Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

30 minut temu, S4Home napisał:

Czy jego się włącza? Czy działa domyślnie kiedy dajesz EQ na OFF?

No bo kiedy EQ działa to nie ma Bit Perfect tak. No i co z tym przełączaniem utworów? Ktoś ma podobnie?

Do bitperfect po prostu ustawiasz output na optical, volume na fixed, rozdzielczość na maksymalną obsługiwaną przez DAC, presety off. Wtedy "powinien" być bitperfect.

U mnie nie ma "klikania".M, że to zmiana rozdzielczości w irDacu chociaż mogę się mylić. Nikt z innym Dacem póki co tak nie napisał.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Felix1 napisał:

Chyba większość DACów ma ograniczenie do 96kHz na Toslink, a przynajmniej tak drzewiej bywało...

To się zmieniło jakiś czas temu. Zarówno urządzenia mogą teraz wysyłać więcej po toslinku jak i DACe mogą odbierać. To raczej zmiana na dobre ! Pomijam już fakt czy rzeczywiście potrzebujemy więcej niż 16/44 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Rozumiem, ze w Twoim rdacu ten problem z innymi streamerami nie występuje? Bo gdzieś w necie znalazłem podobny (w sumie ten sam) problem z irdaciem i bluesoundem 😳

O ile dobrze pamiętam to na pewnym źródle cyfrowym też to widziałem. Ale bo właśnie widziałem. Realnie co ci to przeszkadza w dźwięku? 

Jakoś to słychać? Przepraszam film oglądałem na mute. Bo ja pamiętam że była taka sytuacja ale nie przeszkadzało mi to.

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Do bitperfect po prostu ustawiasz output na optical, volume na fixed, rozdzielczość na maksymalną obsługiwaną przez DAC, presety off. Wtedy "powinien" być bitperfect.

U mnie nie ma "klikania".M, że to zmiana rozdzielczości w irDacu chociaż mogę się mylić. Nikt z innym Dacem póki co tak nie napisał.

No właśnie powinien. Pytanie czy jest.

Bo z założenia wtedy powinien mieć.

1 godzinę temu, Paweł Pawlik napisał:

A to nie chodzi o to że nie robi upsamplingu do 48 kHz niezależnie od tego co ma na wejściu?

To było ze starszym firmwarem. Tak to przynajmniej John Darko explikował.

W Wiim ustawiasz maksymalną częstotliwość w aplikacji i urządzenie wykonuje test (puszcza muzyczkę) jak nie słyszysz to zdaje się chodzi o to że Twój Dac nie obsługuje. U mnie faktycznie 192kHz nie przechodzi ale zdaje się takie ograniczenie ma rDac.

Powoli kończę porównywanienie z wxc-50. Yamaha zostaje.

Nie to nie o to chodzi. Ustawiasz maksymalne możliwe wyjście. 

Ale to że to ustawisz i puścisz Spotify nie znaczy że robi uplpampling. I nie oznacza to że skoro go nie robi to jest bit Perfect. Ale powinien być tak jak Tomek określił. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oceniał może wrażliwość tego krążka hokejowego na jakość zasilania? To znaczy czy ktoś słuchał Wimm-a pod zasilaczem liniowym zamiast spod ładowarki a najlepiej oba te źródła i czy jest istotna poprawa na liniowym. Kupiłem sobie dzisiaj kabelek USB-C co by go obciąć, odizolować żyły i podpiąć się pod zasilacz liniowy. Ale to dopiero ze względu na nawał roboty najwcześniej w środę dam radę zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2022 o 00:16, Tomasz S. napisał:

Konfiguracja prosta i zajmuje 2 minuty. Spotify i Tidal Connect działają szybko i od razu. Nic dodatkowo nie trzeba ustawiać. Radia działają, aplikacja prosta i przejrzysta chociaż przetłumaczona jakby w połowie. Fajnie ,że można ustawić po optyku na fixed output bez regulacji głośności. Super ,że wszystkie kable są od razu w zestawie. Nie ma za to ładowarki. Jeden taki minus , który znalazłem to że jak mam wpięty aux to nie wysyła po optyku.

Ciekawe czy aktualizacje softu poprawią ten feler "Jeden taki minus , który znalazłem to że jak mam wpięty aux to nie wysyła po optyku."?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne spostrzeżenie : takie małe, taniutkie cos a ile wpisów i emocji. Wiecie dlaczego – bo cieszy, jest ciekawe i dla każdego dostępne. Kolejny stremer za 49 tys przeszedłby bez echa.
Sam bym kupił gdybym akurat nie zbierał pieniędzy na zmianę całego systemu.
Warto jednak zdać sobie sprawę, ze za to co oferuje funkcjonalnie to pudełeczko, kilka lat temu trzeba by zapłacić majątek. W nim leży jakiś realny postęp i jakaś zmiana na lepsze. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Czymś takim był (i jest dalej w sumie) Chromecast Audio z 2015 😉

