Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Tusk jet skończony tak jak całe PO tylko jeszcze o tym nie wiedzą. Ciągną na oparach , na bazie elektoratu, który nie ma alternatywy, bo w życiu nie zagłosuje na PIS. Sam w życiu bym na nich / PO/ nie zagłosował gdybym ......miał jakieś inne wyjście.

Żałuję, że u nas nie ma partii podobnej do czeskich Piratów. To byłby pewnie mój wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są antysystemowcami, liberałami, stawiają na transparentność. I fajne jest to, że tego bardzo mocno pilnują. Może dlatego, że Czesi mają też duże problemy z korupcją. W niektórych miastach rządzą już od dekady. Nie chcą też nazywać się partią, tylko ruchem. Tu krótki cytat z gazety: "Nad tym, czy powinni zawiązać koalicję w Pradze z dwoma innymi ugrupowaniami, członkowie Piratów debatowali w internecie na forum przez trzy dni. Ostateczna decyzja została zaś podjęta w drodze internetowego referendum".

No i nie przyjmują spadochroniarzy z innych partii.

 

A tu jest wywiad z jednym z ich czołowych działaczy:

https://krytykapolityczna.pl/swiat/ue/czechy-piraci-ivan-bartos-wywiad/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO odejście z partii, z ramienia której poseł albo senator otrzymał mandat, powinno być równoznaczne ze złożeniem mandatu. Jeśli taki polityk odchodzi faktycznie z przyczyn ideowych, to niech stara się o nowy mandat w kolejnych wyborach.

Sprawa zatrudnienia w spółkach skarbu państwa powinna być uregulowana w ten sposób, że do danego stopnia pokrewieństwa z politykiem rządzącej albo współrządzącej partii jest to bezprawne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karaluch napisał:

Sprawa zatrudnienia w spółkach skarbu państwa powinna być uregulowana w ten sposób, że do danego stopnia pokrewieństwa z politykiem rządzącej albo współrządzącej partii jest to bezprawne.

Nie zgadzam się z tym. Pokrewieństwo nie może być powodem do dyskryminacji. Dla mnie istotne są niezmienne i nienaruszalne kryteria przyjęcia na dane stanowisko. Jeżeli kandydat je spełnia to czemu nie miałby być córką , żoną ..... polityka. Jest tylko jedno ale , tychże kryteriów nie powinni określać politycy. My doszliśmy już do dna , gdzie wójt zostaje szefem Orlonu , gość od Kebaba zasiada w radzie nadzorczej KGHM ,a ambasador, czyli mój reprezentant na świecie nie musi znać żadnego języka obcego.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maxredaktor napisał:

Są antysystemowcami, liberałami, stawiają na transparentność. I fajne jest to, że tego bardzo mocno pilnują. Może dlatego, że Czesi mają też duże problemy z korupcją. W niektórych miastach rządzą już od dekady. Nie chcą też nazywać się partią, tylko ruchem. Tu krótki cytat z gazety: "Nad tym, czy powinni zawiązać koalicję w Pradze z dwoma innymi ugrupowaniami, członkowie Piratów debatowali w internecie na forum przez trzy dni. Ostateczna decyzja została zaś podjęta w drodze internetowego referendum".

No i nie przyjmują spadochroniarzy z innych partii.

 

A tu jest wywiad z jednym z ich czołowych działaczy:

https://krytykapolityczna.pl/swiat/ue/czechy-piraci-ivan-bartos-wywiad/

 

Czyli tacy Kukizowcy na początku. Po dojściu do władzy nieprzewidywalni. Głosowanie na takie partie to strata głosu a one same stają sie przedmiotem handlu. PO jest jaka jest, ale przewidywalna i pcha jednak Polskę bliżej zachodu niż moskwy.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, slaw0001 napisał:

Czyli tacy Kukizowcy na początku. Po dojściu do władzy nieprzewidywalni. Głosowanie na takie partie to strata głosu a one same stają sie przedmiotem handlu. PO jest jaka jest, ale przewidywalna i pcha jednak Polskę bliżej zachodu niż moskwy.

