Skocz do zawartości

Ile prundu biorą nasze sprzęty


Fafniak

Recommended Posts

37 minut temu, Fafniak napisał:

oj... straszne !!!

Takich jak ty są miliony. W skali kraju  są to wielkości gigantyczne, które są po prostu marnowane. 

A ja mam to gdzieś - płace i mam.

Wiem, że ten temat ma podwójne dno i w tym drugim chodzi Ci o strach przed rachunkiem za prad w nowych cenach ... to oszczędzaj! jak Cie nie stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wiem, że ekologia + nowe ceny za prąd, ale …. nie dajmy się zwariować, sam musiał bym wyłączać dużo urządzeń (Ekspres do kawy/ TV/ oczyszczacz powietrza (Auto)/ osuszacz (Auto)/ oświetlenie na zewnątrz (czujnik zmierzchowy) / wszystkie PC-ty i zasilacz laptopa / dekoder Canal + (około 20W non-stop) / Ruter / wszelkie zasilacze do - Node/ Soundgenic/ telefonów i nie wiem co jeszcze ......................... bez przesady.

 

Wydaje mi sie ze część tych urządzeń nie trzeba wyłączać "na gniazdku". Trzeba by tylko ustalić, ktore to urzadzenia po przejsciu w tryb uśpiony, pobierają zwiekszona ilość watow np. Watpie by oswietlenie zewnetrzne w ciagu dnia pobierało niepotrzebne waty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wow! a u Ciebie to tak od dawna? czy tylko od ogłoszenia nowego cennika za prad?

od dawna - już kiedyś była dyskusja o tym. Ja np. nie akceptuję sytuacji włączenia urządzenia gdy go nie użytkuję. (w tamtej dyskusji dotyczyło to zasilania maliny zasilaczem liniowym "na okrągło")

Po prostu kłóci się to ze zdrowym rozsądkiem 

tak ciekawostka - uproszczenia są ale warto obejrzeć (choć tytuł jest jak to się pisze? klickbajtowy")

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

już kiedyś była dyskusja o tym. Ja np. nie akceptuję sytuacji włączenia urządzenia gdy go nie użytkuję. (w tamtej dyskusji dotyczyło to zasilania maliny zasilaczem liniowym "na okrągło")

Po prostu kłóci się to ze zdrowym rozsądkiem 

Myślę że sporo takich "akcji" wywodzi sie z sytuacji, gdy mamy wzmacniacz w klasie A. Dobrze jest go rozgrzać przed odsłuchem. Później wchodzi myśl, że może lepiej nie wyłączać wogóle. W końcu mamy sytuacje, ze "świąt audio" grzeje "prundym" każdy możliwy element toru licząc ze da "to" odpowiednio wyrafinowany dźwięk. W pewnych przypadkach może to mieć znaczenie dla dźwięku, w innych juz mniej. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Karmelowy napisał:

Router - 20W (!). Wpiąłem go w gniazdko "inetligentne" , jak zobaczyłem ile to żre.

Ostatnio miesięczne wydatki na prąd przekroczyły u mnie 300zł. Chyba pora pomyśleć by to ograniczyć. Tylko jak? Tu już nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie... Człowiek ciężko pracuje by polepszyć swój status materialny a tu mu kasa pomiędzy palcami przelatuje. Dekoder Horizon (konieczny dla 1 Gb/s), Router UPC działający tylko jako mostek (bo problemy były z wifi), Router Fritz z dwoma dodatkowymi nadajnikami (Repeatery) i spięte to wszystko w sieć Mesh. Wygoda jest, ale jak tu zaoszczędzić? Wyłączać nie mogę, monitoring przestanie wówczas działać, domofon też... Ehh.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2022 o 23:18, Amarok napisał:

Poczytałem trochę na forach i telewizory Sony z adroidem i niestety mają tę przypadłość, że pobierają za dużo prądu w trybie st-by. Przejrzałem ustawienia punkt po punkcie, wyłączyłem wszystko co tylko było można z wifi łącznie. Odinstalowałem zbędne aplikacje. Obecnie jest tak, że po wyłączeniu TV miernik wskazuje zero (pewnie jakiś minimalny pobór jest, kwestia czułości miernika), ale po jakimś czasie coś się załącza i na mierniku jest 35 W. Trwa to jakiś czas, jak długo nie wiem, nie patrzę cały czas na miernik. Dziś zamówiłem inteligentne gniazdko z pomiarem zużycia energii 😀. Od paru miesięcy korzystam z gniazda na pilot i odcinam zasilanie to TV w ten sposób. 

Po paru dniach monitorowania....dobowe zużycie przez TV w trybie st-by około 30 W, więc nie jest tak źle jak myślałem. 🙂

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...