Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

Miałem dzisiaj zrobić test Wiim vs Malina , ale zmieniłem plany i podłączyłem Chromecasta. Katuję na zmianę to jedno to drugie urządzenie od czterech godzin. Postanowiłem nie zmieniać repertuaru i pozostałem przy Pani Krall. Jako główny utwór testowy posłużył tym razem " Autumn in NY ". Pierwsze 6 sekund tego utworu to wysokie tony fortepianu , 3,30 min powtarza się sytuacja. 

Dwa streamery i zupełnie inna prezentacja tego dźwięku , obydwa po optyku tak jak poprzednio potem 22D, RME i lampa.

To co napiszę muszę zacząć od WG. MNIE . Najpierw posłuchałem Wiim , od wczoraj nic się nie zmieniło :) Nadal mam wrażenie nie dogrywania ostatnich dźwięków instrumentów. Potem wpiąłem Chromecasta , pierwsze wrażenie , kurde " koc" jak cholera. Ale po jakiejś minucie ten "koc" zaczął mi się podobać. Bardzo dobra równowaga tonalna , żadne pasmo nie dominuje. Fajne budowanie sceny , bardzo przyjemnie się słucha . Nie ma wrażenia , że czegoś brakuje. Powróciłem do Wiim i już wiedziałem skąd to wrażenie przygaszenia dźwięku w Chromecaście . Wiim gra jaśniej , ma się wrażenie większej dynamiki , ale jest ona złudna . Czuć , ze jest to dźwięk instrumentów przemielony przez elektronikę. Słuchając z Chromecasta nie ma się takiego wrażenia , człowiek się zatapia w muzyce bez analizy , bo wszystko jest uporządkowane , choć przygaszone.

W bitwie na dźwięk w moim odczuciu wygrał Chromecast. Prezentacja jest taka jaką lubię. Skłonny jestem poświęcić fajerwerki na rzecz długich godzin delektowania się muzyką .

Za to jeżeli chodzi o aplikację i bezproblemową obsługę i trwałość łącza to Wiim jest numerem jeden.

Miałem nie wspominać , ale właśnie włączyłem mój większy streamer i parę razy przełączyłem między Chromecastem a nim i ...... nawet nie będę pisał .. :) 

Dzięki @marcinmarcin za możliwość poznania CA.

 

 

20220401_182928.jpg

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Powróciłem do Wiim i już wiedziałem skąd to wrażenie przygaszenia dźwięku w Chromecaście . Wiim gra jaśniej , ma się wrażenie większej dynamiki , ale jest ona złudna . Czuć , ze jest to dźwięk instrumentów przemielony przez elektronikę. Słuchając z Chromecasta nie ma się takiego wrażenia , człowiek się zatapia w muzyce bez analizy , bo wszystko jest uporządkowane , choć przygaszone.

Mój synek ma chromecasta, oczywiście sam też go swego czasu słuchałem i znam dobrze jego brzmienie. Łatki koca może bym mu nie przykleił, ale na pewno nie jest mistrzem w otwartości, takiej przejrzystości. Co do Wiim to znowu zgadzam się całkowicie, brzmienie jest właśnie takie techniczne, lekko rozjaśnione co daje złudne wrażenie, że jest szczegółowo i dynamicznie. Generalnie ja dałbym remis między Chromecast a Wiim, zależy od preferencji konkretnej osoby, jedni lubią taką inni inną sygnaturę brzmienia. Aplikacja bez dwóch zdań na korzyść Wiim, dostęp do tych wszystkich radyjek, portali streamingowych to wypas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wylaczylem w tidalu master i wszelkie zacinanie sie skonczylo.Ciekawe czy to byla przyczyna.I jak to bedzie dzialac gdy juz Wiim wprowadzi to cale hi res...Moze w apce wlaczona opcja master i brak jej obslugi w Wiimie powodowala jakies problemy.Choc pamietam ze chromecastowi to nie przeszkadzalo.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to teraz szukam jakiegoś taniego i w miarę przyzwoitego DACa. Używkę oczywiście i wiadomo, cudów nie oczekuję, ale też nie jakiś totalny badziew. Uciekł mi własnie na olx SMSL M100 za 3 stówy był. Czegoś takiego szukam. Akurat ten M100 był fajny bo ma USB czyli młodemu podłączyłbym kompa pod to a pod wejście optyczne dałbym tytułowego mieszacza na rynku streamerów. I młody miałby zabaweczkę na imieniny od taty. Ktoś ma coś na sprzedaż w dumpingowej cenie?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni test , Malina vs Wiim. Malina po USB /Volumio/ bez żadnych nakładek , Wiim po optyku ,a całość do RME. Jak słyszę Wiim pisałem , jak zagrała Malina na tle tego krążka ? Mniej jasno , ale z większym poziomem wysokich jak Chromecast , bardziej wypełnionym dźwiękiem niż Wiim. Dźwiękowo bardziej podeszła mi Malina. Najmniejsza różnica wg. mnie jest między Maliną a Chromecastem.