Ty sam jak strata głosu..  strata głosu jest  jak nie zagłosujesz  ... Jak będziemy tak myśleć to nigdy nie wyjdziemy z tego bagna

PO pcha bliżej zachodu ?? jakieś konkretne przykłady podasz ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, slaw0001 napisał:

Czyli tacy Kukizowcy na początku. Po dojściu do władzy nieprzewidywalni. Głosowanie na takie partie to strata głosu a one same stają sie przedmiotem handlu. PO jest jaka jest, ale przewidywalna i pcha jednak Polskę bliżej zachodu niż moskwy.

Właśnie nie. Gdyby tak było, to bym o nich w ogóle nie wspominał. Mają standardy i ich się trzymają. Są antysystemowcami w takim znaczeniu, że się nie identyfikują z tzw. klasą polityczną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sqter83 napisał:

Ty sam jak strata głosu.. 

To jest Twój kontrargument? 🤔

Touché, wygrałeś nie wiem co powiedzieć. 👍

16 minut temu, Sqter83 napisał:

PO pcha bliżej zachodu ?? jakieś konkretne przykłady podasz ??

Wystarczy porównać czas rządów PO i obecny..

2 minuty temu, maxredaktor napisał:

Właśnie nie. Gdyby tak było, to bym o nich w ogóle nie wspominał. Mają standardy i ich się trzymają. Są antysystemowcami w takim znaczeniu, że się nie identyfikują z tzw. klasą polityczną. 

Fajnie by było, ale trzeba też wziąć pod uwagę realia krajów. Czechy praktycznie laickie i raczej liberalne. U nas ten model gromadzi niestety  5 max 10% społeczeństwa. PO jest kompromisem między marzeniami i realiami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

To jest Twój kontrargument? 🤔

Touché, wygrałeś nie wiem co powiedzieć. 👍

Wystarczy porównać czas rządów PO i obecny..

WTF ? Kontrarument do czego ? do tego żeby nie głosować na  mniejsze i nowe partie, bo nie mają szans ? Bo to według Ciebie jest strata głosu ?  Strata głosu jest  wtedy jak nie zostanie wykorzystany   a nie jak zagłosujesz nie po Twojej myśli

Może z jeden przykład podasz tego zbliżania nas do zachodu przez PO .. albo może ktoś inny poda ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sqter83 napisał:

Może z jeden przykład podasz tego zbliżania nas do zachodu przez PO

Mieliśmy lepsze realcje z EU. Ale, nie dlaczego? Pewnie teraz też śladem Tuska, Kaczyński zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej! Tak wycofuję się. Za PO jednoznacznie kierowaliśmy się na wschód a Państwo ku średniowieczu.

18 minut temu, nowy78 napisał:

Sprzedali tam wszystko, co się tylko dało? ;)

No tak. A później przyszedł Janosik PIS i wszystko odebrał i rozdał biednym. I żyli długo i szczęśliwie.

Piotr poddaję się. Nie ma kontrargumentów. 

Jako, że wątek założyłem w reakcji na ustawę LEX-TVN a wyglada na to, że sprawa póki co przycichła to czy jest opcja zamknięci tego wątku? Pytanie dp @Redakcja AUDIO i @RoRo

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sqter83 napisał:

I taka to z wami dyskusja

Ale co mam Ci wymienić jakie ustawy uchwalali? Nie było jednej typu "idziemy na zachód", ale wystarczy, że pamiętam jakie pozytywne, pełne uznania opinie byłu o Polsce jak jeżdziłem za granicę za PO a jakie mamy teraz. 

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, slaw0001 napisał:

No tak. A później przyszedł Janosik PIS i wszystko odebrał i rozdał biednym. I żyli długo i szczęśliwie

Tego nie napisałem (ani też nie pomyślałem). Sławek, to ja zapytam, czy zawsze musi być w stylu: "Kto nie skacze, ten za PiSem"?🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slaw0001 napisał:

Ale co mam Ci wymienić jakie ustawy uchwalali? Nie było jednej typu "idziemy na zachód", ale wystarczy, że pamiętam jakie pozytywne, pełne uznania opinie byłu o Polsce jak jeżdziłem za granicę za PO a jakie mamy teraz. 

Masz kontakt z zagranicznymi politykami ? Czy masz na myśli zwykłych obywateli, domyślam się że o Niemcach mówimy ?