Tak. A później chromecasta wbudowano w wiele drogich urządzeń. Stal się standardem ułatwiającym audiofilom życie. Miał i nadal ma dużo ograniczeń, ale jest praktyczny a te ograniczenia często są dla wielu użytkowników niedostrzegalne. Obecnie audiorewolucje nie dokonują sie w sprzęcie za 100000, ale w takim za kilkaset złotych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomasz S. napisał:

@marcinmarcin i tak samo się nim wszyscy jarali! Do tej pory swojego używam i nie oddam :)

Mam jeszcze 3... A kilka rozdałem znajomym przez te parę lat 😉

Tak naprawdę zauważalnie lepiej od CA zagrał mi dopiero usbridge signature z liniowym zasilaniem i mocno skonfigurowanym moode (tryb open home, wyłączone softwarowe volume, tryb direct itp). Trzymam te 3 bo podoba mi się granie w grupie tego samego i kiedyś może mi się to przydać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Mam jeszcze 3... A kilka rozdałem znajomym przez te parę lat 😉

Tak naprawdę zauważalnie lepiej od CA zagrał mi dopiero usbridge signature z liniowym zasilaniem i mocno skonfigurowanym moode (tryb open home, wyłączone softwarowe volume, tryb direct itp). Trzymam te 3 bo podoba mi się granie w grupie tego samego i kiedyś może mi się to przydać 😉

i ja posiadam CA jako transport po optyku z tidala,piszesz ze dopiero usb brigde dal zauwazalny przeskok w jakosci ,mam daca smsl sanskrit mk2,i mam maly dylemat czy wymienic daca na smsl su9,czy lepszy transport? na np,ifi zen stream,moze cos podpowiecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, zbynio napisał:

i ja posiadam CA jako transport po optyku z tidala,piszesz ze dopiero usb brigde dal zauwazalny przeskok w jakosci ,mam daca smsl sanskrit mk2,i mam maly dylemat czy wymienic daca na smsl su9,czy lepszy transport? na np,ifi zen stream,moze cos podpowiecie?

Nie wiem jaka różnica między tymi Smsl będzie, ale różnica między Toppingiem E30 a D90 nie była duża. Zauważalny skok w jakości (więcej detali i bardziej naturalny dźwięk) dał mi dopiero Rme Adi

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Ciekawe czy aktualizacje softu poprawią ten feler "Jeden taki minus , który znalazłem to że jak mam wpięty aux to nie wysyła po optyku."?

Pozdrawiam

Po podłączeniu kabla do Aux wyjście przełącza się na Aux, ale w ustawieniach można wybrać wyjście i po przełączeniu Spdif działa - chyba tak ma być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Kolejne spostrzeżenie : takie małe, taniutkie cos a ile wpisów i emocji. Wiecie dlaczego – bo cieszy, jest ciekawe i dla każdego dostępne. Kolejny stremer za 49 tys przeszedłby bez echa.
Sam bym kupił gdybym akurat nie zbierał pieniędzy na zmianę całego systemu.
Warto jednak zdać sobie sprawę, ze za to co oferuje funkcjonalnie to pudełeczko, kilka lat temu trzeba by zapłacić majątek. W nim leży jakiś realny postęp i jakaś zmiana na lepsze. 
 

Dokładnie, takie urządzenia sprawia, ze na rynku zostanie wymuszane robienie tego urządzeń za rozsądne pieniądze. A jeśli chodzi o fun i radość jaka bije z tego wątku to wydaje mi się tez, ze nikt z nas tak na serio nie ma żadnych oczekiwań, a głównie ciekawość i to jara :) A nuż się okaże, ze jest super. A jak się okaże, ze nam nie pasuje to się przynajmniej pośmiejemy. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Jaki % zasięgu pokazuje Ci urządzenie ? 

 

Screenshot_2022-03-20-13-39-19-13_5592fe85c89b9c7526dd9939eef9599a.jpg

U mnie sila sygnalu 100%.Wiec te zrywki sa prawdopodobnie spowodowane jakoscia internetu albo moze czasem cos wprowadza zaklocenia jak np modem tv stojacy blisko lub sam tv.

No i tidal conect...tu sa problemy.Leci utwor.Przechodze do innej listy tidala i wrzucam utwor i trzeba klikac co chwile ikonke polaczenia bo jakby go tracil.Nie za kazdym razem ale dosc czesto.A gdy wyjde z apki tidala i po chwili wroce i chce kliknac inny utwor to zawsze trzeba na nowo nawiazac polaczenie.Tidal z aplikacji Wiina bezproblemowy.Ale tam mi brakuje list sugerowanych pod moje upodobania muzyczne.

Czasem widze podczas odtwarzania cos takiego.Master.Przeciez jeszcze tego nie wprowadzili...Ale wtedy nastepnego utworu juz nie odtwarza.Dziwne to wszystko....

Screenshot_20220320-231647.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...