Konkluzja , każde z tych urządzeń będzie dobre, gdy traktujemy stream jako dodatek do płyt CD , czy analogu. Na swoim poziomie cenowym grają bardzo dobrze , jednak gdy chcielibyśmy oprzeć źródło muzyki na plikach radziłbym jednak coś wyżej. 

20220403_102547.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja puszczam pliki z Wiim'a. Trzeba włączyć strumieniowanie w Windows 10 Panel Sterowania -> Sieć i internet -> Centrum sieci i udostępniania -> Opcje przesyłania strumieniowego multimediów i trzeba włączyć (pewnie już masz włączone).

A w Wiim Home wybieram Browse -> My Music -> Home Music Share z listy wybieram mój komputer z Windows i np. Muzyka -> Foldery i gra :) W Media Playerze przez Rzutuj do urządzenia jakoś Wiim'a nie widzę (chociaż mam Denony i Volumio)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, klimkr napisał:

Ja puszczam pliki z Wiim'a. Trzeba włączyć strumieniowanie w Windows 10 Panel Sterowania -> Sieć i internet -> Centrum sieci i udostępniania -> Opcje przesyłania strumieniowego multimediów i trzeba włączyć (pewnie już masz włączone).

A w Wiim Home wybieram Browse -> My Music -> Home Music Share z listy wybieram mój komputer z Windows i np. Muzyka -> Foldery i gra :) W Media Playerze przez Rzutuj do urządzenia jakoś Wiim'a nie widzę (chociaż mam Denony i Volumio)

Faktycznie dziala😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

Wiecie kiedy ten test u Amira będzie?

Piotr

Nie określił się dokładnie kiedy... Pewnie jak odczeka swoje w kolejce. :) On ma tam sporo rzeczy oczekujących na swoją czas. Jeżeli ktoś podesłał mu swój sprzęt do testów to zapewne będzie on miał większy priorytet niż urządzenie wysłane bezpośrednio przez producenta.

Edytowano przez kukocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kukocz napisał:

Nie określił się dokładnie kiedy... Pewnie jak odczeka swoje w kolejce. :) On ma tam sporo rzeczy oczekujących na swoją czas. Jeżeli ktoś podesłał mu swój sprzęt do testów to zapewne będzie on miał większy priorytet niż urządzenie wysłane bezpośrednio przez producenta.

Napisał ponad 10 dni temu, żeby będzie za max 10 dni, wiec pewnie lada dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomaz75 napisał:

Jakoś tak przycichło w temacie,pewnie oczekiwanie na aktualizację z Tidal Master.

Chyba póki co wszystko co miało być napisane to jest. Pewnie kolejne komentarze się pojawią po aktualizacjach albo jakichś recenzjach. U mnie działa dalej bez zmian :)

Coś czuję, że wyjdą też urządzenia oparte o taką konstrukcję ( link niżej ). Z fajną obudową to mogłoby wyjść całkiem nieźle.

https://www.arylic.com/products/up2stream-hd-dac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...