Skocz do zawartości

CHORD QUTEST


kaczadupa

Recommended Posts

Dla mnie w Qutest rzuca sie od razu to wlasnie zadzior/dynamika. To nie jest pluszowy DAC. Z tranzystorami czesto nawet mozna powiedziec, ze jest to wrecz ostre-szybkie granie, punktowe. Dlatego miedzy innymi go polubilem. Dave gra juz troche spokojniej i qutest z faradem rowniez idzie w kierunku dave'a. Qutest nie jest mistrzem analizy, ale roznice tidal, myrip (nawet wav vs flac) czy cd ukazywal bez problemu. Ale to nie ta analiza co wychodzi z dcs'ow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 months later...
4 godziny temu, Krzysztof Bulera napisał:

O miejsce na półce będzie rywalizował z Gustardem R26, który gości u mnie już 1,5 roku

Jedno co mogę polecić po pół roku obcowania z Qutestem, to połączenie po coaxialu kablem bez przejściówki Rca/BNC. W moim odczuciu po USB gra gorzej. Nawet przyzwoity kabel RCA z założona przejściówką na BNC przegrywa z tanim kablem BNC. Dobry kabel BNC pokazuje pelnie możliwości tego daca (moim zdaniem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysztof Bulera napisał:

Dziś planuję podłączyć Qutesta pod lampowego Unisona S6. O miejsce na półce będzie rywalizował z Gustardem R26, który gości u mnie już 1,5 roku. Już się nie mogę doczekać, po pracy uderzam do Paczkomatu 😀

Nie usłyszysz różnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Nie ma różnicy??????????????????????????

Jeśli lampowy piec mocno narzuca swój charakter to może do pewnego stopnia przykryć różnice między dakami, nie sądzisz? Im bardziej przezroczysta reszta toru, tym bardziej słychać daka.

18 godzin temu, kaczadupa napisał:

Nie usłyszysz różnicy. 

A na czym dokładnie opierasz to przypuszczenie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Jedno co mogę polecić po pół roku obcowania z Qutestem, to połączenie po coaxialu kablem bez przejściówki Rca/BNC. W moim odczuciu po USB gra gorzej. Nawet przyzwoity kabel RCA z założona przejściówką na BNC przegrywa z tanim kablem BNC. Dobry kabel BNC pokazuje pelnie możliwości tego daca (moim zdaniem).

Dzięki za wskazówki.

Chciałbym podłączyć Gustarda do Choda, żeby służył jako streamer.
Jak podłączę go kablami RCA>BNC to zadziała? Dobrze myślę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jednak jest 😉 
Podoba mi się ten Chord, wniósł trochę więcej życia do mojego systemu.
Tzw. drugi plan stał się jeszcze lepiej słyszalny, ale jednocześnie nie odczuwa się nadmiernego ataku informacji.
Na razie słuchałem po USB i Optical. Chciałbym jeszcze wykorzystać te wejścia BNC o których pisał marcinmarcin
zastanawiam się czy da radę podłączyć Gustarda poprzez wyjścia RCA do BNC w Chodzie.
Robił ktoś już takie połączenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysztof Bulera napisał:

Podoba mi się ten Chord, wniósł trochę więcej życia do mojego systemu.

Przyznam że jestem zaskoczony... lubię Qutesta i mi się zgrał teraz ładnie (z innym wzmacniaczem kiedyś grał mi tak słabo że go oddałem), ale całościowo  R26 jest chyba wyżej pozycjonowany niż Qutest... tzn półka wyżej...

A R26 ma wyjścia cyfrowe coax RCA jak streamer? W sumie trochę go szkoda używać tylko jako transport. Znacznie taniej można dobry transport choćby na malinie zmontować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał S napisał:

Jeśli lampowy piec mocno narzuca swój charakter to może do pewnego stopnia przykryć różnice między dakami, nie sądzisz?

Nie sadze. Miale lampe i mialem pre lampowe i zawsze bylo slychac wyrazna roznice miedzy dacami. 

Moze raczej akustyka "byc  winna".

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marcinmarcin napisał:

ale całościowo  R26 jest chyba wyżej pozycjonowany niż Qutest...

Qutest jest klarowniejszy i nadaje sie chyba bardziej do ciemniejszych systemow. U mnie Gustard r26 nie do konca sie prawdzil. Zabrakla mi powietrza, przestrzeni energii. Choc srednica byla pieknie nasycona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

R26 jest chyba wyżej pozycjonowany niż Qutest... tzn półka wyżej...

Rożnica w cenie to ok. 15-20%. Biorąc pod uwagę większą funkcjonalność R26 można powiedzieć, że gołe daki kosztują podobnie. Technologicznie: R2R vs. FPGA - co kto woli. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...