Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

4 minuty temu, Karaluch napisał:

Nie podchodzę w sposób emocjonalny,

W sposób zdecydowany potępiam też kradzież - np. przedmiotu z czyjegoś domu.

Nieprawdopodobne,  niewiarygodne szok niedowierzanie..  nigdy bym się tego nie spodziewał po Tobie.

Ton Twoich wypowiedzi pokazuje co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sqter83 napisał:

Nieprawdopodobne,  niewiarygodne szok niedowierzanie..  nigdy bym się tego nie spodziewał po Tobie.

Ton Twoich wypowiedzi pokazuje co innego.

Dobra, dobra... Skupmy się na konkretach i zamknijmy już ten temat konkluzją. Twoja ostateczna odpowiedź to: nie bagatelizuję problemu, po prostu wizja autorytaryzmu w Polsce nie wzbudza we mnie żadnych silnych emocji.

Zgadza się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie na początku nie rozumieli co się dzieje. Nie musiali, dotąd była demokracja, nie było problemu.

Jak już zrozumieli, to problem ich nie dotyczył. Co myśli taki typowy wyborca Pisu. Nie mowię o takim z Podkarpacia, bo to inny kaliber.

Co kogoś obchodzi jakaś rodzina umierająca w lesie, po co się tu pchali, czy jakaś dziewczyna niemogąca usunąć ciąży. Dodatkowo zrobili pożądek z tymi elytami lewackimi  ( choć wcale nie są lewackimi). Fajnie bo zmniejszyli wiek emerytalny, 500 plus dali, 13 pensję. Aaaa że tam swoje robią to nawet dobrze, bo robią. PO nic nie robiło. Co mnie obchodzi Co będą robili. A, że kradną? Wszyscy kradną. Ci przynajmniej się dzielą.

Ciągną korzyści jednocześnie nie widząc, że sami na tym tracą. Nie rozumieją mechanizmów gospodarczych. PiS wyeksploatował zasoby i przestrzelił licząc na kasę z Unii, której nie dostaniemy przez właśnie taką postawę.

Polacy patrzą do swojego gara. Nie interesuje ich coś tak wzniosłego jak wolność czy demokracja. Dowod mieliśmy jak forumowicz zapytał " w czym zauważyłeś ograniczenie swoich wolności obywatelskich"

Niepokojące jest to, że wiele bardziej światłych osób przestało się interesować. Bo wszędzie tylko zle informacje. Smutne, bo bierność jest przyzwoleniem.

PiS metoda małych krokow spowodował, że przyzwyczailiśmy się do kradzieży, nepotyzmu. Nikt nie jest zaskoczony, uznaje się to za coś karygodnego, ale co zrobić...

 

Edytowano przez audiowit
  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiowit napisał:

PiS metoda małych krokow spowodował, że przyzwyczailiśmy się do kradzieży, nepotyzmu. Nikt nie jest zaskoczony, uznaje się to za coś karygodnego, ale co zrobić...

Gotują nas jak te żaby w ośmio gwiazdkowej restauracji.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS posuwa się coraz dalej, bo widzi, że może. Jak to słusznie zauważył jeden z publicystów, Kaczyński bardziej boi się antyszczepionkowców niż protestów kobiet, które ostatecznie rozeszły się po kościach.

Były też demonstracje w obronie sądów, przeciwko temu, co dzieje się na granicy, teraz przeciwko LEX TVN... I co? I nic. Te protesty nie są bowiem przerażająco liczne, a do tego np. protest kobiet przejęli radykałowie i krzykacze pokroju Lempart, co zniechęciło znaczną część ludzi. LGBT też się wpycha wszędzie, gdzie się da.

I nie, nie mam nic przeciwko temu, żeby mniejszości protestowały, ale mieszanie ze sobą różnych sfer (politycznych, ideologicznych, prawnych), zamiast dogadać się co do wspólnych, konkretnych postulatów, które połączyłyby wszystkich, to straszna głupota, świadcząca o braku elementarnego instynktu politycznego.

Winę za to ponosi niestety opozycja, która po odejściu Tuska zamieniła się w jakiś infantylny, zniewieściały twór, który nie wiadomo, czym właściwie jest. Nim psem, ni wydrą.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest, bo Kaczyński przelicytował. Gdyby to wszystko było wcześniej dogadane, to Duda znacznie dłużej celebrowałby ogłoszenie decyzji, a tak jestem zdania, że po prostu się wystraszył. Wystraszył się oczywiście słusznie, bo byłby już zawsze oceniany przez pryzmat tej decyzji, a każdy prezydent myśli o swojej przyszłości po końcu kadencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Po likwidacji wolnych mediów dłuuuuugo tkwilibyśmy w ciemnogrodzie beż dostępu do informacji.

