Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

10 minut temu, kn1234 napisał:

Chciałbym jednego linka od pewnej osoby

Mamy Ci polecać naszych zaufanych januszy ? Znajdź janusza obok siebie z odbiorem osobistym albo kup przez paczki olx ochroną. 

Proszę o nie obrażanie się Januszy. 

Za słownikiem PWJ

Uwagi językoznawcy [MŁ]: Zachowaliśmy tę literacką definicję, która pasuje częściowo i do „cebuli”. Janusz to także „ignorant” w szerszym znaczeniu, np. „janusze biznesu”. Nie wiemy, dlaczego akurat to imię zyskało takie znaczenie wtórne. Wszyscy Januszowie (dla opisywanego tu znaczenia negatywnego zachowajmy małą literę i liczbę mnogą na -e) muszą cierpliwie przeczekać, tak jak niegdyś Józefowie (użycie ironiczne formy Ziutek) i Czesławowie (Czesiek).

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jak mi się uda go dorwac to wepnę go w coś wyższej półki a co mi tam :)

Chord Qutest, Ca CXN V2 jako DAc czy Musical MX DAC

Jestem zaskoczony. Z mojego skromnego doświadczenia, dźwięk po optyku jest dużo słabszy niż po koaksjalu. Słyszałem wyraźnie różnicę już na budżetowym zestawie CXA81 + MA Silver 100. Puszczanie okrojonego sygnału do markowego Qutesta? I co ten Qutest ma zrobić - machnąć różdżką i magicznie dosztukować braki, które były na wejściu? Nie rozumiem.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie szukam streamera dla siebie, mam cxa81 i heco aurory 700 + gramofon i preamp gramofonowy.

Spotify słucham przez bluetooth z telefonu ale jest to uciążliwe.

Zastanawiam się nad bluesound, ieast m30, a może wystarczy to? 

Poki co nie mam zewnętrznego daca i chciałbym podłączyć to po optyku bezpośrednio do cxa81.

Sądzicie ze w moim przypadku warto kupić te maleństwo? Czy szukać node? Albo coś innego? Mam "Janusza" 15 km ode mnie który ma na sprzedaż to cudo i myślę żeby go odwiedzić :D

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chemik1989 w tej cenie brać i się nie zastanawiać. Nawet jeżeli nie przypadnie Ci do gustu to odsprzedaż za jakiś czas bez straty albo że stratą 10 zł :) warto dla samej wygody, w Spotify czy tam Tidalu ustawiasz sobie playlistę, klikasz graj na tym urządzeniu i telefon możesz nawet wyłączyć. 

27 minut temu, kn1234 napisał:

Walić to zabawkę 

Masz rację. Lepiej kup książkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz S. napisał:

@chemik1989 w tej cenie brać i się nie zastanawiać. Nawet jeżeli nie przypadnie Ci do gustu to odsprzedaż za jakiś czas bez straty albo że stratą 10 zł :) warto dla samej wygody, w Spotify czy tam Tidalu ustawiasz sobie playlistę, klikasz graj na tym urządzeniu i telefon możesz nawet wyłączyć. 

Masz rację. Lepiej kup książkę.

No nie wiem z tą książką, patrząc na retorykę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jak mi się uda go dorwac to wepnę go w coś wyższej półki a co mi tam :)

Chord Qutest, Ca CXN V2 jako DAc czy Musical MX DAC

 

Super!!! Wielkie dzięki! Wybierz na olx ogłoszenie z przesyłka inpost i tyle. Jest ich dużo ;)

 

4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

No i taki temat to mi się podoba :) widać ekscytację, dużo odpowiedzi, autor aktywny, wyświetleń dużo, zapowiedzi testów, branża jest z nami, społeczność się łączy ( i zaraz się podzieli ) są pierwsze marudy co nie słuchały ale wiedzą już na pewno. Super ❤️ takie hobby to mi się podoba. 

