Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze systemu audio. Budżet około 20.000


Webster.brd

Recommended Posts

25 minut temu, ULV napisał:

Tak kolego, kasa gra i tyle w temacie.

O, to już nie kable a kasa🙄. Może zastosuj kasę jako membrany w swoich hiper duper zajebistych paczkach, wtedy to dopiero zagra...

A mówiąc poważnie - słuchaliśmy niejednokrotnie z kolegami na zlotach drogich klocków i jakoś ich cena na była zawsze skorelowana z jakością ich grania. 

Także jak widać sprawdzą się stare indianskie porzekadło: "prawda jest jak dupa, każdy ma swoją".

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kraft napisał:

Myślałem o DIY. Zrobiłem już nawet wycenę. Problem, że to zakup w ciemno. Nie ma jak odsłuchać, a mówią, że odsłuch w swoim pomieszczeniu, to podstawa przy kupnie kolumn. Jakby były egzemplarze pokazowe, to sprzedaż tych kitów mogłaby wystrzelić. Czuję przez skórę, że DIY SBA to mogą być świetne kolumny.

I zapewne są.  Miałem przez chwilę w domu mini-monitory aktywne FRAM zbudowane na SB(tylko mniejszych, 13-stkach) i mimo że przywykłem do peerlessów hds ex i scanspeaków revelatorów, byłem pod wielkim wrażeniem jak ładnie, klarownie i przyjemnie grają. Nie zostały u mnie tylko ze wzgledu na niedostatki basu - mini monitory, sprawa oczywista. 

Nie zamierzam zmieniać kolumn obecnie ale gdybym to miał zamiar zrobić to prawie na pewno konstrukcje na SB satori. 

Co do odsłuchów...bywa to mylące. Można kupić coś co w pierwszej chwili wydaje się cudowne, a potem męczy i co gorsza okazuje się że na sporej ilości materiału gra źle. 

W pewnym momencie życia kupiłem kolumny na scan-speakach, strojone na "neutral-normal"(z manufaktury Kisiela(Akustyk)) i nie tylko byłem z nich zadowolony ale były o niebo lepsze niż wszystko co miałem wcześniej, kupowane teoretytycznie "po odsłuchach". Po prostu w moim przypadku kombinacja bardzo niskich zniekształceń i uniwersalnego, wszchstronengo, dobrze wyważonego grania "z kopem" to jest to. No ale nie każdy ma takie oczekiwania.

Jak ktoś potrzebuje kolumn wyłacznie do mocnego, basowego grania to oczywiście takie podejście się nie sprawdzi.

Jak ktoś lubi podkreślony środek/wyższy środek (bo mikrodetale wypchniete i stereofonia "rozepchnięta") to też musi szukać takich drogą odsłuchów. 

A te Rinjani zdaje się są strojone na wyjątkowo neutralne, wysokiej klasy granie ale fani masywnego basu będą zawiedzeni.

https://www.soundstageaustralia.com/index.php/reviews/395-sb-acoustics-rinjani-be-loudspeaker-kit

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię na pierwszy zestaw hi fi głośników DIY. Tak jak ktoś napisał nawet nie ma jak tego przesłuchać. To YB nawet używany jest poza budżetem. Chciałbym kupić nowy sprzęt

Wiadomo że wszystko można zrobić taniej u lepiej, ale na pewno wymaga to śledzenia okazji w internecie, forum itp. na pewno trzeba już trochę w tym HiFi siedziec. 

Bardziej zależało mi na poradach typu przesłuchań to i to i zanim wątek zszedł na boczny tor parę dobry rad dostałem. Za które bardzo dziękuję. 

Jestem tu nowy i nie spodziewałem się że wątek tak odleci ;) pozdrawiam wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też, tyle emocji, budżet trochę większy to i emocje.

Ja od siebie dodam że logika podpowiada żeby największą sumę wydać na kolumny, później na źródło dalej na wzmacniacz, a napiwki na kable itp.

Ps. @Webster.brd kwota 20k to dla Ciebie taki konkretny napiwek czy konkretna suma na którą ciężko pracowałeś ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sqter83 napisał:

I ja też, tyle emocji, budżet trochę większy to i emocje.

Ja od siebie dodam że logika podpowiada żeby największą sumę wydać na kolumny, później na źródło dalej na wzmacniacz, a napiwki na kable itp.

Ps. @Webster.brd kwota 20k to dla Ciebie taki konkretny napiwek czy konkretna suma na którą ciężko pracowałeś ? 

Niestety w pracy nie dostaje napiwków. Na wszystko musiałem sam ciężko zapracowac. Zawsze chcialem mieć dobry system audio. Zakupu chce dokonać teraz bo za pół roku może się okazać  że za tą kwotę kupię pół soundbara a nie system audio. Budżet ustaliłem taki żeby obracac się w konkretnych propozycjach i żeby za bardzo nie poplynac. Bo generalnie wiem że nie ma górnego pułapu jeśli chodzi o audio.

Edytowano przez Webster.brd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Webster.brd napisał:

Niestety w pracy nie dostaje napiwków. Na wszystko musiałem sam ciężko zapracowac. Zawsze chcialem mieć dobry system audio. Zakupu chce dokonać teraz bo za pół roku może się okazać  że za tą kwotę kupię pół soundbara a nie system audio. Budżet ustaliłem taki żeby obracac się w konkretnych propozycjach i żeby za bardzo nie poplynac. Bo generalnie wiem że nie ma górnego pułapu jeśli chodzi o audio.

Trudną drogę wybrałeś z tym budżetem, za te pieniądze można złożyć niezły zestaw, pod warunkiem że jesteś świadomy czego szukasz (jakiego brzmienia).