Witek , mam baaaardzo długą listę zastrzeżeń do dziennikarzy TVN , ale są potrzebni jak powietrze , nie zaprzeczę. Moje zdanie jest takie , że Duda dostał pozwolenie z Nowogrodzkiej , ten gość bez z pozwolenia ..........

Po prostu , po przekalkulowaniu za i przeciw ustawie , wychodzi , że tak : istnienie TVN nie wpływa na poparcie ,  zabetonowanego elektoratu PIS + Rydzyk to i tak nic nie rusza i o tym świadczą sondaże. Na zatargu ze Stanami nic wizerunkowego PIS nie zyskuje , mało tego może stracić jak ktoś w USA się wkurzy, i puści w obieg plotkę o wycofaniu wojsk NATO z niedemokratycznego kraju. TVP pokaże , że demokracja w Polsce działa jak ta lala , a Unia się czepia , bo Niemcy nie chcą wypłacić odszkodowań za wojnę i ludziska przyklasną.

Witek , dla mnie cały czas zagadką jak chodzi o media prywatne jest Polsat. Raz się czuję jak bym oglądał lajtową wersję TVP info , to znów wstają z kolan. O co tam chodzi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Witek , dla mnie cały czas zagadką jak chodzi o media prywatne jest Polsat. Raz się czuję jak bym oglądał lajtową wersję TVP info , to znów wstają z kolan. O co tam chodzi ?

Solorz ma za dużo do stracenia w biznesie. Elektrownia, operatr GSM, bank itp. Polsat szedł na ostro z rządem dopóki nie zogrozili jego interesom w bankowości i energetyce to od razu zbastował. I teraz sa "obiektywni" 😜

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat nie został przejęty, tylko spacyfikowany. Teraz są tacy trochę krytyczni, ale nie do końca. Za, a nawet przeciw.

Moim zdaniem Duda po prostu wykazał się instynktem samozachowawczym i zagrał mimo wszystko na siebie. Facet uwielbia swój głos i ciepło reflektorów, a po podpisaniu tej ustawy byłby wizerunkowo skończony. Po co mu to? Zaprezentował się jako wybitny mąż stanu, zaplusował u wszystkich i możne ktoś go nawet kiedyś zaprosi do TVNu na wywiad po zakończeniu kadencji i utracie władzy przez PiS.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Witek , mam baaaardzo długą listę zastrzeżeń do dziennikarzy TVN , ale są potrzebni jak powietrze , nie zaprzeczę. Moje zdanie jest takie , że Duda dostał pozwolenie z Nowogrodzkiej , ten gość bez z pozwolenia ..........

Po prostu , po przekalkulowaniu za i przeciw ustawie , wychodzi , że tak : istnienie TVN nie wpływa na poparcie ,  zabetonowanego elektoratu PIS + Rydzyk to i tak nic nie rusza i o tym świadczą sondaże. Na zatargu ze Stanami nic wizerunkowego PIS nie zyskuje , mało tego może stracić jak ktoś w USA się wkurzy, i puści w obieg plotkę o wycofaniu wojsk NATO z niedemokratycznego kraju. TVP pokaże , że demokracja w Polsce działa jak ta lala , a Unia się czepia , bo Niemcy nie chcą wypłacić odszkodowań za wojnę i ludziska przyklasną.

Witek , dla mnie cały czas zagadką jak chodzi o media prywatne jest Polsat. Raz się czuję jak bym oglądał lajtową wersję TVP info , to znów wstają z kolan. O co tam chodzi ?

Też mam długą listę zastrzeżeń. Ale kalkulując bez TVN nie byłoby .... innego spojzenia. I nie oszukujmy się jest przepaść w żetelności info między TVP i TVN. 

Tomek, myślę, że Duda przekalkulował. Co przekalkulował? Obawiam się, że tego nigdy się nie dowiemy. Przyjmijmy, że to co mówił na konfie było prawdą.

Jeśli chodzi o Polsat patrz co napisał Sław. Polsat to czysty biznes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, slaw0001 napisał:

I teraz sa "obiektywni"

Dzięki za wyjaśnienie na czym mogą polegać " wolne media " :)

5 minut temu, Karaluch napisał:

Facet uwielbia swój głos i ciepło reflektorów, a po podpisaniu tej ustawy byłby wizerunkowo skończony.

Facet był skończony już dawno , już nikt z nim nie chciał gadać. Mam nadzieję , że te wszystkie niegodziwości nie zostaną zatarte przez to jedno veto.

