepiej niech zostanie ta co jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adi777 napisał:

Nie "siedzę" w polityce, ale czasami mam takie wrażenie, że sporo osób jest tak naiwna, myśląc, że następna rządząca partia (mówię ogólnie, nie tylko następna po Pis) wniesie Polskę na wyżyny gospodarcze, i będzie to kraj miodem i mlekiem płynący, i w ogóle wszyscy będą zadowoleni - to ostatnie jest niemożliwe, nigdy i nigdzie.

Ale są mądrzejsi na tyle żeby nie wpędzać kraju w taką inflację rozdawnictwem.

Dzisiejsze półgłówki mają w ...plecach bagno w jakie wpadamy, bo oni sobie poradzą ze swoimi prywatnymi zapasami gotówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Pewnie nie, chodzi mi o to, że raczej na pewno nie nadrobi się pewnych rzeczy w stosunku do innych krajów. Nieważne, kto będzie rządził.

Ale ględzenie. Gdzie byliśmy po upadku komunizmu, a gdzie jesteśmy teraz? Nie nadrobiliśmy? 

12 minut temu, Adi777 napisał:

Nie "siedzę" w polityce, ale czasami mam takie wrażenie, że sporo osób jest tak naiwna, myśląc, że następna rządząca partia (mówię ogólnie, nie tylko następna po Pis) wniesie Polskę na wyżyny gospodarcze, i będzie to kraj miodem i mlekiem płynący

Ale my jesteśmy krajem miodem i mlekiem płynącym. Chodzi o to, żebyśmy mogli się naszym życie w pełni cieszyć. W dyktaturze, którą chce nam zafundować PiS to niemożliwe. Przynajmniej dla mnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kraje nie mogą być najbogatsze. Zresztą mi poczucie bycia najbogatszym nie jest potrzebne do szczęścia. Za to poczucie życia w tolerancyjnym, otwartym, demokratycznym, miłującym pokój społeczeństwie tak. Nie chcę dusznej nory i gotowania się we własnym sosie. Nawet z pełnym portfelem. Do szczęścia potrzebuję świeżego powietrza. Jednego jestem pewien. PiS mi tego nie zapewni. On chce mi to zabrać. Okraść mnie z tego. Nie zamierzam się jednak dać tak obrobić w biały dzień. Będą musieli pałować.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adi777 napisał:

Nie "siedzę" w polityce, ale czasami mam takie wrażenie, że sporo osób jest tak naiwna, myśląc, że następna rządząca partia (mówię ogólnie, nie tylko następna po Pis) wniesie Polskę na wyżyny gospodarcze, i będzie to kraj miodem i mlekiem płynący, i w ogóle wszyscy będą zadowoleni - to ostatnie jest niemożliwe, nigdy i nigdzie.

Ważne żeby nadrabiac a nie się cofać. Szczęśliwie póki co gospodarka mimo klód rzucanych pod nogi idzie do przodu. Gorzej w sferze społecznej. Edukacji, kulturze itp. Tu zaliczamu katastrofalny regres, który wczesniej czy póżniej odbije się także na gospodarce. I to trzeba zatrzymać jak najszybciej.

Nikt tu takich naiwnych tez nie snuje. Chyba, że myślisz o tych co szukają Partii Idealnej.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Adi777 napisał:

Wiadomo.

Chyba takiej nie ma ;)

Zgadzam się. 

 

11 godzin temu, nowy78 napisał:

Sprzedali tam wszystko, co się tylko dało? ;)

I taki był plan. Nie ma państwowych firm, nie ma łupów do podziału. To widać jak na dłoni co się dzieje teraz w tych wszystkich "naszych" Narodowych Championach. Są narzędziem zaspakajania aparatu władzy, przekupstwa politycznego i źródłem finansowani propagandy partyjne PIS i akolitów. A koniec końców za ich utrzymanie w ten czy inny sposób i tak zapłacisz Ty Piotrze i my razem z Tobą. Także nie ma czego żałować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slaw0001 napisał:

Szczęśliwie póki co gospodarka mimo klód rzucanych pod nogi idzie do przodu.