Na początek lepiej zacząć od czegoś tańszego żeby wyrobić sobie zdanie.

Nie sugeruj się za mocno opiniami innych. Czasami zwykły zestaw  może dla Ciebie zagrać lepiej niż 2 razy droższy. Posłuchaj dla odmiany tych tańszych zestawów. 

Zobacz co jest z rynku wtórnego w Twojej okolicy i spróbuj posłuchać takich zestawów.

Teraz nowe sprzęty poszły w górę i pewnie sporo przepłacisz w porównaniu do jakości i brzmienia.

Powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2022 o 12:25, Webster.brd napisał:

Niestety w pracy nie dostaje napiwków. Na wszystko musiałem sam ciężko zapracowac. Zawsze chcialem mieć dobry system audio. Zakupu chce dokonać teraz bo za pół roku może się okazać  że za tą kwotę kupię pół soundbara a nie system audio. Budżet ustaliłem taki żeby obracac się w konkretnych propozycjach i żeby za bardzo nie poplynac. Bo generalnie wiem że nie ma górnego pułapu jeśli chodzi o audio.

Moja propozycja (zawsze możesz wziąć na odsłuch i nie kupić jeśli nie podejdzie) nadal brzmi tak samo:

Kolumny Triangle Borea br08 + wzmacniacz Lyngdorf tdai 1120

Zmieścisz się w budżecie i to będzie naprawdę dobre granie.

Wątek "odleciał" w wątki poboczne :) ale oczywiście, na pierwszy poważny zestaw ani DIY ani manufaktury "w ciemno".

Dlaczego taka propozycja? Bo:

1. Te kolumny naprawdę dobrze grają i są uniwersalne, dobrze wyważone i nie wykrzywione/zmanierowane w żadną stronę

2. Ten wzmacniacz jest uniwersalny, ze względu na technologię jest całkowicie neutralny, niezmanierowany/niewykrzywiony, ma wbudowany system korekcji akustyki pomieszczenia(dobry, działający), ma wbudowane wszelkie streamingi, połaczenia przewodowe i bezprzewodowe oraz ma niemal nieograniczone możliwości korekcji dźwięku(co ocnacza możliwość dowolnego kształtowania brzmienia).

I te dwa klocki mieszcza się się w budżecie, zostanie jeszcze końcówka na kable/abonament tidal Masters/roon).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę miałem chwilę. Poszedłem w deszczu na spacer do salonu. Na wstępie jeden sprzedawca przestawił mi różne propozycja z tych dostępnych w salonie na stanie. ( było tego bardzo dużo, sklep fajnie zaopatrzony) potem inny pan zaprowadził mnie do sali odsłuchowej .Udało mi się posłuchać:

Sonus Faber Lumina III i Pylon Pearl 25 

Oba były podłączone do wzmacniacza Unison Research Unico Due, źródłem dźwięku był streamer Cambridge, którego nazwy nie pamiętam. Muzyka z Tidala

Sonus jakoś nie przydał mi do gustu, wiec podłączono Pylona. Panu ze sklepu bardzo się podobało, mi mniej. W obu przypadkach zabrakło mi wypełnienia przestrzeni dźwiękiem. Wszystko było takie papierowe. Obok stały Fokal Kanta, więc pan podłączył dla porównania. To chyba taka praktyka żeby zabić ćwieka klientowi głośnikami parę razy przekraczającymi budżet. ;) W każdym razie Fokale zagrały bardzo fajnie. Tu było czuć muzykę w powietrzu. No ale to nie mój budżet.

Po moim pytaniu o podłączenie innego wzmacniacza, Pan powiedział że na takie dłuższe odsłuchy trzeba umówić się z większym wyprzedzeniem. Szkoda że jak chciałem się umówić to nie odbierali tel i nie odpisywali na maile. Potem dopiero jak już wróciłem do domu dostałem maila z przeprosinami i odpowiedzią.

W Top HiFi też byłem. Jedyny sprzedawca był zajęty klientem, wiec tylko przeszedłem się po sklepie, ale tu generalnie były puste półki. 

W końcu poszedłem na odsłuch tam gdzie już  byłem. Odsłuchałem Cyrus One Cast, Fyne Audio F 502, odtwarzacz cd Musical Fidelity 3. Tu dźwięk bardzo mi się podobał. zestaw grał fajnie przestrzennie, zarówno cicho jak i głośno. Odsłuch trwał długo, dużo różnych gatunków muzycznych.  Naprawdę z minusów to nasuwa mi się tylko jeden: kolumny są naprawdę wielkie (Kartony prawie jak od lodówki ;) ) . Ale mam nadzieje że na dużej przestrzeni gdzieś znikną i nie będą wizualnie dominować wnętrza, tylko wypełniać je muzyką

Ostatecznie zamówiłem ten ostatni zestaw :) . W przyszłym tygodniu ma być u mnie.  Odsłucham dam mu trochę czasu i dam znać jak idzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy dla pylonów ,ale pearl 25 to sprzęt za ~2tys/para , także podpinanie ich było stratą czasu ;)

Jak focale podpasowały to są tańsze wersje typu aria 926 , branża w parze z odpowiednim wzmacniaczem pewnie zrobiła by fajną cenę. Przy takim budżecie stestowałbym z denonem pma-1600ne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Webster.brd napisał:

 

Gratulacje. Zestaw 2.5 drożny na 15 cm pompkach do 60 metrów kwadratowych. Hałas masz zagwarantowany, no ale są tu mega znawcy i testerzy, którym grają dwudrożne monitory w 25 metrach. No ale problem masz z główy. 

W wolnej chwili zajdz na kawę ( mieszkam w centrum Szczecina), to pokaże ci co mogłeś mieć. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...