8 minut temu, Karaluch napisał:

Zaprezentował się jako wybitny mąż stanu,

On nie wie nawet co to znaczy . Nie szafujmy takimi słowami .

9 minut temu, audiowit napisał:

Przyjmijmy, że to co mówił na konfie było prawdą.

Zauważam w PIS-e powolny odwrót i asekurację. No cóż , kiedyś będzie znowu wolna prokuratura ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Facet był skończony już dawno , już nikt z nim nie chciał gadać. Mam nadzieję , że te wszystkie niegodziwości nie zostaną zatarte przez to jedno veto.

Też mam taka nadzieję...i że jeszcze dożyję tych czasów że politycy będą odpowiadać za swoje niegodziwości. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chili napisał:

Tak patrząc na historię współczesną Polski to zazdroszczę optymizmu.

Zawsze byłem optymistą 😀, poza tym kogoś zacytuje :

"Niech nikt już nie mówi, że nie warto, że się nie da, że nic nie możemy. Możemy i musimy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Amarok napisał:

poza tym kogoś zacytuje

Tusk jet skończony tak jak całe PO tylko jeszcze o tym nie wiedzą. Ciągną na oparach , na bazie elektoratu, który nie ma alternatywy, bo w życiu nie zagłosuje na PIS. Sam w życiu bym na nich / PO/ nie zagłosował gdybym ......miał jakieś inne wyjście. Opozycja nie ma innej szansy wygrania wyborów jak tylko zjednoczenie i dobrze o tym wie. Problem jednak polega na tym , że coraz mniej opłaca się tą władzę przejąć. Każda partia po to jest zakładana, by walczyć o wygraną w wyborach , potem tworzy się rząd z najmądrzejszych jakich się znajdzie we własnych szeregach i to na nich opiera się politykę państwa. Politykę która ma na celu taki rozwój kraju , by obywatele byli zadowoleni i nie wypieprzyli wszystkich za cztery lata. Zawsze tak było , że obsadzało się kluczowe stanowiska np. w Spółkach S.P swoimi , bo Ci ludzie nie po to przez lata płacili składki, by nic z tego nie mieć. Na czym jednak polega różnica między tym co robiło SLD , PO a PIS ?

Ano PIS nie ma tych " najmądrzejszych ", zdali sobie sprawę już na początku pierwszej kadencji , że ławeczka jest króciutka, a chętnych do koryta mnogo. Nie mieli wyjścia , musieli znieść od lat istniejące kryteria zatrudnienia na poszczególne eksponowane / czytaj dobrze płatne/ stanowiska. Inaczej już dawno byłby bunt na pokładzie , bo stosując normy które zastali żaden z nich się nie nadawał.. I właśnie na tym polega różnica między tym co mamy, a mieliśmy. Gdzie nie spojrzysz , od ambasadora począwszy po rady nadzorcze mamy miernotę. Tak , tym Państwem władają nieudacznicy, których nikt by nie zatrudnił w sektorze prywatnym z powodu braku kompetencji. A tak się mają dobrze przy 30 % poparciu suwerena :) Fenomen.

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Facet był skończony już dawno , już nikt z nim nie chciał gadać. Mam nadzieję , że te wszystkie niegodziwości nie zostaną zatarte przez to jedno veto.

To jest polityka, a Dudzie ponoć marzy się kariera międzynarodowa.

Girzyński mówił, że prezydent obiecał podpis wysoko postawionym ludziom w PiSie, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że veto nie było umówione. "Mąż stanu" to oczywiście była ironia z mojej strony.

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Tusk jet skończony tak jak całe PO tylko jeszcze o tym nie wiedzą. Ciągną na oparach , na bazie elektoratu, który nie ma alternatywy, bo w życiu nie zagłosuje na PIS.

Tusk jest nie tyle skończony, ile po prostu zużyty jako lider i aktywny polityk, co jest naturalne po tylu latach rządów PO. Nie zmienia to jednak faktu, że ta partia faktycznie ciągnie na oparach dawnego elektoratu i nie ma na siebie koncepcji w obecnej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karaluch napisał:

i nie ma na siebie koncepcji w obecnej sytuacji.

To jest bolączka wszystkich partii będących długo na świeczniku. Starzy nie chcą odejść bo " im się należy", a młodych się nie dopuszcza , bo za duże ryzyko utraty resztek elektoratu.

28 minut temu, Karaluch napisał:

To jest polityka, a Dudzie ponoć marzy się kariera międzynarodowa.

Dobre , nie znałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...