Nie wiem, czy nie jest to postęp czysto pozorny. Weźmy spółki Skarbu Państwa, z których prawie każda ma niekompetentnego prezesa z nadania politycznego. Do tego, delikatnie mówiąc, szeroko pojęta niegospodarność rządu. Na dłuższą metę skutki tego zaczną wychodzić. Na razie jeszcze udaje się tę bańkę mydlaną jakoś utrzymywać. Coraz większym kosztem. Od 2022 r. rząd będzie łatał dziury w budżecie  przychodami ze zwiększonych podatków. I to się z całą pewnością odbije na gospodarce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rafał S napisał:

Nie wiem, czy nie jest to postęp czysto pozorny. Weźmy spółki Skarbu Państwa, z których prawie każda ma niekompetentnego prezesa z nadania politycznego. Do tego, delikatnie mówiąc, szeroko pojęta niegospodarność rządu. Na dłuższą metę skutki tego zaczną wychodzić. Na razie jeszcze udaje się tę bańkę mydlaną jakoś utrzymywać. Coraz większym kosztem. Od 2022 r. rząd będzie łatał dziury w budżecie  przychodami ze zwiększonych podatków. I to się z całą pewnością odbije na gospodarce. 

Nie myslę tu o firmach Państwowych bo to obecnie patologia, tylko o przedsiębiorcach prywatnych, którzy pchaja ten wózek, jeszcze, mam nadziej jak najdłużej, wciąż do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Pewnie nie, chodzi mi o to, że raczej na pewno nie nadrobi się pewnych rzeczy w stosunku do innych krajów. Nieważne, kto będzie rządził.

Masz racje, kolejny rząd chcąc wrócić na właściwą ścieżkę musi część pieniędzy pozabierać darmozjadom, czyli patologii, za co nie będzie kochany ...  niestety jest to spory elektorat.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem zauważyć że za czasów PO telewizja publiczna i komercyjna były jakby bardziej "wyrozumiałe". Nie mówiło się o wielu sprawach albo się je marginalizowało. Mam na myśli np. Nepotyzm (ale nie tylko)

Większość krytycznych informacji była dostępna w internecie i niezależnych mediach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sqter83 napisał:

Jeszcze chciałem zauważyć że za czasów PO telewizja publiczna i komercyjna były jakby bardziej "wyrozumiałe". Nie mówiło się o wielu sprawach albo się je marginalizowało. Mam na myśli np. Nepotyzm (ale nie tylko)

Większość krytycznych informacji była dostępna w internecie i niezależnych mediach.

Ja się o nepotyzmie PO dowiedziałem z TV (pewnie z TVN, choć już nie pamiętam). Dotychczas media (ogólnopolskie) robiły, co do nich należało, czyli były wrzodem na tyłku rządzących. I tak ma być. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sqter83 napisał:

Jeszcze chciałem zauważyć że za czasów PO telewizja publiczna i komercyjna były jakby bardziej "wyrozumiałe"

Nie, no naprawdę. Powiedz, że tylko tak się droczysz z nami.

Ileś postów wcześniej Karaluch wymienił te afery i praktycznie wszystkie kończyły się usunięciem z partii. A obecna TVP jest jedną wielka aferą!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drocze, ja tak kojarzę te afery wytykane przez TVP czy TVN narracja była trochę inna niż obecnie. Pamietam, że na " ciekawsze " afery trafiałem w necie. 

Takie mam wrażenie jak sięgam pamięcią. Oczywiście masz prawo się ze mną nie zgadzać. 

Ps. Jak chcecie to i ja mogę afery PO powymieniać 😎

 

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, slaw0001 napisał:

obecna TVP jest jedną wielka aferą!

Chodzi Ci o 97 całkowicie wyrwanych z kontekstu "für Deutschland" Tuska w "Wiadomościach" ? Podłość tej manipulacji, jest tak niebywała, że można by się chyba z niej doktoryzować z etyki. Najgorsze, że na pewno to przebiją (będzie materiał na habilitację). 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się dziwię wam że jeszcze oglądacie tvpis. Mi juz nerwy puszczaja nie wlaczam  🤪

Takie pytanie mam do was.

Dlaczego wedlug was  inflacja jest najwieksza  na Litwie Estonii Węgrzech no i u nas ? I dlaczego  wzrosła  cena energii i paliwa, bo chyba to główny powód infalcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...