Ps. mogłeś wspomniec o strefie shengen.

 

3 minuty temu, nowy78 napisał:

, to ja zapytam, czy zawsze musi być w stylu: "Kto nie skacze, ten za PiSem"?🤪

A to mi przypomniałeś taką ciekawostkę, wiecie ile Giertych bierze dniówki za reprezentowanie + ile za porady prawne. ?

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, nowy78 napisał:

Tego nie napisałem (ani też nie pomyślałem). Sławek, to ja zapytam, czy zawsze musi być w stylu: "Kto nie skacze, ten za PiSem"?🤪

Ale walnąłeś sloganem jak prosto z masówki PISu.

Oczywiście, że nie, ale chodzi o realną alternatywę. Możemy sobie wymyślać byty idealne, ale one z PISokracją nie wygrają. Widzisz taki? Jakaś propozycja?

Przed chwilą, Sqter83 napisał:

Masz kontakt z zagranicznymi politykami ? Czy masz na myśli zwykłych obywateli, domyślam się że o Niemcach mówimy ?

Nie mam kontaktu z politykami. Biznesowe do i z  Holandia, Dania UK.

Przed chwilą, Sqter83 napisał:

Ps. mogłeś wspomniec o strefie shengen.

czyli dobrze wiesz, tylko mnie testowałeś? Touché po raz drugi.

To pytanie też do Ciebie. Kto jak nie POdobni?

Na kogo ma tym razem postawić? Propozycja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slaw0001 napisał:

Nie mam kontaktu z politykami. Biznesowe do i z  Holandia, Dania UK.

I przez to, że tak PiS rządzi maja złe zdanie o Polakach.

To chyba kiepski argument żeby głosować na KOALICJE O. przynajmniej dla mnie.

7 godzin temu, slaw0001 napisał:

czyli dobrze wiesz, tylko mnie testowałeś? Touché po raz drugi.

To pytanie też do Ciebie. Kto jak nie POdobni?

Na kogo ma tym razem postawić? Propozycja?

Nie testowałem, byłem ciekawy.
Po tym jak zapytałem, sam długo myślałem co de facto te PO robiło i tylko te naciągane shengen mi do głowy przyszło. 

Na dwa ostatnie pytania sam bym chciał znać odpowiedź. W tym nasz problem. A Ty piszesz o marnowaniu głosów.

A co myślicie na temat Hołowni ? Ja jakoś nie mam do niego większego zaufania niż do reszty tych darmozjadów.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni już wybrali .... 

Na tego .. co ma największe szanse w walce z PIS a jeszcze jak pójdą po rozum do głowy i dogadają się z Polska 2050 to było by świetnie.... oczywiście ... po wygranej .... która musi zatwierdzić TK! a moze będzie "reasumpcja" wyborów, bo ktoś znów źle zaznaczył, trzeba wpierw odkręcić pewne rzeczy, potem wodza przed Trybunał Konstytucyjny, pisoiorom pozabierać majątki od czasów "dobrej zmiany"(sprawiedliwie) i dziura w ZUS zasypana już będzie, podejrzewam, że z Czechami szybciej się dogadamy, pewnie EU umorzy kare umowne za pseudo Izbę dyscyplinarną ...... ehh... troche mało realny plan a wiadomo ... PIS zacznie znów przekupywać z czym wcale się nie kryją.

Poprzednie "ich" dojście do władzy miało także chaotyczny przebieg a przez SP. Lepera nawet nie dotrwali do końca zmiany.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeża wiadomość (przynajmniej dla tych, co oglądają tylko TVPiS). 

Wydało się, ile kosztowało nas dotychczas dochodzenie "prawdy" przez komisję Macierewicza.

Otóż twór ten wyciągnął już z naszych kieszeni 22,6 miliona złotych! Ktoś powie, pieniądze wyrzucone w błoto. O nie, nie. Ta kasa w żadne błoto nie trafiła. Trafiła do kilku pisowskich znajomków, którzy nie dość, że się obłowili, to jeszcze bez choćby odrobiny zażenowania robili sobie z nas przez lata jaja.

Ku chwale Ojczyzny, oczywiście.

Edytowano przez Kraft
  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...