 

Tez się bardzo ciesze! Jest fajna wspólna zabawa, emocje i ciekawość. No i super, ze chłopaki z branzy się dołączyli!

 

4 godziny temu, Paweł Pawlik napisał:

Znalazłem ogłoszeniodawcę OLX z sąsiedniej wioski więc po paru godzinach już mam WIIM u siebie.

Na odsłuchy wczoraj miałem tylko godzinę ale wystarczyło żeby usłyszeć że gra inaczej od mojej yamahy WXC-50 (yamaha po coax, wiim po optyku). Odsłuchy Tidal Hi-Fi.

Dźwięk z wiim jest jakby bardziej 'nowoczesny' - sprężysty, jaśniejszy, słychać więcej szczegółów ale chyb nie ma takiego zejścia basu jak yamaha (to może być mylne wrażenie wynikające z ogólnego rozjaśnienia). Jeszcze nie wiem który wygra. Pasowałby mi wiim ze względu na Tidal Connect i gapless.

Aha jeszcze tryby EQ dostępne z poziomu aplikacji - całkiem to ciekawe jest. Słychać wyraźnie różnice przy przełączaniu. Słucha się całkiem przyjemnie i dla mnie (chociaz zawsze preferowalem tryby pure/direct) to jednak jest funkcjonalność na plus.

Dzisiaj potestuję jeszcze z Chord Mojo + słuchawki.

Dzieki wielkie Paweł za pierwsze opinie. Czekamy na finalny werdykt! O tym basie już tez raz słyszałem taka opinie. Ta sama osoba mówi tez, ze dźwięk jest lekko „szary”

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wito76 napisał:

Mój Janusz wysłał już paczkę, ale chwilę po zakupie widzę że wystawił kolejną aukcję czyli ma tego więcej. W poniedziałek test zabaweczki. 

Ogłoszenie z którego skorzystałem też nadal wisi. Spytałem sprzedającego czy sam używa tego streamera ale powiedział że nie wie co to jest i do czego służy ale wie, że ma jakiś najnowszy chip ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Janusz tez miał kilka. Ale przynajmniej dał się stargować na 170. Rekordziści widziałem ze osiągali 150 😂

Ja dzisiaj siadam do odsłuchów :) Nie będę się na sile starał zakochać w tym urządzeniu, wiec z dystansem podejdę do tematu i na gorąco Wam dzisiaj napisze co myśle - od serducha ;)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu minutach poki co, stwierdzam ze podoba mi sie to co slysze.Bez korektora, jak pisalem wczesniej dosc jasno ale ja lubie takie brzmienie.Moim zdaniem lepiej od chromecasta.Duzo szczegolow, czysto i chyba z dosc dobra srednica.Niskich moze ciut za malo.Dobra stereofonia i szeroka scena.Poki co jak dla mnie jest naprawde bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, T Z6 napisał:

Po kilkunastu minutach poki co, stwierdzam ze podoba mi sie to co slysze.Bez korektora, jak pisalem wczesniej dosc jasno ale ja lubie takie brzmienie.Moim zdaniem lepiej od chromecasta.Duzo szczegolow, czysto i chyba z dosc dobra srednica.Niskich moze ciut za malo.Dobra stereofonia i szeroka scena.Poki co jak dla mnie jest naprawde bardzo dobrze.

Hej, może mi umknęło, ale możesz powiedzieć z czym tego słuchasz? Jaki dac? Do jakiego urządzenia to porównujesz - chromecasta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, T Z6 napisał:

Po kilkunastu minutach poki co, stwierdzam ze podoba mi sie to co slysze.Bez korektora, jak pisalem wczesniej dosc jasno ale ja lubie takie brzmienie.Moim zdaniem lepiej od chromecasta.Duzo szczegolow, czysto i chyba z dosc dobra srednica.Niskich moze ciut za malo.Dobra stereofonia i szeroka scena.Poki co jak dla mnie jest naprawde bardzo dobrze.

Odpal na aux i daj znac czy slyszysz roznice. Jak dla mnie optyk gra lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...